DeLonghi ECAM 350.55 automatický kávovar – recenze, zkušenosti, srovnání

Den bez chutné kávy je jako den beze světla. Děláte si kávu doma nebo máte oblíbenou kavárnu, do které se vždy rádi vracíte, protože milujete kávu, kterou vám vždy naservírují? A ještě k tomu se tam líbí i vaší mamince, sestře, otci apod.

Recenze automatického kávovaru DeLonghi ECAM 350.55.B

Pokud ano, potom jste jako já. Jenže v tom horším případě je, že v kavárně zdražili, nebo ještě hůře, jak to bylo i v mém případě, kavárnu zavřeli. Naše světlé voňavé kávové dny zmizely najednou a navždy. Tedy mysleli jsme si, že navždy, dokud ... jsme neobjevili automatický kávovar DeLonghi Ecam 350.55.B, který je ještě lepší než naše oblíbená kavárnička.

Rychlý přehled o kávovaru DeLonghi ECAM 350.55.B

Všichni vědí, že kávovary DeLonghi jsou špičkou kvality. Konkrétně tento kávovar překvapí i ty nejnáročnější kafaře, např. jako mého otce. Poskytuje mnohé možnosti přípravy kávy. Má v sobě zabudovaných až 7 programů, ze kterých každý vám připraví jinou, ale vždy výbornou kávu. V rámci programů si můžete nastavit i zvláštní specifika jako je intenzita mletí kávových zrn, teplotu kávy a množství kávy, která teče až 2 regulovatelnými tryskami přímo do vyhřívaných šálků. Výjimečným ho dělá i funkce mléčné pěny, jejíž hustotu, teplotu a množství si snadno dokážete regulovat. Prodává se s bohatým příslušenstvím.

Káva podle vaší chuti

Ať už patříte k milovníkům klasického presa, zalévané kávy nebo náročnějších verzí, s obsahem mléka, jako je Cappuccino nebo LatteMacchiato, s DeLonghi ECAM 350.55.B zvládnete všechno. Stylový dotykový panel s LCD displejem je vybavený rychlou volbou, na kterém si připravíte 4 druhy kávy jen jedním tlačítkem. Dalších několik druhů si můžete vybrat z menu. Nabídka je opravdu široká.

 • Rychlá volba = espresso, klasická káva, cappuccino, latte macchiato
 • Menu = doppio+, long, caffee latte, flat white

U každého typu kávy si můžete zvolit i její intenzitu, množství a poměr kávy, ale také mléka. S tímto kávovarem budete milovat kávu do té míry, že ani pozdní hodina vás od ní neodradí, nemluvě o možnosti přípravy i bezkofeinové kávy. Stále vám to nestačí? Využijte tedy funkci "My", díky které si připravíte kávu přesně podle vlastního gusta. Podařila se? Uložte si ji do paměti pro okamžité použití.

Technologie

Co se týká technologií a mechanismu, kávovar má bohaté vybavení. Jednou z nich je interní paměť, v níž jsou zabudované návody a příprava základních druhů kávy. Tuto možnost má mnoho kávovarů, ale jen málokterý má i funkci "My", která představuje prostor pro vaši tvořivost. S mechanismem "LatteCrema" si můžete připravit kávy s obsahem mléka a lahodné mléčné koktaily. Hustotu, teplotu a množství mléčné pěny si můžete regulovat se zabudovaným kolečkem na řídícím panelu.

Programy DeLonghi ECAM 350.55.B Dinamica

Pevný, ocelový mlýnek se postará o kvalitně namletou kávu až v 13 možných způsobech mletí. Pokud milujete kávu, která je už pomletá, i z ní vám připraví tu nejlepší a těsnění kolem zásobníku kávy, během přípravy kávy, přemění váš domov na hotovou kávovou oázu. Mimochodem, ij na kávičkáře, kteří milují dlouhé pití kávy, DeLonghi myslel. S funkcí "Nahřívání šálku" bude mít vaše káva delší stabilní chuť a teplotu. A navíc káva přece vždy chutná nejlépe, když si ji vypijete s někým. Nastavitelný odtok kávy disponuje dvěmi tryskami, čímž bude příprava kávy mnohem rychlejší i v případě vícečetné návštěvy.

Nakonec tu je ještě pro ty, kteří nekafaří, možnost rychlého ohřátí vody na zalití čaje bez použití konvice. Menu je až v 16 světových jazycích včetně slovenštiny, takže bez obav mu porozumíte stejně jako on vašim požadavkům.

Jednoduchá manipulace i údržba

Příprava kávy v tomto kávovaru je opravdu jednoduchá. V horní části odstraníte víko, nasypete kávu, doplníte mléko, vodu a na dotykovém displeji zvolíte typ kávy. Za pár vteřin si už můžete vychutnávat svoji jedinečnou kávičku. Pokud nevíte, jak a co udělat, nebojte se. Inteligentní systém kávovaru vás prostřednictvím displeje informuje o každém procesu. Stejné je to i u údržby, ktorá zahrnuje jen odvápňování, protože jiné záležitosti, jako je např. pravidelný proplach, si kávovar řídí sám po každém zapnutí a vypnutí. Pokud trváte na tom, abyste přece jen něco vyčistili, spárovací jednotku snadno vyndáte a umyjete. Odnímatelnou mřížku na odkapávání kávy můžete dokonce umýt i v myčce nádobí.

Zkušenosti

Portál Heureka.sk, a samozrejme také Heureka.cz, je výjimečný v tom, že kromě popisů jakýchkoliv výrobků se zde nacházejí i reálné ohlasy uživatelů. Přesně takto to bylo i u tohoto kávovaru. Upřímně, nevěřila jsem, že se najdou nějaké vážné negativní ohlasy a nemýlila jsem se. Kávovar kritizujete jen co se týká rychlé volby 4 nápojů. Líbilo by se vám, kdyby jste si jich jedním ťuknutím mohli připravit víc. Znamená to, že jste s kávovarem téměř maximálně spokojení. Líbí se vám design, funkce, ale mimořádně spokojení jste hlavně s chutí kávy a s možností experimentování. Doporučili byste ho i svým blízkým a přestože je dražší, koupě jste nikdy nelitovali.

Hodnocení DeLonghi ECAM 350.55.B na Heurece

Recenze DeLonghi ECAM 350.55.B na Heurece

Co se nám líbilo

Tento špičkový kávovar má tolik pozitivních vlastností, že ani nevím kde začít. Takže po dlouhých úvahách, jaký kávovar koupit, jsme se rozhodli právě pro tento. Mými podmínkami bylo, abych ho jednoduše uměla používat, vyčistit, aby uměl připravit velkou a "věčně" horkou kávu. Protože jsem žena a ráda vymýšlím, musel nabízet i funkci přípravy Latte a Cappuccino. DeLonghi ECAM 350.55 moje požadavky a požadavky dalších členů rodiny splňoval a splňuje dosud.

Už asi měsíc je bez problémů nepřetržitě v provozu, protože káva z tohoto stroje je myslím každým šálkem lepší a lepší. Rozvoňuje nám byt a udržuje dobré vztahy se sousedy, protože "přísahám", že hlavně díky němu nás mají rádi. Je to stroj, bez kterého si neumím ani představit svůj den. Ráno vstanu, stisknu celkem asi tři-krát displej a na světě mám svoji oblíbenou kávičku. Navíc jsem žena, která po určité době ocenila i možnost přípravy 2 káv současně. Je to super, když máme návštěvu.

Co se nám nelíbilo

Nelíbí se mi, že kávovar je při mletí trochu hlučný, obzvlášť v bytě, kde "je slyšet i myš dýchat". Není to však nic hrozného, kávovar, který jsme používali před tímto "vzbudil i sousedy". Kapacita odpadní nádobky je sice 14 káv, ale pro mě je to málo, protože někdy mám pocit, že nedělám nic jiného než ji jen vyprázdňuji. Je pravda, že cena je dost vysoká, ale jeho koupě nikdo z nás nelitoval a to je už co říct. Vždy, i po náročném dni mi vykouzlí úsměv na tváři.

Plusy

 • design
 • patentovaný systém LatteCrema
 • pro mletou i zrnkovou kávu
 • 7 druhů kávy + funkce "My"
 • nastavitelnost intenzity kávy, teploty, množství
 • vyhřívání šálků
 • automatické čištění
 • kvalita kávy
 • jednoduchá manipulace a čištění
 • mnoho spokojených zákazníků
 • černé i bílé provedení

Mínusy

 • cena kolemo cca 600 €
 • při mletí trochu hlučný
 • rychlá volba = 4 kávové nápoje

Vaše otázky a naše odpovědi

Jaké jsou základní parametry kávovaru?

 • typ zařízení: automatický espresso kávovar
 • elektronické ovládání
 • příkon 1450 W
 • hmotnost 9,5 kg
 • rozměry = 24 x 43 x 35 cm (Š x H x V)
 • 1,8 l objem vody
 • 600 ml objem mléka
 • 300gramový zásobník na kávu
 • tlak páry 15 barů
 • automatické čištění a odvápňování

Co tvoří obsah balení?

Obsahem balení je kromě kávovaru, jehož součástí je nádobka na vodu a mléko, i bohaté příslušenství. S objednávkou, resp. po zakoupení získáte 2 x skleněný pohár, 2 čisticí prostředky na údržbu kávovaru, plastovou láhev na vodu nebo čaj a 2 druhy kávy od DeLonghi

Jaká je cena a kde koupit?

Cena tohoto konkrétního kávovaru, DeLonghi ECAM 350.55.B, se pohybuje v rozpětí od 520 do 750 eur. Nejlevněji ho můžete dostat v době výprodejů a slev před Vánocemi, např. během Black Friday, a po Vánocích. Koupit si ho můžete v různých kamenných a online prodejnách s elektrotechnikou.

Jaká je záruční doba?

Ze zákona platí, že délka záruční doby je 2 roky, ale pro to, abyste mohli přístroj beze strachu a problémů používať i déle, máte možnost za příplatek využít prodloužení záruční doby. Tuto možnost poskytuje už téměř každá prodejna. Není to na škodu, protože kávovar stojí poměrně dost.


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Originální stojany na deštníky Originální stojany na deštníky

I vaše předsíň si zaslouží nádech originality! Projevte svou osobnost a kreativitu při výběru doplňků a dodejte život i té najponurejšej vstupní hale.

Hnědá ložnice - je to dobrá volba? Hnědá ložnice - je to dobrá volba?

Barvu do ložnice si vybírejte podle svých pocitů. Pokud se vám hnědá líbí a zklidňuje vás, pak se do vaší ložnice hodí.

Fialová barva do ložnice? My říkáme ano! Fialová barva do ložnice? My říkáme ano!

Všechny odstíny fialové se dají dobře kombinovat s bílými stěnami a doplňky. Do takového mixu zapadne i hnědý nábytek či koberec a podlaha. Přesvědčte se o tom s námi!Publikováno dne: 06.09.2020
Hodnocení článku:
(89.2%)

V tejto kategórií nájdete aj:

DeLonghi EC 685.M recenze a zkušenosti. Pákový kávovar za přijatelnou cenuDeLonghi EC 685.M recenze a zkušenosti. Pákový kávovar za přijatelnou cenu

Přikrývka s vyhříváním Dormeo Warm Hug (recenze)Přikrývka s vyhříváním Dormeo Warm Hug (recenze)

Darujte sobě a svým blízkým teplý dárek. Darujte jim elektrickou přikrývku s vyhřívání Warm Hug, bez které se už v zimě nebudete chtít ani pohnout. My vám o ní řekneme všechno podstatné!

Brita Marella Cool – recenze filtrační konvice na voduBrita Marella Cool – recenze filtrační konvice na vodu

Dodržovat pitný režim je mimořádně důležité, někdy nám však voda z kohoutku prostě nevyhovuje. Vyřešte tento problém a zajistěte si konvici Brita Marella Cool, která vám zajistí...