Hřejivá plyšová zvířátka do mikrovlnky: Plyšák na ohřátí i uklidnění

Hračky dokážou dětem vykouzlit úsměv a rozzářit jejich očka. Primární účel je jasný, avšak mohou vystupovat i v jiné funkci. Slyšeli jste o hřejivých plyšových zvířátkách, která slouží na ohřátí během chladných dní a zároveň působí uklidňujíce?

Hřejivá hračka pro dítě

V dnešním článku vám je představíte. Oblibě se totiž těší jak u malých dětí, tak také u dospěláků.

Oblíbená nahřívací zvířátka

Co jsou hřejivá plyšová zvířátka?

Plyšáci v podobě různých zvířátek tvoří součást dětských pokojů. Jsou vhodní na hraní pro více věkových kategorií a upřít se jim nedá ani dekorativnost. Hřejivé plyšové hračky se od těch běžných odlišují tím, že dokážou poskytnout příjemné teplo, které si vaše ratolesti mohou vychutnávat během dne, jakož i při večerním usínání.

Využití termohraček se netýká jen dětí či mládeže, má totiž širší záběr uživatelů. U dospělých může navodit pocity úlevy při bolestech kloubů, svalů či menstruačních bolestech. Ohřáté hračky navíc uvolňují vůni, nejčastěji levandulovou, čímž krásně provoní celý interiér.

Plyšáci do mikrovlnky v oblíbených podobách

O různé a zajímavé podoby plyšáků není nouze. Výrobci nabízejí kolekci zvířátek obsahující například psíka, kočku, medvěda, zajíce, sovu, hrocha, krtka, slona, nosorožce, dinosaura apod. Nemusíte se tak obávat, že byste nenašli toho pravého kamaráda pro vaši ratolest.

Hřejivá hračka do mikrovlnky

Doporučený věk dětí na používání hraček je ve většině případů stanovený na 3 roky. Co se týká ceny, pohybuje se v rozmezí od dvanácti do osmnácti eur, v závislosti na velikosti a typu hračky. Průměrná výška zvířátek je cca 30 centimetrů.

Z jakého materiálu je termoplyšák vyrobený?

Hřejivé hračky si svojí roztomilostí získají srdce dětí a současně provoní jejich pokojíček. Náplň totiž tvoří kromě jiného i levandule, která je známá uklidňujícími účinky. Složení termoplyšáků je přírodní, nejčastěji sestává z lněných semínek nebo obilných zrníček, povrch tvoří velmi jemný plyš.

Díky tomu udržují hřejivé plyšové hračky teplo jednu až dvě hodiny, v závislosti na průměrné teplotě prostředí, v němž se nacházejí. Stačí je vložit do mikrovlnné trouby– na jejím výkonu také závisí hřejivost plyšáku – a ohřát na čas stanovený výrobcem.

Používání hřejivých zvířátek není jednostranné

Jak jsme už naznačili, také délka ohřívání se může lišit. Existuje totiž několik typů termohraček. Oblíbené jsou především hřejivá zvířátka Albi, která potřebují na získání potřebné hřejivosti dvě minuty v mikrovlnné troubě, při výkonu 600–1000 W postačí i devadesát vteřin.

Nahřívání hraček

Následně se z hračky stává příjemný společník během chladných dní, ať už při lenošení, usínání nebo po návratu z exteriéru během zimního období. Výborně poslouží i při bolesti svalů i břicha, stačí ho jednoduše přiložit na postižené místo. Právě pro tuto schopnost si ho často zamilují i dospělí.

Hřejivá plyšová hračka se však dá využít i během letních měsíců, paradoxně na chlazení. Stačí vložit zvířátko do mikrotenového sáčku a takto ho uložit do mrazničky. I když horké dny nabízejí množství jiných možností osvěžení, chladivý obklad může být u nich příjemným bonusem.

Jak se starat o termohračky?

Hřejiví plyšáci jsou vyrobení z měkkého a hebkého plyše, díky kterému se na nich špína a nečistoty udrží jen těžko. Údržba je proto jednoduchá, v případě potřeby stačí přetření houbou. K praní nejsou určené, mohlo by dojít jednak k poškození vizuální podoby hraček, jednak i k nesprávnému fungování a ztrátě vůně.

Termo liška s náplní

Vyhřátá postýlka během zimních večerů, šířící se vůně v dětském pokoji, uklidnění bolesti, či dokonce ochlazení v tropických dnech, to všechno nabízejí hřejivá plyšová zvířátka. Pokud chcete vašim dětem či ratolestem v rodině udělat radost, tento dárek bude mít zaručeně úspěch.

Oblíbená nahřívací zvířátka

Autor článku

Nina Vráblová

Interiérový design, beletrie a elektronická hudba jsou mojí srdeční záležitostí. Společně mě dovedli k psaní, i když na první pohled navzájem...


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Stojanové věšáky mohou být praktické a originální zároveň Stojanové věšáky mohou být praktické a originální zároveň

Předsíň je první místnost, kterou návštěvník vašeho bytu uvidí. Proto by měla působit přívětivě a vyvolávat v hostech hřejivou atmosféru hned po vstupu do bytu. Zajistit to můžete...

Květiny na balkoně - potěší vás i vaše okolí Květiny na balkoně - potěší vás i vaše okolí

Toužíte po oáze květin na vašem balkoně? Po místě, kde se můžete ukrýt před ruchem města a vypít si v klidu kávu? Inspirujte se naší galerií.

Hnědá ložnice - je to dobrá volba? Hnědá ložnice - je to dobrá volba?

Barvu do ložnice si vybírejte podle svých pocitů. Pokud se vám hnědá líbí a zklidňuje vás, pak se do vaší ložnice hodí.Publikováno dne: 14.07.2019
Hodnocení článku:
(91%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Nejlepší hračky pro batolata a děti do 1 roku? Zvukové hračky a kolotoče nad postýlku těší i nejmenší! Nejlepší hračky pro batolata a děti do 1 roku? Zvukové hračky a kolotoče nad postýlku těší i nejmenší!

Jak vybrat robotickou hračku? Populární jsou zvířata i robot na ovládání Jak vybrat robotickou hračku? Populární jsou zvířata i robot na ovládání

O robotických hračkách snívají už ti nejmenší. Přizpůsobte je věku a schopnostem dítěte. Neurychlujte to a hračka bude mít skutečně edukativní význam. Jak robotickou hračku vybrat?

Jakou koupit panenku pro 2- či 3leté děvčátko? Látkovou, Barbie či Zapf Baby born? Jakou koupit panenku pro 2- či 3leté děvčátko? Látkovou, Barbie či Zapf Baby born?

Nastal čas na první panenku a sami nevíte, která je pro děvčátko ideální a nejvhodnější? Nejenže vám pomůžeme vybrat, prozradíme vám i to, které jsou mezi rodiči a dětmi nejoblíbenější.