Anatomické polštáře – všechno co potřebujete vědět

Trápí vás bolesti ramen, krku nebo zad po ránu? Tyto bolesti jsou často způsobené špatným polštářem, který se nedokáže přizpůsobit potřebám páteře. Na trhu je proto dostupný speciální typ polštáře, tzv. anatomický.

Spaní na anatomickém polštáři

Snižuje riziko špatného položení krční páteře během spánku. Poskytuje vynikající podporu pro oddychující tělo a takté pomáhá při bolestech krku, zad nebo ramen. Anatomický polštář je správnou volbou pro ty, kteří se ráno probouzejí nevyspalí a s bolestí, která přetrvává a zasahuje i do jejich celodenních aktivit.

Vlastnosti polštáře

Anatomický polštář zabezpečí správné držení krční páteře během celé doby spánku. Je vyrobený z paměťové hmoty, která se dokonale přizpůsobí tvaru vaší hlavy a páteře. Tato hmota je citlivá na tlak a teplo. Polštář se při ležení postupně zahřívá, čímž měkne a tlak hlavy způsobí, že po krátké době bude polštář kopírovat tvar hlavy, krku a ramen.

Správná poloha krční páteře během spánku

Na povrchu anatomického polštáře se nachází snímatelný bavlněný potah, který můžete vyprat. Snadno vstřebává všechny tekutiny, tedy i lidský pot. Polštář při pocení nezůstává vlhký, protože je dostatečně vzdušný.

Zastavte bolesti

Díky anatomickému polštáři je hmotnost naší hlavy rozložená na celou plochu polštáře. Vyhnete se tak bolestem hlavy způsobenými stažením svalstva stlačené oblasti. Během spánku na anatomické polštáři jsou svaly hlavy a krku uvolněné. Anatomický polštář neslouží jen na řešení už vzniklých problémů s krční páteří, ale také na prevenci. Těmto bolestem je třeba se vyhnout, protože problémů s nimi spojeným se zbavuje velmi těžce.

 

Tvar, který vám bude vyhovovat

Anatomické polštáře se vyrábějí ve vícero tvarech. Každý tvar je však speciálně určený na ležení v určité poloze. Avšak jen provedení polštáře „se dvěma vlnami“ zabezpečí maximální ochranu před bolestmi krční páteře, která by mohla vzniknout během spánku.

Vlny tohoto polštáře mají odlišné vlastnosti. Ta větší je tvrdší a zabezpečuje pevnou oporu krční páteři. Menší vlna je měkčí a je na ní uložena naše lebka. Měkčí část zabezpečuje spánek v příjemném měkkém prostředí.                

Stavba těla každého člověka je jiná, a proto se nedá s přesností určit, který typ je  pro jednotlivce najlepší. Při výběru je třeba věnovat čas velikosti a výšce polštáře. Anatomické polštáře mají pevný tvar a nedokážou ho měnit tak snadno jako obyčejné polštáře, proto je důležité se vybrat takový, který bude přizpůsobený velikosti vaší lebky.

Spaní na anatomickém polštáři

Ortopedické polštáře na předpis

Lidé, kteří mají problémy se zdravým spánkem (krčními obratli a podobně), mohou dostat polštář zdarma, popřípadě po doplacení určité částky. Pokud i vás trápí bolesti krku a chcete dát na rady odborníků, neváhejte se zeptat svého lékaře, který vám po konzultaci určitý polštář doporučí, případně rovnou předepíše.

Ceny polštářů

Ceny polštářů značky Dormeo se pohybují od 30 eur výše. Dají se najít i v lacinějších cenových relacích pod jinou značkou, je třeba si však dát pozor na podvody a nekoupit nekvalitní polštář, který se vám po necelém měsíci proleží. Ceny se mění v závislosti na materiálu polštářů, velikosti, tvaru a také zda jsou přizpůsobené i pro alergiky. Anatomické polštáře najdeme i v hodnotě 150 eur.

Co když mi anatomický polštář nevyhovuje?

Pokud si myslíte, že nejste typ, kterému by vyhovoval anatomický polštář, možná se mýlíte. Je to možná z toho dôvodu, že jste si poprvé nevybrali ten správný. Příliš tvrdý, nepohodlný, nepřizpůsobivý k vaší hlave. V tomto případě to ještě nemusíte vzdávat. Je lepší zajít rovnou do prodejny, kde si můžete polštář vyzkoušet a vybrat si ten, který vám bude nejvíc vyhovovat.


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Knihovny - obývák si bez nich nebudete vědět představit Knihovny - obývák si bez nich nebudete vědět představit

Jsou knihy nedílnou součástí vašeho života a obklopujete se jimi ve velkém? Pak jim pořiďte pořádnou knihovnu, v níž se budou vyjímat a která se zas bude vyjímat ve vašem obývacím pokoji.

Fialová koupelna - působí luxusně a odvážné Fialová koupelna - působí luxusně a odvážné

Fialová barva je dlouhá léta spojována s luxusem a královským prostředím. Kdysi totiž nebylo jednoduché vyrobit fialové barvivo, proto bylo velmi vzácné. Přestože dnes je už fialová...

Dřevěné umyvadla Dřevěné umyvadla

Patříte k těm, kteří se v bytovém designu chtějí odlišit a rádi volíte netradiční řešení? Máte rádi krásu a praktičnost dřeva? Pak je pro vás dřevěné umyvadlo jako stvořené!Publikováno dne: 04.04.2018
Hodnocení článku:
(86.2%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Jako dlažbu a obklady zvolit do koupelny nebo sprchovacího koutu? Jako dlažbu a obklady zvolit do koupelny nebo sprchovacího koutu?

Chystáte se zařizovat koupelnu a neumíte si poradit s výběrem obkladu a dlažeb? Poradíme vám. Podívejte se, čeho všeho si při výběru všímat.

Elektrické deky, vyhřívací podložky a papuče zpříjemní zimní dny Elektrické deky, vyhřívací podložky a papuče zpříjemní zimní dny

Elektrické deky, podložky a ostatní pomůcky vás příjemně zahřejí a pomohou i s mnohými zdravotními těžkostmi. Poradíme vám, jak si vybrat správně.

Tvrdá voda v domácnosti. Jak si s ní poradit? Tvrdá voda v domácnosti. Jak si s ní poradit?

Tvrdá voda je problémem mnoha domácností. Jak si s ní poradit, aby vaše spotřebiče vydržely déle? S následujícími radami si s tvrdou vodou určitě poradíte.