Interiérové posuvné dveře nejen do stěny? Skleněné si dejte udělat na míru

Také patříte ke skupince lidí, pro které je každý metr čtvereční doma potřebný? Zlobíte se na neustále otevřené dveře, které trčí do prostoru? Nebo možná jen toužíte po změně proti klasickým otevíracím dveřím? Pokud jste si na nějakou z těchto otázek odpověděli „ANO“, potom byste se měli porozhlédnout po posuvných interiérových dveřích.

Posuvné dveře do interiéru

Obyčejné dveře umí někdy pořádně překážet. Běžně zabírají jeden až dva metry čtvereční z prostoru. Dodejte prostoru volnost a nechte ho dýchat pomocí posuvných dveří. Jsou nenáročné na prostor i na finance. I když v případě, že si je dáte dělat na míru, už můžete sáhnout hlouběji do kapsy.

Posuvné dveře můžete najít v různých provedeních. Nejběžnějšími jsou dveře ze dřeva a skla. Zatímco u dřevěných dveří se obvykle neklade takový důraz na to, aby byly na míru, u dveří ze skla se to naopak doporučuje. Také umístění posuvných dveří se může lišit. Pokud se vám líbí, když jsou „otevřené“ dveře vidět celé, můžete je připevnit na stěnu.

Posuvné dveře do interiéru 

V případě, že holdujete více nenápadnější variantě, můžete dveře umístit do tzv. pouzdra. To znamená, že se budou dveře zasouvat do stěny a vy je téměř neuvidíte.

Posuvné dveře do pouzdra

Posuvné dveře na stěnu

Přemýšlíte nad takovýmito dveřmi, ale vůbec si neumíte představit, na jakém principu funguje jejich mechanismus a uchycení? Ve většině případů jsou posuvné dveře na stěnu uchycené na garnýži, na které jsou kolečka, díky kterým se mohou dveře posouvat. Otvor, kam chceme dveře usadit, je obvykle obložený zárubní, tzv. slepá obložková zárubeň. Na rozdíl od klasických zárubní tato neobsahuje otvory na panty, gumové těsnění ani zámek na dveře.

V případě, že si přejete dveře uzamykací, v žádném případě nemůžete zapomenout na dorazový sloupek. A co je nejdůležitější, musíte nechat dveřím prostor podél stěny do strany, kam se budou otevírat.

 Černé posuvné dveře do interiéru

Masivní posuvné interiérové dveře

Dveře umístěné do stěny (do pouzdra)

V případě těchto dveří je jejich konstrukce rozdělená na dvě části. Horní část je tvořená posuvným mechanismem, kterým procházejí dveře při posouvání. A druhou částí je boční část. Ta je pevná s drážkou pro doraz dveří. V případě těchto dveří se obvykle zaměřuje prostor, aby se vyrobily na míru.

Tyto dveře bývají obvykle v jedno a v dvojkřídlovém provedení. Zatímco jednokřídlové dveře se hodí téměř všude, dvojkřídlové se krásně vyjímají ve velkých prostorech obýváku nebo kuchyně. Posuvné dveře do pouzdra jsou ideální volbou i pro sádrokarton. Zabezpečí dokonalý estetický a funkční zážitek. Na jeho dosažení je však potřebný precizní výběr samotných dveří a kvalitního pouzdra.

Posuvné interiérové dveře do zdi

Výhody a nevýhody

Tak jako většina věcí, i posuvné dveře mají svoje plusy i minusy. Mezi plusy bych zařadila určitě to, že umí krásně šetřit místo v prostoru, zejména ty do pouzdra. Dalším pozitivem je, že působí elegantně, pěkně a dokážou prostor velmi pěkně otevřít. Kromě funkčnosti mají tedy také estetickou funkci.

Přesuvné dveře do interiéru

Mezi minusy patří, aspoň z mého pohledu, menší soukromí. Minimálně já to tak vnímám, neboť posuvné dveře mám doma také. Podle mne posuvné dveře nedokážou být tak zvukotěsné jako klasické dveře s těsnicí gumou. Další nevýhodou, kterou by mohly posuvné dveře mít, je, že v případě těch, které jsou umístěné na stěnu, může být problém namontovat například poličku nebo umístit nějaký nábytek na stěnu, podél které se otevírají. Toto však nemusí být pro každého nevýhoda, je to velmi subjektivní.

Ještě zde však nezazněla podstatná věc. Nemusíte se bát, že posuvné dveře nezavřete. I v případě posuvných dveří se do nich dá nainstalovat zámek, díky kterému vám dveře poskytnou dostatek soukromí (aspoň co se týká vizuální stránky).

V jaké cenové relaci se posuvné dveře pohybují?

Cena, to je to, co nás vždy zajímá. Na internetu najdete různé e-shopy, které prodávají posuvné dveře ať už do pouzdra, nebo na stěnu. Vždy samozřejmě záleží hlavně na provedení, na materiálech a také na samotném obchodu, ale běžně se dveře do pouzdra pohybují v ceně od 5000 korun výše.

V případě dveří umístěných na stěnu je cena nižší. Tyto se dají sehnat už dokonce pod 2500 korun. K výsledné ceně je třeba přičíst také cenu "kolejnice", ve které se dveře pohybují, a kování.

Bílé posuvné dveře do obývacího pokoje

Pokud tedy přemýšlíte, jaké dveře zvolit do vašeho obýváku, ložnice, kuchyně nebo koupelny, určitě není třeba zanevřít ani na posuvné dveře. Samotné dveře mohou působit jako doplněk a umí z vašeho nudného prostoru vyčarovat moderní a stylový domov.

Zdroj obrázků: pinterest.com

Autor článku

Veronika Filipová

Jsem toho názoru, že psaní musí být vášní. Je rozdíl, pokud text napíše někdo, kdo musí a nebaví ho to, jako když ho napíše někdo, koho psaní...


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Wire závěsné lampy - moderní svítidla Wire závěsné lampy - moderní svítidla

Hledáte vhodné svítidlo do svého obýváku či kuchyně? Wire závěsné lampy by pro vás mohly být to pravé.

Originální stojany na deštníky Originální stojany na deštníky

I vaše předsíň si zaslouží nádech originality! Projevte svou osobnost a kreativitu při výběru doplňků a dodejte život i té najponurejšej vstupní hale.

Dětský pokoj pro dívku - nemusí to být jen růžová Dětský pokoj pro dívku - nemusí to být jen růžová

Vybíráte vhodné zařízení do pokoje pro své dítě? Chce do svého pokoje růžovou, fialovou, bílou, případně žlutou? V naší galerii najdete různé inspirace do dětského pokoje pro dívku.Publikováno dne: 20.12.2018
Hodnocení článku:
(87.8%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Bavlněné 3D povlečení je hitem! Populární jsou dětské, vánoční vzory i květy Bavlněné 3D povlečení je hitem! Populární jsou dětské, vánoční vzory i květy

Omrzely vás klasické vzory? Zahalte svoji postel do 3D povlečení, které vás nadchne nejen krásnými, ale v mnoha případech až téměř živými vzory. Jste připravení na malé dobrodružství ve...

Nejlepší kuchařské knihy pro začátečníky i pokročilé Nejlepší kuchařské knihy pro začátečníky i pokročilé

Domácí vaření je stále populárnější. Lidé si stále víc a víc potrpí na to, co jedí. A tím nemyslíme jen kalorickou hodnotu potravin, ale zejména jejich kvalitu.

Embosovaný ozdobný váleček na těsto se vzorem Embosovaný ozdobný váleček na těsto se vzorem

Kreativně vzorované válečky na těsto vám učarují už na první pohled. Proč se vyplatí mít doma embosovaný váleček na těsto se vzorem? Prozradíme vám to v našem článku o pečení s touto...