Fondue sady – elektrické, keramické, nerezové či litinové?

Fondue není jídlo, fondue je společenská událost. I vy si rádi pochutnáváte na dobrém jídle a specialitách? Užijte si s rodinou nebo přáteli jedinečný slaný či sladký večer.

Fondue sada z litiny

Díky fondue sadě a kvalitním surovinám připravte nejbližším nejen gurmánský zážitek.

Oblíbené fondue sady

Kde se vzalo fondue?

Původ syrového fondue není úplně jasný. K „vynálezu“ pokrmu se hlásí nejen Švýcarsko, ale i Savojsko. Nezpochybnitelným faktem však zůstává, že tak jako švýcarští, tak i francouzští alpští pastýři žili mimo běžný svět a mezi potraviny, které si uměli sami vyrobit, patřil právě sýr a chléb. K objevu syrového fondue rozhodně neměli daleko. V dnešní podobě jde o „ohřívanou syrovou mísu“, ke které potřebujete speciální nádobí.

Společenské jídlo

Fondue patří mezi oblíbené kulinářské pokrmy, který doslova spojuje společnost. Za jedním stolem, u fondue setu a sýrech, masu, nebo dokonce čokoládě, můžete strávit příjemný večer a zároveň se stát ukázkovým hostitelem.

Fondue set na čokoládové fondue

Existuje něco lahodnějšího a zajímavějšího, při čemž můžete strávit dlouhé sychravé večery bez extra námahy?

Jak funguje fondue set?

Na přípravu fondue potřebujete speciální nádobí, které se vyrábí v různých provedeních a materiálech. V zásadě a úplně zjednodušeně jde o nádobku, která je ohřívaná plápolajícím ohněm. Ten zahřívá, vaří nebo smaží její obsah a pomocí vidliček či špejlí si namáčíte a vychutnáváte připravovaný typ fondue. Jaké typy známe a co všechno v nich dokážete připravit a hned servírovat?

Ačkoliv se fondue spojuje především se sýrem, setkat se můžete i s dalšími alternativami a vůbec se jich nemusíte bát.

  • Syrové fondue – použijte minimálně 2 druhy sýra, které klidně doplňte o pár kapek vína či brandy. Do sýra se většinou namáčejí kousky chleba či bagety.
  • Masové fondue – připravuje se z nejlepších a nejkvalitnějších částí kuřecího, vepřového nebo hovězího masa. Kousky napíchnuté na vidličkách se fritují v nádobce, ve které je ohřátý olej.
  • Rybí fondue – kvalitní kousky ryby se v tomto případě „vaří“ v nádobce, v níž je vývar.
  • Čokoládové fondue – sladká tečka na závěr! Do kvalitní, roztopené čokolády se namáčejí kousky nakrájeného ovoce.

Vybíráme z katalogu

Vybrat si můžete ze 3 variant

  • Nerezové fondue – vhodné pro všechny slané pokrmy;
  • Keramické fondue – vhodné pro sladké pokrmy;
  • Litinové fondue – nejodolnější univerzální verze.

Kromě použitého materiálu vás určitě potěší často nápaditý design, barevné provedení, ale i velikost nebo tvar. Z konstrukčního hlediska najdete na trhu více provedení. Koupi vhodného fondue setu zvažte i podle toho, jak často ho budete používat.

  • Fondue se stojanem – obvykle mají stabilní nerezový stojan, do kterého se vkládá vrchní nádoba.
  • Fondue jako celek – zhotovený je převážně z keramiky a svým vzhledem nápadně připomíná vázu. V dolní části je otvor na čajovou svíčku.
  • Fondue elektrické – součástí tohoto setu je základna s ovládáním na regulaci teploty, do které se vkládá nerezová nádoba.

Velikost fondue

Důležitým parametrem při výběru fondue setu je, samozřejmě, také jeho velikost. Při koupi zvažte, pro kolik lidí ho budete většinou potřebovat, ale i to, na jaké pokrmy ho chcete nejčastěji používat. 

Menší sada na fondue pro 2 lidi

Menší fondue sety jsou určené pro 2 až 4 osoby, střední pro 6 lidí a velké – většinou elektrické sety „nakrmí“ 8 až 10 hostů.

S příslušenstvím, nebo bez?

Fondue set si můžete koupit samostatně, ale i s příslušenstvím, které vám umožní jeho okamžité použití. Jakékoliv vidličky, misky nebo talíře jsou sice zohledněné v ceně, ale váš set bude v jednom stylu a designu. Součástí balení mohou být také:

Lžičky – u některých druhů fondue párty možná oceníte spíše lžičky než vidličky či špejle.

Vidličky – slouží k napichování pochutin a následnému namáčení. Liší se velikostí, délkou, ale také materiálem rukojeti.

Misky a talíře – servírovací nádobí slouží k doplnění ingrediencí, mohou být v různých tvarech, velikostech, barvách a ideálně členité.

Kolik stojí fondue set?

Ne, nebojte se, nezruinuje váš rodinný rozpočet. Záleží však na tom, co od fondue setu očekáváte, pro kolik lidí ho potřebujete a kolik jste ochotní investovat. Nejlevnější sety koupíte už od 250 Kč, u elektrických se dostanete i k sumě 3200 Kč.

Oblíbené fondue sady

Autor článku

Redakce VeseleBydleni.cz

Pravidelně Vám přinášíme všechny zajímavosti ze světa těch nejnovějších trendů v bydlení a zahradě. Sledujte nás a nic vám neunikne :-)


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Modrá koupelna dodá vašemu bytu šmrnc Modrá koupelna dodá vašemu bytu šmrnc

Modrá se s koupelnami spojuje už nějaký ten čas. Že se jí nemusíte při zařizování koupelny vůbec obávat vás přesvědčí naše foto inspirace. Do komentářů nám nezapomeňte poslat fotky...

Zelený dětský pokoj - hodí se pro chlapce i dívky Zelený dětský pokoj - hodí se pro chlapce i dívky

Zelený dětský pokoj je vhodnou volbou, ať už vybíráte zařízení pro dívku nebo chlapce. Zelená je optimistická barva, která uklidňuje. Podívejte se, jak dobře v dětském pokoji vypadá.

Vyřezávané Halloween dýně Vyřezávané Halloween dýně

Víte kdy je Halloween? Už o pár týdnů! A máte už promyšlený motiv, který letos vyříznete na dýni? Pokud ne, pak se nemusíte stresovat - připravili jsme pro vás to nejlepší z nejlepšího....Publikováno dne: 06.07.2019
Hodnocení článku:
(88.8%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Výběr spotřebiče podle hladiny hluku + tipy jak snížit hlučnost spotřebičůVýběr spotřebiče podle hladiny hluku + tipy jak snížit hlučnost spotřebičů

Při výběru spotřebiče vás často ani nenapadne, že byste se měli zajímat o jeho hlučnost. Jde přitom o jednu z kategorií, jejíž důležitost se často ukáže až po začátku používání přístroje.

Jakou sněhovou frézu? Elektrickou, nebo jednostupňovou či dvojstupňovú benzínovou?Jakou sněhovou frézu? Elektrickou, nebo jednostupňovou či dvojstupňovú benzínovou?

Trápíte se s odklízením sněhu z chodníku? Řešením je sněhová fréza. Jak si tohoto pomocníka na zimu vybrat? Je lepší elektrická, nebo benzínová sněhová fréza? S výběrem vám pomůžeme v...

Jak vybrat nejlepší kapslový kávovar?Jak vybrat nejlepší kapslový kávovar?

Výhodou kapslových kávovarů je především   jednoduchost jejich obsluhy a rychlost přípravy kávy. Poradíme vám, jak si vybrat nejlepší kapslový kávovar do domácnosti.