Chemické WC – jak funguje?

Mnoho lidí možná ani netuší, co to vlastně chemické WC je. Proto pro vás máme základní informace o výrobku, který je nejen alternativním, ale také praktickým řešením běžných potřeb.

Chemická toaleta na kempování

Jsou chvíle, kdy člověk jednoduše musí uspokojit svoje potřeby. Duševní, materiální, ale neméně důležité jsou i potřeby fyziologické.

Nejoblíbenější chemické WC na kempování a do přírody

Jak funguje chemické WC?

Zakoupit je možné dva druhy – pevně zabudované nebo přenosné. Chemické toalety fungují na jednoduchém principu. Zařízení se skládá ze dvou základních částí, respektive ze dvou nádrží. První skladuje odpad a druhá naopak zabezpečuje přísun čisté vody na oplachování a odvod odpadu.

Úlohou ekologického WC je zabezpečit prostřednictvím speciálních přípravků rozklad fekálií a jejich bezpečné uchování. Chemie v chemickém WC zabezpečí, že fyziologický odpad bude rozložený a zabrání se tak nechtěným procesům přirozeného rozkladu. Největší výhodou je, že toto zařízení nemusí být připojené ke zdroji vody a ani žádnému kanalizačnímu odvodu.

Kdy chemické WC potřebujeme?

Většinou se tímto alternativním řešením zabývají lidé, kteří potřebují podobný prostředek, protože není možné využit klasickou formu toalety. Nejčastěji se kupují chemická WC na chatuzahrádku, chalupu nebo do karavanu. Takováto toaleta se tedy hodí i na cestách, kdy se vyhnete zastávkám během cesty, ale stejně tak splní svoji úlohu na místech, kde je vody nedostatek.

Chemická toaleta do přírody

Tento typ záchodu mohou také využívat senioři nebo lidé, kteří mají problém s mobilitou. Přenosné WC pro starší lidi je praktickou zdravotní pomůckou, se kterou se výborně manipuluje. Co se týče samotného výběru, možností je spousta. Existuje mnoho výrobců, kteří se prezentují kvalitou a tradiční výrobou v této oblasti.

Jak si vybrat správně?

To, jaké chemické WC skutečně potřebujete, zjistíte, když se zamyslíte nad místem jeho využívání. Zvažte prostředí, prostor a také vytíženost, na jejichž základě snadno určíte potřebný objem nádrží. Je totiž velký rozdíl v tom, zda si zvolíte přenosnou nebo zabudovanou ekologickou toaletu.

Rozhodně dbejte na reference. Není vůbec problém zjistit, jaká je spokojenost ostatních s jednotlivými produkty v oblasti tohoto segmentu.

Cena je vždy podstatná

V závislosti na tom, jaký druh WC si vyberete, cena bude vždy důležitým prvkem. Nebojte se. Stejně máte víc možností. V průměru se cena za kvalitní chemickou toaletu pohybuje od 70 do 130 euro.

Chemické WC seženete také v prodejnách OBI nebo Hornbach. V rámci speciální nabídky zakoupíte tento výrobek také v prodejnách obchodní sítě LIDL. Samozřejmě existuje množství internetových e-shopů nebo prodejen, kde tato chemická WC také koupíte.

Kvalita, vlastnosti, náhradní díly a příslušenství

Když si určíte cenovou hladinu, myslete na to, že důležitá je také kvalita produktu a jeho vlastnosti. Rozdílné materiály nebo objem nádrží jsou stejně tak podstatným prvkem, který je třeba při výběru zvážit. Nezapomínejme ani na náhradní díly. Podstatou je samozřejmě výrobce, který se zaručuje za kvalitu a také servis daných zařízení. Na některé modely totiž není možné dostat náhradní díly, přestože jde o mechanické zařízení.

Chemické WC s příslušenstvím

Není dobré zapomínat na potřebné příslušenství. O rozklad fekálií se starají speciální náplně do chemického WC, které také eliminují nepříjemný zápach. Ceny těchto přípravků se pohybují od 10 do 25 euro v závislosti nad objemu, trvanlivosti a značce.

Vybrat si můžete buď gely a tekutiny, velmi praktické jsou také speciální tablety do chemického WC. Stejně tak je nutný specifický papír, který se po použití v nádržce rozloží. Cena takovéhoto papíru je od 3 do 8 euro. Jeho nějpodstatnější vlastností je rozpustnost.

Doporučujeme: THETFORD Porta PottiQube

My vám doporučujeme zařízení výrobce THETFORD. Jde o model Porta PottiQube 365. Jde o přenosné WC, které je specifické svoý inovativním řešením. Je rozdělené na dvě části. Horní část je tvořená nádržkou na splachování a samotnou mísou. Ve spodní části je nádrž na odpad.

Objem splachovací nádrže je 15 litrů a nádrž na odpad pojme 2 litry. Systém splachování je poháněný ručním – pístovým čerpadlem. WC je přenosné a je možné ho tak použít kdekoliv od cest až po zahradní chatku. Cena tohto modelu je přibližně 80 euro.

Nejoblíbenější chemické WC na kempování a do přírody

Zkušenosti a názory

Jak jsme uváděli, lidé toto řešení hledají jako alternativní možnost. Pokud však nemáte kde, budete rádi za jakékoliv zařízení, které uspokojí vaše urgentní potřeby. V různých diskuzích se najdou pozitivní i negativní názory, ale většinou jde o řešení samotné potřeby a lidé si tak pochvalují systém, funkčnost a také i výdrž. Množství užitečných recenzí na chemické WC najdete také na Heurece.

Autor článku

Denis Ruščák

Spolehlivost, kreativita, respekt a chuť na sobě neustále pracovat je správný recept, jak si získat čtenáře a zároveň pokračovat. Už od dob střední...


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Žluté kuchyně - potěší oko i ducha Žluté kuchyně - potěší oko i ducha

Žlutá barva má mnoho pozitiv - nejenže je optimistická a zlepšuje náladu, ale také dokáže zesvětlit a oteplit interiér a zvětšit prostor. Říká se však i to, že vzbuzuje chuť k jídlu,...

Paletové sezení - hodí se na zahradu i do domácnosti Paletové sezení - hodí se na zahradu i do domácnosti

Nábytek z palet si lze vyrobit opravdu rychle, jednoduše a poměrně levně. Stačí si prohlédnout naše inspirace a uvěříte, že paletové sezení je stylovým doplňkem každého exteriéru i...

Zelená koupelna nemusí být tuctová Zelená koupelna nemusí být tuctová

Barvu do koupelny, podobně jako je tomu v případě kuchyně, si obvykle vybíráme na desítky let. Proto se při jejím volbě můžete pořádně zapotit. Pokud jste nikdy neuvažovali nad zelenou v...Publikováno dne: 02.03.2018
Hodnocení článku:
(91.2%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Pes do bytu. Jaká jsou nejlepší malá plemena psů? Pes do bytu. Jaká jsou nejlepší malá plemena psů?

Pokud milujete psy, avšak bydlíte v malém bytě, nemusíte se obávat. Některá plemena jsou do bytu vysloveně vhodná. Která to jsou, se dozvíte v článku.

Jaký žebříkový radiátor do koupelny? Nejoblíbenější jsou elektrické Jaký žebříkový radiátor do koupelny? Nejoblíbenější jsou elektrické

Při koupi žebříkového radiátoru do koupelny máte více možností. Na co se při výběru zaměřit a která varianta bude nejlepší právě pro vás, se dozvíte ve článku.

Elektrické nebo teplovodní podlahové topení do domu? Výhody, nevýhody a porovnání nákladů Elektrické nebo teplovodní podlahové topení do domu? Výhody, nevýhody a porovnání nákladů

Je lepší elektrické, nebo teplovodní podlahové topení? V článku se dozvíte, jaké mají výhody či nevýhody a které se vám vyplatí víc.