Jak se zbavit vinných mušek a smutnic?

Kupujete si ovoce a neustále v něm máte mušky? Někdy dokážou tito malí tvorové udělat víc škody, než byste předpokládali. Právě proto byste měli vědět, jak se jich zbavit.

Vinná muška - Drosophila

V našem článku vám poradíme jak na to...

Rozdíl mezi vinnými muškami a smutnicemi

Zásadní rozdíl mezi dvěmi černými muškami – vinnými muškami a smutnicemi, je ten, že vinné mušky mají raději plody. Od toho, co mají nejraději, se odvodil i jejich název. Smútnice preferují vlhkou hlínu. Také se vyskytují i v půdách květináčů. Další rozdíl mezi těmito muškami je i ten, že tye vinné se velmi rychle množí. Právě proto dokážou snadno zamořit domácnost.

 

Vinné mušky – jak na ně?

Vinné mušky, nebo také ovocné mušky se často vyskytují u kontejnerů, protože mají velmi rády shnilé ovoce. Snadno se pak dostanou do domů a budou vás uvnitř neustále otravovat. Pokud se jich chcete zbavit, chce to trochu trpělivosti.

V první řadě je důležité, abyste měli vždy uklizeno. Uvnitř, zejména v kuchyni, dbejte na to, aby v míse s ovocem nebylo nic shnilého. Nezapomínejte ani na odpadkový koš. Ten by měl být vždy zavřený, aby vinné mušky nic necítily. Mnohým se určitě zalíbí octová past, která je jednoduchým trikem. Budete potřebovat jen trochu octa, který nalejete do poháru. Ten následně obalíte igelitovým sáčkem a uděláte pár dírek, aby se do něj mušky mohly lehce dostat. Pokud vám vadí vůně octa, potom si udělejte past ze zbytků ovoce, která funguje stejně dobře.

V případě, že chcete bojovat proti těmto otravným "spolubydlícím" účinněji, vsaďte na vysavač. Ten můžete použít tehdy, když se na jednom místě vyskytuje víc mušek. Jednoduše je povysáváte a pytlík hned vyhodíte.

Vhodný je také elektrický lapač, který mušky naláká a následně usmrtí. Za nejlacinější lapač na hmyz zaplatíte cca 7 eur.

Elektrický lapač vinných mušek

Jak se zbavit mušek smutnic?

Dalším druhem mušek jsou smutnice.  Zbavit se jich není až takový problém, jak to na první pohled vypadá. Pokud jste si však mysleli, že můžete použít stejný plán, jako u vinných mušek, musíme vás zklamat.

Pokud se chcete smutnic zbavit navždy, musíte nechat půdu vyschnout. Vaši rostlinu zalévejte zespodu, odkud si kořeny vezmou dostatek vody. Půda vyschne a díky tomu usmrtíte i všechny živé tvory. Dobrým řešením je také zasypat povrch půdy v květináči křemičitým pískem. Rostlině se nic nestane, ale larvy vyhynou. Do substrátu můžete zamíchat i tabák. Dávejte však pozor, abyste to zbytečně nepřehnali. Takto se zbavíte velmi snadno dalších potomků, kteří by vám mohli páchat škodu.

Někdy však nastane větší problém. Tyto malé černé mušky máte v bytě. V tomto případě vám pomohou lepicí pásky na mušky, do nichž se chytí.

Žluté lepicí destičky na hmyz do květináče

Tip redakce TopByvanie.sk: Do květináčů, v nichž pozorujete výskyt smutnic, vložte žluté lepicí destičky na hmyz.

Autor článku

Naďa Černá

Jsem bloggerka a copywriterka, která miluje psaní článků, fotografování a práce na sociálních sítích. Kromě toho, že stále studuji a píšu, velmi...


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Dětský pokoj pro dívku - nemusí to být jen růžová Dětský pokoj pro dívku - nemusí to být jen růžová

Vybíráte vhodné zařízení do pokoje pro své dítě? Chce do svého pokoje růžovou, fialovou, bílou, případně žlutou? V naší galerii najdete různé inspirace do dětského pokoje pro dívku.

Červená barva kuchyně citelně zvýší váš apetit Červená barva kuchyně citelně zvýší váš apetit

Posviťme si aspoň trochu na to, co všechno by nám červená barva měla nabídnout. Nápady na designování a kombinování barev se nechte inspirovat fotkami v článku. 

Skříňky pod TV - praktické a poutavé zároveň Skříňky pod TV - praktické a poutavé zároveň

Máte už vybrán stolek pod TV? Není to tak jednoduché jak jste si na začátku mysleli? Možná vám pomohou se rozhodnout naše tipy. Nechte se inspirovat naší galerií.Publikováno dne: 19.05.2018
Hodnocení článku:
(92.6%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Rakouskou či německou drogerii koupíte online. Zkušenosti potvrzují, že je kvalitnější Rakouskou či německou drogerii koupíte online. Zkušenosti potvrzují, že je kvalitnější

Kosmetika z Německa, rakouská drogerie a celkově dovoz drogerie ze Západu se stává u nás trendem. Je skutečně drogerie z Rakouska či Německa kvalitnější? Prozradíme vám to v našem článku.

Jak skladovat pečivo? Nejlepší chlebníky do kuchyně podle recenzí a testů jsou od Tescomy a Tupperware Jak skladovat pečivo? Nejlepší chlebníky do kuchyně podle recenzí a testů jsou od Tescomy a Tupperware

Nejlepší originální wok pánve? Recenze chválí značky Tefal, Tescoma či Delimano Nejlepší originální wok pánve? Recenze chválí značky Tefal, Tescoma či Delimano

Přišli jste na chuť asijské kuchyni? Kromě kvalitních surovin a přísad si opatřete správné nádobí. Na co je wok dobrý, v čem se liší od běžné pánve a čeho si při jeho koupi všímat?...