Dřevěný houpací koník, kohout nebo plyšový macek? Houpací zvířátka pro děti potěší každou ratolest!

Houpací hračky pro děti jsou populární už několik generací. Určitě si vzpomenete na dřevěného kohouta, který zpříjemňoval dětství nejednomu z vás.

Houpací koník

Houpací zvířátka se stále těší velké popularitě a v současnosti jsou kromě klasických dřevěných dostupné i plastové či plyšové varianty s mnohými funkcemi.

Oblíbená houpací zvířátka

Dětská houpací zvířátka

Klasikou je tradiční dřevěná houpačka pro děti v podobě kohouta. Dřevěný houpací kohout s vysokým opěradlem a nízko posazeným sedadlem pro větší stabilitu dítěte a bezpečnost při houpání dokáže dítě zabavit na dlouhé chvíle. Houpací kohout pro děti je vhodný od 2 roků a má nosnost 20 kg. Je potřebné, aby dítě ovládalo koordinované pohyby a mělo částečnou nebo úplnou stabilitu vsedě. Zajímavých dřevěných výrobků na houpání je však víc. Oblíbení jsou například také houpací dřevění koníci či zebry.

Dřevěný houpací kohout pro děti

Vhodné do exteriéru i interiéru jsou houpačky z tvrdého plastu. Houpací koník od 1 roku zabaví vaše dítě při pobytu na zahradě či doma v obýváku. Pokud nepatří koník k oblíbeným zvířatům vašeho drobka, můžete si vybrat například plastovou housenku nebo tuleně. V případě, že máte doma dvě malé děti, můžete si zvolit dvojhoupačku, aby si děti mohly hrát současně.

Dřevěné houpací zvířátko pro děti

K modernějším, především interiérovým variantám patří plyšová houpací zvířatka. Houpačky z jemného plyše s dřevěnou houpací základnou jsou příjemné na dotek, některé z nich se dají od dřevěného houpacího rámu odpojit a slouží jako samostatné plyšové hračky. Plyšová houpací zvířátka jsou natolik moderní, že obsahují hudební funkci.

Po stlačení ouška či lebky zvířátko vydává melodii, koník může ržát a hýbat ocasem či tlamou, dinosaurus může vydávat různé zábavné zvuky.

Houpací koníci pro děti

Velký výběr zvířátek

Ať už jde o dřevěná, plastová, nebo plyšová zvířátka, výběr je vskutku bohatý. K nejoblíbenějším zvířátkům patří koníci. Dřevěný houpací koník, houpací koník se zvuky nebo plastový houpací koník potěší téměř každé dítě. Vybrat si můžete nejen podle materiálu, ale i podle velikosti. Velký houpací koník je vhodný pro starší děti. Obvykle je to od 2,5 roku, sehnat se dá však také velký houpací koník pro děti od 1 roku.

Plyšový houpací pes

Mezi dětmi jsou oblíbení i dinosauři. Do pravěku se mohou přenést na moderním dinosaurovi v modré či zelené barvě. Někteří jsou 2v1 – slouží na houpání, ale mají také kolečka, neboli se mohou použít jako odrážedlo. V podobě houpacího zvířátka děti ocení i psíka, macka, kačenku či jednorožce. Bohatý výběr umožňuje rodičům vyhovět každému dítěti. Srnka, slůně, beruška, slimák, housenka nebo tygr jsou jen malým vzorkem všech zajímavých plyšových, plastových nebo dřevěných houpacích hraček.

Oblíbená houpací zvířátka pro děti

Péče o houpací zvířátka

O houpací zvířátko je třeba se starat. Pokud jde o dřevěná a plastová zvířátka, údržba jednoduchá. Stačí je otřít mokrým hadříkem od špíny a drobek si může opět hrát.

plyšových už je údržba složitější. Pokud se dá plyšová část oddělit od dřevěné, můžete zvířátko vyprat v pračce, pokud to není možné, musíte si zvolit v případě ušpinění šetrný přípravek na plyš a zvířátko očistit ručně. Pokud má zvířátko zvukovou funkci, jsou potřebné na její spuštění baterie. Nezapomeňte je vyndat, když víte, že houpačku nebudete déle používat, aby nedošlo k poškození.

Dřevěný houpací koník

Na houpacích zvířátkách se děti učí udržovat rovnováhu a pěstují si hrubou motoriku (ovládání svalových skupin zodpovědných za koordinaci a udržování rovnováhy v sedě). Houpavý pohyb je pro děti uklidňující, zároveň je na delší dobu zabaví. Houpací zvířátka rozvíjejí představivost a fantazii, myšlení a inteligenci dětí. Podněcují je k tomu, aby používaly svoje tělo a smysly. Ačkoliv mnohé z houpacích zvířátek obsahují bezpečnostní pásy, není vhodné nechávat děti na houpačce bez dohledu.


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Žlutá ložnice - výběr, který neobanujete Žlutá ložnice - výběr, který neobanujete

Máte rádi žlutou barvu? Pak by neměla ve vaší ložnici chybět. Povzbudit vás spánek a krásně prosvětlí místnost. V žluté ložnici se budete cítit komfortně.

Červená barva kuchyně citelně zvýší váš apetit Červená barva kuchyně citelně zvýší váš apetit

Posviťme si aspoň trochu na to, co všechno by nám červená barva měla nabídnout. Nápady na designování a kombinování barev se nechte inspirovat fotkami v článku. 

Geometrické vzory v obývacím pokoji - ozvláštní každý prostor Geometrické vzory v obývacím pokoji - ozvláštní každý prostor

Ať už si vyberete malé, nebo velké, výrazné či tlumené, vzory dokážou zpestřit každý obývák. K nejtradičnějším patří černobílá kombinace, která najde uplatnění i u vás.Publikováno dne: 17.05.2019
Hodnocení článku:
(88.6%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Adventní kalendář pro děti nejen se sladkostmi! Populární je dřevěný, se šperky či s kosmetikou. Adventní kalendář pro děti nejen se sladkostmi! Populární je dřevěný, se šperky či s kosmetikou.

Většina z nás si zřejmě vzpomene na papírovou obdélníkovou krabičku s okýnky, pod nimiž se skrývala políčka sladké polské čokolády. Dnes si však můžeme vybrat také z mnohem zajímavějších...

Polštáře a přikrývky do postýlky i pro větší děti Polštáře a přikrývky do postýlky i pro větší děti

Která přikrývka a polštář pro děti jsou ty nejlepší? Opravdu dítě do jednoho roku polštář nepotřebuje? Výběr správného polštáře a přikrývky je pro dobrý spánek vašeho dítěte opravdu...

Nejlepší interaktivní hračky pro děti už od 6 měsíců Nejlepší interaktivní hračky pro děti už od 6 měsíců

To, jakým způsobem jsou děti vedené k učení během prvních šesti roků, výrazně působí na účinnost vzdělávání a nabývání zručností v pozdějším věku. Interaktivní hračky jsou ideálním...