Delimano NutriBullet 600W, nebo 900W? Recenze chválí oba

Statistiky říkají, že téměř 46 % Slováků nekonzumuje zeleninu či ovoce denně. Pokud ale chcete mít dostatek vitamínů a vlákniny, měli byste každý den sníst aspoň 400 g těchto potravin.

Smoothie mixér Delimano Nutribullet 900W

Pomohou vám s tím speciální mixéry Delimano Nutribullet a my vám poradíme, jak si vybrat mezi nimi ten správný model.

Vitamínová bomba všude s sebou

Možná si teď lámete hlavu nad tím, jak se hodnotě 400 g ovoce a zeleniny denně přiblížit. Je to skutečně velké množství surovin a ne každý je má po ruce kdykoliv během dne. Odpovědí mohou být tzv. smoothie. Jsou to nápoje z rozmixovaného ovoce, zeleniny, případně ořechů, semínek nebo jiných surovin, doplněné mlékem, jogurtem či vodou. Jejich výhodou je, že jsou nabité vitamíny a všemi těmi dobrými látkami, které naše tělo denně potřebuje, ale zároveň si je můžete vzít kamkoliv s sebou, ať už v šejkru, nebo nějaké plastové lahvi se širším hrdlem.

Ovoce a zeleninu byste neměli před rozmixováním loupat, pokud nemá příliš hrubou slupku (jako např. pomeranč). Tak získáte největší výhodu smoothie nápojů proti běžným ovocným šťávám, a tou je zachování maximálního množství zdraví prospěšných látek a zejména vlákniny. Odšťavovače vás totiž o tyto látky připraví, nemluvě o ředěných ovocných šťávách plných cukru a prodávaných v supermarketech, které se čerstvým smoothie nemohou vůbec rovnat.

Nemusíte se bát, že by v nápoji zůstaly zbytky slupek, které by vás škrábaly v krku. Mixéry Delimano Nutribullet totiž, na rozdíl od běžných mixérů, pracují při velmi vysokých otáčkách, konkrétně 20 000, 25 000, resp. 30 000 ot./min (v závislosti na modelu), proto dokážou suroviny rozmixovat skutečně na jemno a maximalizovat extrakci živin z nich.

Který Nutribullet si vybrat?

Pokud chcete koupit Nutribullt levně, sáhněte po 600 W modelu v 5ks sadě. Ta neobsahuje v balení nádoby s víčky, je tedy vhodná pro ranní přípravu nápojů, které ihned zkonzumujete. Mixovací nádoba má menší objem, proto se hodí do menší domácnosti s jedním nebo dvěma členy.

Pokud chcete rozšířit využití 600W modelu i o sekání ořechů či semínek, případně si chcete připravit smoothie na celý den dopředu, sáhněte po 12ks sadě, která je obohacená o nádoby s víčkem a čepel na sekání.

Předností modelu Nutribullet Family 900 W je zejména vyšší kapacita až 0,9 l, což vystačí na dvě velké, případně 3–4 menší dávky nápojů. Díky vyššímu výkonu si hravě poradí i s tvrdší zeleninou či ovocem a také s větším množstvím surovin. V ranním shonu s ním tedy stihnete připravit smoothie pro celou rodinu bez jakéhokoliv čekání.  

Delimano Nutribullet Rx nabízí ohromující výkon 1700 W, který konkuruje mnohem dražším modelům. Rozšiřuje však také funkcionalitu levnějších modelů o přípravu teplých polévek či jiných teplých pokrmů. Díky tomu a také díky více nádobám s velkým objemem se stane univerzálním mixérem ve vaší kuchyni, ať už máte menší, nebo větší domácnost.

Doplňky k Delimano Nutribullet

Pokud jste si koupili levnější Nutribullet a chybí vám některé příslušenství, můžete si ho dokoupit samostatně. K dispozici je dvojitá čepel na mletí ořechů, semínek či máku, náhradní nádoby s objemem 0,7 a 0,9 l, chladicí taštička či sada doplňků obsahující 2 nádoby s uchem a uzavíratelnými víčky na pití.

Ať už se rozhodnete pro Nutribullet 600, nebo 900, případně model Rx, je vždy výhodnější sáhnout po největší sadě. Mixéry v sadě jsou totiž cenově výhodnější než samostatně dokoupené příslušenství.

Co říkají o Delimano Nutribullet recenze

Uživatelé na internetových portálech oceňují zejména výkon mixéru Nutribullet a fakt, že si poradí se všemi druhy ovoce. Vyčítají mu, že nápoje se při mixování ohřívají. To je však důsledek samotného principu fungování, neboť zařízení pracuje při 3 až 5násobných otáčkách proti běžným mixérům. Pokud si tedy budete připravovat smoothie, použijte studené mléko či vodu, v létě můžete přidat i led. Důležité je také dodržovat maximální dobu mixování uvedenou v uživatelském návodu, aby se mixér nepřehřál.

Při koupi dochází i k nedorozuměním ohledně objemu nádoby. Výrobce udává totiž maximální objemy nádob, ve kterých musíte pokaždé nechat určitou rezervu. 0,9 l nádoba má objem cca 0,68 l po značku max. naplnění, pro 0,5 l nádobu to je cca 0,35 l.

Někteří uživatelé také vyčítají přístroji hlučný chod a nižším modelům i fakt, že nejsou opatřené vypínačem.

Vybíráme z katalogu

Pozrite si viac produktov z kategórie mixéry

Zobrazit produkty v kategorií:

Autor článku

Michal Toma

Jsem technik tělem i duší. Odmalička mě bavilo rozebírat a skládat různé přístroje a zjišťovat, jak fungují. Podobně dokážu rozebrat na součástky i...


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Betonové květináče - hodí se do bytu i do zahrady Betonové květináče - hodí se do bytu i do zahrady

Betonové květináče se skvěle hodí nejen do vaší zahrady, ale i do bytu. Můžete do nich zasadit různé sukulenty, ale například i jehličnany.

Černá koupelna - vypadá lépe než by se mohlo zdát Černá koupelna - vypadá lépe než by se mohlo zdát

Černou v koupelně si neví mnoho lidí ani představit. A to i přesto, že působí vskutku elegantně a nadčasově. Nechte se inspirovat.

Červený obývací pokoj - každého upoutá na první pohled Červený obývací pokoj - každého upoutá na první pohled

Toužíte po obývacím pokoji, z níž bude sálat radost a energie? Vyměňte bílé, šedé a béžové barvy za červenou a dodejte jí nový život v horkých odstínech! Vaše obývák se změní k nepoznání.Publikováno dne: 17.07.2019
Hodnocení článku:
(93.2%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Jakou sněhovou frézu? Elektrickou, nebo jednostupňovou či dvojstupňovú benzínovou? Jakou sněhovou frézu? Elektrickou, nebo jednostupňovou či dvojstupňovú benzínovou?

Trápíte se s odklízením sněhu z chodníku? Řešením je sněhová fréza. Jak si tohoto pomocníka na zimu vybrat? Je lepší elektrická, nebo benzínová sněhová fréza? S výběrem vám pomůžeme v...

Jak vybrat nejlepší kapslový kávovar? Jak vybrat nejlepší kapslový kávovar?

Výhodou kapslových kávovarů je především   jednoduchost jejich obsluhy a rychlost přípravy kávy. Poradíme vám, jak si vybrat nejlepší kapslový kávovar do domácnosti.

Jak vybrat zastřihávač na bradku, vlasy, vousy nebo chloupky v nose? Jak vybrat zastřihávač na bradku, vlasy, vousy nebo chloupky v nose?

Stále víc mužů se snaží starat o svůj vzhled. Dobrým pomocníkem je zastřihávač, se kterým nebude úprava vlasů, bradky nebo zastřihávání chloupků v nose problém.