Antialergická interiérová barva – prevence vzniku plísní v bytě

Mnoho z vás se teď možná bude divit, nač by vám něco takového v bytě nebo domě bylo. Pokud si však přečtete tento článek, pochopíte, že antialergická barva na stěnu není vůbec nějakým rozmarem senzitivních lidí. Jde totiž právě o vaše zdraví, které je ve hře.

Antialergická interiérová farba

Znáte problémy s plísněmi na stěnách? Nepříjemný zápach po zateplení, který stále přetrvává? Přesně toto řeší antialergická barva. Pokud se tedy chcete o antialergické barvě a boji s plísněmi dozvědět víc, tady jsou nejdůležitější informace.

Skrytá plíseň

Možná o tom ani nevíte, ale i teď je šance, že riskujete svoje zdraví. Nechceme vás rozhodně strašit, ale pokud vás trápí některé z následujících příznaků, asi byste problém s plísněmi v bytě či domě měli řešit.

Příznaky skryté plísně:

  • Slzení očí
  • Kašel
  • Kýchání
  • Rýma a ucpaný nos
  • Tvorba hlenu
  • Svrbění nosu
  • Suchá pokožka
  • Občasný tlak na hrudi

Samozřejmě, tyto indikátory mohou být příznakem úplně něčeho jiného a vůbec je nemusí způsobovat právě skrytá plíseň. Pokud však tyto symptomy opakovaně přetrvávají, váš imunitní systém je neustále oslabovaný a je třeba to řešit. Při inhalaci mikrobů a bakterií, tvořených plísněmi, se tělo snaží bojovat, ale marně. Léky jsou na chřipku nebo na nachlazení, ale co když máte alergii na plísně?

Alergie na plísně

Alergie na plísně mohou způsobovat například časté záněty průdušek, aktivní astma, dráždění sliznice, kožní alergie, ekzémy. Alergie na plíseň vzniká dlouhodobým působením těchto bakterií. To znamená, že člověk je vystavený prostředí, v němž je zvýšená přítomnost plísní.

Pleseň na stene

V najvětším nebezpečí jsou děti. Podle Úřadu veřejného zdravotnictví Slovenské republiky u 10 až 30 procent dětské populace je alergie na plísně spouštěčem onemocnění dýchacích cest. Dále však může jít o uvedené časté příznaky jako při chřipce. Opakované zvyšování tělesné teploty, zánět středního ucha, problémy s dýcháním. Při enormním množství plísní dokonce může dojít k tvorbě toxinů, které jsou až karcinogenní a mohou způsobovat růst zhoubných nádorů.

Proč se plísně tvoří?

Tvorba plísní je podmíněná běžnými faktory. Kombinace teploty v rozmezí od 25 do 35 °C a zvýšená vlhkost. Kondenzace vody na povrchu je ideální podmínkou pro tvorbu plísní. Plísně se nejčastěji v domácnostech tvoří v místnostech jako koupelna nebo kuchyně. Špatně vyřešené větrání nebo špatné izolování fasády. Tady je problémem paropropustnost. Mnohé obklady nebo fasádní omítky izolují v kombinaci s izolačním materiálem tak, že neumožňují odpařování vody a ta se sráží. Pozor proto na neodborné zateplení fasád.

Prevence proti plísním v bytech a domech

Nejideálnějším způsobem je pravidelné větrání v krátkých intervalech, aby byl v prostoru neustále vyměňovaný vzduch. Ideálně když na 5 až 10 minut vytvoříte průvan. Větrat klidně můžete i 3–4x za den. Vlhkost vzduchu v interiéru by se měla pohybovat pod úrovní 50 %. V tomto prostředí plísně nerostou.

Natieranie steny antialergickou interiérovou farbou

A nyní zpět k věci. Slyšeli jste už o antialergické interiérové barvě? Ne? Teď už ano!

Antialergická barva nebo konec plesním

To nejlepší na závěr. Jupol Bio Silicate je určený pro dekorační ochranu obytných i neobytných prostor (staré domy, hotely, nemocnice, novostavby, byty či podsklepené prostory apod.).

Jak antialergická barva pomáhá

Především svými antialergickými účinky. Je vyrobená podobným principem jako silikátové omítky. Jde o směs draselného vodního skla, avšak bez přidání jiných organických sloučenin. Svým specifickým složením vytváří po jednoduché aplikaci barvy na stěnu povrch, který je dokonce omyvatelný.

Plíseň v bytě po zateplení, plíseň v novostavbě nebo alergie na plísně jako spouštěč dalších civilizačních chorob. Tato barva je perfektním prostředkem pro prevenci vzniku plísní v bytě nebo domě. Pokud jste nevěděli jak se zbavit plísní v bytě, resp. jak jim předejít, antialergická barva je určitě vhodným druhem ochrany.

Autor článku

Denis Ruščák

Spolehlivost, kreativita, respekt a chuť na sobě neustále pracovat je správný recept, jak si získat čtenáře a zároveň pokračovat. Už od dob střední...


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Vázy na květiny jako bytové doplňky do obývacího pokoje Vázy na květiny jako bytové doplňky do obývacího pokoje

Alespoň jednu vázu má doma asi každý. Může jít o skleněný kousek s jednoduchým designem, nebo například o kovovou dekorativní vázu. Jakou máte doma vy?

Zahradní altán - oceníte ho v létě i na podzim Zahradní altán - oceníte ho v létě i na podzim

Uvažujete nad zahradním altánem? Určitě si ho do své zahrady pořiďte. Stane se pro vás oázou klidu a místem symbolizujícím odpočinek.

Žlutá ložnice - výběr, který neobanujete Žlutá ložnice - výběr, který neobanujete

Máte rádi žlutou barvu? Pak by neměla ve vaší ložnici chybět. Povzbudit vás spánek a krásně prosvětlí místnost. V žluté ložnici se budete cítit komfortně.Publikováno dne: 01.01.2020
Hodnocení článku:
(91.6%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Jak vybrat WC – závěsné, nebo klasické stojící? Rozhoduje cena, rozměry a montážJak vybrat WC – závěsné, nebo klasické stojící? Rozhoduje cena, rozměry a montáž

Čeká vás rekonstrukce koupelny? Určitě jste už přemýšleli nad tím, jaký zvolíte obklad, která vana či sprchový kout se vám do nové koupelny vejde, ale nezapomínejte ani na toaletu. Doba...

Jaký materiál na nízkoenergetický dům? Je nejlevnější porobeton nebo cihlaJaký materiál na nízkoenergetický dům? Je nejlevnější porobeton nebo cihla

Betonová tvárnice, pálená cihla, sádrová tvárnice nebo porobeton? To je jen malá část stavebních materiálů, které lze při výstavbě domu použít. Z čeho stavět nízkoenergetický dům, abyste...

Jolly hrany – zakončení obkladu do úhluJolly hrany – zakončení obkladu do úhlu

Na některé věci při rekonstrukci předem nemyslíte.   Co se týká obkládání, často to jsou ukončovací lišty. Slyšeli jste už o pojmu jolly hrany nebo tzv. kamenické rohy?