Elektrické deky, vyhřívací podložky a papuče zpříjemní zimní dny

Venku se už pořádně ochladilo a vám je zima, i když máte topení na maximum? Máme pro vás řešení.

Spánek na elektrické dece

Elektrické deky, podložky a ostatní pomůcky, o kterých vám povíme, vás příjemně zahřejí a pomohou i s mnohými zdravotními těžkostmi. Stačí si jen správně vybrat! Prozradíme vám, jak na to.

Oblíbené elektrické topné dečky

Vyhřívací podložka

S touto podložkou příjemně zahřejete celé tělo. Rozložte ji na postel, přichyťte gumovými pásy na matraci a vychutnejte si příjemné teplo, které vám podložka nabízí. Rozměry vyhřívací podložky jsou různé. Při jejím výběru vycházejte z velikosti matrace, aby podložka zbytečně neklouzala a neznepříjemňovala vám spánek. 

  • Vyhřívací podložka do postele není jen pro ty, co mají rádi teplo. Blahodárné účinky tepla oceníte, když vás trápí bolesti zad, kloubů a svalů. Bolestivé místo budete pod vlivem tepla cítit ještě intenzívněji. Aspoň víte, že teplo pracuje ve váš prospěch.
  • Něco na vás leze a potřebujete se vypotit? Zapněte si vyhřívací podložku nebo deku. Teplo pocení urychlí a s nachlazením budete bojovat kratší dobu.
  • Nemůžete usnout? Také v tomto případě je výhřevná podložka řešením. Teplo vás příjemně uklidní a spánek na sebe nenechá dlouho čekat.

Vyhřívací podložka na zádas

Trápí vás bolesti kříže a ledvinový pás nepřináší tolik tepla, kolik potřebujete? Vyzkoušejte elektrickou podušku na kříž. Elastický popruh a upínání na suché zipy vám pomohou připevnit pás tam, kde vás záda nejvíc bolí a jeho teplota bude na povrchu stabilní a rovnoměrně rozložená. Aby se teplo dostalo všude.

Vyhřívací polštář nejen na kříž

Polštář je díky svým rozměrům všestrannou vyhřívací pomůckou. Přiložte ho na místo, které potřebuje teplo nejvíc. Mnohé mají kapsy na vyhřívání nohou, takže nahradí i vyhřívací bačkory. Rádi cestujete a teplo domova chcete mít stále u sebe? Vyhřívací polštář vám v zavazadlech hodně místa nezabere.

Vyhřívací bačkory na každou nohu

Na to, abyste se cítili příjemně a netřepala vámi zima, potřebujete mít v teple zejména nohy? Tyto bačkory jsou pro vás jako stvořené. Neomezujte se velikostí. Jedny vám díky univerzální velikosti stačí pro celou rodinu.

Teplé pantofle

Vyhřívací deka

Teplo chcete cítit z každé strany a klasická deka na to nestačí? Sáhněte po vyhřívací, nastavte si teplotu, vezměte do ruky dobrou knihu a nenechte si chladem pokazit příjemný zimní večer. U některých dek můžete nastavit duální ohřev a teplotu přizpůsobit sobě i partnerovi. Nehádejte se jen proto, že vám je horko a jemu zima.

Na co se u vyhřívacích podložek zaměřit?

Deka, bačkory nebo polštář. Každá vyhřívací pomůcka je jiná, parametry, na ktoré si při výběru máte posvítit, mají všechny stejné. Materiál, časovač a nastavení teploty jsou hlavními věcmi, na které byste se měli zaměřit. Aby to, co jste si vybrali, splnilo vaše očekávání.

  • Materiál musí být jemný: K tomu, abyste si vytvořili dokonalou atmosféru, vám materiál, ve kterém se cítíte příjemně, pomůže. Někomu vyhovuje mikroplyš, jinému fleece, ale vy upřednostňujete polyester a syntetiku. Podložku nebo deku budete používat vy. Vyberte si to, v čem se cítíte nejlépe.
  • Časovač s nastavením automatického vypnutí: Nebojte se, že zaspíte a deka nebo podložka bude hřát celou noc. Výrobci myslí i na to. Víte, jak dlouho chcete nechat deku hřát? Nastavte si potřebnou dobu a deka se ve stanoveném čase sama vypne. Vy se nepřehrejete a spálíte méně elektrické energie.
  • Nastavení teploty: Stupeň vyhřívání si můžete nastavit. Moderní deky a podložky mají 2 až 10 stupňů. Který je ten nejlepší pro vás?
  • Ochrana proti přehřátí: Bojíte se, že se deka přehřeje a udělá víc škody než užitku? Žádný strach. Ochrana proti přehřátí ji v případě nebezpečí okamžitě vypne.
  • Dálkové ovládání pro lepší manipulaci: Dobrým pomocníkem je i dálkové ovládání, se kterým si teplotu a délku ohřevu jednoduše nastavíte a kdykoliv změníte. Díky dálkovému ovladači nemusíte změnit ani polohu.
  • Dobře se o ně starejte: Dá se deka, kterou jste si vybrali, prát v pračce? Zaměřte se i na tuto drobnost a péče o deku bude mnohem jednodušší.
  • Nic netrvá věčně. I vyhřívací podložky a deky časem ztrácejí svoje schopnosti, proto byste je měli po cca 10 letech vyměnit a dát šanci novým, modernějším kusům.

Oblíbené elektrické topné dečky

Autor článku

Alena Kesselová

Rada si plním sny. Splněným snem bylo i knihkupectví, ve kterém jsem kralovala celých 9 let. Věřím, že lásku k psanému slovu z mých článků ucítíte...


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Modrá ložnice - barva oblohy působí blahodárně na spánek Modrá ložnice - barva oblohy působí blahodárně na spánek

Modrá je do ložnice nejvhodnější volbou, protože podporuje spánek. Hodí se na stěny, dekorace i na povlečení. Ověřte si to.

Zelený dětský pokoj - hodí se pro chlapce i dívky Zelený dětský pokoj - hodí se pro chlapce i dívky

Zelený dětský pokoj je vhodnou volbou, ať už vybíráte zařízení pro dívku nebo chlapce. Zelená je optimistická barva, která uklidňuje. Podívejte se, jak dobře v dětském pokoji vypadá.

Fialová barva do ložnice? My říkáme ano! Fialová barva do ložnice? My říkáme ano!

Všechny odstíny fialové se dají dobře kombinovat s bílými stěnami a doplňky. Do takového mixu zapadne i hnědý nábytek či koberec a podlaha. Přesvědčte se o tom s námi!Publikováno dne: 29.09.2019
Hodnocení článku:
(89.6%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Jaké terasy u domu, chaty, bungalovu? Dřevěné i kryté hliníkovéJaké terasy u domu, chaty, bungalovu? Dřevěné i kryté hliníkové

Terasy u rodinných domů poskytují jedinečné místo na odpočinek, které je využívané minimálně 4 měsíce v roce. Pokud ji ještě nemáte, poradíme vám, kde, jak a z čeho ji postavit.

Praní a čištění ovčí vlny, ovčího rouna a kožešin. Čistírna není třebaPraní a čištění ovčí vlny, ovčího rouna a kožešin. Čistírna není třeba

Sháníte do svojí domácnosti přikrývky nebo polštáře, které byste mohli používat celoročně, které jsou hypoalergenní a zároveň vyrobené z přírodních materiálů? Vsaďte na ovčí rouno....

Lesklý, nebo matný obklad do koupelny?Lesklý, nebo matný obklad do koupelny?

Obklady do koupelny musí být. Nejlépe od podlahy až po strop. Lesklé, nebo matné? To je otázka. Každému vyhovují jiné. Podívejte se s námi, jaký je mezi nimi rozdíl.