Žlutý obývací pokoj vás nabije energií

Připadá vám žlutá příliš odvážná, abyste si ji zvolili jako hlavní barvu svého obýváku? Ačkoliv je pravda, že žlutá barva má pozitivní i negativní vlastnosti, neměli byste se jí obávat. Tato barva totiž funguje jako skvělý katalyzátor dobré nálady a pokud si vyberete dobrý odstín, okouzlíte i své návštěvníky.

Nezapomínejte na balanc

Barva štěstí, optimismu a sebevědomí, zároveň však může způsobovat úzkost a stres. Žlutá oživí každou místnost, ať už si zvolíte kombinaci s dalšími barvami, nebo zvolíte čistě žlutou variaci.

Například pokud zvolíte žlutý gauč, oživíte celou obývák, v případě, že si vyberete několik odstínů žluté, zvýrazníte 3D efekt prostoru. Žlutá se velmi hodí k šedé, díky které v prostoru nádherně vynikne.

V případě, že máte sice žlutou rádi, ale nechcete jí příliš, zvolte si žluté doplňky. V kombinaci s neutrálními barvami dodají prostoru nový rozměr a osvětlí ho.

Důležitý je samozřejmě i výběr odstínu. Sytě žlutá v kombinaci s tmavšími barvami může působit osvěživě, pokud to však přeženete, prostor tísnit. Pokud si vyberete jemnější žlutou, bude se skvěle dolního s tmavší podlahou, s šedou stěnou a bílým nábytkem bude zas působit decentně, pokud chcete pokoj zútulnit, zvolte si kombinaci žluté, béžové a dřeva.

Galéria obrázkov

Obývák laděná do žluta

Žlutý gauč

Žlutý obyvák

Žlutá stěna v obývacím pokoji

Žluté polštáře na gauči

Žluté křeslo

Žluté křeslo a lampa

Žluté závěsy do obýváku

Žluto-modrý obývací pokoj

Výrazně žlutý gauč

Žlutý polštář na gauči

Žluté doplňkyPublikováno dne: 19.11.2018
Hodnocení článku:
(91%)

Autor článku

Redakce VeseleBydleni.cz

Pravidelně Vám přinášíme všechny zajímavosti ze světa těch nejnovějších trendů v bydlení a zahradě. Sledujte nás a nic vám neunikne :-)

V tejto kategórií nájdete aj:

Závěsná křesla a houpací sítě v interiéruZávěsná křesla a houpací sítě v interiéru

Závěsné křeslo či houpací síť? Výběr ani jednoho z nich nebudete litovat. Ozvláštní interiér a vytvoří prostor pro zábavu a odpočinek.

Geometrické vzory v obývacím pokoji - ozvláštní každý prostorGeometrické vzory v obývacím pokoji - ozvláštní každý prostor

Ať už si vyberete malé, nebo velké, výrazné či tlumené, vzory dokážou zpestřit každý obývák. K nejtradičnějším patří černobílá kombinace, která najde uplatnění i u vás.

Skříňky pod TV - praktické a poutavé zároveňSkříňky pod TV - praktické a poutavé zároveň

Máte už vybrán stolek pod TV? Není to tak jednoduché jak jste si na začátku mysleli? Možná vám pomohou se rozhodnout naše tipy. Nechte se inspirovat naší galerií.


Přidat komentář