Jak se zbavit much

Přemýšleli jste už nad tím, jak zneškodnit jednou pastí minimálně 200 much? Pokud zahubíte samičku mouchy domácí, ušetříte lidstvo přibližně o stejné množství potomků. A co tak zneškodnit jich více?

Dospělá moucha domácí

Mouchy jsou dotěrné, a přestože nezpůsobují výrazné škody, za svůj krátký, několikatýdenní život, jsou schopné vyprodukovat až 2000 vajíček. Jak proti nim bojovat?

Prevence

  • Síťky na oknech – touto jednoduchou pomůckou zabráníte mouchám i jakémukoliv jinému hmyzu dostat se do vašeho příbytku.
  • Přikryté potraviny – výrazné aroma jídla, zejména v letních měsících, přiláká tento dotěrný hmyz. Potraviny nechávejte vždy přikryté a pečlivě zabalené, minimalizujete tím riziko jejich výskytu.
  • Odpadkové koše – přeplněné odpadkové koše jsou pro tyto malé potvory výborným lákadlem. Doslova se přehrabávají za výrazným aromatem, ktoré je láká.
  • Přírodní odpuzovače – proti mouchám dokážeme bojovat i mnohem lepší, přirozenější a navíc i příjemnou formou. Odpuzují je rajčata, bazalka, ricin, máta i levandule. Květináč s rostlinou si dejte před okno a mouchy jím zaručeně zaplašíte.

 

Jak proti nim bojovat?

  1. Mucholapky – jeden z nejstarších a zároveň nejznámějších produktů v boji proti mouchám. Jejich účinek však není 100% a určitě jím nevyhubíte všechny mouchy ve vašem okolí. Poznáme vícero typů mucholapek, a to jednorázové papírové proužky s lepidlem, na které se mouchy přichytávají, nebo umělohmotné lapače, kde musíte vyložit nemalé úsilí, abyste mouchu zabili.
  2. Chemický přípravek – SOJET je účinný přípravek proti mouchám, který můžeme použít jako nátěr i postřik. Je nutné aplikovat přípravek na místa, kde mouchy obvykle odpočívají můžeme ho využít v exteriéru a bez problémů i v interiéru našeho příbytku.
  3. Elektrický odpařovač – manipulace s ním je velmi jednoduchá. V měnitelném zásobníku se nachází látka, která má silně odpuzující účinky na mouchy. Po zapnutí do elektřiny začne uvolňovať do ovzduší tyto látky.
  4. Elektrický lapač – funguje na základě UV zářivky. V lapači se nachází kovová mřížka, která je pod elektrickým napětím. Moucha přilákaná světlem narazí na mřížku, což ji usmrtí.
  5. Elektrický odpuzovač – po zapojení do elektřiny vydává vysokofrekvenční zvuk (pre lidské ucho neslyšitelný), který mouchy odhání.
  6. Nechemický systém na lapání much – REDTOP na mouchy je návnada, která se ve fóliovém sáčku smíchá s vodou. Směs láká mochy do lapače, ze kterého už nedokážou vyletět. Jeho výhodou je i to, že neškodí životnímu prostředí a ozónu.

Domácí rady

1. Jablko a hřebíčky – budete potřebovat několik jablek a přibližně 1 pohár hřebíčku. Do jablek napíchejte aromatické hřebíčky a rozmístěte je po domě – na místa, kde se mouchy obvykle vyskytují nejčastěji.

2. Citronela a kokosový olej – tato domácí past proti mouchám si nevyžaduje obtížnou přípravu. Nakapejte 20–30 kapek citronely do 3 dcl kokosového oleje (v tekutém skupenství), přelejte do malých nádob a rozmístěte po domě.

3. Česnek, skořice a feferonky –  všechny přísady promíchejte dohromady a rozsypte v okolí základů vašeho příbytku. V koutech a štěrbinách se tak vytvoří silové pole, které je odpuzuje.

4. Voda s hřebíčkem/levandulí – tuto směs nalijte do rozprašovače, bylinky či koření nechte louhovat přibližně hodinu a na závěr se pusťte do práce. Snad to ty malé potvory odradí okamžitě.

Autor článku

Redakce VeseleBydleni.cz

Pravidelně Vám přinášíme všechny zajímavosti ze světa těch nejnovějších trendů v bydlení a zahradě. Sledujte nás a nic vám neunikne :-)


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Červený obývací pokoj - každého upoutá na první pohled Červený obývací pokoj - každého upoutá na první pohled

Toužíte po obývacím pokoji, z níž bude sálat radost a energie? Vyměňte bílé, šedé a béžové barvy za červenou a dodejte jí nový život v horkých odstínech! Vaše obývák se změní k nepoznání.

Modrá koupelna dodá vašemu bytu šmrnc Modrá koupelna dodá vašemu bytu šmrnc

Modrá se s koupelnami spojuje už nějaký ten čas. Že se jí nemusíte při zařizování koupelny vůbec obávat vás přesvědčí naše foto inspirace. Do komentářů nám nezapomeňte poslat fotky...

Žlutá ložnice - výběr, který neobanujete Žlutá ložnice - výběr, který neobanujete

Máte rádi žlutou barvu? Pak by neměla ve vaší ložnici chybět. Povzbudit vás spánek a krásně prosvětlí místnost. V žluté ložnici se budete cítit komfortně.Publikováno dne: 18.02.2018
Hodnocení článku:
(89.6%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Elektrické deky, vyhřívací podložky a papuče zpříjemní zimní dny Elektrické deky, vyhřívací podložky a papuče zpříjemní zimní dny

Elektrické deky, podložky a ostatní pomůcky vás příjemně zahřejí a pomohou i s mnohými zdravotními těžkostmi. Poradíme vám, jak si vybrat správně.

Tvrdá voda v domácnosti. Jak si s ní poradit? Tvrdá voda v domácnosti. Jak si s ní poradit?

Tvrdá voda je problémem mnoha domácností. Jak si s ní poradit, aby vaše spotřebiče vydržely déle? S následujícími radami si s tvrdou vodou určitě poradíte.

Jak si vybrat nejlepší myš k notebooku a PC? Oblíbené jsou laserové i optické myši Jak si vybrat nejlepší myš k notebooku a PC? Oblíbené jsou laserové i optické myši

Každý, kdo denně pracuje na počítači, potřebuje počítačovou myš. V případě, že je to váš případ, budete určitě dobrou myš potřebovat. Pomůžeme vám vybrat správně.