Chcete perfektní záclony a závěsy? Zaměřte se na závěsné systémy

Dokončujete nové bydlení nebo předěláváte a váháte, jestli se vám do interiéru hodí záclony nebo závěsy? A jestli ano, jakou mají plnit funkci kromě estetické?

Záclony mají nejen estetický, ale i funkční význam.

Pokusíme se vám pomoci v rozhodování a přiblížit celý proces výběru a realizace záclon, resp. závěsů. Na pomoc jsme si zavolali odborníky na záclony na míru, společnost STYLdesign.

Funkce záclon a závěsů

V první řadě je důležité vědět, do kterých místností a s jakou funkcí chcete záclony realizovat. Záclony do moderních interiérů se většinou šijí jednoduché bez vzorů v bílé nebo máslové barvě. Rozdíly jsou hlavně ve struktuře a ve složení materiálu. Přesto je v nabídce několik desítek materiálů na záclony.

Z pohledu funkce jsou důležitější závěsy. Výběr je obrovský a zorientovat se v tomto množství je někdy problém. Při realizaci je ideální konzultace s interiérovým designerem, případně se specialistou na záclony a závěsy. Nejlépe přímo ve studiu, kde vám vaše dekorace oken budou šít.

48/5000 Závěs typu Blackout je skvělou volbou do ložnice.

Do ložnic se velmi často používá závěs typu Blackout. Tento typ závěsu je vysloveně funkční. Zatemní vám místnost téměř na úroveň noci, dokonce i během dne. Tuto vlastnost získal díky vnitřnímu protkání černou nití. Na výběr máte širokou paletu barev, bohužel většinou jednobarevných, bez vzoru.

Vybíráme z katalogu

Pozrite si viac produktov z kategórie závěsy

Pokud nepotřebujete místnost zatemňovat, máte na výběr obrovské množství materiálů různých vzorů a stylů s několika možnostmi realizace. Často se závěsy řeší jen jako dekorační, mírně nařasený pás po stranách oken, případně jen na jedné straně. Nejpoužívanější je však stále klasická podoba závěsů po stranách, která se dá v případě potřeby zatáhnout a vytvořit dokonalé soukromí.

Závěsy po stranách okna jsou nejpoužívanější variantou vůbec.

Jaký zvolit styl

Když už víte, jakou funkci mají záclony plnit, můžete přejít k výběru konkrétních materiálů. Stylově by měly záclony ladit s interiérem. Pokud máte moderní minimalistický interiér, můžete zvolit jednoduchou, nenápadnou bílou nebo máslovou záclonu, která dodá interiéru teplo a zútulní celou místnost. Ostatní už záleží na konkrétním interiéru. Pokud je v něm dominantní prvek, většinou se volí jednoduché dekorační závěsy. Pokud ne, může se dominantním prvkem interiéru stát právě výrazný závěs.

Tmavé výrazné závěsy mohou být dominantním prvkem každého interiéru.

Do interiérů laděných v provensálském stylu se častěji používají záclony s jemným vzorem nebo výšivkou, případně krajkou. V tomto duchu se ladí i závěsy, ale je třeba dát pozor, abychom to se vzory nepřehnali.

Závěsy se vzorem se často používají v interiérech, které jsou laděny do provensálské stylu.

Něco o materiálech

Materiálům používaným při šití záclon a závěsů dominuje 100% polyester. Poměr ceny a funkčnosti je v případě tohoto materiálu rozhodující. Často se používají i smíšené materiály jako například bavlna s polyesterem, ale tyto materiály jsou mnohem krčivější a tím pádem náročnější na údržbu. 

Nejpoužívanějším materiálem na výrobu záclon je polyester.

U závěsových materiálů se můžete setkat také se směsí polyester–viskóza. Výhoda materiálu spočívá v jeho padavosti, nevýhodou je větší srážlivost materiálu, která se ale řeší vysrážením závěsu před jeho ušitím.

Pro náročnější klienty jsou v nabídce závěsové materiály s obsahem hedvábí. Hedvábí má jemnější vlákno a vyšší lesk. Proto závěsy s obsahem hedvábí působí luxusněji. Nevýhodou je ale vysoká cena těchto materiálů.

Tmavé Blackout závěsy jsou skvělým a výrazným doplňkem moderní domácnosti.

Vybíráme z katalogu

Pozrite si viac produktov z kategórie záclony

Rada na závěr

Velmi důležitou součástí realizace záclon a závěsů jsou závěsné systémy a nařasení materiálů. Máte na výběr opět několik možností a každá je vhodná do jiného interiéru. Do moderného interiéru se hodí spíše hliníkové kolejničky, které se montují do stropu a po zavěšení hotových záclon je není vidět díky řasence a způsobu ušití.

Závěsné systémy záclon a závěsů třeba vybírat s přihlédnutím na styl interiéru.

V moderních interiérech můžete záclony a závěsy uchytit na hliníkové kolejničky, které se montují do stropu.

Do klasičtějších nebo provensálsky laděných interiérů se mohou použit výraznější tyčky na konzolích s ozdobnými koncovkami, a to v různých kovových provedeních.

Možností v této oblasti je skutečně velmi mnoho a vybrat tu nejvhodnější není vůbec jednoduché. Proto si nechte poradit a při návštěvě záclonového studia mějte u sebe fotky interiéru, případně, pokud jde o realizaci do vícera místností, dohodněte si prohlídku a zaměření vašeho interiéru. Všechno důležité tak dohodnete přímo na místě.

Zobrazit produkty v kategorií:

Autor článku

Redakce VeseleBydleni.cz

Pravidelně Vám přinášíme všechny zajímavosti ze světa těch nejnovějších trendů v bydlení a zahradě. Sledujte nás a nic vám neunikne :-)


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Červená barva kuchyně citelně zvýší váš apetit Červená barva kuchyně citelně zvýší váš apetit

Posviťme si aspoň trochu na to, co všechno by nám červená barva měla nabídnout. Nápady na designování a kombinování barev se nechte inspirovat fotkami v článku. 

Fialová koupelna - působí luxusně a odvážné Fialová koupelna - působí luxusně a odvážné

Fialová barva je dlouhá léta spojována s luxusem a královským prostředím. Kdysi totiž nebylo jednoduché vyrobit fialové barvivo, proto bylo velmi vzácné. Přestože dnes je už fialová...

Zelený dětský pokoj - hodí se pro chlapce i dívky Zelený dětský pokoj - hodí se pro chlapce i dívky

Zelený dětský pokoj je vhodnou volbou, ať už vybíráte zařízení pro dívku nebo chlapce. Zelená je optimistická barva, která uklidňuje. Podívejte se, jak dobře v dětském pokoji vypadá.Publikováno dne: 08.02.2018
Hodnocení článku:
(92.4%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Ekologické kompostovatelné pytle do koše jsou nejlepší volbou pro biologicky rozložitelný odpad! Ekologické kompostovatelné pytle do koše jsou nejlepší volbou pro biologicky rozložitelný odpad!

Pokud vám záleží na životním prostředí, potom určitě oceníte i kompostovatelné pytle na odpad.  Víte, jaké je jejich využití, z čeho se vyrábějí a jaké jsou jejich výhody? Dozvíte se v...

Bavlněné 3D povlečení je hitem! Populární jsou dětské, vánoční vzory i květy Bavlněné 3D povlečení je hitem! Populární jsou dětské, vánoční vzory i květy

Omrzely vás klasické vzory? Zahalte svoji postel do 3D povlečení, které vás nadchne nejen krásnými, ale v mnoha případech až téměř živými vzory. Jste připravení na malé dobrodružství ve...

Nejlepší kuchařské knihy pro začátečníky i pokročilé Nejlepší kuchařské knihy pro začátečníky i pokročilé

Domácí vaření je stále populárnější. Lidé si stále víc a víc potrpí na to, co jedí. A tím nemyslíme jen kalorickou hodnotu potravin, ale zejména jejich kvalitu.