Hřejivá plyšová zvířátka do mikrovlnky: Plyšák na ohřátí i uklidnění

Hračky dokážou dětem vykouzlit úsměv a rozzářit jejich očka. Primární účel je jasný, avšak mohou vystupovat i v jiné funkci. Slyšeli jste o hřejivých plyšových zvířátkách, která slouží na ohřátí během chladných dní a zároveň působí uklidňujíce?

Hřejivá hračka pro dítě

V dnešním článku vám je představíte. Oblibě se totiž těší jak u malých dětí, tak také u dospěláků.

Oblíbená nahřívací zvířátka

Co jsou hřejivá plyšová zvířátka?

Plyšáci v podobě různých zvířátek tvoří součást dětských pokojů. Jsou vhodní na hraní pro více věkových kategorií a upřít se jim nedá ani dekorativnost. Hřejivé plyšové hračky se od těch běžných odlišují tím, že dokážou poskytnout příjemné teplo, které si vaše ratolesti mohou vychutnávat během dne, jakož i při večerním usínání.

Využití termohraček se netýká jen dětí či mládeže, má totiž širší záběr uživatelů. U dospělých může navodit pocity úlevy při bolestech kloubů, svalů či menstruačních bolestech. Ohřáté hračky navíc uvolňují vůni, nejčastěji levandulovou, čímž krásně provoní celý interiér.

Plyšáci do mikrovlnky v oblíbených podobách

O různé a zajímavé podoby plyšáků není nouze. Výrobci nabízejí kolekci zvířátek obsahující například psíka, kočku, medvěda, zajíce, sovu, hrocha, krtka, slona, nosorožce, dinosaura apod. Nemusíte se tak obávat, že byste nenašli toho pravého kamaráda pro vaši ratolest.

Hřejivá hračka do mikrovlnky

Doporučený věk dětí na používání hraček je ve většině případů stanovený na 3 roky. Co se týká ceny, pohybuje se v rozmezí od dvanácti do osmnácti eur, v závislosti na velikosti a typu hračky. Průměrná výška zvířátek je cca 30 centimetrů.

Z jakého materiálu je termoplyšák vyrobený?

Hřejivé hračky si svojí roztomilostí získají srdce dětí a současně provoní jejich pokojíček. Náplň totiž tvoří kromě jiného i levandule, která je známá uklidňujícími účinky. Složení termoplyšáků je přírodní, nejčastěji sestává z lněných semínek nebo obilných zrníček, povrch tvoří velmi jemný plyš.

Díky tomu udržují hřejivé plyšové hračky teplo jednu až dvě hodiny, v závislosti na průměrné teplotě prostředí, v němž se nacházejí. Stačí je vložit do mikrovlnné trouby– na jejím výkonu také závisí hřejivost plyšáku – a ohřát na čas stanovený výrobcem.

Používání hřejivých zvířátek není jednostranné

Jak jsme už naznačili, také délka ohřívání se může lišit. Existuje totiž několik typů termohraček. Oblíbené jsou především hřejivá zvířátka Albi, která potřebují na získání potřebné hřejivosti dvě minuty v mikrovlnné troubě, při výkonu 600–1000 W postačí i devadesát vteřin.

Nahřívání hraček

Následně se z hračky stává příjemný společník během chladných dní, ať už při lenošení, usínání nebo po návratu z exteriéru během zimního období. Výborně poslouží i při bolesti svalů i břicha, stačí ho jednoduše přiložit na postižené místo. Právě pro tuto schopnost si ho často zamilují i dospělí.

Hřejivá plyšová hračka se však dá využít i během letních měsíců, paradoxně na chlazení. Stačí vložit zvířátko do mikrotenového sáčku a takto ho uložit do mrazničky. I když horké dny nabízejí množství jiných možností osvěžení, chladivý obklad může být u nich příjemným bonusem.

Jak se starat o termohračky?

Hřejiví plyšáci jsou vyrobení z měkkého a hebkého plyše, díky kterému se na nich špína a nečistoty udrží jen těžko. Údržba je proto jednoduchá, v případě potřeby stačí přetření houbou. K praní nejsou určené, mohlo by dojít jednak k poškození vizuální podoby hraček, jednak i k nesprávnému fungování a ztrátě vůně.

Termo liška s náplní

Vyhřátá postýlka během zimních večerů, šířící se vůně v dětském pokoji, uklidnění bolesti, či dokonce ochlazení v tropických dnech, to všechno nabízejí hřejivá plyšová zvířátka. Pokud chcete vašim dětem či ratolestem v rodině udělat radost, tento dárek bude mít zaručeně úspěch.


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Inspirace pro vaši terasu a zahradu - připravte si příjemné posezení Inspirace pro vaši terasu a zahradu - připravte si příjemné posezení

Plánujete upravit svou terasu či zahradu, avšak nemáte nápady? Vyzkoušejte některý z našich tipů.

Žlutá ložnice - výběr, který neobanujete Žlutá ložnice - výběr, který neobanujete

Máte rádi žlutou barvu? Pak by neměla ve vaší ložnici chybět. Povzbudit vás spánek a krásně prosvětlí místnost. V žluté ložnici se budete cítit komfortně.

Stolek do dětského pokoje - patří k základnímu vybavení Stolek do dětského pokoje - patří k základnímu vybavení

Zda máte doma školkaři nebo již školáka, stolek je pro něj nezbytnou pomůckou - slouží ke kreslení i na psaní, na hraní se i tvoření.Publikováno dne: 14.07.2019
Hodnocení článku:
(91%)

V tejto kategórií nájdete aj:

I levný kočárek pro panenky může být kvalitní. Oblíbené jsou retro i proutěné kočárky I levný kočárek pro panenky může být kvalitní. Oblíbené jsou retro i proutěné kočárky

Také vaše dcera si ráda hraje na starostlivou maminku? Kromě oblíbené panenky jí nesmí chybět ani kočárek. V našem článku vám poradíme, které patří mezi oblíbené a čeho si při jejich...

Jak vybrat nejlepší dětskou tříkolku? Zkušenosti doporučují tříkolky s vodicí tyčí Jak vybrat nejlepší dětskou tříkolku? Zkušenosti doporučují tříkolky s vodicí tyčí

Hledáte dárek, který si vaše dítě doslova zamiluje? V tomto článku vám představíme nejlepší dětské tříkolky a poradíme, jak vybrat pohodlný a zejména bezpečný model pro vaše dítě.

Hrací podložky a deky na hraní s hrazdičkou či tunelem. Praktické pomůcky i pro vaše děti Hrací podložky a deky na hraní s hrazdičkou či tunelem. Praktické pomůcky i pro vaše děti

Vybíráte hrací deku nebo podložku pro vaše dítě? V dnešním článku vám představíme ty nejlepší, které trh aktuálně nabízí.