Dřevěný nábytek do koupelny

Dřevo a voda. Mluví se o nich jako o úhlavních nepřátelích. Ale to platilo v časech, kdy se za dřevo vydávala dřevotříska a do koupelny se dával sádrokarton. Dnes je jiná doba a koupelna si dřevo přímo žádá.

Dřevěný nábytek do koupelny

Nábytek odolný vůči vodě

Při výběru poliček, skříněk nebo zásuvek je nutné dohlédnout na to, aby měl nábytek označení vhodnosti do vlhkých prostor. Nábytek do koupelny ze dřeva totiž potřebuje speciální impregnaci a také se nehodí jakékoliv dřevo. Nejlépe odolají vlhkému prostředí buk, dub alebo lípa nebo borovice ošetřená vysokým tlakem.

Oblíbené produkty

Masív, dřevotříska, nebo MDF?

Ne každý má rozpočet dostatečně štědrý na dřevěný masív do koupelny, a pokud chcete ušetřit, ale nesklouznout až k umělým prvkům, je alternativou dřevovláknitá deska MDF (Medium Density Fibreboads). Na rozdíl od dřevotřísky, která je do koupelny za každých okolností nevhodná, se MDF vyrábí bez použití lepidel a je značně odolná vůči vodě.

Dřevěná skříňka do koupelny

I tyto dosky je nutné ošetřit několika vrstvami polyuretanového laku. Životnost ještě výrazněji prodlouží ošetření HPL laminátem.

Postačí i dýha

Dřevěná dýha má šarm a vyvolává dojem masivního dřeva, přestože je silná jen několik milimetrů. Je rozměrově stálá, pěkná, podle kvality dřeva odolná i vůči vodě. Opět ale platí, že je nutné ošetření lakováním. Vícevrstvým, odolným vůči vodě. Dýha si stále víc nachází svoje místo i jako koupelnový obklad. Nevhodná je však do prostředí sprchového koutu. Tady neobstojí.

Vybíráme z katalogu

Pozrite si viac produktov z kategórie koupelnový nábytek

Proč dřevo?

Dřevo má právě v koupelně několik nenahraditelných benefitů. Jeho přínosem je malá tepelná vodivost. To znamená, že jak vana, tak i dřevěná podlaha zůstávají příjemně teplé.

A platí to i o vodě v dřevěné vaně. Vychladne mnohem pomaleji, takže si užijete víc romantiky s pěnou a případně i pohárem vína. Samotné dřevo zároveň dokáže regulovat výšku vlhkosti, takže zajistí zdravější klima. Dřevo tedy určitě ano!

Nevtíravý design

Kromě výjimečných funkčních vlastností má dřevo také výhodu krásného, luxusního a nevtíravého designu. Koupelny s dřevem jsou na první pohled jiné a dřevěné koupelnové skříňky budou vždy moderní. Nemusíte víc řešit, co je IN, pokud vsadíte na koupelnový nábytek ze dřeva. Potom stačí už jen myslet na to, aby to nebylo o efektu, ale také funkčnosti.

Koupelnový nábytek z masivu

Dostatek odkládacích prostor a jejich kompaktné uložení. Abyste našli prostor na kosmetiku, hygienické potřeby i čisticí prostředky.

Dřevo je třeba oddělit

Nelze zapomenout, že i to nejodolnější dřevo není stavěné na permanentní kontakt s vodou. To znamená, že zejména v méně větraných panelákových koupelnách je nutné dřevěný obklad pokládat na rošt a u dřevěných skříněk je nutné nechat aspoň 10 centimetrů rezervy od stěny pro možnost proudění vzduchu.

Dřevěná sanita

Dřevo nemusí být jen vedlejší dekorací, ale také hlavním hrdinou. Umyvadla a vany ze dřeva jsou absolutními hity. Zdaleka nepřipomínají kádě z minulých století. Jsou masivní, krásné a vydrží dlouho. Vana nebo umyvadlo ze dřeva jsou luxusním segmentem a také jsou i exotické dřeviny, z nichž se vyrábějí. 

Inspirujte se a nechte se zlákat krásnými designovými dřevěnými umyvadly, která vám vyrobí šikovný stolař na míru.

Obvykle jde o wenge, teak, ipu, cumaru nebo merbau. Nepotřebují mazání, nevyžadují žádný dodatečný lak, ale je vhodné je například večer utřít. Antimykotický prostředek jednou za pár měsíců jim výrazně prodlouží životnost.

Dřevěné podlahy do koupelny

Dřevěná podlaha v koupelně je příjemně teplá na bosou nohu a krásná. i malá koupelna tak bude působit jako luxusní wellness.

Dřevěná podlaha v koupelně

Tady je však nutná specializovaná montáž. Dřevěná podlaha musí být přilepená k podkladu profesionální montáží a trvale utěsněná po obvodu. Také povrchová úprava vyžaduje speciální balzamování olejem. Je nutné dobře větrat, u dřevěné podlahy by neměla vlhkost přesáhnout 70 %. Jednou nebo dvakrát do roka vyžaduje ošetření olejem.

Oblíbené produkty

Autor článku

Redakce VeseleBydleni.cz

Pravidelně Vám přinášíme všechny zajímavosti ze světa těch nejnovějších trendů v bydlení a zahradě. Sledujte nás a nic vám neunikne :-)


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Dětské hřiště z pneumatik Dětské hřiště z pneumatik

Patříte i vy k milovníkům zero waste, recyklace nepoužívaných věcí a máte alespoň trošku manuální zručnosti? Pak čtěte dál! I vy si totiž můžete doma svépomocí vyrobit originální, levné...

Fialová barva do ložnice? My říkáme ano! Fialová barva do ložnice? My říkáme ano!

Všechny odstíny fialové se dají dobře kombinovat s bílými stěnami a doplňky. Do takového mixu zapadne i hnědý nábytek či koberec a podlaha. Přesvědčte se o tom s námi!

Zelený dětský pokoj - hodí se pro chlapce i dívky Zelený dětský pokoj - hodí se pro chlapce i dívky

Zelený dětský pokoj je vhodnou volbou, ať už vybíráte zařízení pro dívku nebo chlapce. Zelená je optimistická barva, která uklidňuje. Podívejte se, jak dobře v dětském pokoji vypadá.Publikováno dne: 23.07.2018
Hodnocení článku:
(91.8%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Jak vybrat osvětlení do každé místnosti? Bodová světla jsou stále populární. Jak vybrat osvětlení do každé místnosti? Bodová světla jsou stále populární.

Věděli jste, že do každé místnosti se hodí jiný typ osvětlení? Podívejte se, podle čeho si v jednotlivých místnostech osvětlení vybírat.

Dřevěná truhlice je skvělá na uskladnění hraček, prádla, ale i na sezení Dřevěná truhlice je skvělá na uskladnění hraček, prádla, ale i na sezení

Toto dědictví z minulosti je praktickým doplňkem či nábytkem, který má svoji řádnou funkci. Proč by retro dřevěná truhlice neměla chybět ani u vás doma? Inspirujte se s námi!

Jak vybrat nejlepší jídelní stůl i do malé kuchyně? Oblíbené jsou rozkládací, ale také sety se židlemi Jak vybrat nejlepší jídelní stůl i do malé kuchyně? Oblíbené jsou rozkládací, ale také sety se židlemi

Pokud chcete ve svém domě či bytě vytvořit ideální stolovací podmínky, výběr stolu je potřebné přizpůsobit různým proměnným. Podívejte se na to, jak správně vybrat jídelní stoly.