Jak odstranit žvýkačku z oblečení a vlasů?

Nikoho nepotěší, když se na jeho kouscích oblečení, ať už jsou to boty, kalhoty, nebo svetr, zachytí žvýkačka.

Jak odstranit žvýkačku pomocí ledu

Jak ji odstranit a co dělat v tom případě, když se vám dostane i do vlasů? Nezoufejte a jednoznačně vlasy nestřihejte. Zkuste naše rady, které vám pomohou odstranit žvýkačku ze všeho.

Odstranění žvýkačky z oblečení a koberců

  1. Arašídové máslo

Na žvýkačku naneste větší množství arašídového másla a rozetřete ho tam. Žvýkačka tím změkne a smísí se s arašídovým máslem. Tato metoda nejlépe účinkuje při odstraňování žvýkačky na podrážce boty.

  1. Zmrazení

Oblečení, na kterém se vám zachytila žvýkačka, vložte na dlouhou dobu (přibližně hodinu) do mrazničky. Žvýkačka by měla ztvrdnout a potom ji jednoduše odloupnete pomocí nože nebo špachtle. Na závěr oblečení vyperte.  

Pokud chcete proces urychlit, můžete použít i zmrazenou zeleninu nebo kostky ledu a jezdit nimi po oblečení, dokuid žvýkačka neztvrdne a nepůjde odlepit.

  1. Technický benzín

Hadřík navlhčete technickým benzínem a potírejte jím žvýkačku. Postupně by měla změnit konzistenci a z oblečení či koberce jít odstranit.

  1. Odlakovač

Na nečistotu od žvýkačky nakapejte odlakovač na nehty a nechte působit pár minut. Po uplynutí času použijte starý kartáček (nejlépe zubní, protože má velké množstvo štetinek) a žvýkačku odstraňte.

  1. Žehlička

Budete potřebovat novinový nebo savý papír a žehličku. Na znečištěný kus oděvu přiložte papír a přejeďte po něm žehličkou, žvýkačka by měla zůstat na papíru. Bez papíru to nezkoušejte, jinak žvýkačka zůstane tam, kde jste nechtěli – přilepená na žehličce.

  1. Fén

Neveřili byste, ale stejně jako to funguje zmrazením, půjde to i s pomocí oteplování. Při tomto odstraňování budete potřebovat fén, pomocí něhož zahřejete místo, kde sa žvýkačka přichytila.

Když je žvýkačka dostatečně zahřátá, použijte mikrotenový sáček a žvýkačku jednoduše přilepte na něj.

 

Odstranění žvýkačky z vlasů

  1. Rostlinný nebo olivový olej

Proces je jednoduchý. Do vlasů vmasírujte olej a nechte působit. Žvýkačka by se měla působením olejů odlepit.

  1. Coca-Cola

Je všeobecně známo, že si Coca-Cola poradí téměř se vším – ať je to vodní kámen, rezn nebo bolest žaludku. A není tomu jinak ani v tomto případě. Pramen vlasů namočte do Coca-Coly na několik minut a zkuste žvýkačku odstranit.

  1. Citrón

Udělejte doslova citronádu pro svoje vlasy. Vymačkejte jeden citrón, smíchejte ho s vodou a použijte rozprašovač. Tuto směs už jen nastříkejte do svých vlasů a žvýkačku z nich vyčešte. Zázrak, že?

  1. Mazadlo WD – 40

Toto multifunkční mazadlo si poradí i se žvýkačkou ve vlasech. Stačí ho nastříkat do vlasů a žvýkačku pomocí hřebene vyčesat. Na závěr si vlasy pořádně umyjte.

Autor článku

Redakce VeseleBydleni.cz

Pravidelně Vám přinášíme všechny zajímavosti ze světa těch nejnovějších trendů v bydlení a zahradě. Sledujte nás a nic vám neunikne :-)


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Šedý obývací pokoj - hodí se do každého bytu Šedý obývací pokoj - hodí se do každého bytu

Šedá patří k nejoblíbenějším barvám při zařizování interiéru. Je univerzální a výborně se kombinuje s ostatními barvami, což zaručuje obrovskou variabilitu v zařizování.

Bílé kuchyně - v bílé bude vaše malá kuchyně vypadat větší Bílé kuchyně - v bílé bude vaše malá kuchyně vypadat větší

Jednoduchá, jemná, čistá a nadčasová. Přesně taková je bílá barva, která se stále více objevuje i jako barva kuchyně.

Černá koupelna - vypadá lépe než by se mohlo zdát Černá koupelna - vypadá lépe než by se mohlo zdát

Černou v koupelně si neví mnoho lidí ani představit. A to i přesto, že působí vskutku elegantně a nadčasově. Nechte se inspirovat.Publikováno dne: 13.02.2018
Hodnocení článku:
(89%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Jako dlažbu a obklady zvolit do koupelny nebo sprchovacího koutu? Jako dlažbu a obklady zvolit do koupelny nebo sprchovacího koutu?

Chystáte se zařizovat koupelnu a neumíte si poradit s výběrem obkladu a dlažeb? Poradíme vám. Podívejte se, čeho všeho si při výběru všímat.

Elektrické deky, vyhřívací podložky a papuče zpříjemní zimní dny Elektrické deky, vyhřívací podložky a papuče zpříjemní zimní dny

Elektrické deky, podložky a ostatní pomůcky vás příjemně zahřejí a pomohou i s mnohými zdravotními těžkostmi. Poradíme vám, jak si vybrat správně.

Tvrdá voda v domácnosti. Jak si s ní poradit? Tvrdá voda v domácnosti. Jak si s ní poradit?

Tvrdá voda je problémem mnoha domácností. Jak si s ní poradit, aby vaše spotřebiče vydržely déle? S následujícími radami si s tvrdou vodou určitě poradíte.