10 tipů, jak zařídit bydlení ve venkovském stylu

Venkovský styl je stále populárnější nejen proto, že odkazuje na tradice a zvyky naší země, ale zejména vyniká svou útulností a člověk se v dokonale vyladěném interiéru cítí vždy příjemně.

Podkrovní byt ve venkovským stylu
Zdroj: Unsplash.com

Inspirujte se v našem článku a vyzdobte si byt venkovskými dekoracemi, masivním nábytkem, ale i romantickou tkaninou.

1. Dřevěné bedny zajistí výzdobu, ale i pořádek

K venkovskému stylu se skvěle hodí zejména masivní nábytek. V malém prostoru si ho ale ne vždy můžete dovolit. Úložné krabice a dřevěné bedny mají jednu skvělou vlastnost, díky přírodnímu materiálu vám do detailu vyladí interiér, ale zejména vynikají svou organizovaností. Pokud tedy šetříte každý kousek místa, tak dřevěné úložné boxy jsou pro vás ideálním řešením.

2. Výzdoba bytu: inspirace pro milovníky venkova

 • Vynechte extravaganci
 • Nakupujte na burzách nábytku
 • Nevyhazujte, ale upcyklujte
 • Inspirujte se v přírodě
 • Využijte florálních a folklorních motivů
 • Nakupujte u uměleckých řemeslníků
 • Roste si přírodu k sobě domů
 • Tvořte

3. Výrobky z vrbového proutí vyladí rustikální styl bydlení

Víte, co se k rustikálnímu stylu hodí nejlépe? Přece proutěné výrobky! Pokud nejste fanouškem masivního nábytku ze dřeva, můžete jej bez obav nahradit nábytkem proutěným. Vdechnete tak místnosti úplně nový rozměr vonící po tradicích, prázdninách u babičky, ale i heřmánkem a dobrotami právě vytaženými z trouby. Proutěné zboží je příjemné na pohled, nadčasové a výborně se udržuje. Krom nábytku se do interiéru hodí nejrůznější proutěné koše na sušené květiny, vázy, dekorační klícky, ale i koše na dřevo, jenž vám navnadí nostalgické vzpomínky na dětství.

Proutěný nábytek
Zdroj: Unsplash.com

4. Jaké zvolit dekorace do bytu?

K rustikálnímu bydlení se řadí i provance, boho i skandinávský styl, kdy má každý svůj svébytný podpis. To, co je spojuje, jsou dřevěné dekorace, inspirace přírodou a uklidňující pocit, jež vyvolávají. Co vám tedy doma nesmí chybět?

 • Dřevěné podnosy
 • Místní regionální keramika
 • Věnce na všechny možné způsoby
 • Starobylé kousky z antikvariátu
 • Svícny a svíčky
 • Uklidňující barvy (zejména v ložnici je oceníte)
 • Vaše rukodělné výrobky
 • Fotorámečky se vzpomínkovými fotkami

5. Nechte interiér zahltit květinami

Květiny samozřejmě ladí do každého interiéru a umí pozvednout jakoukoliv místnost. K venkovskému stylu ale neodmyslitelně patří sušené květiny, luční kvítí, levandule a v neposlední řadě i atypické vázy a obaly na květiny.

Do čeho dát květiny?

 • Vázy nebo košíky z proutí (k výrobkům z proutí nejvíce ladí právě sušené květiny, případně čerstvé luční kvítí)
 • Velké kulaté keramické nádoby
 • Bedýnky a přepravky hravě nahradí plastový obal na květináč
 • Staré konve a vědra

Kamenné doplňky
Zdroj: Unsplash.com

6. Starší nábytek, kterému vdechnete nový život

Máte na půdě starý příborník po babičce, nebo se někdo z vašich známých rozhodl vyhodit staré židle? Rozhodně této příležitosti využijte. Dřevo je nadčasovým a zejména trvalým materiálem, kterému stačí jen trochu úprav a péče a vznikne vám doslova umělecký kousek. Na dřevo můžete vypalovat, malovat, použít metodu decoupage, nebo krakelování a pak si můžete být jisti, že váš kus nábytku bude jedinečným dílem s historií a kouskem vašeho srdce.

7. Látka všude, kam se podíváš

Jemnost masivnímu nábytku a případnému tmavšímu typu dřeva hravě dodáte pomocí originálního bytového textilu. Dejte si záležet na výběru látkových záclon a závěsů, ubrusů a v neposlední řadě také povlaků na polštáře. Pokud máte interiér vedený v neutrálních barvách, tak si klidně můžete dovolit i odvážnější motivy (například puntíky, proužky nebo florální motivy).

Proutěné křeslo
Zdroj: Unsplash.com

8. Nezapomínejte na vhodné barevné sladění

Venkovský styl se hodí zejména pro romantické duše se smyslem pro detail a osobitý styl. Dbá se zejména na dřevěné dekorace, rustikální nábytek a řemeslné detaily v tradičním duchu. Nezbývá tedy moc prostoru na křiklavé barvy. Béžové tony, nejrůznější odstíny hnědé, ale i nesmrtelná bílá barva se k tomuto bydlení skvěle hodí a vytvoří tak příjemné místo k práci, ale i odpočinku.

9. Ložnice ve venkovském stylu pro zdravý spánek

Selankového bydlení se doporučuje držet zejména v ložnici, která by měla mít uklidňující ráz, což inspirace venkovem ve značné míře vyvolává. Zdravý spánek je důležitý pro naše tělo i mysl udělejte si proto z ložnice místo, kde zapomenete na starosti všedních dnů.

Co ve zdravé ložnici nesmí chybět?

 • Kvalitní matrace
 • Nadýchané polštáře
 • Jemné pudrové barvy
 • Přirozené světlo
 • Květiny
 • Přehozy, deky a ručně tkané koberečky
 • Přírodní dekorace

Dřevo v interiéru
Zdroj: Unsplash.com

10. Nezapomínejte na detaily

I nepatrná maličkost dokáže udělat mnohé. Pokud jste tedy rozhodnutí, že chcete dům, či byt sladit do rustikálního, boho, nebo provence stylu, tak nezapomínejte na stylové nezbytnosti jako jsou například úchytky k šuplíkům v kuchyni, úložné boxy, osvětlení, ale třeba i elektrické zásuvky a spotřebiče, které lze dnes koupit i v retro stylu.

Nalezněte vnitřní klid a vybavte si domov přesně podle vašich představ. Inspirace tradicí, venkovem, folklorem vám doma vytvoří místo plné nostalgie a příjemných chvil.


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Květiny na balkoně - potěší vás i vaše okolí Květiny na balkoně - potěší vás i vaše okolí

Toužíte po oáze květin na vašem balkoně? Po místě, kde se můžete ukrýt před ruchem města a vypít si v klidu kávu? Inspirujte se naší galerií.

Paletové sezení - hodí se na zahradu i do domácnosti Paletové sezení - hodí se na zahradu i do domácnosti

Nábytek z palet si lze vyrobit opravdu rychle, jednoduše a poměrně levně. Stačí si prohlédnout naše inspirace a uvěříte, že paletové sezení je stylovým doplňkem každého exteriéru i...

Hnědá ložnice - je to dobrá volba? Hnědá ložnice - je to dobrá volba?

Barvu do ložnice si vybírejte podle svých pocitů. Pokud se vám hnědá líbí a zklidňuje vás, pak se do vaší ložnice hodí.Publikováno dne: 22.03.2022
Hodnocení článku:
(91.2%)

V této kategorii najdete i:

Vychytávka do koupelny pro vaše zdraví, to je sonický kartáčekVychytávka do koupelny pro vaše zdraví, to je sonický kartáček

 Správným čištěním zubů můžete předejít vzniku zubního kamene a těšit se z čistých a zdravých zubů a dásní, o kterých sníte.

Protipožární ochrana v bytech a domech – vytvořte si únikové cesty a protipožární plánProtipožární ochrana v bytech a domech – vytvořte si únikové cesty a protipožární plán

Prevence je nejlepší ochrana. Každý by měl ovládat zásady požární bezpečnosti, jak požáru v budovách předcházet a mít připravené únikové cesty, které v případě nouze bude moci...

Jaké vstupní dveře do domu nebo bytu? Na výběr máte hliníkové, plastové, dřevěné, jejich cena se lišíJaké vstupní dveře do domu nebo bytu? Na výběr máte hliníkové, plastové, dřevěné, jejich cena se liší

Vstupní dveře slouží jako brána do domu, a proto je jejich výběr zodpovědným úkolem. Hliníkové, plastové i dřevěné vstupní dveře totiž mají odlišné bezpečnostní, izolační a další...