Bílé kuchyně nejen ve vysokém lesku

Kuchyně v bílém provedení se těší velké oblibě už delší dobu. Je to způsobené jejich elegancí, díky které vyniknou v každé domácnosti?

Bílá elegantní kuchyň

Největší výhodou bílých kuchyní je to, že jsou snadno kombinovatelné s jkýmikoliv materiály a barvami. Vyniknou v jakémkoli stylu ať si už zvolíte minimalismus, rustikální styl, nebo luxusní provedení. Jsou také ideální pro malé prostory, protože opticky zvětšují místnost.  

Jejich jedinou chybičkou krásy je to, že působí příliš sterilně, avšak to vůbec nemusí být pravidlem. Sterilitu bílé snadno nabouráte jinou barvou. Určitě se nebojte jít do bílé kuchyně, pokud se vám líbí.  

Matná bílá kuchyně  

Bílé kuchyně v matném provedení jsou volbou mnoha zákazníků. Je několik důvodů, pro které se určitě vyplatí uvažovat nad jejich koupí.  Např. jejich údržba je v některých případech mnohem jednodušší než u lesklých povrchů. Matný povrch je odolnější, avšak je třeba si dávat pozor, protože není matný jako matný. Způsob povrchového zpracování kuchyňských skříněk je velmi důležitý.

Ne všechna matná dvířka se vyznačují bezproblémovou údržbou. Na výběr máme z povrchů jako laminát, fólie, sklo a lak.  

Lesklé bílé kuchyně  

Kuchyně jako z titulku magazínu? Ano, taková může být i ta vaše, lesknoucí se oslnivou bílou barvou. Na výběr máte ze dvou možností výroby lesklých dvířek. Buď si zvolíte stříkaná, nebo fóliovaná kuchyňská dvířka.  

Vybíráme z katalogu

Pozrite si viac produktov z kategórie kuchyňské linky

Kuchynská dvířka stříkaná

Lesk na povrchu dvířek se skládá z několika vrstev barev a laků. Jejich zpracování není vůbec tak jednoduché. Po nastříkání dvířek dochází k jejich broušení, přičemč se nebrousí jen jedenkrát, ale několikrát za sebou, až dojde ke konečnému leštění. Jejich velkou výhodou je možnost perleťových a metalických efektů a také opravitelnost poškozeného povrchu. Jedinou nevýhodou je vyšší cena a v některých případech i těžší údržba.  

Kuchyňská dvířka fóliovaná  

Úprava fóliovaných skříněk je finančně méně náročná, ale má mnohem nižší kvalitu. Přestože jsou skříňky odolné proti vlhkosti, vysokým teplotám nedokážou odolat a po poškození jeh nedokážeme vrátit do původního stavu. Pokud se nedokážete rozhodnout nebo sáhnout raději po matu nebo lesklém provedení bílé, můžete je klidně zkombinovat.  

Bílé rustikální kuchyně  

Rustikální styl navozuje atmosféru venkova. Tyto kuchyně mají mírně historický nádech a díky jemné zdobenosti, frézovaným dvířkám a krásným detailům jsou jedny z oblíbených. 

Bílá rustikální kuchyně

Kuchyně v tomto provedení v kombinaci se správnými doplňky vyniknou ve městech i na venkově.

Luxusní bílé kuchyně v kombinaci se dřevem

Kombinace bílé barvy a dřeva působí velmi luxusně a elegantně. Chlad bílé barvy doplňuje teplo dřeva. Bílá barva vynikne a kuchyně zaujme hned na první dojem. Do kuchyní tohoto provedení se hodí dřevěná podlaha a také velkoformátová dlažba. Hnědými pracovními deskami podpoříme bílou barvu.

Prohlédnout nabídku kuchyňských linek

Zobrazit produkty v kategorií:

Autor článku

Dominika Ježová

Vždy jsem hledala způsob, jak kreativní cestou vyjádřit představy a myšlenky, které ve mně dřímali. Přivedlo mě to k psaní a od té doby miluji, že...


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Fialová barva do ložnice? My říkáme ano! Fialová barva do ložnice? My říkáme ano!

Všechny odstíny fialové se dají dobře kombinovat s bílými stěnami a doplňky. Do takového mixu zapadne i hnědý nábytek či koberec a podlaha. Přesvědčte se o tom s námi!

Patrová postel - šetří místo a děti ji milují Patrová postel - šetří místo a děti ji milují

Co dělat, když máte jen jednu dětský pokoj, ale dvou mrňousů? Skvělým řešením, které šetří místo, je patrová postel. Děti ji budou milovat, hrozí však, že se poperou o to, kdo bude spát...

Adventní věnce Adventní věnce

4 týdny před Vánocemi je krásná, zároveň však i hektická kapitola roku. Přesto bychom neměli zapomenout na jeden z nejtypičtějších symbolů adventu, tradiční adventní věnec, který přinese...Publikováno dne: 16.07.2018
Hodnocení článku:
(89.6%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Jak levně zařídit byt nebo dům? Praktické tipy i pro malý bytJak levně zařídit byt nebo dům? Praktické tipy i pro malý byt

Byt si můžete zařídit či zútulnit i bez toho, abyste investovali tisíce korun. Nabízíme vám pár tipů a triků, jak levně zařídit svůj příbytek.

Jak vybrat moderní obraz na stěnu, nad sedačku v obýváku, do ložnice či dětského pokoje?Jak vybrat moderní obraz na stěnu, nad sedačku v obýváku, do ložnice či dětského pokoje?

Obraz oživí každou místnost v domácnosti. V obýváku nebo pracovně je obraz samozřejmostí, vyhýbat se mu však nemusíte ani v kuchyni či ložnici.

Jak vybrat osvětlení do každé místnosti? Bodová světla jsou stále populární.Jak vybrat osvětlení do každé místnosti? Bodová světla jsou stále populární.

Věděli jste, že do každé místnosti se hodí jiný typ osvětlení? Podívejte se, podle čeho si v jednotlivých místnostech osvětlení vybírat.