Adventní věnce

Období adventu se nezadržatelne blíží. První adventní neděle připadá v roce 2019 připadá na 1.prosince. Toto období by mělo být naší osobní duchovní přípravou na Vánoce.

4 týdny před Vánocemi je krásná, zároveň však i hektická kapitola roku. Přesto bychom neměli zapomenout na jeden z nejtypičtějších symbolů adventu, tradiční adventní věnec, který přinese tu pravou atmosféru svátků do každé domácnosti.

Design adventního věnce

Každý adventní věnec musí obsahovat 4 svíčky, které se zapalují postupně během čtyř adventních nedělí. Barva svíček může být různá, největší význam má však používá tmavomodrá a fialová barva, která symbolizuje liturgické barvy adventních nedělí.

Věnec se jako symbol vítězství a královské důstojnosti používá odpradávna. Projevujeme ním úctu, vítězství i radost. V souvislosti s obdobím adventu nám symbolizuje očekávání příchodu Ježíše Krista, Světlo světa, které ničí temnotu a strach.

V dnešní době mají adventní věnce různou podobu. Jsou kulaté, podlouhlé, někdy se svíčky umístí pouze na tác a ozdobí se Cecina a dalšími dekoracemi. Můžete si je koupit nebo i vyrobit. Dnes vám přinášíme jednoduché, ale krásné inspirace, které vám pomohou vyrobit si ten nejkrásnější adventní věnec.

Galéria obrázkov

Adventní věnec žluté svíčky

Adventní věnec vánoční prodejna

Adventní věnec na prodej

Adventní věnec 2019

Adventní věnec

Adventní věnec šedý

Adventní věnec žlutý

Adventní věnec

Doma vyrobený adventní věnec

Adventní věnec na advent

Adventní věnec bílý

Adventní věnec inspirace

Adventní věnec červený

Adventní věnec zelené svíčky

Adventní věnec na tácku

Adventní věnec černé svíčky

Adventní věnec žlutý

Adventní věnec bílý

Adventní věnec fialovýPublikováno dne: 21.11.2017
Hodnocení článku:
(87.4%)

Autor článku

Redakce VeseleBydleni.cz

Pravidelně Vám přinášíme všechny zajímavosti ze světa těch nejnovějších trendů v bydlení a zahradě. Sledujte nás a nic vám neunikne :-)

V tejto kategórií nájdete aj:

Závěsy se hodí do každého pokoje. Nevěříte? Závěsy se hodí do každého pokoje. Nevěříte?

Máte doma závěsy? Hodí se nejen do obývacího pokoje či ložnice, ale i do dětského pokoje a kuchyně. Jsou dekoračním doplňkem, který dodá místnosti svébytný ráz.

Vázy na květiny jako bytové doplňky do obývacího pokoje Vázy na květiny jako bytové doplňky do obývacího pokoje

Alespoň jednu vázu má doma asi každý. Může jít o skleněný kousek s jednoduchým designem, nebo například o kovovou dekorativní vázu. Jakou máte doma vy?

Hexagon police se hodí do každého interiéru Hexagon police se hodí do každého interiéru

Zejí stěny ve vaší domácnosti prázdnotou? Pak byste tento prostor mohli využít k umístění netradičních polic.


Přidat komentář