Jak se zbavit zápachu z myčky nebo pračky

Máte doma myčku nádobí nebo pračku, která po otevření vždy smrdí? Proti tomuto problému se dá velmi snadno bojovat, jen musíte vědět jak.

Čištění špíny pod těsněním v pračce

Máme pro vás dnes pár tipů a rad, díky kterým se zápachu zbavíte navždy!

Jak odstranit zápach z myčky?

Nemusíte se divit, když vám z myčky jde smrad. Každý den tam vkládáte špinavé nádobí, které má svůj vlastní zápach. Bez pravidelného čištění vaší myčky můžete zapomenout na příjemnou vůni. Na odstranění zápachu existuje několik rad, které můžete využít i vy.

Skvělým pomocníkem je například ocet, který stačí nalít do šálku, položit do vrchního koše myčky a pustit celý mycí cyklus na nejvyšší teplotu. Jednoduše si tak vyčistíte myčku nádobí octem.

Nesmíte však zapomenout ani na tu největší špínu, která je usazená na viditelných místech. Tu můžete jednoduše setřít navlhčeným hadříkem. Nezabráníte tím tak jen nepříjemnému zápachu, ale také bakteriím, které by se mohly rozšiřovat dál.  

Existují však i přípravky na čištění myčky nádobí nebo vůně do myčky nádobí. Můžete si tak vybrat z mnoha vůní, které se vám budou líbit. Údržba myčky nádobí je velmi důležitá, a proto byste ji neměli zanedbat.

Přípravek na čištění myčky Finish

Osvěžovač do myčky Sunlight

Nejhlavnější důvod zápachu z myčky je zejména ten, že jsou po bocích a na spodku usazené bakterie, které rozkládají zbytky jídla. Jídlo tak zůstává v myčce a smrdí každým dnem víc. Zápach dělá i nádobí, které vkládáte do myčky, protože jsou na něm nalepené zbytky jídla.

Jak se zbavit nepříjemného zápachu z pračky?

Vytahujete každý den smrdící prádlo z pračky a chcete, aby to skončilo? Měli byste tedy vědět, jak vyčistit těsnění na pračce, které je mnohokrát příčinou zápachu. Na trhu najdete prostředky na čištění pračky, které by vás mohly problému zbavit, ale jde to i jinými, domácími, triky.

Na začátku musíte vypustit přebytečnou usazenou vodu. Hned potom důkladně vyčistěte těsnění, zaměřte sa i na hůře dostupná místa, která bývají přeplněná nečistotami. Nezapomeňte pořádně vyčistit a vydezinfikovat plastový dávkovač na prací prostředek a aviváž. Pro tento účel můžete použít například i starý zubní kartáček, s nímž se dostanete i do méně dostupných prostor.

Čištění zásobníku pracího prostředku v pračce

Potom násypku naplňte kyselinou citronovou v prášku nebo sodou bikarbonou, můžete přidat i trochu octa a zapněte program na 90 °C na prázdno. Tato směs by měla pračku zbavit všech usazených nečistot, a dokonce i vodního kamene.

Velmi účinné je také čištění pračky Savem. Jednoduše nalijte Savo do pračky (min. 3 dcl) a pustěte běžný prací program.

Čistič pračky Liquidator

Na zapáchající pračku však můžete použít i prostředky na čištění pračky, které koupíte v obchodech. Ty vám zajistí příjemnou vůni a jistotu, že vaše pračka bude čistá. Mezi tyto čističe patří například i Liquidator čistič pračky, který najdete většinou ve 200gramovém balení. 

Autor článku

Dominika Ježová

Vždy jsem hledala způsob, jak kreativní cestou vyjádřit představy a myšlenky, které ve mně dřímali. Přivedlo mě to k psaní a od té doby miluji, že...


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Námořnická modrá a bílá Námořnická modrá a bílá

Modrá v nás vyvolává pocity důvěry, bezpečí a celkové harmonie. Bílá je barvou minimalismu, který je absolutně nadčasový. I díky své neutralitě tvoří bílá barva s "těžší" námořnickou...

Moderní dřevodekor kuchyně - dejte šanci aktuálním trendům Moderní dřevodekor kuchyně - dejte šanci aktuálním trendům

Plánujete zařizovat kuchyni a líbí se vám moderní kuchyně se vzorem dřeva? Potom začněte uvažovat nad drevodekorovou kuchyňskou linkou.

Šedý obývací pokoj - hodí se do každého bytu Šedý obývací pokoj - hodí se do každého bytu

Šedá patří k nejoblíbenějším barvám při zařizování interiéru. Je univerzální a výborně se kombinuje s ostatními barvami, což zaručuje obrovskou variabilitu v zařizování.Publikováno dne: 12.06.2018
Hodnocení článku:
(91%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Jak se zbavit špačků na zahradě?Jak se zbavit špačků na zahradě?

Máte zahrádku plnou sladkého ovoce a nic z úrody si nevychutnáte, protože vám ji rok co rok obere špaček? Podívejte se s námi na to, jak těžce vypěstovanou úrodu ochránit účinně a...

Jak ušetřit  vodu v domácnosti? Recyklace vody a splachování použitou vodouJak ušetřit vodu v domácnosti? Recyklace vody a splachování použitou vodou

Spotřeba vody představuje vedle elektřiny a topení značnou položku na účtech v domácnostech. Proto jsme si pro vás připravili několik účinných, ale zato jednoduchých tipů a rad, které...

Jak jednoduše vyčistit sklokeramickou desku?Jak jednoduše vyčistit sklokeramickou desku?

Čištění desky z tvrzeného skla je jednoduché. Stačí znát pár postupů a triků a deska bude stále jako nová. Poradíme vám, jak na to.