Delimano Elektrický tlakový hrnec Pro 5,5 l – recenze

Tlakové hrnce vždy byly a také vždy budou v kurzu. Proč? Protože využívají tlak a teplo pro rychlejší a lepší přípravu jídla. Šetří čas a také spotřebovanou energii plynu nebo elektřiny. Mnoho lidí je i přes jejich přednosti z bezpečnostního hlediska vůbec nevyužívá. Existují však inteligentní tlakové hrnce, které pracují samostatně, jen prostřednictvím zapojení do elektrické sítě a jsou i takové, které mají zabudovaný digitální systém, na kterom je možné pozorovat vzniklý tlak v nádobě a podobně.

Delimano Elektrický tlakový hrnec Pro, 5,5 l - recenze

Tyto tlakové hrnce jsou maximálně bezpečné, jedním z nich je i Delimano Elektrický tlakový hrnec Pro.

Elektrický tlakový hrnec Pro 5,5 l

Výrobce Delimano myslel opravdu na všechno. Svoje mimořádné schopnosti rozumět lidským potřebám prokazuje i v univerzálním Elektrickém tlakovém hrnci Pro. Je to kuchyňský pomocník, který usnadní život nejedné rodině. Má různé funkce, kterými vyřešíte hned několik problémů, které se často objevují při vaření. Je to hrnec, který svýimi vymoženostmi předběhne nejeden tlakový hrnec. Jednou z nich je zabudovaný integrovaný počítač, na kterém vidíte tlak i čas vaření, proto ho nemusíte neustále fyzicky kontrolovat. Sám si řídí tlak uvnitř hrnce při přípravě jídel tak, aby nedošlo k žádnímu nebezpečí. Odložený 24hodinový start zajistí vždy čerstvě naservírované jídlo a díky funkci Udržování teploty bude teplé a chutné i po uplynutí 2 hodin. 1000wattový výkon vás přesvědčí o kvalitě i prostřednictvím dalších 15 automaticky programovatelných funkcí. Je to přístroj, který rychle, lehce a chutně navaří opravdu cokoliv.

Mimořádná technologie

Elektrický tlakový hrnec Pro od Delimana je vybavený počítačem. Integrovaný počítač sleduje během celého provozu tlakového hrnce čas prípravy a, což je nejpodstatnější, tlak v nádobě. U těchto typů hrnců je to velká výhoda, protože nemusíte neustále kontrolovat ventil hrnce tak, že ho zdvihnete nebo povolíte, což není náročné, ale vždy to zahrnuje určité riziko a strach, že se popálíte. U klasických "tlakáčů" musíte, právě pro tento nedostatek, ustavičně být. Elektrický tlakový hrnec Pro od Delimana je však úplně jiný. Díky nastavitelnému časovači si přípravu jídla můžete naplánovat na jakoukoliv hodinu, předem až o 24 hodin. Po ukončení přípravy disponuje i další významnou funkcí a tou je už uvedené udržování teploty jídla po dobu 2 hodin.

Delimano Elektrický tlakový hrnec Pro ovládání

Rychlejší a levnější

Zdlouhavé vaření na sporáku neužírá jen váš čas, ale také vaši spotřebovanou elektrickou energii nebo plyn a konec konců i vaši energii. Tlakové hrnce jsou populární hlavně pro jejich schopnost rychle připravit jídlo a pro dobré propečení či uvaření i těch potravin, které jsou mimořádně náročné na vaření. Elektrický tlakový hrnec Pro má kapacitu 5,5 litru, což znamená, že je určený na přípravu větších jídel, resp. i pro přípravu jídla ve vícečetné rodině. Vaření v tomto hrnci je 3krát rychlejší než klasické vaření na sporáku nebo na indukční desce. S výkonem 1000 W inteligentně zachází tak, aby bylo jídlo chutné, rychle připravené, s co nejmenší spotřebovanou elektrickou energií. Je to rodinný pomocník, který myslí opravdu na všecho.

Zdravá jídla díky Pro

V tomto tlakovém hrnci připravíte opravdu všechno, a to je další jeho výhodou. Nejenže v něm rychle uvaříte hovězí maso, ale postará sa o to, abyste servírovali i další pokrmy, které v tlakových hrncích ani není možné připravit. Můžete uvařit rýži, polévky, zdravá jídla připravená jen prostřednictvím horké páry, dušená jídla, pečená jídla, dokonca i hustou a na jemno uvařenou ovesnou kaši. Mimochodem, hrnec má až 15 naprogramovaných automatických funkcí, se kterými můžete v kuchyni přímo čarovat.

Jídla připravené v elektrickém tlakovém hrnci Delimano Pro

Pomocí nich dokážete:

 • uvařit maso, drůbež,
 • napařit maso, ryby a zeleninu,
 • dusit, smažit, pomalu vařit,
 • připravit omáčky, polévky, krémy,
 • připravit luštěniny, obiloviny, kaše a další.

Všech 15 naprogramovaných funkcí na přípravu jídla zahrnuje:

 • MEAT = maso
 • POULTRY = drůbež
 • VEGETABLES = zelenina
 • STEAM = napařování/dušení
 • SAUTE = pražená jídla
 • SLOW COOK =pomalé vaření
 • WHITE RICE = bílá rýže
 • BROWN RICE = hnědá rýže
 • BEANS = fazole
 • BROTH = vývar
 • CURRY = kari
 • SOUP = polévka
 • MULTIGRAIN = vícezrnné potraviny
 • CONGEE = kaše
 • CHILI = čili

Bezpečnost je základ

Tlakový hrnec Pro je vybavený několika bezpečnostními prvky. Už na samotné pokrývce se nachází bezpečnostní zavírací systém, díky kterému se nestane, že byste sebe a vaše okolí popálili unikající párou. Zároveň zabraňuje otevření hrncě během provozu. Zařízení je vybavené dalšími 9 bezpečnostními systémy, které regulují teplotu a brání tak přehřátí hrnce, udržují tlak v hrnci pod kontrolou. Jsou to systémy, které brání výpadku proudu, ale i náhodnému zapnutí. Díky odizolovaným rukojetím bude i servírování co nejkomfortnější.

Elektrický tlakový hrnec Pro s 15 funkcemi

Vaše zkušenosti

Na internetu jsme hledali vaše příspěvky o tom, jaké zkušenosti máte s tímto hrncem vy. Na heureka.sk jsme našli jeden příspěvek, který je stručný, jasný a výstižný. Hrnec, podle nejmenovaného uživatele, je spolehlivý, rychlý a úsporný. Delimano pod výrobkem zaregistroval pár vašich příspěvků a zkušeností. Po jejich vyhodnocení jsme vydedukovali, že jste s hrncem spokojení. Jediné, co byste vytkli, je absence knihy s recepty specifikovanými konkrétně na tento model hrnce, jinak se vám líbí jeho provedení, rychlost a jste spokojení i s chutí jídla.

Recenze a zkušenosti s Elektrickým tlakovým hrncem Delimano Pro

Naše hodnocení

Tlakový hrnec jsme zkoušeli během 2 týdnů čtyři. Zaměřili jsme se na přípravu stejných jídel a následně jsme porovnali naše zkušenosti. Podotýkáme, že při testování jsme kromě rychlosti vaření, chuti jídla testovali také funkce jako odložený start, zda ve skutečnosti hrnec opravdu udržuje teplotu jídla apod. Zaměřili jsme se na bezpečnostní prvky i na praktické využití, univerzálnost, manipulaci, ovládání a údržbu.

Líbilo se nám

Začneme pěkně od začátku, a to prvním dojmem. Hrnec se nám jevil jako nadčasový produkt. Hned jsme si všimli, že ovládací panel je v anglickém jazyku, což však není žádný problém, protože díky piktogramům mu porozumí každý. Mimo nich se intuitivně ovládá a celková manipulace je s ním jednoduchá. Sem tam něco stlačíte, sem tam něco zavřete. Líbí sa nám, že v tlakovém hrnci můžeme připravit opravdu neobvyklé pokrmy, jako je např. ovesná kaše. Tu jsme vařili opravdu krátce, asi 8 minut s vodou a se skořicí. Kaše byla vláčná, bez jakýchkoliv hrudek, může se podávat i dětem v předškolním věku. Všimli jsme si, a zajímalo nás, proč je na ovládacím panelu zobrazená možnost přípravy polévky i možnost přípravy vývaru. Je to jednoduché. U polévky nevyužívá hrnec takový tlak jako u vývaru, protože pod vývarem se rozumí polévka s kostmi. Při vaření slepičího vývaru se z kostí uvolnilo množství minerálů i vitamínů, kosti byly tak převařené, že se při trochu pevnějším stisku rozpadávaly. Další jídlo, které jsme testovali, byla roštěnka. V klasickém hrnci nám uvaření hovězího trvá přibližně 3,5 hodiny, ale v tomto to bylo za necelé 2 hodiny. Sice to není 3krát rychlejší, ale určitě lepší. Odložený start a udržování teploty pracovaly bez problémů. Po uvaření jsme vnitřní nádobu (hrnec) umístili do myčky nádobí, přestože v popisu není napsané, zda je nebo není vhodná tato údržba. Nádobě se nic nestalo, podobně jako příslušenství.

Elektrický tlakový hrnec Delimano Pro příslušenství

Plusy

 • Rychlá příprava jídla,
 • jednoduchá a intuitivní manipulace,
 • možnost přípravy různých jídel,
 • bezchybné fungování odloženého startu,
 • jídlo teplé i po uplynutí 2 hodin,
 • velký objem hrnce,
 • vnitřní hrnec je umyvatelný v myčke nádobí,
 • mnoho bezpečnostních prvků,
 • vaření prostřednictvím tepla a tlaku bez strachu,
 • informace zobrazované na digitálním displeji.

Nelíbilo se nám

Při zkoušení jakéhokoliv produktu se vždy setkáme s nějakou překážkou, kvůli které nemůže od nás produkt získat 100 %. U tohoto hrnce jsme si všimli, že ne každému vyhovuje kapacita hrnce, která je poměrně velká. U méně početné rodiny se potom stává, že jídlo, které by si za ideálních okolností připravili v hrnci, připraví raději klasicky na sporáku. Je to tím, že hrnec i přes 1000wattový výkon je v některých případech náročnější na spotřebu energie. Avšak tato malá chybička krásy může být pro někoho plusem, např. pro ty, kteří jsou zvyklí vařit na víc než jeden den.

Vyjímatelný vnitřní hrnec Eleketrického tlakového hrnce Delimano Pro

Mínusy

 • Velký objem hrnce,
 • chybějí přiložené recepty na přípravu jídel.

Nejčastější otázky

Kde se dá elektrický tlakový hrnec Pro koupit a jaká je cena?

Hrnec si můžete koupit v pohodlí vašeho domova jedním kliknutím na oficiální stránce prodejce delimano.sk. Hrnec je dostupný za výbornou cenu 119,90 €. V ceně máte, samozřejmě, zahrnuté i náklady na dopravu. Co je však ještě zajímavější, spolu s hrncem obdržíte také bohaté příslušenství, které při používání hrnce určitě využijete.

Jaé jsou základní parametry Delimano Elektrického tlakového hrnce Pro?

 • Typ zařízení = elektrický tlakový hrnec
 • Výrobce = Delimano
 • Výkon = 1 000 W
 • Kapacita = 5,5 l
 • Funkce = 15 přednastavených automatických funkcí + odložení startu, udržování teploty jídla

Co je obsahem balení hrnce Pro 5,5 l?

S elektrickým spotřebičem Pro získáte mnohem víc než jen špičkový tlakový hrnec. K objednávce automaticky získáte: vnitřní nádobu na vaření, která je vybavená odměrkou a navíc umyvatelná v myčce nádobí; podložku pod tuto nádobu; nádobu na přípravu pokrmů prostřednictvím napařování; 2 naběračky na tekutou a pevnou stravu z vysoce odolného plastu a umělohmotnou odměrku.


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Knihovny - obývák si bez nich nebudete vědět představit Knihovny - obývák si bez nich nebudete vědět představit

Jsou knihy nedílnou součástí vašeho života a obklopujete se jimi ve velkém? Pak jim pořiďte pořádnou knihovnu, v níž se budou vyjímat a která se zas bude vyjímat ve vašem obývacím pokoji.

Jídelna - jako součást kuchyně či obývacího pokoje Jídelna - jako součást kuchyně či obývacího pokoje

Toužíte po jídelně, ale se obáváte, že ji do svého malého bytu nenapracete? Nemusíte se obávat, stačí i malý prostor na to, abyste si mohli vytvořit místo, kde se bude rodina setkávat...

Hnědá ložnice - je to dobrá volba? Hnědá ložnice - je to dobrá volba?

Barvu do ložnice si vybírejte podle svých pocitů. Pokud se vám hnědá líbí a zklidňuje vás, pak se do vaší ložnice hodí.Publikováno dne: 04.10.2020
Hodnocení článku:
(90.2%)

V této kategorii najdete i:

Tefal PF 611838 – recenze a zkušenosti s domácí pekárnouTefal PF 611838 – recenze a zkušenosti s domácí pekárnou

Co kdyby vás místo nepříjemného budíku budilo aroma čerstvě upečeného chleba? Krásná představa, no ne? Co není, může být s elektrickou píckou pečiva PF 611838 od Tefalu.

Delimano Multifunkční hrnec 18v1 – recenze, zkušenosti, receptyDelimano Multifunkční hrnec 18v1 – recenze, zkušenosti, recepty

Multifunkční hrnec 18v1 od Delimana za vás vyřeší všechny starosti kolem vaření. Co všechno nabízí? Je vhodný pro každého? Podívali jsme se na to.

Multifunkční teplovzdušný hrnec Delimano Multivařič 20v1 (recenze)Multifunkční teplovzdušný hrnec Delimano Multivařič 20v1 (recenze)

Na to, abyste něco uvařili, nemusíte umět vařit. Multivařič 20v1 od Delimana je kuchyňská pomůcka, se kterou navaří opravdu každý. Ulehčí vám život a prodlouží čas, který můžete trávit...