Jak odstranit mech z dlažby?

Mnohokrát se stává, že se na dvoře nebo někde v okolí rodinných domů nachází mech. Mech je rostlina, která narušuje estetickou stránku chodníků. Někteří bojují proti této rostlině i několik roků, ale marně. Víte, jak se mechu zbavit? 

Mech na dlažbě a jeho odstranění

Patříte mezi lidi, kteří se snaží mít okolí domu a dvůr čistý, bez zbytečných rostlinek? Pokud ano, určitě jste aspoň jednou už bojovali se zelenou rostlinou jménem mech. Zbavte se jí jednou provždy tím správným způsobem, abyste už mech v zámkové dlažbě nikdy neměli. 

Jak se ho zbavit? 

Při čištění zámkové dlažby byste měli vědět, jak správně odstranit mech. V obchodech najdete vícero výrobků, které se zaměřují na čištění zámkové dlažby. Jsou to postřiky na mech, kartáče na zámkovou dlažbu, požírače mechů – mechožrouti, nebo odstraňovače zelených povlaků a mechu. Umíte však s nimi správně zacházet? 

 

Jak jsme už dříve vzomínali, dá sa na to jít chemickou cestou, pomocí různých přípravků. Je to nejúčinnější a nejrychlejší způsob, kterým odstraníte mech z dlažby.

Prvním přípravkem je HG odstraňovač zelených povlaků a mechu, který dokáže skutečné zázraky. Za málo peněz máte hodně muziky. Po použití tohoto přípravku mech zmizí už za 36 hodin. Není škodlivý ani pro jiné rostliny, takže pokud máte v okolí jiné druhy rostlin, ničeho se nemusíte bát. Nezapomínejte však, že tento přípravek musíte používat jen za sucha, takže pokud je náhodou po dešti, chvíli počkejte. Přípravek se ředí 1:20 vodou. 

HG odstraňovač zelených povlaků a mechů

Roztok se nanese pomocí konvičky, tvrdším kartáčem nebo rozprašovačem. V obchodech tento přípravek najdete za přibližně 5–6 eur.  

Druhým přípravkem, který byste mohli použít, je Mechožrout, který vám opravdu velmi rychle „sežere" všechen mech. Vhodný je nejen na zámkovou dlažbu. Můžete ho používat také na střechy, skleníky, verandy, nebo dokonce i na náhrobní desky. Kromě toho, že se mechu zbavíte, máte také prevenci před jeho dalším vytvořením, protože tomu zabraňuje. Přípravek se nejlépe aplikuje pomocí zahradního postřikovače. Na mech nastříkejte dostetečné množství přípravku, aby jím nasákl. Přípravek používejte při suchém počasí a neoplachujte. Nechte ho působit několik hodin.

Mechožrout - přípravek na odstranění mechu

Výhodou je zejména to, že mechožrout je sice silný přípravek, ale neničí podklad, na kterém mech vznikl. Tento přípravek běžně najdete v obchodech, za 1 litr zaplatíte přibližně 12 eur.  

Strojové odstranění mechu

Při chemickém odstraňování mechu ze zámkové dlažby je potřebné mít dostatek trpělivosti a času. Mech však můžete skvěle odstranit také strojem. Značka Kärcher má v nabídce vysokotlaké čističe, kterými můžete perfektně zvládnout mech ve vaší zámkové dlažbě. Díky tomu, že přístroj má silný tlak, dokáže si s mechem velmi snadno poradit.

Mach není jen na vrchní části. Nachází se také v pórech, a proto je důležité, abyste použili rotační trysku. Ta vytváří rotační proud, který perfektně vyčistí každou prasklinu nebo mezeru. Vysokotlaký proud veďte kolmo od povrchu přibližně 20 až 30 cm od jednoho kraje mechem porostlého chodníku ke druhému. Nejlepší výkon má na mech vysokotlaký čistič Kärcher  K 2 Premium, který koupíte za cca 135 eur.

Autor článku

Naďa Černá

Jsem bloggerka a copywriterka, která miluje psaní článků, fotografování a práce na sociálních sítích. Kromě toho, že stále studuji a píšu, velmi...


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Adventní věnce Adventní věnce

4 týdny před Vánocemi je krásná, zároveň však i hektická kapitola roku. Přesto bychom neměli zapomenout na jeden z nejtypičtějších symbolů adventu, tradiční adventní věnec, který přinese...

Květiny na balkoně - potěší vás i vaše okolí Květiny na balkoně - potěší vás i vaše okolí

Toužíte po oáze květin na vašem balkoně? Po místě, kde se můžete ukrýt před ruchem města a vypít si v klidu kávu? Inspirujte se naší galerií.

Verandy a terasy – příjemný prostor pro setkávání se s přáteli Verandy a terasy – příjemný prostor pro setkávání se s přáteli

Veranda či terasa je snem pravděpodobně každého, kdo by chtěl bydlet v domě. Je to prostor, kde si můžete na čerstvém vzduchu posedět s rodinou či přáteli.Publikováno dne: 04.05.2018
Hodnocení článku:
(91.2%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Rakouskou či německou drogerii koupíte online. Zkušenosti potvrzují, že je kvalitnější Rakouskou či německou drogerii koupíte online. Zkušenosti potvrzují, že je kvalitnější

Kosmetika z Německa, rakouská drogerie a celkově dovoz drogerie ze Západu se stává u nás trendem. Je skutečně drogerie z Rakouska či Německa kvalitnější? Prozradíme vám to v našem článku.

Jak skladovat pečivo? Nejlepší chlebníky do kuchyně podle recenzí a testů jsou od Tescomy a Tupperware Jak skladovat pečivo? Nejlepší chlebníky do kuchyně podle recenzí a testů jsou od Tescomy a Tupperware

Nejlepší originální wok pánve? Recenze chválí značky Tefal, Tescoma či Delimano Nejlepší originální wok pánve? Recenze chválí značky Tefal, Tescoma či Delimano

Přišli jste na chuť asijské kuchyni? Kromě kvalitních surovin a přísad si opatřete správné nádobí. Na co je wok dobrý, v čem se liší od běžné pánve a čeho si při jeho koupi všímat?...