Akumulátorové postřikovače na stromy i plevel?

Pokud investujete čas do zahrádky a péče o rostliny, musíte najít vhodnou ochranu proti škůdcům. Proto pěstitelé používají postřikovače, kterými aplikují hnojivo i ochranné látky.

Manuální postřikovač na postřiky

Volba toho pravého pomocníka v podobě postřikovače ale vůbec není jednoduchá. Který je lepší? Klasický manuální nebo akumulátorový postřikovač? My vám dnes prozradíme všechno podstatné.

Využití postřikovačů je široké

Postřikovač je základním pracovním nástrojem, pokud chcete nanášet hnojiva a pesticidy na větší plochu. Hodí se i na hubení škůdců z napadených rostlin a je jedno, zda jde o rostlinnéh, nebo živočišné škůdce. Výhodou je, že oproti například aplikaci konví je látka rozstřikovaná jemněji a od rostlin neodskakuje. Kvalitní postřikovač tedy ocení každý zahrádkář.

Velikost je zásadní

Většinou se využívá postřikovač na záda, protože to je nejpohodlnější nošení. Pokud máte například malou předzahrádku, postačí vám i objem od 2 do 5 litrů. Tady není problém použít i klasický tlakový postřikovač a může být i přenosný.

Manuální zahradní postřikovač o objemu 5 litrů

Stojí pár stokorun a poslouží spolehlivě. Na větší plochy se vyplatí použít nástavec na záda a objem nádrže se pohybuje v desítkách litrů.

Zvolte si správný typ čerpadla

Postřikovače se dělí na pístové nebo membránové. Pístové jsou určené jen do ručních zařízení a membránové čerpadlo je vhodné i při postřiku hustějšími kapalinami nebo špatně rozpustnými látkami. Pokud vsadíte na pístové systémy, pamatujte, že s nimi můžete aplikovat jen dobře rozpustné látky. V opačném případě můžete čerpadlo ucpat.

Potom už zůstává jen volba trysky, která se vám nejlépe hodí vzhledem k terénu a porostu.

Prohlédnout nabídku postřikovačů!

Manuální postřikovač

Představuje absolutně základní model. Používá se obvykle na ochranu zahrady před plevelem a škůdci. Funguje na základě tlaku, který vytvoříte ručně, nejčastěji pumpováním.

Zahradní postřikovač na záda

Tlak se vytvoří kolem 2–4 barů a s tím souvisí i kratší dosah. Manuální postřikovače se pohybují v ceně od 500 korun a prakticky se na nich nemá co pokazit, pokud se nerozbijí. Nemají žádné dodatečné provozní náklady, protože je pohání síla zahrádkáře. Hodí se ale na malé až střední zahrádky a sady. Mají hmotnost do 5 kilogramů.

Akumulátorový postřikovač

Jde o postřikovač na baterii a samozřejmě postřikovač na záda, který je zároveň nehlučný a vysoce komfortní. Nejvhodnější na běžné použití na zahradě jsou postřikovače s hodnotou tlaku 4,3 baru. Protože neprodukují emise, je možné je použít i ve sklenících a uzavřených prostorách.

Akumulátorový postřikovač na záda

 

U tohoto zařízení je včetně batérie nutné počítat s váhou kolem 8 kilogramů a lacinější model vás vyjde kolem 1 300 korun. Kvalitnější typy stojí několik tisíc.

Motorový postřikovač

Motorový postřikovač s dvojtaktním motorem dokáže vytvářet tlak několik atmosfér. Svoje uplatnění najde ve vinicích, velkých sadech a na polích. Cena je od 7 000 korun, ale v bazarech se dá sehnat i výrazně laciněji.

Vybrat si můžete z vícera značek, mezi nejznámější značky postřikovačů patří Stihl, Solo a Gardena. Protože má vlastní motor, není příliš ekologický a je třeba počítat také se zvýšenou hlučností. Jde o tlakové postřikovače s dosahem i víc než 10 metrů. Proto pohodlně obsáhnou dost velkou plochu zahrady. Hmotnost je průměrně kolem 8 kilogramů.

Vybrat nový postřikovač

Postřikovač za malotraktor

Pokud to myslíte s pěstováním vážně, rozhodně se vylatí investovat do postřikovače za malotraktor. Zařízení je určené na plošné ošetřování polních plodin pesticidními, nepesticidními přípravky a přípravky určenými k plošnému hnojení kapalnými průmyslovými hnojivy.

Profesionální postřikovač za malotraktor

Je nejlepším řešením pro zemědělce, kteří potřebují obhospodařovat několik desítek až stovek hektarů pole. Výhodou je přesné dávkování. Využití je možné rozšířit například doplněním bubnem s hadicí a stříkací pistolí na využití v sadech, zahradách, sklenících, lesích a podobně. Je třeba však počítat s vyšší cenou i váhou.Publikováno dne: 21.10.2018
Hodnocení článku:
(90%)

Autor článku

Redakce VeseleBydleni.cz

Pravidelně Vám přinášíme všechny zajímavosti ze světa těch nejnovějších trendů v bydlení a zahradě. Sledujte nás a nic vám neunikne :-)

V tejto kategórií nájdete aj:

Kultivátory – jaký koupit a které jsou nejlepší. Elektrické, nebo benzínové? Kultivátory – jaký koupit a které jsou nejlepší. Elektrické, nebo benzínové?

Kultivátor nám dokáže značně ulehčit práci na zahradě. Jak si ho vybrat? Jaké parametry jsou při výběru důležité? Jaká je cena kvalitního kultivátoru? Všechno podstatné se dozvíte v...

Jak vyrobit konferenční nebo jídelní stolek z palet Jak vyrobit konferenční nebo jídelní stolek z palet

Stolek z palet vám ušetří mnoho peněz a vyrobíte si ho přesně podle svých představ. Ušetříte a zároveň myslíte ekologicky. Jak na to? Podívejte se na jednoduchý videonávod.

Sekera, nůžky, rýč, hrábě a jiné nářadí Fiskars. Jsou opravdu kvalitní? Sekera, nůžky, rýč, hrábě a jiné nářadí Fiskars. Jsou opravdu kvalitní?

V současnosti jedna z nejpopulárnějších značek na trhu. Sekery, lopaty, rýče, hrábě, nůžky na větve nebo množství jiného pracovního nářadí, které se v domácnosti a na zahradě určitě hodí.


Přidat komentář