Dvojmístná elektrická autíčka pro děti od 1 roku: Poradíme vám s výběrem

Všimli jste si, že děti dospívají stále dříve? Kdyby bylo možné, už od 3 roků by chtěly řidičské průkazy, protože kola a tříkolky jsou už jednoduše málo. V hračkářském světě se o slovo hlásí elektrická autíčka. 

Elektrické autíčka pro děti

Sednout za volant, pedál na podlahu a začít brázdit parky a chodníky. Hledáte i vy podobnou zábavu pro vaše děti? Pomůžeme vám s výběrem.

Pohodlí a bezpečnost

V případě dětí to možná bude znít divně, ale jízda v autě je mnohem bezpečnější než na kole. Čtyři kola jsou pro stabilitu a bezpečí účinnější než dvě. Navíc elektrická autíčka s pohonem jsou vybavená pohodlným sezením pro jedno či dvě děti. Nejednou se budete divit, že kožené čalounění nemá ani vaše rodinné auto. Pohodlí těmto autíčkům nelze upřít, stejně jako bezpečnost. Je jen malá šance, že při „normální" jízdě by se auto převrátilo. Navíc, autíčka jsou vybavená i nastavitelným bezpečnostním pásem nebo nouzovou brzdou.

Ovládání autíčka

Dítě může auto ovládat i manuálně. To znamená točit volantem, přidávat a ubírat plyn a také zvolit rychlost pohonu. Avšak u menších dětí ve věku do 3 roků určitě potěší možnost ovládat autíčko s pomocí dálkového ovládání. Môžete do něj dítě posadit, určíte rychlost a za pomoci ovládacích páček regulujete směr. Bezpečnost je zaručená také díky tlačítku nouzové brzdy, kdy auto vypne všechny svoje ovládací prvky. Zapnete ho opětovným aktivováním tlačítka.

Stylová i výkonná

K pořádnému autu patří i pořádný výkon. Ten zajišťuje elektromotor poháněný akumulátorem. Mnohé výkonnější modely disponují dokonce dvěma elektromotory, a tedy i dvěma akumulátory. Jejich hodnoty jsou kolemo 6 voltů a 45 mAh. Najdou se i 12voltové aparáty. Rozjezd autíčka bývá vždy řízený elektronicky, aby nedošlo při stlačení pedálu k prudkému startu a případné nehodě. Rozjezd je tedy vždy plynulý a v zásadě funguje tento princip jako asistent rozjezdu v běžném autě.

Autíčka můžete ovládat na dálku

Elektromotory vůbec nejsou hlučné. Lepší elektrická autíčka nemají jen jednu konstantní rychlost, nejčastěji jde o 3 rychlosti, přičemž nepřesáhnou víc než 7 km/h. Když je výkon vyšší, není problém zvládnout menší terén či prudší kopec. Uličky v městech nebo na vesnicích, klikaté cesty, to všechno autíčka zvládnou levou zadní.

Design je stejně důležitý. Chlapce potěší pořádný sporťák, limuzína, kabriolet nebo velký off-road.

Oblíbená dětská elektrická autíčka

Nosnost a použité materiály

Parametry, které spolu značně souvisí. Od kvality materiálu se odvíjí i nosnost elektrického automobilu. Doporučená nosnost je do 30 až 35 kilogramů, výrobce uvádí i maximální testovanou nosnost. Ta je obvykle kolem 50–60 kilogramů

Důležitou částí jsou kola a jejich materiál. Levnější autíčka používají ABS plasty, které jsou sice odolné, ale pohyb je o dost hlučnější, navíc časem se kola ošoupou a degradují. Ideální materiál je polymer, který výrobci označují EVA. Polymer je velmi elastický, ale zároveň tvrdý a odolný vůči UV záření. Jízda je pohodlná a tichá.

Speciální efekty a funkce

Auto bez klaksonu není autem. Samozřejmostí jsou i LED světla nebo SPZ. Vaše děti si během jízdy mohou vychutnávat hudbu v MP3 formátu díky napájení USB či SD karty a hlasitost si dítě může volit přímo v autě. 

Výdrž baterie a údržba elektrického auta

V závislosti na kapacitě baterie a druhu terénu, v jakém elektrické autíčko jezdí, se liší i výdrž baterie. Výrobci většinou udávají časové rozmezí od 2 do 3 hodin jízdy. Z dlouhodobého hlediska se však postupně výdrž baterie snižuje. Abyste zabránili ztrátě kapacity baterie, je potřebná údržba autíčka.

Autíčko vyžaduje údržbu baterie

V elektrických autíčkách jsou používané SLA baterie (Sealed Lead Acid Battery), obsahují elektrolyt, který však není tekutý, ale gelový, proto akumulátor je možné umístit v libovolné poloze. Výhodou je také dlouhá životnost a bezúdržbovost. Pro dobrou kondici baterie k nabíjení používejte pouze nabíječku dodávanou výrobcem. Doba nabíjení je obvykle 8–10 hodin. Elektrické autíčko se doporučuje nabíjet po každé jízdě. Platí totiž pravidlo, že čím méně je před nabíjením baterie vybitá, tím víc nabíjecích cyklů vydrží. V případě, že autíčko nepoužíváte, nabíjíte ho aspoň jednou za měsíc. Měsíčně baterie totiž ztrácí minimálně 3 % ze své kapacity.

Při „garážování" elektrického autíčka myslete na to, že musí být chráněné před sluncem, deštěm, sněhem a mínusovými teplotami. Skladujte ho při pokojové teplotě a před dlouhodobým uskladněním baterii nabijte na 100 %. Ačkoli se na baterii vztahuje záruka půl roku, při nesprávném zacházení je neplatná.

Nejlepší elektrická autíčka

Teď, když už víte, jak tyto „hračky“ fungují, a chcete tímto kouskem vaše ratolesti potěšit, přejdeme od teorie k praxi. Na základě prodejů a recenzí zákazníků jsme vybrali ty nejlepší elektrická autíčka na trhu. Můžeme také prohlásit, že mezi nejprodávanější modely patří ta od výrobců jako Joko, Toyz, Beneo a Elcars. Pojďme si tedy některé modely blíže představit.

Autor článku

Denis Ruščák

Spolehlivost, kreativita, respekt a chuť na sobě neustále pracovat je správný recept, jak si získat čtenáře a zároveň pokračovat. Už od dob střední...


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Černá koupelna - vypadá lépe než by se mohlo zdát Černá koupelna - vypadá lépe než by se mohlo zdát

Černou v koupelně si neví mnoho lidí ani představit. A to i přesto, že působí vskutku elegantně a nadčasově. Nechte se inspirovat.

Červený obývací pokoj - každého upoutá na první pohled Červený obývací pokoj - každého upoutá na první pohled

Toužíte po obývacím pokoji, z níž bude sálat radost a energie? Vyměňte bílé, šedé a béžové barvy za červenou a dodejte jí nový život v horkých odstínech! Vaše obývák se změní k nepoznání.

Knihovny - obývák si bez nich nebudete vědět představit Knihovny - obývák si bez nich nebudete vědět představit

Jsou knihy nedílnou součástí vašeho života a obklopujete se jimi ve velkém? Pak jim pořiďte pořádnou knihovnu, v níž se budou vyjímat a která se zas bude vyjímat ve vašem obývacím pokoji.Publikováno dne: 16.03.2019
Hodnocení článku:
(89%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Nejlepší interaktivní hračky pro děti už od 6 měsíců Nejlepší interaktivní hračky pro děti už od 6 měsíců

To, jakým způsobem jsou děti vedené k učení během prvních šesti roků, výrazně působí na účinnost vzdělávání a nabývání zručností v pozdějším věku. Interaktivní hračky jsou ideálním...

Nejlepší hračky pro batolata a děti do 1 roku? Zvukové hračky a kolotoče nad postýlku těší i nejmenší! Nejlepší hračky pro batolata a děti do 1 roku? Zvukové hračky a kolotoče nad postýlku těší i nejmenší!

Jak vybrat robotickou hračku? Populární jsou zvířata i robot na ovládání Jak vybrat robotickou hračku? Populární jsou zvířata i robot na ovládání

O robotických hračkách snívají už ti nejmenší. Přizpůsobte je věku a schopnostem dítěte. Neurychlujte to a hračka bude mít skutečně edukativní význam. Jak robotickou hračku vybrat?