Hrající dětský nočník: Vyberte vašemu dítěti ten nejlepší

Naučit dítě chodit na nočník je pořádná výzva pro každého rodiče. Odplenkování může být stresující pro dítě i pro rodiče, proto mu ho je třeba co nejvíc zpříjemnit. 

Zpívající nočník pro dítě

Jednou z možností je hrající nočník, se kterým se bude dítě na potřebu doslova těšit. Víte, do kterých se vyplatí investovat?

Nočník s melodií – jedna z možností

Kvůli jednorázovým plenkám, které používá většina maminek, dítě často nemá potřebu se od plenek odučit. Může totiž udělat všechno, co potřebuje, a mít zadeček v suchu. Proč by tento pohodlný stav měnilo? Na nočník se ani nechce podívat, protože by to pro něj už nebylo bezstarostné. Při odučování dítěte od plenek vyzkoušejte pár následujících tipů.

    • V první řadě byste měli nechat výběr na samotném dítěti – ať už si vybere podle obrázku, melodie nebo barvy – bude to něco, co chce. Když se o věc zajímá, je větší pravděpodobnost, že se vám ho podaří na nočník dříve naučit.

    • Dítě je na odučení se od plenek připravené po druhém roce, když už dokáže lépe rozlišovat věci. Nenuťte ho na nočník příliš brzy, mohli byste mu ho znechutit. Pokuste se mu udělat z potřeby zábavu. Malé děti jsou zvědavé, určitě je bude zajímat, co se děje s tím, co vyčůrají nebo vykakají do nočníku.

    • Hrací modely by mohly pomoci, ale nemusí. Každé dítě je jiné, nemusí se mu líbit hlasitá hudba, nebo konkrétní melodie. Když budete nočník vybírat s dítětem, můžete si to otestovat už v obchodě, a tak zjistit, zda se hraní nebude bát a zpívající nočník bude považovat za zábavný.

    • Nezapomeňte dítě za každé použití nočníku pochválit, aby bylo motivované k dalšímu pokroku. V případě, že chcete dítě naučit na nočník v létě, můžete vyzkoušet nechat drobka pobíhat jen v punčochách nebo elastických kalhotách. Když bude chtít jít na nočník, ptá se po něm, když ne, „pustí“ do oblečení. Samo by se, možná trochu drastickým způsobem, naučilo, že je to velmi nepříjemné a chtělo by raději na nočník.

Zajímavé hrající nočníky

Hrající nočník – výhody a nevýhody

Je hrající nočník vhodná pomůcka, díky které naučíte svoje dítě chodit na nočník, nebo ne? Vzhledem k tomu, že každé dítě je jiné, je třeba ho vyzkoušet. Některé maminky ho nedoporučují, protože jejich dítě z něho mělo strach, případně si chtělo s nočníkem jen hrát kvůli tomu, že nočník hrál, i když neměl. Jiné na něj však nedají dopustit a nočník doporučují. Výhodou tohoho nočníku je to, že po potřebě začne hrát, takže nemusíte stále kontrolovat, jestli už se drobek vyčůral, nebo ne.

Hrající nočník pro malé děti

Hlasitost melodie se dá regulovat, jestli se dítě leká hlasitých zvuků, stačí ho jen ztlumit, například nalepením lepicí pásky na zdroj zvuku. Pokud dítěti vadí ten zvuk celkově, dají se z nočníku vyndat baterky. V tom případě je však třeba zvážit, zda hrající nočník vůbec potřebujete, když ho dítě nechce poslouchat. Když je problém v tom, že dítě si chce s nočníkem jen hrát, protože ho baví ten zvuk a líbí se mu obrázky, je třeba jasně určit, na co je nočník určený.

Hrající nočníky jsou stejně jako běžné vyráběné z lehkého materiálu, kompaktní a snadno se čistí, takže při přenášení s nimi není problém.

Zpívající nočník – možnosti

Hrající, resp. zpívající nočník je v nabídce ve více variantách. Protiskluzový je oblíbený kvůli větší bezpečnosti při dělání potřeby. Vybrat si můžete nočník s vyšší opěrkou zad, díky čemuž má dítě větší pohodlí. Nočník začína hrát až po vyčůrání, což je praktické v době, kdy se dítě teprve učí chodit na nočník. Hrající dětský nočník s poklopem se vyrábí ve tvaru toaletní mísy se sklápěcí deskou. Vypadá na první pohled jako židlička, má vyvýšenou opěrku a širší sedátko, což poskytuje dětem pohodlí.

Nejlepší zpívající nočník pro děti

Zaujal vás zpívající nočník? Nejlevnější hrající nočníky přitom vůbec nejsou drahou záležitostí – už od přibližně 2 eur si můžete koupit pro svoje dítě kvalitní nočník. Trochu dražší verzí je hrací nočník Fisher Price, který stojí kolem 40 až 50 eur. Jeho cena je vyšší kvůli víceúčelnosti, obvykle totiž slouží i jako židlička, a různým zvukovým efektům.

Autor článku

Redakce VeseleBydleni.cz

Pravidelně Vám přinášíme všechny zajímavosti ze světa těch nejnovějších trendů v bydlení a zahradě. Sledujte nás a nic vám neunikne :-)


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Žlutá koupelna - i doplňky rozhodují Žlutá koupelna - i doplňky rozhodují

Nebojte se žluté! Každý den s ní můžete začínat ráno v koupelně, zlepšit si náladu, když si půjdete umýt ruce, jestli se dostat do hravé nálady, když se půjdete přepudrovat.

Závěsná křesla a houpací sítě v interiéru Závěsná křesla a houpací sítě v interiéru

Závěsné křeslo či houpací síť? Výběr ani jednoho z nich nebudete litovat. Ozvláštní interiér a vytvoří prostor pro zábavu a odpočinek.

Dětský pokoj pro chlapce - modrá hraje prim Dětský pokoj pro chlapce - modrá hraje prim

Máte doma chlapce, který by chtěl vlastní dětský pokoj, v níž by byl mohl prožívat dobrodružství? Podívejte se na naši galerii, možná v ní spolu najdete něco, co se vám zlíbí.Publikováno dne: 18.03.2019
Hodnocení článku:
(91%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Nafukovací bazén pro malé děti? Recenze chválí hlavně malé rozměryNafukovací bazén pro malé děti? Recenze chválí hlavně malé rozměry

Dopřejte vodní zábavu v létě dětem v každém věku. Už nyní je třeba myslet na to, jak bude trávit svoje volné chvíle. Víte, jaký bazén pro děti vlastně vybrat?

Jak vybrat mobil pro děti? Dětský dotykový mobil podle věkuJak vybrat mobil pro děti? Dětský dotykový mobil podle věku

Vybrat mobil pro děti může být dost náročné s ohledem na to, jaké nástrahy na ně při jeho používání čekají. Poradíme vám, jako si s nimi poradit, jak vybrat tlačítkový či dotykový...

Jak vybrat bezpečné dětské nádobí a jídelní příbor?Jak vybrat bezpečné dětské nádobí a jídelní příbor?

Pro děti jen to nejlepší, a to i v případě, že vybíráte pro svoji ratolest příbor či nádobí. Pokud se neumíte zorientovat v nabídce trhu, nechte si poradit. Čeho všeho si při koupi třeba...