Dřevěný houpací koník, kohout nebo plyšový macek? Houpací zvířátka pro děti potěší každou ratolest!

Houpací hračky pro děti jsou populární už několik generací. Určitě si vzpomenete na dřevěného kohouta, který zpříjemňoval dětství nejednomu z vás.

Houpací koník

Houpací zvířátka se stále těší velké popularitě a v současnosti jsou kromě klasických dřevěných dostupné i plastové či plyšové varianty s mnohými funkcemi.

Oblíbená houpací zvířátka

Dětská houpací zvířátka

Klasikou je tradiční dřevěná houpačka pro děti v podobě kohouta. Dřevěný houpací kohout s vysokým opěradlem a nízko posazeným sedadlem pro větší stabilitu dítěte a bezpečnost při houpání dokáže dítě zabavit na dlouhé chvíle. Houpací kohout pro děti je vhodný od 2 roků a má nosnost 20 kg. Je potřebné, aby dítě ovládalo koordinované pohyby a mělo částečnou nebo úplnou stabilitu vsedě. Zajímavých dřevěných výrobků na houpání je však víc. Oblíbení jsou například také houpací dřevění koníci či zebry.

Dřevěný houpací kohout pro děti

Vhodné do exteriéru i interiéru jsou houpačky z tvrdého plastu. Houpací koník od 1 roku zabaví vaše dítě při pobytu na zahradě či doma v obýváku. Pokud nepatří koník k oblíbeným zvířatům vašeho drobka, můžete si vybrat například plastovou housenku nebo tuleně. V případě, že máte doma dvě malé děti, můžete si zvolit dvojhoupačku, aby si děti mohly hrát současně.

Dřevěné houpací zvířátko pro děti

K modernějším, především interiérovým variantám patří plyšová houpací zvířatka. Houpačky z jemného plyše s dřevěnou houpací základnou jsou příjemné na dotek, některé z nich se dají od dřevěného houpacího rámu odpojit a slouží jako samostatné plyšové hračky. Plyšová houpací zvířátka jsou natolik moderní, že obsahují hudební funkci.

Po stlačení ouška či lebky zvířátko vydává melodii, koník může ržát a hýbat ocasem či tlamou, dinosaurus může vydávat různé zábavné zvuky.

Houpací koníci pro děti

Velký výběr zvířátek

Ať už jde o dřevěná, plastová, nebo plyšová zvířátka, výběr je vskutku bohatý. K nejoblíbenějším zvířátkům patří koníci. Dřevěný houpací koník, houpací koník se zvuky nebo plastový houpací koník potěší téměř každé dítě. Vybrat si můžete nejen podle materiálu, ale i podle velikosti. Velký houpací koník je vhodný pro starší děti. Obvykle je to od 2,5 roku, sehnat se dá však také velký houpací koník pro děti od 1 roku.

Plyšový houpací pes

Mezi dětmi jsou oblíbení i dinosauři. Do pravěku se mohou přenést na moderním dinosaurovi v modré či zelené barvě. Někteří jsou 2v1 – slouží na houpání, ale mají také kolečka, neboli se mohou použít jako odrážedlo. V podobě houpacího zvířátka děti ocení i psíka, macka, kačenku či jednorožce. Bohatý výběr umožňuje rodičům vyhovět každému dítěti. Srnka, slůně, beruška, slimák, housenka nebo tygr jsou jen malým vzorkem všech zajímavých plyšových, plastových nebo dřevěných houpacích hraček.

Oblíbená houpací zvířátka pro děti

Péče o houpací zvířátka

O houpací zvířátko je třeba se starat. Pokud jde o dřevěná a plastová zvířátka, údržba jednoduchá. Stačí je otřít mokrým hadříkem od špíny a drobek si může opět hrát.

plyšových už je údržba složitější. Pokud se dá plyšová část oddělit od dřevěné, můžete zvířátko vyprat v pračce, pokud to není možné, musíte si zvolit v případě ušpinění šetrný přípravek na plyš a zvířátko očistit ručně. Pokud má zvířátko zvukovou funkci, jsou potřebné na její spuštění baterie. Nezapomeňte je vyndat, když víte, že houpačku nebudete déle používat, aby nedošlo k poškození.

Dřevěný houpací koník

Na houpacích zvířátkách se děti učí udržovat rovnováhu a pěstují si hrubou motoriku (ovládání svalových skupin zodpovědných za koordinaci a udržování rovnováhy v sedě). Houpavý pohyb je pro děti uklidňující, zároveň je na delší dobu zabaví. Houpací zvířátka rozvíjejí představivost a fantazii, myšlení a inteligenci dětí. Podněcují je k tomu, aby používaly svoje tělo a smysly. Ačkoliv mnohé z houpacích zvířátek obsahují bezpečnostní pásy, není vhodné nechávat děti na houpačce bez dohledu.


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Stojanové věšáky mohou být praktické a originální zároveň Stojanové věšáky mohou být praktické a originální zároveň

Předsíň je první místnost, kterou návštěvník vašeho bytu uvidí. Proto by měla působit přívětivě a vyvolávat v hostech hřejivou atmosféru hned po vstupu do bytu. Zajistit to můžete...

Adventní věnce Adventní věnce

4 týdny před Vánocemi je krásná, zároveň však i hektická kapitola roku. Přesto bychom neměli zapomenout na jeden z nejtypičtějších symbolů adventu, tradiční adventní věnec, který přinese...

Geometrické vzory v obývacím pokoji - ozvláštní každý prostor Geometrické vzory v obývacím pokoji - ozvláštní každý prostor

Ať už si vyberete malé, nebo velké, výrazné či tlumené, vzory dokážou zpestřit každý obývák. K nejtradičnějším patří černobílá kombinace, která najde uplatnění i u vás.Publikováno dne: 17.05.2019
Hodnocení článku:
(88.6%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Jak vybrat mobil pro děti? Dětský dotykový mobil podle věkuJak vybrat mobil pro děti? Dětský dotykový mobil podle věku

Vybrat mobil pro děti může být dost náročné s ohledem na to, jaké nástrahy na ně při jeho používání čekají. Poradíme vám, jako si s nimi poradit, jak vybrat tlačítkový či dotykový...

Jak vybrat bezpečné dětské nádobí a jídelní příbor?Jak vybrat bezpečné dětské nádobí a jídelní příbor?

Pro děti jen to nejlepší, a to i v případě, že vybíráte pro svoji ratolest příbor či nádobí. Pokud se neumíte zorientovat v nabídce trhu, nechte si poradit. Čeho všeho si při koupi třeba...

Nejlepší dětská trampolína pro děti? Poradíme, jak vybratNejlepší dětská trampolína pro děti? Poradíme, jak vybrat

Snad neexistuje zábavnější pohybová aktivita pro děti než je skákání na trampolíně. Při výběru vhodné trampolíny byste však neměli dbát jen na atraktivní vzhled, ale také na bezpečnost a...