Jak si správně zařídit předsíň? Jaký nábytek do předsíně?

Při aranžování bytů nebo domů se většinou postupuje od největších místností až po ty menší, jakou je i předsíň nebo chodba.

Zařízení předsíně a předsíňový nábytek

Jasně, je dobré, když máme pěknou kuchyňi, dobře vypadající obývák a tak podobně, ale právě vzpomínaná předsíň je vstupní bránou do vašeho příbytku a právě proto byste jí měli věnovat stejnou míru pozornosti.

Oblíbené produkty

Proč je zařizování předsíně důležité?

U předsíní je velmi důležité dbát na jejich vizuální stránku, a to ze dvou důvodů. V první řadě je to proto, že pro naše návštěvy, rodinu nebo přátele je to to první, co v našem domě/bytě uvidí. Na základě toho si utvoří obraz o našem domově.

Druhým důvodem je naše vlastní spokojenost. Dům opouštíme v podstatě každý den aspoň jednou, a proto by měla předsíň vypadat tak, aby nás nenudila, a také by měla plnit jistá funkční kritéria jako například dostatek úložného prostoru. Přesuňme se tedy ke konkrétním kritériím při zařizování předsíně.

Zařízení předsíně

Prostor pro boty a oblečení

Tím nejdůležitějším požadavkem je prostor. V předsíni míváme uskladněné boty, pantofle na doma, bundy, kabáty, mikiny a jiné různé věci. Proto se velmi snadno může stát, že v tom budeme mít pořádný chaos a nebudeme si umět najít to, co právě potřebujeme. Dostatek prostoru oceníte zejména v zimě, když nosíme víc vrstev oblečení.

Potřebujeme tedy skříňku na boty – na trhu najdeme množství druhů těchto skříněk, a proto je výběr pestrý. Poličky, skříňky, podlouhlé, vysoké typy – záleží na našich preferencích. Zohledňujeme, kolik místa potřebujeme a co se nám líbí.

Vybíráme z katalogu

Pozrite si viac produktov z kategórie botníky

Od bot plynule přecházíme k věšákům. Tady je situace v podstatě stejná a také výběr je široký. Stojací věšáky, háčky na stěnu nebo jiné alternativy – důležité je, abyste měli přehled v zavěšených věcech. Při zařizování vezměte do úvahy fakt, že v případě návštěv budete potřebovat věšáků víc.

Vybíráme z katalogu

Pozrite si viac produktov z kategórie věšáky

Vestavěná skříň – ano, nebo ne?

Problematika vestavěné skříně, takzvaného dodatkového úložného prostoru, se týká zejména domácností s větším počtem členů. Není vůbec neobvyklým jevem, že někteří si v chodbě neuschovávají jen oblečení pro danou sezónu, ale mají tam všechny věci, které používají napříč celým rokem.

Pokud patříte mezi tyto domácnosti a prostorové podmínky vám to dovolují, tak byste si to měli rozdělit následovně. Věšáky můžete používat na věci, které v té době používáte pravidelně, a do velké skříně si uložíte věci pro jiná roční období. Bavíme se hlavně o zimním oblečení zabírajícím mnoho místa – kabáty, čapky, šály a tak podobně.

Velké skříně do předsíně

Pokud nechcete řešit plánování a realizaci vestavěných skříní, tak můžete sáhnout i po klasických skříních do předsíně.

Další doplňky

Sem určitě musíme zařadit zrcadlo. Zrcadlo v předsíni je velmi vděčným prvkem, protože si můžete svůj celkový „look“ upravit těsně před odchodem. Ideální zrcadlo je takové, ve kterém se vidíte celý na výšku. V chodbě si někteří z nás často odkládají klíče nebo peněženku, a pokud to děláte i vy, tak z praktického hlediska vám určitě pomůže, když si pro tyto věci vyhradíte stabilní a viditelné místo.

Vybíráme z katalogu

Pozrite si viac produktov z kategórie zrcadla do předsíně

V rámci rozšíření úložného prostoru na trhu najdete mnohé pěkné skříňky, závěsné poličky, které splní svoji funkci plus oživí celý prostor. Pro úplné pohodlí by bylo fajn, když do předsíně zakomponujete židličku nebo lavičku, na které se pohodlně můžete obout. A když už připomínáme obouvání, tak mnozí rádi využívají „služby“ obouváku. Z hlediska čistoty doporučujeme před dveře položit rohožku.

Odkapávač na boty je další „vychytávka“, která svůj účel splní hlavně během zimy nebo během sychravých upršených dní.

Prohlédnout nabídku předsíňového nábytku

Estetické doladění

Prostor máme vyřešený, pojďme ho na závěr zdokonalit! V tom by nám mohla pomoci nějaká nápaditá tapeta nebo obraz.

Komplet předsíňový nábytek

Je to věc, která sice není nutná, ale dané místnosti to velmi pomůže, hlavně když máme prázdnou stěnu. Co se týká podlahy, tak tam můžeme investovat do koberce – vylepší vzhled a také můžete po něm chodit obutí.

Zobrazit produkty v kategorií:

Autor článku

Jaroslav Uram

K psaní článků jsem se dostal už na gymnázium a za těch pár let se z toho vyvinulo skvělé hobby a mám v plánu ho naplno rozvíjet i nadále. Na psaní...


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Černá koupelna - vypadá lépe než by se mohlo zdát Černá koupelna - vypadá lépe než by se mohlo zdát

Černou v koupelně si neví mnoho lidí ani představit. A to i přesto, že působí vskutku elegantně a nadčasově. Nechte se inspirovat.

Patrová postel - šetří místo a děti ji milují Patrová postel - šetří místo a děti ji milují

Co dělat, když máte jen jednu dětský pokoj, ale dvou mrňousů? Skvělým řešením, které šetří místo, je patrová postel. Děti ji budou milovat, hrozí však, že se poperou o to, kdo bude spát...

Studentský pokoj - měla by se líbit nejen vám, ale i vašemu dítěti Studentský pokoj - měla by se líbit nejen vám, ale i vašemu dítěti

Zařizování studentského pokoje může být pořádný boj. Rodič chce často něco jiného než samotné dítě a potom vznikají rozbroje. Zkuste však vyjít studentovi vstříc a nakonec budete všichni...Publikováno dne: 16.10.2018
Hodnocení článku:
(92.6%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Přehozy na manželskou postel jsou velmi praktické. Vyhýbejte se levným materiálůmPřehozy na manželskou postel jsou velmi praktické. Vyhýbejte se levným materiálům

Přehoz na postel je nejen estetickou záležitostí, ale také chrání vaše ložní prádlo před prachem, který víří v místnosti. Navíc dodá místnosti šmrnc. Nevěříte?

Slevové kódy na nábytek, spotřebiče a elektronikuSlevové kódy na nábytek, spotřebiče a elektroniku

Dnes už najdete slevové kupony a kódy téměř na všechno, co běžně kupujete. Často je můžete využít při nákupu ve velkých a ověřených e-shopech a ušetřit tak pár korun.

Česká verze hry Scrabble Original přináší hodiny zábavy pro každéhoČeská verze hry Scrabble Original přináší hodiny zábavy pro každého

Tato společenská hra je celosvětovým hitem. Milují ji malí, mladí, velcí i staří. Zajímali jste se někdy o to, jak stolní hra Scrabble vlastně vznikla a jaké verze se prodávají?