3D podlahy do koupelny i obýváku. Jak se dělají?

Za určitou podobu 3D podlahy bychom mohli označit i udupanou hlínu, jakou měli naši předkové v dřevěnicích. Naštěstí už technologie dokážou připravit mnohem pohodlnější, zato stejně věrné zážitky z  podlahoviny.

3D podlaha do jídelny

Příkladem jsou epoxidové lité 3D podlahy. A my vám o nich dnes prozradíme všechno podstatné!

Vizuální kanonáda

Při vstupu do běžné místnosti s dlažbou, laminem nebo linoleem vás podlaha může zaujmout, ba dokonce v případě krásných barev nebo zpracování i uchvátit. Ale jakmile vstoupíte na 3D podlahu, začne hurikán pocitů.

Můžete výskat radostí, potácet se jako ve stavu opilosti, může se vám roztočit hlava, budete se těšit jako malé dítě, zažijete zkrátka neuvěřitelnou palbu pocitů a dojmů. A to je jedna z největších výhod 3D podlahy – zážitek.

Zvětšíte prostor

Další výhodou 3D epoxidové podlahy je i optické zvětšení prostoru. Proto se často používá právě do menších koupelen. Na rozdíl od bílých odstínů stěn nebo prostranných zrcadel na stěnách 3D podlaha zvětší prostor do hloubky.

3D podlaha v koupelně

Vlastní design 3D podlahy

Není nic neobvyklého, že znázorňuje věrně pláž s jemnými vlnkami oceánu, ale klidně si můžete vybrat i podlahu s optickým průzorem do hlubiny. Je jen na vás, jaký motiv zvolíte. Možné je skutečně všechno. I proto se 3D podlahy do koupelny stávají stále oblíbenějšími.

Jak se dělají 3D podlahy?

3D podlahy jsou unikátní nejen zobrazením, ale také provedením. V první řadě si vyberte motiv od vzniku světa. Stejně jako u skleněné zástěny jsou miliony možností, které dokáže epoxidová podlaha zobrazit.

Potom je už postup práce s 3D podlahou velmi jednoduchý:

  • na čistý a vyhlazený betonový povrch se nanese epoxidový podklad
  • na ten se následně aplikuje speciální PVC fólie určená na epoxid
  • na závěr se celý obrazec zalije průsvitným čirým epoxidovým lakem

Epoxidová podlaha do bytu je hotová a odolná vůči škrábancům i chemii, a proto i obrázek zůstane celou dobu jako by jste ho teprve včera instalovali. Co se týká časové náročnosti, než se jednotlivé vrstvy nanesou, proschnou a vytvrdnou, trvá to průměrně  3–5 dní.

Díky systému pokládky nanášením je podlaha hladká jako sklo. Žádné škáry, mezery ani předěly. Obraz je jednolitý od rohu k rohu.

Udělejte si vlastní podlahu

Pokud se vám žádný z nabízených obrazců nelíbí, můžete použít dokonce i vlastní fotografii. A nyní pozor, přichází te nejlepší část příběhu o 3D podlaze.

3D epoxidová podlaha

Tak jako můžete do epoxidu zalít jakýkoliv obrazec, tak lak pohodlně pohltí i malé předměty. Můžete si v podlaze uchovat například mince z dovolené, nebo malé mušličky, případně kamínky, písek z vysněné pláže ze svatební cesty. Podlaha tak bude jedinečná, originální, autentická a skutečně až romantická. Pokud zkombinujete 3D podlahy s napínanou stěnou, případně i s napínaným stropem, dokážete vytvářet dokonalé 3D variace prostoru s neomezenými možnostmi.

Cenu kompenzuje životnost

Cena 3D podlahy není zanedbatelná a rozhodně je vyšší než u klasického lamina. Počítat je nutné s cenou od 1300 korun za metr čtvereční. Jde o dost vysoké náklady, ale u této podlahy je možné počítat s celoživotním provozem.

3D podlaha v koupelně

Je totiž běžně využívaná v průmyslových odvětvích, takže lité podlahy do domu zvládnou bez nejmenších problémů všechny každodenní činnosti domácnosti.  

Zdravá a praktická

Epoxidová podlaha se velmi dobře udržuje, nevadí jí ani vlhké prostředí. Nesmírnou výhodou je nízký profil, díky čemuž je možné pod ní využít i podlahové topení. Proto může být řešením do každého pokoje.

Je nutné si však pamatovat, že podlaha s vámi může být skutečně celý život a její výměna není lacinou záležitostí. Proto je vhodné, stejně jako při volbě kuchyňské zástěny, volit motivy, které nebudou hitem jedné sezóny.

3D podlaha vodopády

3D podlaha nemusí nutně znamenat jen barevné prvky na hranici kýče. Může zobrazovat kromě mořské hladiny i pěknou hravou podlahu jako z dobrodružné hry do dětského pokoje a atraktivní umělecky ztvárněné dílo může obsahovat 3D podlaha do obýváku. Dokonce zvládne působit i jako dekorativní podlaha typu leštěný mramor nebo mahagonový luxusně pojatý podklad.

Autor článku

Redakce VeseleBydleni.cz

Pravidelně Vám přinášíme všechny zajímavosti ze světa těch nejnovějších trendů v bydlení a zahradě. Sledujte nás a nic vám neunikne :-)


Komentáre

04/01/2020 16:28
Daisy

Hello possible to get more information about the 3Dfloor for bathroom how much per meter and also possible to get contact number to call.
Hope to here from you soon
Thank you

16/01/2020 21:38
Van Doan pham

Dobrý den prosím vás mám zájem o 3 d podlahy jsem z chomutova . A mám dotaz : chci učit se jak se montovat 3 d podlahy? máte u vás někdy školení na to ? Telefon 770 668 882

23/04/2020 00:30
iveta

dobry den mnela bych zajem o podlahu rybicky do koupelny na 4 metry podlaha dekuji prosim ceni

23/04/2020 08:02
Redakce VeseleBydleni.cz

Dobrý deň,
nie sme predajcami, preto Vám cenovú ponuku nemôžeme vytvoriť. Pre takúto info sa musíte prekliknúť do e-shopu, ktorý sa predaju 3D podláh venuje a informovať sa priamo u nich. Náš web je katalóg (a magazín, o rôznych možnostiach sa snažíme aj informovať) - tzn. združuje ponuku viacerých predajcov na jednom mieste, tovar distribuujú už priamo predajcovia, nie my.

Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Dětský pokoj pro dívku - nemusí to být jen růžová Dětský pokoj pro dívku - nemusí to být jen růžová

Vybíráte vhodné zařízení do pokoje pro své dítě? Chce do svého pokoje růžovou, fialovou, bílou, případně žlutou? V naší galerii najdete různé inspirace do dětského pokoje pro dívku.

Černá koupelna - vypadá lépe než by se mohlo zdát Černá koupelna - vypadá lépe než by se mohlo zdát

Černou v koupelně si neví mnoho lidí ani představit. A to i přesto, že působí vskutku elegantně a nadčasově. Nechte se inspirovat.

Betonové květináče - hodí se do bytu i do zahrady Betonové květináče - hodí se do bytu i do zahrady

Betonové květináče se skvěle hodí nejen do vaší zahrady, ale i do bytu. Můžete do nich zasadit různé sukulenty, ale například i jehličnany.Publikováno dne: 09.09.2018
Hodnocení článku:
(88.6%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Tapety do obývacího pokojeTapety do obývacího pokoje

Tapety do obývacího pokoje nyní zažívají comeback, odzvonilo jednobarevným stěnám a vy se s pomocí naší stránky, můžete rozhodnout, jaký styl si zvolíte.

Dekorace na zahradu ze dřeva, kovu a pneumatikDekorace na zahradu ze dřeva, kovu a pneumatik

Zahrada nemusí sloužit pouze k práci a pěstování plodin. Vytvořte si v té vaší nádhernou oázu klidu, kde si budete moci odpočinout. Ozdobit si ji můžete vkusnými dekoracemi, které jsou...

Jak zařídit trucovnu pro chlapa?Jak zařídit trucovnu pro chlapa?

Mít místnost v domě pro chlapa je vytouženým snem nejednoho muže. Jak by taková odpočinková místnost pro chlapa měla vypadat?