Nafukovací bazén pro malé děti? Recenze chválí hlavně malé rozměry

Dnes se na trhu setkáte s bazény různých tipů, tvarů, barev, motivů i velikostí. Je jen na vás, který si vyberete. Nezapomeňte dobře zvážit, komu bazén kupujete. Malé děti si velký bazén neužijí a velké děti malý bazén použijí možná na opláchnutí nohou od špíny před vstupem do toho velkého.

Děti v nafukovacím bazénu

Dopřejte v létě vodní zábavu dětem v každém věku. Jaký bazén pro děti vlastně vybrat?

Oblíbené nafukovací bazény pro děti

Jaký bazén pro děti je nejlepší?

Při výběru bazénu pro děti vycházejte z věku dítěte. Aby si ho dostatečně užilo a aby z něho mělo radost. Špatně zvolený bazén může mít za následek uklouznutí a různá zranění. Je lepší se jim vyhnout, že? Orientujte se zejména na ty, které splňují normy a bezpečnostní standardy a dbají na bezpečnost a pohodlí (pokud se to tak v případě bazénu dá nazvat).

  • Pro ty nejmenší, do cca 1,5 roku, vyberte mělčí bazén s výškou bočních stran 15 až 17 cm, aby do něj dítě snadno vešlo i vyšlo. Samozřejmě, pod vaším dohledem. Jinak to v bazénu s dětmi nejde;
  • od 1,5 až 3 roků může být bazén už vyšší, cca 50 cm. Voda je vyšší, dítě se v ní s různými vodními hračkami vyhraje lépe;
  • u dětí nad 6 roků se poohlédněte po vyšších a rozlohou větších bazénech. Děti si v bazénu lépe vyhrají, mohou se potápět, trochu si zaplavat, a když je budete poslouchat, dovolí vám se v jejich bazénu vykoupat.

Bazén s nafukovacími stěnami a dnem

Pro děti do 3 roků je ideálním řešením bazén s nafukovacím dnem a stěnami. Dopad při pádech je v nich měkčí a pro děti je to bezpečnější. Voda je dál od země, ochlazuje se pomaleji. Starší děti široké nafukovací stěny využijí na odpočinek a vyhřívání se na sluníčku, protože si na ně mohou lehnout. Zbytečně komplikované bazény si nevybírejte. V těch s hladkými stěnami se nebudou hromadit nečistoty a čistit se vám budou lépe.

Bazén pro malé děti

Bazén nejen pro děti

Nejvíc prostoru, ale zaručeně i nejvíc radosti z koupání vám přinese rodinný nafukovací bazén. Kruhový, oválný či v tvaru obdélníku, jednobarevný nebo s potiskem. Takový, jaký se vám líbí. Objem těchto bazénů je velký a měnit vodu při každé špíně je časově a finančně náročné, proto doporučujeme hned s bazénem dokoupit vodní filtr a krycí plachtu. Vodu v bazénu vyčistíte také speciální chemií pro dětské bazény, a když něco plave na povrchu, použijte síťku.

Kde je pro bazén nejlepší místo? 

Před tím, než se do obchodu za bazénem vydáte, pořádně si rozmyslete, kde ho umístíte. Abyste věděli, s jakými rozměry můžete pracovat. Místo na bazén vybírejte podle toho, kde je během dne nejvíc slunce. Voda ve velkém bazénu se zahřívá mnohem déle. Snažte se vyhnout plochám, na kterých se nacházejí ostré předměty a tráva, které mohou bazén poškodit. Podložte ho podložkou. Vyrovná terén a působí izolačně. 

Bazén je třeba nafoukat. Víte jak? 

Většinu nafukovacích bazénů tvoří několik samostatných vzduchových komor. Nafoukat je můžete ústy, ale jednodušší to bude pumpou, žabkou nebo kompresorem. Ventil na vypouštění vody je umístěný tak, aby při koupání nepřekážel, ale aby vám při výměně a vypouštění vody dobře posloužil.

Bazén s pevnými stěnami

Dětský bazén s pevnou stěnou je určený větším dětem. Nemusíte ho foukat a také nehrozí, že ho propíchnete. Je dostupný ve více rozměrech. Nemá ventil na vypuštění, vodu z něho je třeba vyčerpávat, což může být fyzicky náročné.

Bazén pro větší děti s pevnými stěnami

Dětský bazén se stínidlem

Uvedli jsme, že bazén máte dát na slunce, aby vodu pomalu vyhřívalo. Je nám jasné, že celý den na slunci nevydržíte. Slunečník umístěte tak, aby si každý v bazénu přišel na svoje. Dětský bazén koupíte i se střechou. Na bazén ji upevníte pomocí suchého zipu a dítě je před úpalem a slunečním zářením dobře chráněné. 

Kvalitu materiálu nepodceňujte

Na výrobu dětských bazénů se nejčastěji používá kaučuk, PVC a vinyl. Škodlivé látky, se kterými se u těchto produktů často setkáváme, ucítíte hned po rozbalení bazénu. Bude velmi zapáchat a bazén nakonec i tak vyhodíte. Za kvalitní materiál víc zaplatíte, ale když se o bazén budete dobře starat, vydrží vám i několik sezón. Spoje bazénu zkontrolujte dříve, než do něj svoje děti pustíte a případné ostré hrany odstraňte. Jde o bezpečnost vašich dětí. Myslete na to.

Jaký motiv je ten nej? Co povíte?

Dětský bazén dinosaurus, motýlek či loďka. Provedení je mnoho, motivů na bazénech ještě víc. Oblíbené pohádkové postavičky či různé barevné kombinace. Při koupání je přece zábava. Bazén pro děti malých rozměrů využijete i na balkóně nebo terase. Nechte svoje dítě, aby si vybralo samo. To bude radosti!

S dětským bazénem se skluzavkou, vodním hracím centrem, fontánou a různými hračkami určenými na zábavu ve vodě si mini aqupark vyrobíte i doma.

Prázdný dětský bazén

Léto skončilo, bazén musí pryč 

Léto skončilo, dny jsou stále chladnější, děti už do bazénu pravděpodobně nepustíte. Vodu vypustěte, bazén nechte pořádně vyschnout a potom ho pečlivě poskládejte do ochranného obalu a uložte na suché místo.

Oblíbené nafukovací bazény pro děti

Autor článku

Alena Kesselová

Rada si plním sny. Splněným snem bylo i knihkupectví, ve kterém jsem kralovala celých 9 let. Věřím, že lásku k psanému slovu z mých článků ucítíte...


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Inspirace pro vaši terasu a zahradu - připravte si příjemné posezení Inspirace pro vaši terasu a zahradu - připravte si příjemné posezení

Plánujete upravit svou terasu či zahradu, avšak nemáte nápady? Vyzkoušejte některý z našich tipů.

Černá koupelna - vypadá lépe než by se mohlo zdát Černá koupelna - vypadá lépe než by se mohlo zdát

Černou v koupelně si neví mnoho lidí ani představit. A to i přesto, že působí vskutku elegantně a nadčasově. Nechte se inspirovat.

Hexagon police se hodí do každého interiéru Hexagon police se hodí do každého interiéru

Zejí stěny ve vaší domácnosti prázdnotou? Pak byste tento prostor mohli využít k umístění netradičních polic.Publikováno dne: 01.06.2020
Hodnocení článku:
(90%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Jaká podlaha je nejlepší do dětského pokoje? Vinylová, korková nebo plovoucíJaká podlaha je nejlepší do dětského pokoje? Vinylová, korková nebo plovoucí

Kupujete podlahu do dětského pokoje? Malé děti tráví na zemi spoustu času, a proto byste výběr správné podlahy neměli podcenit. To, jaké faktory jsou důležité u podlah pro děti, si...

Jak naučit děti uklízet? Rozpis domácích prací i obrácená psychologie fungujíJak naučit děti uklízet? Rozpis domácích prací i obrácená psychologie fungují

Znáte to. Spolu s uklízením přichází i spousta křiku. Vaše dítě (ne)pořádek vidí jinak. Vlastně mu vůbec nepřekáží. Jak ho naučit pořádkumilovnosti?

Jak vybrat mobil pro děti? Dětský dotykový mobil podle věkuJak vybrat mobil pro děti? Dětský dotykový mobil podle věku

Vybrat mobil pro děti může být dost náročné s ohledem na to, jaké nástrahy na ně při jeho používání čekají. Poradíme vám, jako si s nimi poradit, jak vybrat tlačítkový či dotykový...