Monopoly Junior, Cheaters edition či Elektronické bankovnictví = zábava pro děti i dospělé

Jedna z nejkultovnějších, pokud ne zcela nejkultovnější stolní hra v dějinách lidstva. Přesně tímto titulem se může pyšnit hra Monopoly. Ve světě se prodává už dlouhé desítky let a její vývoj je provázený mnohými boji.

Monopoly

Monopoly mají za sebou tak trochu špinavou historii. Bez ohledu na dějiny se tato hra řadí mezi celosvětově nejúspěšnější a dodnes nejpopulárnější hry na světě. Zabaví se při ní dospělí i děti. Hra se prodává v množství různých verzí, a pokud doma hru Monopoly ještě nemáte, je nejvyšší čas to změnit.

Jak vznikl fenomén Monopoly?

Zní to neuvěřitelně, ale počátky hry Monopoly se datují už do roku 1903. V tomto období vymyslela Elizabeth Magie hru s názvem The Landlord's Game. Paní Magie byla zarytou odpůrkyní pozemkových monopolů. Původním záměrem bylo vymyslet edukativní hru, na které by se dal názorně demonstrovat negativní dopad nahromaděných pozemků v rukách úzkého kruhu elit.

Od roku 1906 až do 30. let minulého století vznikly desítky her, které byly inspirované původní The Landlord's Game. Na Vánoce v roce 1932 se setkali za jedním stolem přátelé Charles Todd a Charles Darren. Todd ukázal Darrenovi svoji verzi hry. Na tom by nebylo nic špatného, jenže Darren Toddovi nápad ukradl, pojmenoval hru Monopoly a začal s distribucí. V roce 1934 odkoupili autorská práva na hru bratři Parkerové a v roce 1935 spatřila světlo světa moderní verze Monopolů, kterou dnes vlastní americká hračkářská společnost Hasbro.

Vybíráme z katalogu

Stručná pravidla hry Monopoly

Podrobná pravidla si můžete nastudovat přímo z brožurky, která je přibalená v každém balení nebo na internetu. Pokud jste však nikdy Monopoly nehráli, podívejme se na pravidla aspoň ve zkratce. Monopoly jsou stolní hra, ve které jednotliví hráči kupují, prodávají a pronajímají nemovitosti s cílem nahromadit co největší majetek. Vítězem se stává ten hráč, který nezbankrotuje. Pozor, hra podle tradičních pravidel může trvat hodiny, zejména když vás bude hrát více.

Hranie Monopoly

Existují však ještě dvě verze zkrácených pravidel. První variantou je ukončení hry po tom, co zbankrotuje druhý hráč. Jeho zůstávající majetek se rozdělí mezi věřitele nebo hráče a vítězem se stane ten z hráčů, jehož majetok má nejvyšší hodnotu. Druhou verzí je hrát na čas. Hráči si předem dohodnou časový limit, který hře věnují. Po uplynutí času hráči spočítají výšku majetku a vítězem se stává ten z hráčů, který nashromáždil nejvíc. 

Monopoly jsou zábavou pro velké i malé

Ptáte se, proč hru milují všechny věkové kategorie? Je to proto, že Monopoly jsou jednoduše zábava pro celou rodinu. Pravidla jsou poměrně jednoduchá a hra vás po pár minutách tak pohltí, že se začnete cítit jako skuteční obchodníci. Budete se cítit nabuzení, plní elánu a pri hrozícím bankrotu očekávejte pot na čele. Monopoly vás vtáhnou. Podívejte se, jaké různé slovenské verze Monopoly u nás seženete. 

V hračkářstvích, obchodech nebo e-shopech dnes koupíte nespočetné množství verzí této hry. Existuje například verze Monopoly Slovensko, která obsahuje slovenské ulice a města. Je to super verze pro všechny patrioty. Milujete knihy nebo seriál Hra o trůny a nevadí vám hrát v angličtině? Sběratelská edice Monopoly Game of Thrones Edition vám určitě udělá radost. 

Monopoly Junior

Nejmenším hráčům můžete darovat různé verze jako Monopoly AutaMonopoly Ledové království nebo Monopoly Pokémon. Projděte si všechny alternativy a vyberte si tu, která vám padne nejvíc. Svoje Monopoly si zaručeně vybere každý.


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Žlutá ložnice - výběr, který neobanujete Žlutá ložnice - výběr, který neobanujete

Máte rádi žlutou barvu? Pak by neměla ve vaší ložnici chybět. Povzbudit vás spánek a krásně prosvětlí místnost. V žluté ložnici se budete cítit komfortně.

Botník by neměl chybět ve vaší předsíni Botník by neměl chybět ve vaší předsíni

Malá či velká botník, určitě by neměla chybět ve vaší předsíni. Jde o prakticky kousek, který vám pomůže udržovat pořádek a mít přehled ve vaší obuvi. Botník ve formě skříňky nebo...

Černobílá kuchyň - ověřená klasika, která nezklame Černobílá kuchyň - ověřená klasika, která nezklame

Černo-bílá barevná kombinace je podle vás nudná? Nesouhlasíme. Přesvědčte se o tom, že černobílá kuchyň může být nadčasová a netradiční.Publikováno dne: 01.01.2020
Hodnocení článku:
(86.8%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Jaké RC auto na dálkové ovládání do terénu či na cestu? Jsou lepší elektrická, nebo RC auta na benzín?Jaké RC auto na dálkové ovládání do terénu či na cestu? Jsou lepší elektrická, nebo RC auta na benzín?

Jak vybrat nejhezčí nástěnnou nebo stolní lampu do dětského pokoje? Potěší i dětská lampa s projektoremJak vybrat nejhezčí nástěnnou nebo stolní lampu do dětského pokoje? Potěší i dětská lampa s projektorem

Děti se v noci často bojí spát kvůli strašidlům ve skříni či pod postelí. Pomožte svému drobkovi překonat strach pomocí noční lampičky.

Retro herní konzole na TV od Sega, Nintendo, Atari či Playstation jsou zpět! Potěší děti i dospěléRetro herní konzole na TV od Sega, Nintendo, Atari či Playstation jsou zpět! Potěší děti i dospělé

Nintendo, Sega, Play Station nebo herní konzole Atari – to všechno byly fenomény své doby, které si už dnešní mladá generace nemůže pamatovat. V současnosti si však můžete koupit jejich...