3D podlahy do koupelny i obýváku. Jak se dělají?

Za určitou podobu 3D podlahy bychom mohli označit i udupanou hlínu, jakou měli naši předkové v dřevěnicích. Naštěstí už technologie dokážou připravit mnohem pohodlnější, zato stejně věrné zážitky z  podlahoviny.

3D podlaha do jídelny

Příkladem jsou epoxidové lité 3D podlahy. A my vám o nich dnes prozradíme všechno podstatné!

Vizuální kanonáda

Při vstupu do běžné místnosti s dlažbou, laminem nebo linoleem vás podlaha může zaujmout, ba dokonce v případě krásných barev nebo zpracování i uchvátit. Ale jakmile vstoupíte na 3D podlahu, začne hurikán pocitů.

Můžete výskat radostí, potácet se jako ve stavu opilosti, může se vám roztočit hlava, budete se těšit jako malé dítě, zažijete zkrátka neuvěřitelnou palbu pocitů a dojmů. A to je jedna z největších výhod 3D podlahy – zážitek.

Zvětšíte prostor

Další výhodou 3D epoxidové podlahy je i optické zvětšení prostoru. Proto se často používá právě do menších koupelen. Na rozdíl od bílých odstínů stěn nebo prostranných zrcadel na stěnách 3D podlaha zvětší prostor do hloubky.

3D podlaha v koupelně

Vlastní design 3D podlahy

Není nic neobvyklého, že znázorňuje věrně pláž s jemnými vlnkami oceánu, ale klidně si můžete vybrat i podlahu s optickým průzorem do hlubiny. Je jen na vás, jaký motiv zvolíte. Možné je skutečně všechno. I proto se 3D podlahy do koupelny stávají stále oblíbenějšími.

Jak se dělají 3D podlahy?

3D podlahy jsou unikátní nejen zobrazením, ale také provedením. V první řadě si vyberte motiv od vzniku světa. Stejně jako u skleněné zástěny jsou miliony možností, které dokáže epoxidová podlaha zobrazit.

Potom je už postup práce s 3D podlahou velmi jednoduchý:

  • na čistý a vyhlazený betonový povrch se nanese epoxidový podklad
  • na ten se následně aplikuje speciální PVC fólie určená na epoxid
  • na závěr se celý obrazec zalije průsvitným čirým epoxidovým lakem

Epoxidová podlaha do bytu je hotová a odolná vůči škrábancům i chemii, a proto i obrázek zůstane celou dobu jako by jste ho teprve včera instalovali. Co se týká časové náročnosti, než se jednotlivé vrstvy nanesou, proschnou a vytvrdnou, trvá to průměrně  3–5 dní.

Díky systému pokládky nanášením je podlaha hladká jako sklo. Žádné škáry, mezery ani předěly. Obraz je jednolitý od rohu k rohu.

Udělejte si vlastní podlahu

Pokud se vám žádný z nabízených obrazců nelíbí, můžete použít dokonce i vlastní fotografii. A nyní pozor, přichází te nejlepší část příběhu o 3D podlaze.

3D epoxidová podlaha

Tak jako můžete do epoxidu zalít jakýkoliv obrazec, tak lak pohodlně pohltí i malé předměty. Můžete si v podlaze uchovat například mince z dovolené, nebo malé mušličky, případně kamínky, písek z vysněné pláže ze svatební cesty. Podlaha tak bude jedinečná, originální, autentická a skutečně až romantická. Pokud zkombinujete 3D podlahy s napínanou stěnou, případně i s napínaným stropem, dokážete vytvářet dokonalé 3D variace prostoru s neomezenými možnostmi.

Cenu kompenzuje životnost

Cena 3D podlahy není zanedbatelná a rozhodně je vyšší než u klasického lamina. Počítat je nutné s cenou od 1300 korun za metr čtvereční. Jde o dost vysoké náklady, ale u této podlahy je možné počítat s celoživotním provozem.

3D podlaha v koupelně

Je totiž běžně využívaná v průmyslových odvětvích, takže lité podlahy do domu zvládnou bez nejmenších problémů všechny každodenní činnosti domácnosti.  

Zdravá a praktická

Epoxidová podlaha se velmi dobře udržuje, nevadí jí ani vlhké prostředí. Nesmírnou výhodou je nízký profil, díky čemuž je možné pod ní využít i podlahové topení. Proto může být řešením do každého pokoje.

Je nutné si však pamatovat, že podlaha s vámi může být skutečně celý život a její výměna není lacinou záležitostí. Proto je vhodné, stejně jako při volbě kuchyňské zástěny, volit motivy, které nebudou hitem jedné sezóny.

3D podlaha vodopády

3D podlaha nemusí nutně znamenat jen barevné prvky na hranici kýče. Může zobrazovat kromě mořské hladiny i pěknou hravou podlahu jako z dobrodružné hry do dětského pokoje a atraktivní umělecky ztvárněné dílo může obsahovat 3D podlaha do obýváku. Dokonce zvládne působit i jako dekorativní podlaha typu leštěný mramor nebo mahagonový luxusně pojatý podklad.

Autor článku

Redakce VeseleBydleni.cz

Pravidelně Vám přinášíme všechny zajímavosti ze světa těch nejnovějších trendů v bydlení a zahradě. Sledujte nás a nic vám neunikne :-)


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Patrová postel - šetří místo a děti ji milují Patrová postel - šetří místo a děti ji milují

Co dělat, když máte jen jednu dětský pokoj, ale dvou mrňousů? Skvělým řešením, které šetří místo, je patrová postel. Děti ji budou milovat, hrozí však, že se poperou o to, kdo bude spát...

Oranžová kuchyň - netradiční, ale vhodná volba Oranžová kuchyň - netradiční, ale vhodná volba

Oranžová bude vyzařovat příjemné teplé světlo ať ji umístíte kamkoli. Pokud ji ani vy nemáte ve své kuchyni, je nejvyšší čas to změnit.

Dětské hřiště z pneumatik Dětské hřiště z pneumatik

Patříte i vy k milovníkům zero waste, recyklace nepoužívaných věcí a máte alespoň trošku manuální zručnosti? Pak čtěte dál! I vy si totiž můžete doma svépomocí vyrobit originální, levné...Publikováno dne: 09.09.2018
Hodnocení článku:
(88.4%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Ekologické kompostovatelné pytle do koše jsou nejlepší volbou pro biologicky rozložitelný odpad! Ekologické kompostovatelné pytle do koše jsou nejlepší volbou pro biologicky rozložitelný odpad!

Pokud vám záleží na životním prostředí, potom určitě oceníte i kompostovatelné pytle na odpad.  Víte, jaké je jejich využití, z čeho se vyrábějí a jaké jsou jejich výhody? Dozvíte se v...

Bavlněné 3D povlečení je hitem! Populární jsou dětské, vánoční vzory i květy Bavlněné 3D povlečení je hitem! Populární jsou dětské, vánoční vzory i květy

Omrzely vás klasické vzory? Zahalte svoji postel do 3D povlečení, které vás nadchne nejen krásnými, ale v mnoha případech až téměř živými vzory. Jste připravení na malé dobrodružství ve...

Nejlepší kuchařské knihy pro začátečníky i pokročilé Nejlepší kuchařské knihy pro začátečníky i pokročilé

Domácí vaření je stále populárnější. Lidé si stále víc a víc potrpí na to, co jedí. A tím nemyslíme jen kalorickou hodnotu potravin, ale zejména jejich kvalitu.