Dřevěný nábytek do koupelny

Dřevo a voda. Mluví se o nich jako o úhlavních nepřátelích. Ale to platilo v časech, kdy se za dřevo vydávala dřevotříska a do koupelny se dával sádrokarton. Dnes je jiná doba a koupelna si dřevo přímo žádá.

Dřevěný nábytek do koupelny

Nábytek odolný vůči vodě

Při výběru poliček, skříněk nebo zásuvek je nutné dohlédnout na to, aby měl nábytek označení vhodnosti do vlhkých prostor. Nábytek do koupelny ze dřeva totiž potřebuje speciální impregnaci a také se nehodí jakékoliv dřevo. Nejlépe odolají vlhkému prostředí buk, dub alebo lípa nebo borovice ošetřená vysokým tlakem.

Oblíbené produkty

Masív, dřevotříska, nebo MDF?

Ne každý má rozpočet dostatečně štědrý na dřevěný masív do koupelny, a pokud chcete ušetřit, ale nesklouznout až k umělým prvkům, je alternativou dřevovláknitá deska MDF (Medium Density Fibreboads). Na rozdíl od dřevotřísky, která je do koupelny za každých okolností nevhodná, se MDF vyrábí bez použití lepidel a je značně odolná vůči vodě.

Dřevěná skříňka do koupelny

I tyto dosky je nutné ošetřit několika vrstvami polyuretanového laku. Životnost ještě výrazněji prodlouží ošetření HPL laminátem.

Postačí i dýha

Dřevěná dýha má šarm a vyvolává dojem masivního dřeva, přestože je silná jen několik milimetrů. Je rozměrově stálá, pěkná, podle kvality dřeva odolná i vůči vodě. Opět ale platí, že je nutné ošetření lakováním. Vícevrstvým, odolným vůči vodě. Dýha si stále víc nachází svoje místo i jako koupelnový obklad. Nevhodná je však do prostředí sprchového koutu. Tady neobstojí.

Vybíráme z katalogu

Pozrite si viac produktov z kategórie koupelnový nábytek

Proč dřevo?

Dřevo má právě v koupelně několik nenahraditelných benefitů. Jeho přínosem je malá tepelná vodivost. To znamená, že jak vana, tak i dřevěná podlaha zůstávají příjemně teplé.

A platí to i o vodě v dřevěné vaně. Vychladne mnohem pomaleji, takže si užijete víc romantiky s pěnou a případně i pohárem vína. Samotné dřevo zároveň dokáže regulovat výšku vlhkosti, takže zajistí zdravější klima. Dřevo tedy určitě ano!

Nevtíravý design

Kromě výjimečných funkčních vlastností má dřevo také výhodu krásného, luxusního a nevtíravého designu. Koupelny s dřevem jsou na první pohled jiné a dřevěné koupelnové skříňky budou vždy moderní. Nemusíte víc řešit, co je IN, pokud vsadíte na koupelnový nábytek ze dřeva. Potom stačí už jen myslet na to, aby to nebylo o efektu, ale také funkčnosti.

Koupelnový nábytek z masivu

Dostatek odkládacích prostor a jejich kompaktné uložení. Abyste našli prostor na kosmetiku, hygienické potřeby i čisticí prostředky.

Dřevo je třeba oddělit

Nelze zapomenout, že i to nejodolnější dřevo není stavěné na permanentní kontakt s vodou. To znamená, že zejména v méně větraných panelákových koupelnách je nutné dřevěný obklad pokládat na rošt a u dřevěných skříněk je nutné nechat aspoň 10 centimetrů rezervy od stěny pro možnost proudění vzduchu.

Dřevěná sanita

Dřevo nemusí být jen vedlejší dekorací, ale také hlavním hrdinou. Umyvadla a vany ze dřeva jsou absolutními hity. Zdaleka nepřipomínají kádě z minulých století. Jsou masivní, krásné a vydrží dlouho. Vana nebo umyvadlo ze dřeva jsou luxusním segmentem a také jsou i exotické dřeviny, z nichž se vyrábějí. 

Inspirujte se a nechte se zlákat krásnými designovými dřevěnými umyvadly, která vám vyrobí šikovný stolař na míru.

Obvykle jde o wenge, teak, ipu, cumaru nebo merbau. Nepotřebují mazání, nevyžadují žádný dodatečný lak, ale je vhodné je například večer utřít. Antimykotický prostředek jednou za pár měsíců jim výrazně prodlouží životnost.

Dřevěné podlahy do koupelny

Dřevěná podlaha v koupelně je příjemně teplá na bosou nohu a krásná. i malá koupelna tak bude působit jako luxusní wellness.

Dřevěná podlaha v koupelně

Tady je však nutná specializovaná montáž. Dřevěná podlaha musí být přilepená k podkladu profesionální montáží a trvale utěsněná po obvodu. Také povrchová úprava vyžaduje speciální balzamování olejem. Je nutné dobře větrat, u dřevěné podlahy by neměla vlhkost přesáhnout 70 %. Jednou nebo dvakrát do roka vyžaduje ošetření olejem.

Oblíbené produkty

Autor článku

Redakce VeseleBydleni.cz

Pravidelně Vám přinášíme všechny zajímavosti ze světa těch nejnovějších trendů v bydlení a zahradě. Sledujte nás a nic vám neunikne :-)


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Červená ložnice: Volba pro lidi, kterým nechybí odvaha Červená ložnice: Volba pro lidi, kterým nechybí odvaha

Červená do ložnice? Ano, či ne? Pokud patří k vašim oblíbeným, neměli byste se jí vyhýbat ani v ložnici. Naše inspirace vás o tom přesvědčí.

Úložný prostor v kuchyni Úložný prostor v kuchyni

Tyto šikovné triky vám pomohou vytvořit si kuchyň snů plnou úložných prostorů, které vás nebudou stát hotový majetek.

Zelená ložnice - budete se v ní cítit jako v bavlnce Zelená ložnice - budete se v ní cítit jako v bavlnce

Patří zelená k vašim oblíbeným barvám? Pak se jí při zařizování bytu nemusíte vůbec obávat. Podívejte se, jak se hodí například do ložnice.Publikováno dne: 23.07.2018
Hodnocení článku:
(91.8%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Jak levně zařídit byt nebo dům? Praktické tipy i pro malý bytJak levně zařídit byt nebo dům? Praktické tipy i pro malý byt

Byt si můžete zařídit či zútulnit i bez toho, abyste investovali tisíce korun. Nabízíme vám pár tipů a triků, jak levně zařídit svůj příbytek.

Jak vybrat moderní obraz na stěnu, nad sedačku v obýváku, do ložnice či dětského pokoje?Jak vybrat moderní obraz na stěnu, nad sedačku v obýváku, do ložnice či dětského pokoje?

Obraz oživí každou místnost v domácnosti. V obýváku nebo pracovně je obraz samozřejmostí, vyhýbat se mu však nemusíte ani v kuchyni či ložnici.

Jak vybrat osvětlení do každé místnosti? Bodová světla jsou stále populární.Jak vybrat osvětlení do každé místnosti? Bodová světla jsou stále populární.

Věděli jste, že do každé místnosti se hodí jiný typ osvětlení? Podívejte se, podle čeho si v jednotlivých místnostech osvětlení vybírat.