Fosforeskující malůvka: Barvy svítící ve tmě si zamilujete!

Toužíte po svítících hvězdách, i když je zakrývají tmavé mraky? Přestěhujte hvězdnou oblohu do svého pokoje.

Fosforeskující malba

Barva svítící ve tmě zaručí, že na vaší obloze budou hvězdy a měsíc svítit vždy! Jak je to možné?

Fosforeskující barva dělá zázraky

Výrobci barev myslí i na věčné romantiky, proto do své nabídky zařadili i fosforové barvy. Přes den je nabije světlo, aby posvítily ve tmě. Na to, aby fosforová barva svítila tak, jak má, potřebuje dostatečný příjem světla před setměním a potom pořádnou tmu, aby byl její efekt co největší. Barva vydrží svítit až 6 hodin. Za bílého dne ji neuvidíte, na stěně nebude působit rušivě.

Oblíbené produkty

Nejen měsíc a hvězdy

Nemusíte je využít jen na namalování Mléčné dráhy, i když se barva svítící ve tmě na tento motiv používá nejčastěji. Použití fosforeskující barvy má všestranné využití a je jen na vás, kde ji použijete. V dětském pokoji poslouží jako nenápadný pomocník v boji s tmou.

Fosforeskující barva na zdi

Vaše dítě si ji při světle, které z barvy vyzařuje, nebude tak uvědomovat a nebude se jí bát. Jaký motiv si na oživení dětského pokoje vyberete, je jen na vás. Použijte ji na dekorativní účely, výstražné označení v tmavých prostorech, na technickém zařízení...  Práci s fosforeskující barvou zvládne každý.

Na prvním místě je bezpečnost

Neradi zapalujete světlo, když jdete v noci na WC, nebo do kuchyně pro pohár vody? Svítící barva na stěnu je i tady dobrým pomocníkem. Označte si potřebnou cestu drobným motivem a o práh dveří nebo na schodech už nezakopnete. Do svého cíle se bezpečně dostanete i bez toho, abyste zapálili světlo a vzbudili polovinu rodiny.

Jak s fosforeskující barvou pracovat?

Svítící barvu aplikujte na už namalovanou stěnu. Nejlepším podkladem je bílá interiérová barva. Fosforeskující barva není vhodná jako základní barva. Naneste ji na stěnu, nábytek, podlahu a všechno, co je pokryté ochranným lakem. Fantazii se meze nekladou. Ukažte svoje kreativní já.

Výběr fosforeskující barvy

Pár tipů, jak si práci s fosforovou barvou usnadnit

  • fosforeskující barvu před použitím promíchejte
  • barvu nanášejte válečkem nebo štětcem určeným na hladké povrchy a účinným válečkem
  • barvu nanášejte rovnoměrně po celé ploše, aby se vytvořil hladký povrch
  • pro jednodušší nanášení použijte maskovací pásku a hned po natřeníí ji odstraňte
  • chcete silnější efekt? Natřete více vrstev
  • povrch, na který se rozhodnete barvu nanést, musí být suchý a zbavený nečistot a prachu
  • místnost, v které budete s fosforeskující barvou pracovat, by měla mít nad 10 °C

O umělecká díla je třeba se starat

Barva po nanesení potřebuje trochu dozrát. V plné kráse se ukáže až měsíc od natření. Nebojte se, že jste udělali něco špatně. Počkejte.

Malování fosforeskující barvou

Povrch natřených částí je hladký. Čisté je můžete udržovat klasickým saponátem na umývání nádobí a měkkým hadříkem na čištění.

Fosforové barvy, s nimiž to zvládnete

Nejpoužívanější speciální svítící barvou na stěnu je Taika Glow - fosforová barva na stěny. Je to vodou ředitelný speciální lak, který už nepotřebuje žádnou povrchovou úpravu.

Litrové balení pokryje 8-12 m2. Cena této speciální barvy se pohybuje od 1000 do 1300 korun za litr.

Nejlepší fosforeskující barvy

Další možností je fosforový svítící sprej s luminiscenčními pigmenty, které absorbují energii a pomalu ji uvolňují ve formě vyzařovaného světla. Délku působení určuje podklad a množství nanesených vrstev. Light up spray se po nanesení doporučuje přelakovat akrylovým transparentním lakem.

Jedno 400ml balení pokryje 0,5–1,5 m2. Jeho cena sa pohybuje od 500 do 650 korun.

Autor článku

Alena Kesselová

Rada si plním sny. Splněným snem bylo i knihkupectví, ve kterém jsem kralovala celých 9 let. Věřím, že lásku k psanému slovu z mých článků ucítíte...


Komentáre

01/07/2020 13:35
Eliška Straková

Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat zda je vhodný i na plachty.

Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Paletové sezení - hodí se na zahradu i do domácnosti Paletové sezení - hodí se na zahradu i do domácnosti

Nábytek z palet si lze vyrobit opravdu rychle, jednoduše a poměrně levně. Stačí si prohlédnout naše inspirace a uvěříte, že paletové sezení je stylovým doplňkem každého exteriéru i...

Wire závěsné lampy - moderní svítidla Wire závěsné lampy - moderní svítidla

Hledáte vhodné svítidlo do svého obýváku či kuchyně? Wire závěsné lampy by pro vás mohly být to pravé.

Červená barva kuchyně citelně zvýší váš apetit Červená barva kuchyně citelně zvýší váš apetit

Posviťme si aspoň trochu na to, co všechno by nám červená barva měla nabídnout. Nápady na designování a kombinování barev se nechte inspirovat fotkami v článku. Publikováno dne: 29.03.2019
Hodnocení článku:
(91.8%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Jaký materiál na nízkoenergetický dům? Je nejlevnější porobeton nebo cihlaJaký materiál na nízkoenergetický dům? Je nejlevnější porobeton nebo cihla

Betonová tvárnice, pálená cihla, sádrová tvárnice nebo porobeton? To je jen malá část stavebních materiálů, které lze při výstavbě domu použít. Z čeho stavět nízkoenergetický dům, abyste...

Jolly hrany – zakončení obkladu do úhluJolly hrany – zakončení obkladu do úhlu

Na některé věci při rekonstrukci předem nemyslíte.   Co se týká obkládání, často to jsou ukončovací lišty. Slyšeli jste už o pojmu jolly hrany nebo tzv. kamenické rohy?

Nejlepší teplovzdušná pistole? Bosch, Parkside nebo PatriotNejlepší teplovzdušná pistole? Bosch, Parkside nebo Patriot

Teplovzdušná pistole je šikovným pomocníkem v domácnosti nebo v dílnách. Slouží na odstraňování staré barvy, laků nebo polepů. Pokud se rozhodnete pro její koupi, tak byste při výběru...