Delimano NutriBullet 600W, nebo 900W? Recenze chválí oba

Statistiky říkají, že téměř 46 % Slováků nekonzumuje zeleninu či ovoce denně. Pokud ale chcete mít dostatek vitamínů a vlákniny, měli byste každý den sníst aspoň 400 g těchto potravin.

Smoothie mixér Delimano Nutribullet 900W

Pomohou vám s tím speciální mixéry Delimano Nutribullet a my vám poradíme, jak si vybrat mezi nimi ten správný model.

Vitamínová bomba všude s sebou

Možná si teď lámete hlavu nad tím, jak se hodnotě 400 g ovoce a zeleniny denně přiblížit. Je to skutečně velké množství surovin a ne každý je má po ruce kdykoliv během dne. Odpovědí mohou být tzv. smoothie. Jsou to nápoje z rozmixovaného ovoce, zeleniny, případně ořechů, semínek nebo jiných surovin, doplněné mlékem, jogurtem či vodou. Jejich výhodou je, že jsou nabité vitamíny a všemi těmi dobrými látkami, které naše tělo denně potřebuje, ale zároveň si je můžete vzít kamkoliv s sebou, ať už v šejkru, nebo nějaké plastové lahvi se širším hrdlem.

Ovoce a zeleninu byste neměli před rozmixováním loupat, pokud nemá příliš hrubou slupku (jako např. pomeranč). Tak získáte největší výhodu smoothie nápojů proti běžným ovocným šťávám, a tou je zachování maximálního množství zdraví prospěšných látek a zejména vlákniny. Odšťavovače vás totiž o tyto látky připraví, nemluvě o ředěných ovocných šťávách plných cukru a prodávaných v supermarketech, které se čerstvým smoothie nemohou vůbec rovnat.

Nemusíte se bát, že by v nápoji zůstaly zbytky slupek, které by vás škrábaly v krku. Mixéry Delimano Nutribullet totiž, na rozdíl od běžných mixérů, pracují při velmi vysokých otáčkách, konkrétně 20 000, 25 000, resp. 30 000 ot./min (v závislosti na modelu), proto dokážou suroviny rozmixovat skutečně na jemno a maximalizovat extrakci živin z nich.

Který Nutribullet si vybrat?

Pokud chcete koupit Nutribullt levně, sáhněte po 600 W modelu v 5ks sadě. Ta neobsahuje v balení nádoby s víčky, je tedy vhodná pro ranní přípravu nápojů, které ihned zkonzumujete. Mixovací nádoba má menší objem, proto se hodí do menší domácnosti s jedním nebo dvěma členy.

Pokud chcete rozšířit využití 600W modelu i o sekání ořechů či semínek, případně si chcete připravit smoothie na celý den dopředu, sáhněte po 12ks sadě, která je obohacená o nádoby s víčkem a čepel na sekání.

Předností modelu Nutribullet Family 900 W je zejména vyšší kapacita až 0,9 l, což vystačí na dvě velké, případně 3–4 menší dávky nápojů. Díky vyššímu výkonu si hravě poradí i s tvrdší zeleninou či ovocem a také s větším množstvím surovin. V ranním shonu s ním tedy stihnete připravit smoothie pro celou rodinu bez jakéhokoliv čekání.  

Delimano Nutribullet Rx nabízí ohromující výkon 1700 W, který konkuruje mnohem dražším modelům. Rozšiřuje však také funkcionalitu levnějších modelů o přípravu teplých polévek či jiných teplých pokrmů. Díky tomu a také díky více nádobám s velkým objemem se stane univerzálním mixérem ve vaší kuchyni, ať už máte menší, nebo větší domácnost.

Doplňky k Delimano Nutribullet

Pokud jste si koupili levnější Nutribullet a chybí vám některé příslušenství, můžete si ho dokoupit samostatně. K dispozici je dvojitá čepel na mletí ořechů, semínek či máku, náhradní nádoby s objemem 0,7 a 0,9 l, chladicí taštička či sada doplňků obsahující 2 nádoby s uchem a uzavíratelnými víčky na pití.

Ať už se rozhodnete pro Nutribullet 600, nebo 900, případně model Rx, je vždy výhodnější sáhnout po největší sadě. Mixéry v sadě jsou totiž cenově výhodnější než samostatně dokoupené příslušenství.

Co říkají o Delimano Nutribullet recenze

Uživatelé na internetových portálech oceňují zejména výkon mixéru Nutribullet a fakt, že si poradí se všemi druhy ovoce. Vyčítají mu, že nápoje se při mixování ohřívají. To je však důsledek samotného principu fungování, neboť zařízení pracuje při 3 až 5násobných otáčkách proti běžným mixérům. Pokud si tedy budete připravovat smoothie, použijte studené mléko či vodu, v létě můžete přidat i led. Důležité je také dodržovat maximální dobu mixování uvedenou v uživatelském návodu, aby se mixér nepřehřál.

Při koupi dochází i k nedorozuměním ohledně objemu nádoby. Výrobce udává totiž maximální objemy nádob, ve kterých musíte pokaždé nechat určitou rezervu. 0,9 l nádoba má objem cca 0,68 l po značku max. naplnění, pro 0,5 l nádobu to je cca 0,35 l.

Někteří uživatelé také vyčítají přístroji hlučný chod a nižším modelům i fakt, že nejsou opatřené vypínačem.

Starší modely, které se již neprodávají

Vybíráme z katalogu

Pozrite si viac produktov z kategórie mixéry

Zobrazit produkty v kategorií:

Autor článku

Michal Toma

Jsem technik tělem i duší. Odmalička mě bavilo rozebírat a skládat různé přístroje a zjišťovat, jak fungují. Podobně dokážu rozebrat na součástky i...


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Dětský pokoj pro chlapce - modrá hraje prim Dětský pokoj pro chlapce - modrá hraje prim

Máte doma chlapce, který by chtěl vlastní dětský pokoj, v níž by byl mohl prožívat dobrodružství? Podívejte se na naši galerii, možná v ní spolu najdete něco, co se vám zlíbí.

Zelená koupelna nemusí být tuctová Zelená koupelna nemusí být tuctová

Barvu do koupelny, podobně jako je tomu v případě kuchyně, si obvykle vybíráme na desítky let. Proto se při jejím volbě můžete pořádně zapotit. Pokud jste nikdy neuvažovali nad zelenou v...

Botník by neměl chybět ve vaší předsíni Botník by neměl chybět ve vaší předsíni

Malá či velká botník, určitě by neměla chybět ve vaší předsíni. Jde o prakticky kousek, který vám pomůže udržovat pořádek a mít přehled ve vaší obuvi. Botník ve formě skříňky nebo...



Publikováno dne: 17.07.2019
Hodnocení článku:
(93.2%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Nejlepší tepovač koberců, sedaček nebo matrací pro domácnost? Kärcher nebo ZelmerNejlepší tepovač koberců, sedaček nebo matrací pro domácnost? Kärcher nebo Zelmer

Pokud máte doma víc koberců, určitě jednou za čas hledáte způsob, jak je vyčistit.   Pomůže vám s tím tepovač, resp. vysavač na tepování koberců a my vám poradíme, jak si ten vhodný...

Nejlepší kombinovaný sporák? Recenze a test chválí Mora, Beco, Amica, Bosch a GorenjeNejlepší kombinovaný sporák? Recenze a test chválí Mora, Beco, Amica, Bosch a Gorenje

Kombinovaný sporák s plynovou vrchní deskou a elektrickou troubou představuje vhodný kompromis mezi kvalitou vaření a energetickou úsporností. Víte, podle čeho si vybrat?

Nejlepší ruční vysavač? Recenze a test chválí Bosch, Sencor i RowentuNejlepší ruční vysavač? Recenze a test chválí Bosch, Sencor i Rowentu

Ruční vysavač je nenahraditelným pomocníkem při náhlé nehodě v domácnosti, např. když se vám rozsype mouka nebo strouhanka v kuchyni, když děti přinesou bláto nebo písek na botách do...