Jak odstranit mech z dlažby?

Mnohokrát se stává, že se na dvoře nebo někde v okolí rodinných domů nachází mech. Mech je rostlina, která narušuje estetickou stránku chodníků. Někteří bojují proti této rostlině i několik roků, ale marně. Víte, jak se mechu zbavit? 

Mech na dlažbě a jeho odstranění

Patříte mezi lidi, kteří se snaží mít okolí domu a dvůr čistý, bez zbytečných rostlinek? Pokud ano, určitě jste aspoň jednou už bojovali se zelenou rostlinou jménem mech. Zbavte se jí jednou provždy tím správným způsobem, abyste už mech v zámkové dlažbě nikdy neměli. 

Jak se ho zbavit? 

Při čištění zámkové dlažby byste měli vědět, jak správně odstranit mech. V obchodech najdete vícero výrobků, které se zaměřují na čištění zámkové dlažby. Jsou to postřiky na mech, kartáče na zámkovou dlažbu, požírače mechů – mechožrouti, nebo odstraňovače zelených povlaků a mechu. Umíte však s nimi správně zacházet? 

 

Jak jsme už dříve vzomínali, dá sa na to jít chemickou cestou, pomocí různých přípravků. Je to nejúčinnější a nejrychlejší způsob, kterým odstraníte mech z dlažby.

Prvním přípravkem je HG odstraňovač zelených povlaků a mechu, který dokáže skutečné zázraky. Za málo peněz máte hodně muziky. Po použití tohoto přípravku mech zmizí už za 36 hodin. Není škodlivý ani pro jiné rostliny, takže pokud máte v okolí jiné druhy rostlin, ničeho se nemusíte bát. Nezapomínejte však, že tento přípravek musíte používat jen za sucha, takže pokud je náhodou po dešti, chvíli počkejte. Přípravek se ředí 1:20 vodou. 

HG odstraňovač zelených povlaků a mechů

Roztok se nanese pomocí konvičky, tvrdším kartáčem nebo rozprašovačem. V obchodech tento přípravek najdete za přibližně 5–6 eur.  

Druhým přípravkem, který byste mohli použít, je Mechožrout, který vám opravdu velmi rychle „sežere" všechen mech. Vhodný je nejen na zámkovou dlažbu. Můžete ho používat také na střechy, skleníky, verandy, nebo dokonce i na náhrobní desky. Kromě toho, že se mechu zbavíte, máte také prevenci před jeho dalším vytvořením, protože tomu zabraňuje. Přípravek se nejlépe aplikuje pomocí zahradního postřikovače. Na mech nastříkejte dostetečné množství přípravku, aby jím nasákl. Přípravek používejte při suchém počasí a neoplachujte. Nechte ho působit několik hodin.

Mechožrout - přípravek na odstranění mechu

Výhodou je zejména to, že mechožrout je sice silný přípravek, ale neničí podklad, na kterém mech vznikl. Tento přípravek běžně najdete v obchodech, za 1 litr zaplatíte přibližně 12 eur.  

Strojové odstranění mechu

Při chemickém odstraňování mechu ze zámkové dlažby je potřebné mít dostatek trpělivosti a času. Mech však můžete skvěle odstranit také strojem. Značka Kärcher má v nabídce vysokotlaké čističe, kterými můžete perfektně zvládnout mech ve vaší zámkové dlažbě. Díky tomu, že přístroj má silný tlak, dokáže si s mechem velmi snadno poradit.

Mach není jen na vrchní části. Nachází se také v pórech, a proto je důležité, abyste použili rotační trysku. Ta vytváří rotační proud, který perfektně vyčistí každou prasklinu nebo mezeru. Vysokotlaký proud veďte kolmo od povrchu přibližně 20 až 30 cm od jednoho kraje mechem porostlého chodníku ke druhému. Nejlepší výkon má na mech vysokotlaký čistič Kärcher  K 2 Premium, který koupíte za cca 135 eur.

Autor článku

Naďa Černá

Jsem bloggerka a copywriterka, která miluje psaní článků, fotografování a práce na sociálních sítích. Kromě toho, že stále studuji a píšu, velmi...


Přidat komentářPublikováno dne: 04.05.2018
Hodnocení článku:
(91.2%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Jaká židlička na krmení je nejlepší? Polohovatelná se vám zalíbí Jaká židlička na krmení je nejlepší? Polohovatelná se vám zalíbí

Krmení našich ratolestí může být někdy pěknou výzvou. Na jaké židličce bude malý drobek sedět? Přece na dětské židličce na krmení, s jejímž výběrem vám teď pomůžeme.

Jak se zbavit použitého kuchyňského oleje Jak se zbavit použitého kuchyňského oleje

Přemýšlíte, jak se zbavit použitého kuchyňského oleje? Kde všude a v jaké podobě je možné ho odevzdat? Jaké druhy olejů se nedají odevzdat? Všechny podstatné informace najdete v našem...

Jak odstranit starý nátěr z kovu i dřeva Jak odstranit starý nátěr z kovu i dřeva

I starou, na pohled nepřitažlivou věc můžete obléct do nového hávu, jen je třeba vědět jak na to. Zbavte se starého nátěru a dejte prostor novému. Poradíme vám jak na to!