Fosforeskující malůvka: Barvy svítící ve tmě si zamilujete!

Toužíte po svítících hvězdách, i když je zakrývají tmavé mraky? Přestěhujte hvězdnou oblohu do svého pokoje.

Fosforeskující malba

Barva svítící ve tmě zaručí, že na vaší obloze budou hvězdy a měsíc svítit vždy! Jak je to možné?

Fosforeskující barva dělá zázraky

Výrobci barev myslí i na věčné romantiky, proto do své nabídky zařadili i fosforové barvy. Přes den je nabije světlo, aby posvítily ve tmě. Na to, aby fosforová barva svítila tak, jak má, potřebuje dostatečný příjem světla před setměním a potom pořádnou tmu, aby byl její efekt co největší. Barva vydrží svítit až 6 hodin. Za bílého dne ji neuvidíte, na stěně nebude působit rušivě.

Oblíbené produkty

Nejen měsíc a hvězdy

Nemusíte je využít jen na namalování Mléčné dráhy, i když se barva svítící ve tmě na tento motiv používá nejčastěji. Použití fosforeskující barvy má všestranné využití a je jen na vás, kde ji použijete. V dětském pokoji poslouží jako nenápadný pomocník v boji s tmou.

Fosforeskující barva na zdi

Vaše dítě si ji při světle, které z barvy vyzařuje, nebude tak uvědomovat a nebude se jí bát. Jaký motiv si na oživení dětského pokoje vyberete, je jen na vás. Použijte ji na dekorativní účely, výstražné označení v tmavých prostorech, na technickém zařízení...  Práci s fosforeskující barvou zvládne každý.

Na prvním místě je bezpečnost

Neradi zapalujete světlo, když jdete v noci na WC, nebo do kuchyně pro pohár vody? Svítící barva na stěnu je i tady dobrým pomocníkem. Označte si potřebnou cestu drobným motivem a o práh dveří nebo na schodech už nezakopnete. Do svého cíle se bezpečně dostanete i bez toho, abyste zapálili světlo a vzbudili polovinu rodiny.

Jak s fosforeskující barvou pracovat?

Svítící barvu aplikujte na už namalovanou stěnu. Nejlepším podkladem je bílá interiérová barva. Fosforeskující barva není vhodná jako základní barva. Naneste ji na stěnu, nábytek, podlahu a všechno, co je pokryté ochranným lakem. Fantazii se meze nekladou. Ukažte svoje kreativní já.

Výběr fosforeskující barvy

Pár tipů, jak si práci s fosforovou barvou usnadnit

  • fosforeskující barvu před použitím promíchejte
  • barvu nanášejte válečkem nebo štětcem určeným na hladké povrchy a účinným válečkem
  • barvu nanášejte rovnoměrně po celé ploše, aby se vytvořil hladký povrch
  • pro jednodušší nanášení použijte maskovací pásku a hned po natřeníí ji odstraňte
  • chcete silnější efekt? Natřete více vrstev
  • povrch, na který se rozhodnete barvu nanést, musí být suchý a zbavený nečistot a prachu
  • místnost, v které budete s fosforeskující barvou pracovat, by měla mít nad 10 °C

O umělecká díla je třeba se starat

Barva po nanesení potřebuje trochu dozrát. V plné kráse se ukáže až měsíc od natření. Nebojte se, že jste udělali něco špatně. Počkejte.

Malování fosforeskující barvou

Povrch natřených částí je hladký. Čisté je můžete udržovat klasickým saponátem na umývání nádobí a měkkým hadříkem na čištění.

Fosforové barvy, s nimiž to zvládnete

Nejpoužívanější speciální svítící barvou na stěnu je Taika Glow - fosforová barva na stěny. Je to vodou ředitelný speciální lak, který už nepotřebuje žádnou povrchovou úpravu.

Litrové balení pokryje 8-12 m2. Cena této speciální barvy se pohybuje od 1000 do 1300 korun za litr.

Nejlepší fosforeskující barvy

Další možností je fosforový svítící sprej s luminiscenčními pigmenty, které absorbují energii a pomalu ji uvolňují ve formě vyzařovaného světla. Délku působení určuje podklad a množství nanesených vrstev. Light up spray se po nanesení doporučuje přelakovat akrylovým transparentním lakem.

Jedno 400ml balení pokryje 0,5–1,5 m2. Jeho cena sa pohybuje od 500 do 650 korun.

Autor článku

Alena Kesselová

Rada si plním sny. Splněným snem bylo i knihkupectví, ve kterém jsem kralovala celých 9 let. Věřím, že lásku k psanému slovu z mých článků ucítíte...


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Námořnická modrá a bílá Námořnická modrá a bílá

Modrá v nás vyvolává pocity důvěry, bezpečí a celkové harmonie. Bílá je barvou minimalismu, který je absolutně nadčasový. I díky své neutralitě tvoří bílá barva s "těžší" námořnickou...

Originální stojany na deštníky Originální stojany na deštníky

I vaše předsíň si zaslouží nádech originality! Projevte svou osobnost a kreativitu při výběru doplňků a dodejte život i té najponurejšej vstupní hale.

Hexagon police se hodí do každého interiéru Hexagon police se hodí do každého interiéru

Zejí stěny ve vaší domácnosti prázdnotou? Pak byste tento prostor mohli využít k umístění netradičních polic.Publikováno dne: 29.03.2019
Hodnocení článku:
(91.6%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Parkside nářadí z Lidlu – co říkají recenze a zkušenosti Parkside nářadí z Lidlu – co říkají recenze a zkušenosti

Při nabídce příliš levných výrobků většina z nás zbystří pozornost v očekávání, že výrobek bude oproti konkurenci méně kvalitní či spolehlivý. Jaké je tedy nářadí značky Parkside z Lidlu?

Druhy barev do interiéru i exteriéru – jaká barva je jaká Druhy barev do interiéru i exteriéru – jaká barva je jaká

To, co běžně nazýváme barvou, je ve skutečnosti nátěrová hmota. Jaké nátěrové hmoty známe a na co všechno je můžeme použít?

Nejlepší pokosová pila. Recenze a test poradí, jak vybrat Nejlepší pokosová pila. Recenze a test poradí, jak vybrat

Přemýšlíte nad tím, jak se řeže dřevo do přesně určeného stupně? Na svědomí má všechno pokosová pila. Víte, na co myslet při její koupi?