Jak odstranit žvýkačku z oblečení a vlasů?

Nikoho nepotěší, když se na jeho kouscích oblečení, ať už jsou to boty, kalhoty, nebo svetr, zachytí žvýkačka.

Jak odstranit žvýkačku pomocí ledu

Jak ji odstranit a co dělat v tom případě, když se vám dostane i do vlasů? Nezoufejte a jednoznačně vlasy nestřihejte. Zkuste naše rady, které vám pomohou odstranit žvýkačku ze všeho.

Odstranění žvýkačky z oblečení a koberců

  1. Arašídové máslo

Na žvýkačku naneste větší množství arašídového másla a rozetřete ho tam. Žvýkačka tím změkne a smísí se s arašídovým máslem. Tato metoda nejlépe účinkuje při odstraňování žvýkačky na podrážce boty.

  1. Zmrazení

Oblečení, na kterém se vám zachytila žvýkačka, vložte na dlouhou dobu (přibližně hodinu) do mrazničky. Žvýkačka by měla ztvrdnout a potom ji jednoduše odloupnete pomocí nože nebo špachtle. Na závěr oblečení vyperte.  

Pokud chcete proces urychlit, můžete použít i zmrazenou zeleninu nebo kostky ledu a jezdit nimi po oblečení, dokuid žvýkačka neztvrdne a nepůjde odlepit.

  1. Technický benzín

Hadřík navlhčete technickým benzínem a potírejte jím žvýkačku. Postupně by měla změnit konzistenci a z oblečení či koberce jít odstranit.

  1. Odlakovač

Na nečistotu od žvýkačky nakapejte odlakovač na nehty a nechte působit pár minut. Po uplynutí času použijte starý kartáček (nejlépe zubní, protože má velké množstvo štetinek) a žvýkačku odstraňte.

  1. Žehlička

Budete potřebovat novinový nebo savý papír a žehličku. Na znečištěný kus oděvu přiložte papír a přejeďte po něm žehličkou, žvýkačka by měla zůstat na papíru. Bez papíru to nezkoušejte, jinak žvýkačka zůstane tam, kde jste nechtěli – přilepená na žehličce.

  1. Fén

Neveřili byste, ale stejně jako to funguje zmrazením, půjde to i s pomocí oteplování. Při tomto odstraňování budete potřebovat fén, pomocí něhož zahřejete místo, kde sa žvýkačka přichytila.

Když je žvýkačka dostatečně zahřátá, použijte mikrotenový sáček a žvýkačku jednoduše přilepte na něj.

 

Odstranění žvýkačky z vlasů

  1. Rostlinný nebo olivový olej

Proces je jednoduchý. Do vlasů vmasírujte olej a nechte působit. Žvýkačka by se měla působením olejů odlepit.

  1. Coca-Cola

Je všeobecně známo, že si Coca-Cola poradí téměř se vším – ať je to vodní kámen, rezn nebo bolest žaludku. A není tomu jinak ani v tomto případě. Pramen vlasů namočte do Coca-Coly na několik minut a zkuste žvýkačku odstranit.

  1. Citrón

Udělejte doslova citronádu pro svoje vlasy. Vymačkejte jeden citrón, smíchejte ho s vodou a použijte rozprašovač. Tuto směs už jen nastříkejte do svých vlasů a žvýkačku z nich vyčešte. Zázrak, že?

  1. Mazadlo WD – 40

Toto multifunkční mazadlo si poradí i se žvýkačkou ve vlasech. Stačí ho nastříkat do vlasů a žvýkačku pomocí hřebene vyčesat. Na závěr si vlasy pořádně umyjte.

Autor článku

Redakce VeseleBydleni.cz

Pravidelně Vám přinášíme všechny zajímavosti ze světa těch nejnovějších trendů v bydlení a zahradě. Sledujte nás a nic vám neunikne :-)


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Závěsná křesla a houpací sítě v interiéru Závěsná křesla a houpací sítě v interiéru

Závěsné křeslo či houpací síť? Výběr ani jednoho z nich nebudete litovat. Ozvláštní interiér a vytvoří prostor pro zábavu a odpočinek.

Hnědo-bílé kuchyně - kombinace, která vás dostane Hnědo-bílé kuchyně - kombinace, která vás dostane

Barva dřeva v kombinaci s bílou je pro kuchyně typická. Pokud nevíte, jakou kuchyni si zvolit, nad touto kombinací byste měli pouvažovat.

Modrá koupelna dodá vašemu bytu šmrnc Modrá koupelna dodá vašemu bytu šmrnc

Modrá se s koupelnami spojuje už nějaký ten čas. Že se jí nemusíte při zařizování koupelny vůbec obávat vás přesvědčí naše foto inspirace. Do komentářů nám nezapomeňte poslat fotky...Publikováno dne: 13.02.2018
Hodnocení článku:
(88.6%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Bojler nebo průtokový ohřívač vody? Přímý ohřev vody v koupelněBojler nebo průtokový ohřívač vody? Přímý ohřev vody v koupelně

Když vybíráte vytápěcí systém do domu či bytu, možná vás napadlo, že s průtokovým ohřívačem byste mohli ušetřit nějaké to euro. Na rozdíl od bojleru totiž ohřívá vodu jen tehdy, když to...

Jak zjistit kvalitu vody a jak získat mikrobiologický rozbor zdarma?Jak zjistit kvalitu vody a jak získat mikrobiologický rozbor zdarma?

Tekutina, bez které si život nedokážeme představit. Voda. Zvládnete bez ní 2 dny, nejvíc týden. Kvalita vody se nepodepíše jen na vašich spotřebičích, ale i na vašem zdraví. Jak...

4 tipy, jak mít šperky v bezpečí 4 tipy, jak mít šperky v bezpečí

Aby vaše klenoty skutečně vydržely roky či desetiletí, musíte se o ně samozřejmě náležitě starat. Vybrali jsme pro vás rady, jak šperky správně uskladnit.