Delimano NutriBullet 600W, nebo 900W? Recenze chválí oba

Statistiky říkají, že téměř 46 % Slováků nekonzumuje zeleninu či ovoce denně. Pokud ale chcete mít dostatek vitamínů a vlákniny, měli byste každý den sníst aspoň 400 g těchto potravin.

Smoothie mixér Delimano Nutribullet 900W

Pomohou vám s tím speciální mixéry Delimano Nutribullet a my vám poradíme, jak si vybrat mezi nimi ten správný model.

Vitamínová bomba všude s sebou

Možná si teď lámete hlavu nad tím, jak se hodnotě 400 g ovoce a zeleniny denně přiblížit. Je to skutečně velké množství surovin a ne každý je má po ruce kdykoliv během dne. Odpovědí mohou být tzv. smoothie. Jsou to nápoje z rozmixovaného ovoce, zeleniny, případně ořechů, semínek nebo jiných surovin, doplněné mlékem, jogurtem či vodou. Jejich výhodou je, že jsou nabité vitamíny a všemi těmi dobrými látkami, které naše tělo denně potřebuje, ale zároveň si je můžete vzít kamkoliv s sebou, ať už v šejkru, nebo nějaké plastové lahvi se širším hrdlem.

Ovoce a zeleninu byste neměli před rozmixováním loupat, pokud nemá příliš hrubou slupku (jako např. pomeranč). Tak získáte největší výhodu smoothie nápojů proti běžným ovocným šťávám, a tou je zachování maximálního množství zdraví prospěšných látek a zejména vlákniny. Odšťavovače vás totiž o tyto látky připraví, nemluvě o ředěných ovocných šťávách plných cukru a prodávaných v supermarketech, které se čerstvým smoothie nemohou vůbec rovnat.

Nemusíte se bát, že by v nápoji zůstaly zbytky slupek, které by vás škrábaly v krku. Mixéry Delimano Nutribullet totiž, na rozdíl od běžných mixérů, pracují při velmi vysokých otáčkách, konkrétně 20 000, 25 000, resp. 30 000 ot./min (v závislosti na modelu), proto dokážou suroviny rozmixovat skutečně na jemno a maximalizovat extrakci živin z nich.

Který Nutribullet si vybrat?

Pokud chcete koupit Nutribullt levně, sáhněte po 600 W modelu v 5ks sadě. Ta neobsahuje v balení nádoby s víčky, je tedy vhodná pro ranní přípravu nápojů, které ihned zkonzumujete. Mixovací nádoba má menší objem, proto se hodí do menší domácnosti s jedním nebo dvěma členy.

Pokud chcete rozšířit využití 600W modelu i o sekání ořechů či semínek, případně si chcete připravit smoothie na celý den dopředu, sáhněte po 12ks sadě, která je obohacená o nádoby s víčkem a čepel na sekání.

Předností modelu Nutribullet Family 900 W je zejména vyšší kapacita až 0,9 l, což vystačí na dvě velké, případně 3–4 menší dávky nápojů. Díky vyššímu výkonu si hravě poradí i s tvrdší zeleninou či ovocem a také s větším množstvím surovin. V ranním shonu s ním tedy stihnete připravit smoothie pro celou rodinu bez jakéhokoliv čekání.  

Delimano Nutribullet Rx nabízí ohromující výkon 1700 W, který konkuruje mnohem dražším modelům. Rozšiřuje však také funkcionalitu levnějších modelů o přípravu teplých polévek či jiných teplých pokrmů. Díky tomu a také díky více nádobám s velkým objemem se stane univerzálním mixérem ve vaší kuchyni, ať už máte menší, nebo větší domácnost.

Doplňky k Delimano Nutribullet

Pokud jste si koupili levnější Nutribullet a chybí vám některé příslušenství, můžete si ho dokoupit samostatně. K dispozici je dvojitá čepel na mletí ořechů, semínek či máku, náhradní nádoby s objemem 0,7 a 0,9 l, chladicí taštička či sada doplňků obsahující 2 nádoby s uchem a uzavíratelnými víčky na pití.

Ať už se rozhodnete pro Nutribullet 600, nebo 900, případně model Rx, je vždy výhodnější sáhnout po největší sadě. Mixéry v sadě jsou totiž cenově výhodnější než samostatně dokoupené příslušenství.

Co říkají o Delimano Nutribullet recenze

Uživatelé na internetových portálech oceňují zejména výkon mixéru Nutribullet a fakt, že si poradí se všemi druhy ovoce. Vyčítají mu, že nápoje se při mixování ohřívají. To je však důsledek samotného principu fungování, neboť zařízení pracuje při 3 až 5násobných otáčkách proti běžným mixérům. Pokud si tedy budete připravovat smoothie, použijte studené mléko či vodu, v létě můžete přidat i led. Důležité je také dodržovat maximální dobu mixování uvedenou v uživatelském návodu, aby se mixér nepřehřál.

Při koupi dochází i k nedorozuměním ohledně objemu nádoby. Výrobce udává totiž maximální objemy nádob, ve kterých musíte pokaždé nechat určitou rezervu. 0,9 l nádoba má objem cca 0,68 l po značku max. naplnění, pro 0,5 l nádobu to je cca 0,35 l.

Někteří uživatelé také vyčítají přístroji hlučný chod a nižším modelům i fakt, že nejsou opatřené vypínačem.

Vybíráme z katalogu

Pozrite si viac produktov z kategórie mixéry

Zobrazit produkty v kategorií:

Autor článku

Michal Toma

Jsem technik tělem i duší. Odmalička mě bavilo rozebírat a skládat různé přístroje a zjišťovat, jak fungují. Podobně dokážu rozebrat na součástky i...


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Botník by neměl chybět ve vaší předsíni Botník by neměl chybět ve vaší předsíni

Malá či velká botník, určitě by neměla chybět ve vaší předsíni. Jde o prakticky kousek, který vám pomůže udržovat pořádek a mít přehled ve vaší obuvi. Botník ve formě skříňky nebo...

Moderní dřevodekor kuchyně - dejte šanci aktuálním trendům Moderní dřevodekor kuchyně - dejte šanci aktuálním trendům

Plánujete zařizovat kuchyni a líbí se vám moderní kuchyně se vzorem dřeva? Potom začněte uvažovat nad drevodekorovou kuchyňskou linkou.

Fialová koupelna - působí luxusně a odvážné Fialová koupelna - působí luxusně a odvážné

Fialová barva je dlouhá léta spojována s luxusem a královským prostředím. Kdysi totiž nebylo jednoduché vyrobit fialové barvivo, proto bylo velmi vzácné. Přestože dnes je už fialová...Publikováno dne: 17.07.2019
Hodnocení článku:
(93.2%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Výběr spotřebiče podle hladiny hluku + tipy jak snížit hlučnost spotřebičůVýběr spotřebiče podle hladiny hluku + tipy jak snížit hlučnost spotřebičů

Při výběru spotřebiče vás často ani nenapadne, že byste se měli zajímat o jeho hlučnost. Jde přitom o jednu z kategorií, jejíž důležitost se často ukáže až po začátku používání přístroje.

Jakou sněhovou frézu? Elektrickou, nebo jednostupňovou či dvojstupňovú benzínovou?Jakou sněhovou frézu? Elektrickou, nebo jednostupňovou či dvojstupňovú benzínovou?

Trápíte se s odklízením sněhu z chodníku? Řešením je sněhová fréza. Jak si tohoto pomocníka na zimu vybrat? Je lepší elektrická, nebo benzínová sněhová fréza? S výběrem vám pomůžeme v...

Jak vybrat nejlepší kapslový kávovar?Jak vybrat nejlepší kapslový kávovar?

Výhodou kapslových kávovarů je především   jednoduchost jejich obsluhy a rychlost přípravy kávy. Poradíme vám, jak si vybrat nejlepší kapslový kávovar do domácnosti.