Chemické WC – jak funguje?

Mnoho lidí možná ani netuší, co to vlastně chemické WC je. Proto pro vás máme základní informace o výrobku, který je nejen alternativním, ale také praktickým řešením běžných potřeb.

Chemická toaleta na kempování

Jsou chvíle, kdy člověk jednoduše musí uspokojit svoje potřeby. Duševní, materiální, ale neméně důležité jsou i potřeby fyziologické.

Nejoblíbenější chemické WC na kempování a do přírody

Jak funguje chemické WC?

Zakoupit je možné dva druhy – pevně zabudované nebo přenosné. Chemické toalety fungují na jednoduchém principu. Zařízení se skládá ze dvou základních částí, respektive ze dvou nádrží. První skladuje odpad a druhá naopak zabezpečuje přísun čisté vody na oplachování a odvod odpadu.

Úlohou ekologického WC je zabezpečit prostřednictvím speciálních přípravků rozklad fekálií a jejich bezpečné uchování. Chemie v chemickém WC zabezpečí, že fyziologický odpad bude rozložený a zabrání se tak nechtěným procesům přirozeného rozkladu. Největší výhodou je, že toto zařízení nemusí být připojené ke zdroji vody a ani žádnému kanalizačnímu odvodu.

Kdy chemické WC potřebujeme?

Většinou se tímto alternativním řešením zabývají lidé, kteří potřebují podobný prostředek, protože není možné využit klasickou formu toalety. Nejčastěji se kupují chemická WC na chatuzahrádku, chalupu nebo do karavanu. Takováto toaleta se tedy hodí i na cestách, kdy se vyhnete zastávkám během cesty, ale stejně tak splní svoji úlohu na místech, kde je vody nedostatek.

Chemická toaleta do přírody

Tento typ záchodu mohou také využívat senioři nebo lidé, kteří mají problém s mobilitou. Přenosné WC pro starší lidi je praktickou zdravotní pomůckou, se kterou se výborně manipuluje. Co se týče samotného výběru, možností je spousta. Existuje mnoho výrobců, kteří se prezentují kvalitou a tradiční výrobou v této oblasti.

Jak si vybrat správně?

To, jaké chemické WC skutečně potřebujete, zjistíte, když se zamyslíte nad místem jeho využívání. Zvažte prostředí, prostor a také vytíženost, na jejichž základě snadno určíte potřebný objem nádrží. Je totiž velký rozdíl v tom, zda si zvolíte přenosnou nebo zabudovanou ekologickou toaletu.

Rozhodně dbejte na reference. Není vůbec problém zjistit, jaká je spokojenost ostatních s jednotlivými produkty v oblasti tohoto segmentu.

Cena je vždy podstatná

V závislosti na tom, jaký druh WC si vyberete, cena bude vždy důležitým prvkem. Nebojte se. Stejně máte víc možností. V průměru se cena za kvalitní chemickou toaletu pohybuje od 70 do 130 euro.

Chemické WC seženete také v prodejnách OBI nebo Hornbach. V rámci speciální nabídky zakoupíte tento výrobek také v prodejnách obchodní sítě LIDL. Samozřejmě existuje množství internetových e-shopů nebo prodejen, kde tato chemická WC také koupíte.

Kvalita, vlastnosti, náhradní díly a příslušenství

Když si určíte cenovou hladinu, myslete na to, že důležitá je také kvalita produktu a jeho vlastnosti. Rozdílné materiály nebo objem nádrží jsou stejně tak podstatným prvkem, který je třeba při výběru zvážit. Nezapomínejme ani na náhradní díly. Podstatou je samozřejmě výrobce, který se zaručuje za kvalitu a také servis daných zařízení. Na některé modely totiž není možné dostat náhradní díly, přestože jde o mechanické zařízení.

Chemické WC s příslušenstvím

Není dobré zapomínat na potřebné příslušenství. O rozklad fekálií se starají speciální náplně do chemického WC, které také eliminují nepříjemný zápach. Ceny těchto přípravků se pohybují od 10 do 25 euro v závislosti nad objemu, trvanlivosti a značce.

Vybrat si můžete buď gely a tekutiny, velmi praktické jsou také speciální tablety do chemického WC. Stejně tak je nutný specifický papír, který se po použití v nádržce rozloží. Cena takovéhoto papíru je od 3 do 8 euro. Jeho nějpodstatnější vlastností je rozpustnost.

Doporučujeme: THETFORD Porta PottiQube

My vám doporučujeme zařízení výrobce THETFORD. Jde o model Porta PottiQube 365. Jde o přenosné WC, které je specifické svoý inovativním řešením. Je rozdělené na dvě části. Horní část je tvořená nádržkou na splachování a samotnou mísou. Ve spodní části je nádrž na odpad.

Objem splachovací nádrže je 15 litrů a nádrž na odpad pojme 2 litry. Systém splachování je poháněný ručním – pístovým čerpadlem. WC je přenosné a je možné ho tak použít kdekoliv od cest až po zahradní chatku. Cena tohto modelu je přibližně 80 euro.

Nejoblíbenější chemické WC na kempování a do přírody

Zkušenosti a názory

Jak jsme uváděli, lidé toto řešení hledají jako alternativní možnost. Pokud však nemáte kde, budete rádi za jakékoliv zařízení, které uspokojí vaše urgentní potřeby. V různých diskuzích se najdou pozitivní i negativní názory, ale většinou jde o řešení samotné potřeby a lidé si tak pochvalují systém, funkčnost a také i výdrž. Množství užitečných recenzí na chemické WC najdete také na Heurece.

Autor článku

Denis Ruščák

Spolehlivost, kreativita, respekt a chuť na sobě neustále pracovat je správný recept, jak si získat čtenáře a zároveň pokračovat. Už od dob střední...


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Červená ložnice: Volba pro lidi, kterým nechybí odvaha Červená ložnice: Volba pro lidi, kterým nechybí odvaha

Červená do ložnice? Ano, či ne? Pokud patří k vašim oblíbeným, neměli byste se jí vyhýbat ani v ložnici. Naše inspirace vás o tom přesvědčí.

Fialová barva do ložnice? My říkáme ano! Fialová barva do ložnice? My říkáme ano!

Všechny odstíny fialové se dají dobře kombinovat s bílými stěnami a doplňky. Do takového mixu zapadne i hnědý nábytek či koberec a podlaha. Přesvědčte se o tom s námi!

Fialová koupelna - působí luxusně a odvážné Fialová koupelna - působí luxusně a odvážné

Fialová barva je dlouhá léta spojována s luxusem a královským prostředím. Kdysi totiž nebylo jednoduché vyrobit fialové barvivo, proto bylo velmi vzácné. Přestože dnes je už fialová...Publikováno dne: 02.03.2018
Hodnocení článku:
(91.2%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Údržba a péče o vodovodní baterieÚdržba a péče o vodovodní baterie

Máte zanesenou vodovodní baterii špínou nebo vodním kamenem? Poradíme vám několik triků, které vám pomohou zbavit se nepříjemných nečistot.

8 tipů, jak prodloužit životnost vysavače8 tipů, jak prodloužit životnost vysavače

Uklízení chce mít mnoho lidí z krku co nejdříve, a proto vysávají i to, co by měli pozametat, tahají vysavač z jedné místnosti do druhí, čímž napínají přívodní kabel, a filtry také...

Energetické třídy spotřebičů. Co prozrazuje energetický štítek?Energetické třídy spotřebičů. Co prozrazuje energetický štítek?

Barevné štítky s písmenky napovídají o energetické třídě, do které spotřebič patří. Poradíme vám, jak se v abecedě neztratit a na co si dát pozor. Nákupy elektroniky vám tak půjdou...