Domácí pekárna ETA Delicca 7149 (recenze)

Lidé se stále víc vracejí k domácí vypěstované zelenině, k domácímu chovu drůbeže a také k tradičnímu domácímu pečení chleba. Mnozí z vás mají doma už několik roků klasickou pekárnu, kterou byste rádi vyměnili za lepší, novější model. Tyto pekárničky, které byly v oběhu před pár lety, nedisponovaly technologií a funkcemi, jakými se pyšní ty dnešní. Mimo chleba jste v nich pravděpodobně nedokázali připravit nic jiného. Doba však jde kupředu a trh se čím dál, tím víc a víc zajímá o potřeby a touhy člověka.

ETA Delicca 7149 recenze

Proto se technologie spojuje se zdravějším a ekologičtějším stylem života, což se odráží i v prodeji pekárniček, ve kterých dokážete připravit mnohem víc než jen nepopsatelně chutný domácí chléb. Jednou takovou je i pekárna Delicca, model 7146 od známé a kvalitní značky ETA.

Stručný popis ETA Delicca 7149

ETA Delicca 7149 je šikovná elektronická pekárna, která svým výkonem 800 W překvapí mnohé domácí pekaře chleba a pečiva. Je sympatického vzhledu z nerezavějící oceli, doplněná černými detaily. Protože je z materiálu, na který se nelepí jídlo, také čištění bude hračkou. Navíc některé části se dají odejmout a umývat i v myčce nádobí. V porovnání s jinými pekárnami má zajímavé rozměry, je navržená tak, aby její šířka byla větší než hloubka. Díky tomu se hodí do každé kuchyně. Na čele pekárny se nachází ovládací panel spolu s LCD displejem. Na displeji jasně vidíte všechno, co si nastavíte, včetně Menu, ve kterém si můžete zvolit jeden z 12 zajímavých programů přípravy, ale i stupeň opečení kůrky, odložený start nebo udržování teploty už hotového chleba. Manipulace s ním je jednoduchá, intuitivní a bezpečná. K překládání pícky z místa na místo určitě poslouží i ergonomická rukojeť.

Funkce a technologie

Pekárna má mnoho předností, jednou z nich je určitě 12 programů přípravy různých druhů chleba a pečiva, včetně funkcí rychlý chléb, celozrnný, toustový. To však zdaleka není všechno, je tak inteligentní, že upeče chutný bezlepkový chléb nebo pečivo, celozrnné pečivo, sladké pečivo, moučníky, koláčky, a dokonce i dorty a marmeládu. Další výhodou pekárny je, že si můžete nastavit velikost bochníku od 900 do 1 300 g, ale také intenzitu propečení kůrky. Přestože jde o kuchyňský vařič pečiva s nižším výkonem, to hned neznamená, že i kvalita je nižší. Delicca je vybavená dvojfázovým hnětením těsta a trojfázovým kysnutím těsta. Díky tomu nemusíte těsto mísit ručně, což sice není příliš zdlouhavé, ale je to především pracné. Po chvíli vás z ručního hnětení bolí ruce tak, že je už ani necítíte. Delicca tuto náročnou práci udělá za vás a vymísí husté, nadýchané těsto bez hrudek. Přestože ovládání pekárny je vysoce intuitivní, k jednoduchosti přispívá i Menu na ovládacím panelu, které je v češtině. Velmi rychle porozumíte tomu, jak funguje, a ona porozumí zase vám.

Ovládací panel domácí pekárny Eta Delicca 7149

Pro ty méně náročné i náročné

Pekárna je vybavená více užitečnými funkcemi, kromě těch výše uvedených, jde i o množství předvolených programů, přesněji 12, díky kterým připravíte chutné pokrmy. Navíc si každý z nich můžete upravit a přizpůsobit podle vašich individuálních potřeb a chutí. Nabídka 12 programů sestává z: chléb klasik, celozrnný, toustový, rychlý, dort, marmeláda, těsto, super rychlý, pečení, bezlepkový a domácí. Všechny procesy (vaření, pečení, hnětení, kysnutí) můžete sledovat v přímém přenosu přes průhledné okénko nacházející se na víku pekárny. Pokud si přejete upéct jeden z pokrmů na přesný čas, neváhejte a využijte 12hodinový časovač odloženého startu. Na druhé straně, když máte naspěch a nečekaně se někde zdržíte, pomocí hodinového udržování teploty jídla možná stihnete ještě teplý a čerstvý chléb.

Recenze a zkušenosti s ETA Delicca 7149

K našemu překvapení jsme zjistili, že pekárnu kupujete hlavně na základě doporučení vašich blízkých a známých. My jsme hledali zkušenosti s pekárnou na internetu a našli jsme samé pozitivní příspěvky. Např. na Heuréce najdete mnoho pozitivních příspěvků. Na tomto místě se nenachází ani jeden, který by výrazně negativně hodnotil Deliccu 7149. Kritizujete spíše banality, jako je slabě, resp. krátce osvětlený displej, že vám chybí nástavec na bagety, zadní umístění vypínače apod. Co se však týká provozu a kvality připravených pokrmů, jste spokojení. Chválíte i tichý chod pekárny, což umožňuje, aby byla v provozu i během noci. Nejvíc oceňujete super cenu, která je v porovnání s kvalitou pekárny a s chutí pokrmů vynikající. Líbí se vám i netradiční vzhled a jednoduché ovládání, za které určitě může i ovládací panel v českém jazyce.

Recenze a zkušenosti s domácí pekárnou Eta Delicca 7149

Můj názor a zkušenost

Pekárna Delicca si naše srdce (moje a mojí rodiny) získala hned na první pohled a to jsme ještě ani nevěděli, jakou sílu v sobě ukrývá. Mohl za to její milý a sympatický design. Pravdu říci však tento dojem na chvilku zmizel, protože po tom, co jsme si o ní prostudovali na internetu, nás obklopily pochybnosti, zda to, co slibuje, vzhledem k jejímu nízkému výkonu, také dokáže. Naše obavy se začaly rozplývat při čtení vašich příspěvků a definitivně je vyvrátila naše přímá zkušenost s pekárnou. Zjistili jsme, že naše obavy byly absolutně neopodstatněné. Proč a co nás vedlo k závěrům, že ji doporučíme všemi 10, resp. co konkrétně se nám líbilo a co se nám nelíbilo?

Líbilo se nám

Hlavně způsob a chuť přípravy celozrnného pečiva. Já osobně miluji celozrnné pečivo mnohem víc než kterékoliv jiné. K mému překvapení byl tento druh pečiva, s jakýmikoliv zrníčky a obilninami, mnohem lepší než ten z obchodu. Navíc jsem si do chleba mohla přidat jakákoliv semínka. Také možnost nastavení propečení kůrky, kterou jsem zvolila na tu nejvyšší intenzitu, jen podtrhla fantastickou chuť pečiva. Zrníčka se spolu s těstem příjemně doplňovala, byla všude rovnoměrně umístěná a spolu s kůrkou při zakousnutí příjemně křupala. Zvědaví jsme byli i na toustový chléb, který je z běžné prodejny měkký, jako by navlhlý, a připomíná papír, proto ho používáme jen na chlebíčky a do toustovače. Toustový chléb připravený v této pekárně má konečně nějakou chuť a plnost, tedy mám na mysli, že při jedení cítíte, že něco opravdu jíte. V toustovači se vám nerozpadává a zapečené tousty jsou i díky křupavé kůrce mnohem křupavější než u obyčejného toustového chleba. Výhodou Delicca je určitě menu v českém jazyce, které je fakt velkou pomocí, hlavně pro lidi, kteří nikdy nepoužívali anglický jazyk, např. pro někoho jako je můj otec. Co bychom ještě vypíchli za silnou stránku spotřebiče, je průhledné okno, skrz které vidíte, v jakém stádiu je pečení. Na malou chvíli zabaví i děti. Mimochodem, moje maminka, která bere jakékoliv pečení za svoje hobby a poslání, v ní připravovala i bábovku s kousky čokolády. Byla vynikající, nevím, zda to bylo pekárnou nebo mámou. Bábovka byla měkká, ale zároveň s chutnou křupavou kůrkou a s kousky čokolády, které se nerozpustily.

Eta Delicca 7149 příslušenství

Plusy

 • Menu v češtině,
 • LCD displej,
 • průhledné okno,
 • 2 hnětací háky,
 • 12 zajímavých programů,
 • na pečení pečiva, koláčů, přípravu džemů a marmelád,
 • 12hodinový časovač,
 • automatické udržování teploty do 1 hodiny,
 • zvukový signál ukončení přípravy,
 • přehledný návod na obsluhu,
 • umyvatelnost v myčce nádobí,
 • nadčasový design,
 • mnoho pozitivních ohlasů,
 • super cena.

Nelíbilo se nám

V této sekci budeme velmi struční. V podstatě jsme nenašli nic tak negativního, co by nám vadilo a změnilo naše okouzlení z pekárny. Jediné, co bychom už alespoň vytkli, je jen nepřiměřené/slabé podsvícení displeje. Na druhé straně víme, jak to bývá, že kdyby byl displej jasně podsvícený, znovu by to někomu nevyhovovalo. Kromě téjto nepodstatné záležitosti bychom ocenili, kdyby funkci udržování teploty hotového pečiva bylo možné nastavit na delší čas, nejen na hodinu. To jsou však jen chybičky krásy, které nijak neubírají dobré body za skvělý výkon pekárny.

Příprava chleba v pekárně Eta Delicca 7149

Mínusy

 • Slabé a krátké podsvícení LCD displeje,
 • jen hodinové udržování teploty.

Nejčastější otázky

Kolik stojí pekárna Delicca 7149 od ETY?

Pekárna stojí různě. Závisí to na prodejně, kde ji kupujete. Základní cena je kolem 100 € a následně se pohybuje mírně dolů nebo nahoru podle toho, kde jste se pekárnu rozhodli koupit.

Jaké jsou základní parametry

 • Typ zařízení = elektrická pícka pečiva
 • Provedení = nerez a černá
 • Výrobce = ETA
 • Příkon = 800 W
 • Digitální LCD displej
 • Počet pečicích nádob = 1
 • Počet programů = 12 včetně bezlepkového pečení a programu marmeláda
 • Další funkce = odložený start, udržování teploty, nastavení hmotnosti chleba, 3 možnosti propečení kůrky
 • Stupně opečení kůrky = 3 (střední, světlá, tmavá)
 • Rozměry = 31 cm x 46 cm x 30 cm (V x Š x H)
 • Hmotnost = 6,8 kg

Co je obsahem balení

S koupí domácí pekárny ETA Delicca 7149 obdržíte také příslušenství, jehož součástí je forma na pečení s kapacitou 1300 g, 2 x háky na hnětení, pohárek = odměrka, malá plastová lžíce = odměrka 2 v 1 (z jedné strany malá, z druhé velká), nástroj na vytáhnutí háků.


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Zahradní altán - oceníte ho v létě i na podzim Zahradní altán - oceníte ho v létě i na podzim

Uvažujete nad zahradním altánem? Určitě si ho do své zahrady pořiďte. Stane se pro vás oázou klidu a místem symbolizujícím odpočinek.

Květiny na balkoně - potěší vás i vaše okolí Květiny na balkoně - potěší vás i vaše okolí

Toužíte po oáze květin na vašem balkoně? Po místě, kde se můžete ukrýt před ruchem města a vypít si v klidu kávu? Inspirujte se naší galerií.

Stojanové věšáky mohou být praktické a originální zároveň Stojanové věšáky mohou být praktické a originální zároveň

Předsíň je první místnost, kterou návštěvník vašeho bytu uvidí. Proto by měla působit přívětivě a vyvolávat v hostech hřejivou atmosféru hned po vstupu do bytu. Zajistit to můžete...Publikováno dne: 30.09.2020
Hodnocení článku:
(90.4%)

V této kategorii najdete i:

Tefal PF 611838 – recenze a zkušenosti s domácí pekárnouTefal PF 611838 – recenze a zkušenosti s domácí pekárnou

Co kdyby vás místo nepříjemného budíku budilo aroma čerstvě upečeného chleba? Krásná představa, no ne? Co není, může být s elektrickou píckou pečiva PF 611838 od Tefalu.

Delimano Multifunkční hrnec 18v1 – recenze, zkušenosti, receptyDelimano Multifunkční hrnec 18v1 – recenze, zkušenosti, recepty

Multifunkční hrnec 18v1 od Delimana za vás vyřeší všechny starosti kolem vaření. Co všechno nabízí? Je vhodný pro každého? Podívali jsme se na to.

Delimano Elektrický tlakový hrnec Pro 5,5 l – recenzeDelimano Elektrický tlakový hrnec Pro 5,5 l – recenze

Tlakové hrnce vždy byly a také vždy budou v kurzu. Využívají tlak a teplo pro rychlejší a lepší přípravu jídla. Šetří čas a také spotřebovanou energii. Tyto tlakové hrnce jsou maximálně...