Jak odstranit žvýkačku z oblečení a vlasů?

Nikoho nepotěší, když se na jeho kouscích oblečení, ať už jsou to boty, kalhoty, nebo svetr, zachytí žvýkačka.

Jak odstranit žvýkačku pomocí ledu

Jak ji odstranit a co dělat v tom případě, když se vám dostane i do vlasů? Nezoufejte a jednoznačně vlasy nestřihejte. Zkuste naše rady, které vám pomohou odstranit žvýkačku ze všeho.

Odstranění žvýkačky z oblečení a koberců

  1. Arašídové máslo

Na žvýkačku naneste větší množství arašídového másla a rozetřete ho tam. Žvýkačka tím změkne a smísí se s arašídovým máslem. Tato metoda nejlépe účinkuje při odstraňování žvýkačky na podrážce boty.

  1. Zmrazení

Oblečení, na kterém se vám zachytila žvýkačka, vložte na dlouhou dobu (přibližně hodinu) do mrazničky. Žvýkačka by měla ztvrdnout a potom ji jednoduše odloupnete pomocí nože nebo špachtle. Na závěr oblečení vyperte.  

Pokud chcete proces urychlit, můžete použít i zmrazenou zeleninu nebo kostky ledu a jezdit nimi po oblečení, dokuid žvýkačka neztvrdne a nepůjde odlepit.

  1. Technický benzín

Hadřík navlhčete technickým benzínem a potírejte jím žvýkačku. Postupně by měla změnit konzistenci a z oblečení či koberce jít odstranit.

  1. Odlakovač

Na nečistotu od žvýkačky nakapejte odlakovač na nehty a nechte působit pár minut. Po uplynutí času použijte starý kartáček (nejlépe zubní, protože má velké množstvo štetinek) a žvýkačku odstraňte.

  1. Žehlička

Budete potřebovat novinový nebo savý papír a žehličku. Na znečištěný kus oděvu přiložte papír a přejeďte po něm žehličkou, žvýkačka by měla zůstat na papíru. Bez papíru to nezkoušejte, jinak žvýkačka zůstane tam, kde jste nechtěli – přilepená na žehličce.

  1. Fén

Neveřili byste, ale stejně jako to funguje zmrazením, půjde to i s pomocí oteplování. Při tomto odstraňování budete potřebovat fén, pomocí něhož zahřejete místo, kde sa žvýkačka přichytila.

Když je žvýkačka dostatečně zahřátá, použijte mikrotenový sáček a žvýkačku jednoduše přilepte na něj.

 

Odstranění žvýkačky z vlasů

  1. Rostlinný nebo olivový olej

Proces je jednoduchý. Do vlasů vmasírujte olej a nechte působit. Žvýkačka by se měla působením olejů odlepit.

  1. Coca-Cola

Je všeobecně známo, že si Coca-Cola poradí téměř se vším – ať je to vodní kámen, rezn nebo bolest žaludku. A není tomu jinak ani v tomto případě. Pramen vlasů namočte do Coca-Coly na několik minut a zkuste žvýkačku odstranit.

  1. Citrón

Udělejte doslova citronádu pro svoje vlasy. Vymačkejte jeden citrón, smíchejte ho s vodou a použijte rozprašovač. Tuto směs už jen nastříkejte do svých vlasů a žvýkačku z nich vyčešte. Zázrak, že?

  1. Mazadlo WD – 40

Toto multifunkční mazadlo si poradí i se žvýkačkou ve vlasech. Stačí ho nastříkat do vlasů a žvýkačku pomocí hřebene vyčesat. Na závěr si vlasy pořádně umyjte.

Autor článku

Redakce VeseleBydleni.cz

Pravidelně Vám přinášíme všechny zajímavosti ze světa těch nejnovějších trendů v bydlení a zahradě. Sledujte nás a nic vám neunikne :-)


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Vyřezávané Halloween dýně Vyřezávané Halloween dýně

Víte kdy je Halloween? Už o pár týdnů! A máte už promyšlený motiv, který letos vyříznete na dýni? Pokud ne, pak se nemusíte stresovat - připravili jsme pro vás to nejlepší z nejlepšího....

Květiny na balkoně - potěší vás i vaše okolí Květiny na balkoně - potěší vás i vaše okolí

Toužíte po oáze květin na vašem balkoně? Po místě, kde se můžete ukrýt před ruchem města a vypít si v klidu kávu? Inspirujte se naší galerií.

Dětský pokoj v podkroví - vytvořte dítěti vhodný prostor na všechny aktivity Dětský pokoj v podkroví - vytvořte dítěti vhodný prostor na všechny aktivity

Toužili jste i vy jako dítě po pokoji v podkroví? Pokud máte šanci svému dítěti zařídit pokoj v podkroví, neváhejte. Inspirujte se v naší galerii.Publikováno dne: 13.02.2018
Hodnocení článku:
(89.2%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Rakouskou či německou drogerii koupíte online. Zkušenosti potvrzují, že je kvalitnější Rakouskou či německou drogerii koupíte online. Zkušenosti potvrzují, že je kvalitnější

Kosmetika z Německa, rakouská drogerie a celkově dovoz drogerie ze Západu se stává u nás trendem. Je skutečně drogerie z Rakouska či Německa kvalitnější? Prozradíme vám to v našem článku.

Jak skladovat pečivo? Nejlepší chlebníky do kuchyně podle recenzí a testů jsou od Tescomy a Tupperware Jak skladovat pečivo? Nejlepší chlebníky do kuchyně podle recenzí a testů jsou od Tescomy a Tupperware

Nejlepší originální wok pánve? Recenze chválí značky Tefal, Tescoma či Delimano Nejlepší originální wok pánve? Recenze chválí značky Tefal, Tescoma či Delimano

Přišli jste na chuť asijské kuchyni? Kromě kvalitních surovin a přísad si opatřete správné nádobí. Na co je wok dobrý, v čem se liší od běžné pánve a čeho si při jeho koupi všímat?...