Jak nejrychleji sušit prádlo uvnitř. Sušení spodního prádla v malém bytě je náročné

Zejména obyvatelé bytových prostor se v zimě trápí nepříjemným problémem – venku mrholí, sněží nebo mrzne a v bytě není kde rozložit sušák na spodní prádlo.

Šňůra na sušení prádla v zimě

Hory oblečení se hromadí, ale to mokré stále ještě neuschlo. Dejte si předsevzatí najít tuto zimu vhodné řešení.

Oblíbené sušáky na prádlo

Pozor na sušení na radiátorech!

Většina domácností využívá během roku balkony. Avšak v zimě je tento prostor nepraktický, navíc prádlo neschne, a tak se většinou uchýlíme k tomu, že oblečení sušíme v interiéru. Velká chyba! Takovýmto sušením zvýšíte vlhkost v bytě až o 30 %. Tak vzniká přímo ve vašem obýváku ideální prostor pro tvorbu plísní a bakterií. Plísně jsou zároveň častou příčinou oslabeného imunitního systému, vdechování nebezpečných virů může vést k nemocem dýchacích cest a alergiím. 

Sušení prádla v bytě

Pokud vám prostory nedovolují příliš improvizovat, snažte se držet sušák s mokrým prádlem blízko oken a často větrejte. Vyhýbejte se sušení v ložnicích nebo obýváku, kde trávíte hodně času. Pokud jste během dne v práci nebo škole, využijte na sušení právě ty hodiny, kdy je byt prázdný.

Sušení prádla v interiéru

Nechte mokré prádlo sušit při pootevřeném okně. K rychlejšímu schnutí mu pomůže čerstvý vzduch, a když přijdete domů, můžete ho rovnou poskládat a odložit do skříně.

Vybíráme z katalogu

Pozrite si viac produktov z kategórie sušáky na prádlo

Hledejte vhodné prostory mimo byt

I když se to na první pohled nemusí zdát, společné bytové prostory se dají využít i jinak, než jen jako skladiště bicyklů a vánočních ozdob. Pokud máte tolerantní sousedy, možná najdete prostor na sušení na větší společné chodbě, nebo v blízkostí vašich dveří.

Sušák na prádlo na stěně

Nástěnný sušák na prádlo

Sušení prádla na stropě

Často se i v bytových prostorech nachází kočárkárna, malá společenská místnost, sklad nebo nevyužitá chodba. Pokud mají i vaši sousedé podobný problém s nedostatkem místa na sušení prádla, možná byste tyto prostory po vzájemné dohodě mohli během zimních měsíců využívat právě takto. 

Vrátí se místnosti na sušení opět do módy?

V minulých desetoletích byly prostory na sušení v bytových domech samozřejmostí. S menším počtem rodin a přibývajícím počtem osaměle žijících nájemníků potřeba najít vhodné prostory pomalu ustoupila.

Dnes však na nezvytnost doplnit bytové domy o takovou místnost upozorňují nejen mladé rodiny. Také mnozí odborníci věnující se otázkám bydlení kritizují vznikající přílišnou vlhkost v bytě, která poškozuje kvalitu stavby, způsobuje rosení oken nebo ničí podlahy.  

Ideálním řešením je sušička

Zejména maminky s malými dětmi, pro které je praní dennodenní záležitostí, ocení, když je prádlo co nejdříve suché a vhodné na další nošení. Pokud vám to prostor v bytě aspoň trochu dovoluje, pořiďte si sušičku. 

Pračka a sušička v bytě

Dnes už lze na trhu dostat i rozměrově menší spotřebiče, které jsou ideální do malých bytů. Nemusíte ji nezbytně využívat po každém praní. Během zimních měsíců, při sušení ložního prádla nebo osušek však rozhodně oceníte její služby. Sušička se nemusí nacházet jen v koupelně. Vhodné místo pro ni můžete najít i na chodbě nebo ve větší kuchyni. 

Jaké parametry jsou důležité při výběru sušičky? Odpovědi a praktické tipy najdete v našem článku Jak si vybrat sušičku prádla!

Nejprodávanější sušičky na trhu

Slyšeli jste už o dryperatoru?

Toto řešení je skvělé pro náročné a moderní zákazníky. Dryperator je vlastně skříň s policemi, věšáky a prostorem na zavěšení, která se umísťuje zejména do koupelen. Zvenku vás upoutá elegantním designem, uvnitř zase objevíte ventilátor. Ten vytváří cirkulaci horkého vzduchu, který vlhké prádlo suší a vám šetří v bytě prostor. 

Dryperator se vyrábí na míru a připojuje se na ústřední topení. Nevýhodou je jedině jeho vyšší cena, protože jej lze dostať zatím jen na objednávku. Na druhé straně je však dlouhodobou investicí do vašeho bydlení. 

I zima jednou skončí

Ať už se rozhodnete hledat vhodné prostory, nebo budete problém se sušením prádla řešit koupí vhodné techniky, zachovejte si zejména nadhled a trpělivost. Zimní měsíce netrvají věčně a s prvními jarními dny se můžete vrátit k balkonu a nechat sluníčko, aby dělalo svoji práci. Do té doby zkuste snížit množství oblečení, které se ocitne v koši na praní, a toto šetření prádlem vštěpujte i svým nejbližším. 

Jaké jsou vaše zkušenosti  se sušením prádla v zimě? Využíváte na sušení interiér, nebo se spoléháte na pomoc sušičky? Těšíme se na vaše tipy.

Autor článku

Marcela Beňová

Miluji psaní a nejraději mám ty najobyčajne témata. Fascinují mě detaily, které mění dům na domov - knihovna plná milovaných knih, fotorámečky se...


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Hnědá ložnice - je to dobrá volba? Hnědá ložnice - je to dobrá volba?

Barvu do ložnice si vybírejte podle svých pocitů. Pokud se vám hnědá líbí a zklidňuje vás, pak se do vaší ložnice hodí.

Žlutý obývací pokoj vás nabije energií Žlutý obývací pokoj vás nabije energií

Žlutá je barva slunce, rozzáří každou místnost. Podlehněte kouzlu této barvy a zkuste ji zakomponovat i do svého bytu. Uvidíte, že obývací pokoj v žlutých odstínech každého okouzlí.

Vázy na květiny jako bytové doplňky do obývacího pokoje Vázy na květiny jako bytové doplňky do obývacího pokoje

Alespoň jednu vázu má doma asi každý. Může jít o skleněný kousek s jednoduchým designem, nebo například o kovovou dekorativní vázu. Jakou máte doma vy?Publikováno dne: 21.08.2018
Hodnocení článku:
(89.2%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Elektrické deky, vyhřívací podložky a papuče zpříjemní zimní dny Elektrické deky, vyhřívací podložky a papuče zpříjemní zimní dny

Elektrické deky, podložky a ostatní pomůcky vás příjemně zahřejí a pomohou i s mnohými zdravotními těžkostmi. Poradíme vám, jak si vybrat správně.

Tvrdá voda v domácnosti. Jak si s ní poradit? Tvrdá voda v domácnosti. Jak si s ní poradit?

Tvrdá voda je problémem mnoha domácností. Jak si s ní poradit, aby vaše spotřebiče vydržely déle? S následujícími radami si s tvrdou vodou určitě poradíte.

Jak si vybrat nejlepší myš k notebooku a PC? Oblíbené jsou laserové i optické myši Jak si vybrat nejlepší myš k notebooku a PC? Oblíbené jsou laserové i optické myši

Každý, kdo denně pracuje na počítači, potřebuje počítačovou myš. V případě, že je to váš případ, budete určitě dobrou myš potřebovat. Pomůžeme vám vybrat správně.