Jak skladovat pečivo? Nejlepší chlebníky do kuchyně podle recenzí a testů jsou od Tescomy a Tupperware

Potravina, která je neodmyslitelnou a každodenní součástí našich domácností. Řeč je o chlebu. Když ho kupujete, je voňavý a křupavý. Jednoduše neodolatelný. Přinesete si ho domů a po pár hodinách je gumový nebo tvrdý jako kámen.

Dřevěný chlebník na skladování pečiva

Za jeho znehodnocení může nesprávné skladování. Dá se vůbec uchovat pečivo v čerstvém stavu déle než pár hodin? Odpověď je ano. Naučíme vás, jak správně skladovat chléb a už nikdy nevyjde nazmar ani krajíc. Nejúčinnější pomůckou jsou chlebníky do kuchyně.

Jak dlouho vydrží chléb při vhodném skladování?

Nikdy se ho nepřejíme, ale přesto si ho nevážíme. Průměrná domácnost vyhodí až 30 % ze zakoupeného chleba do koše. Takové plýtvání vás ročně vyjde pěkně draho, přitom stačí chlebík vhodně uskladnit a můžete ho s chutí sníst do posledního drobku. Jak dlouho vlastně pečivo vydrží v poživatelném stavu? Platí, že chléb vydrží déle než ostatní druhy pečiva. Je to hrubou kůrkou, která lépe drží vlhko uvnitř střídky. V ideálních podmínkách chléb vydrží 7 dní. Běžné bílé pečivo můžete skladovat v obstojné kvalitě přibližně 3 dny

Pekaři doporučují chlebníky

Odborníci se shodují na tom, že nejlepším způsobem, jak skladovat kváskový chléb nebo jak skladovat rohlíky či jakýkoliv jiný druh běžného pečiva, je chlebník. Tato nádoba na uskladnění chleba nesmí ve vaší domácnosti chybět. V obchodech si můžete vybírt z desítek druhů nebo značek. Moderní chlebníky se vyrábějú většinou ze dřeva, nerezu či plastu. Kromě praktické funkce plní i tu estetickou. Jsou velmi pěkným doplňkem kuchyně. Při výběru vsaďte na ověřené značky či recenzované produkty. Jen ty nejlepší chlebníky udrží vaše pečivo dlouho čerstvé.

Vybíráme z katalogu

Pozrite si viac produktov z kategórie chlebníky

Chlebník Tupperware udrží pečivo dlouho čerstvé

Pokud zvažujete, že si opatříte Tupperware chlebník, recenze každého uživatele tohoto produktu vás přesvědčí o správnosti vašeho rozhodnutí. Populární značka domácích potřeb totiž přinesla plastový chlebník, který odvádí z pečiva nadměrnou vlhkost a zároveň zabraňuje jeho vysušování. Pokud se zajímáte o Tupperware chlebník, cena je vyšší než u běžných značek. Eliminací vyhazovaného pečiva se vám však po krátkém čase všechny peníze vrátí zpět.

Česká kvalita a tradice je Tescoma

Populární česká značka domácích potřeb už dlouhé roky přináší českým i slovenským zákazníkům prvotřídní pomůcky do kuchyně. Kvalitní chlebník Tescoma se prodává ve dvou rozměrech. Na jeho výrobu použili vysokoodolný plast. Univerzální bílá barva z něho dělá neutrální doplněk hodící se do každé kuchyně. Samozřejmostí je praktičnost výrobku. Chleba udrží křupavý až několik dní. 

Nesprávné skladování pečiva

Většina z nás skladuje chleba a pečivo v sáčku, ve kterém je přinese z obchodu. Tato metoda je sice pohodlná, ale ne ideální. Pečivo v sáčku zgumovatí už po pár hodinách. Je to tím, že nedýchá. Vlhkost, kterou chléb či rohlíky vylučují, se hromadí uvnitř sáčku. Pečivo prakticky okamžitě ztratí svoji křupavost a po pár dnech dokonce kvůli vlhku zplesniví. Pečivo v tomto stavu se nedá použít ani na domácí výrobu strouhanky a může putovat rovnou do koše.

Skladování chleba v plastovém sáčku

V mnohých domácnostech skladují chléb v ledničce. Tady narážíme na problém. Chlad způsobí rychlé vysušení pekárenských produktů. Platí zásada, že čím je kůrka výrobku tenčí, tím rychlejší se vnitřek vysuší. V praxi to tedy vypadá tak, že chléb snese víc než rohlíky nebo žemle. Jistě jste slyšeli, že chléb se často používá jako jeden z neutralizátorů pachů. Při delším skladování v ledničce tak nasaje nepříjemnou vůni a takto znehodnocený by vám jistě nechutnal.

Babiččina rada na závěr

Naše babičky sice neměly takové technické vychytávky jako chlebník, zlušenosti je ale naučily, jak pečivo skladovat tak, aby dlouho vydrželo. Plýtvat jídlem se přece nemá. Chleba balily do bavlněné utěrky. Ta zabraňovala vysušování a také pohlcovala vlhko. Chleba tak údajně vydržel čerstvý celé dny. Utěrka chlebník sice nenahradí, ale můžete ji použít jako nouzové řešení. Také můžete chleba nebo pečivo v utěrce vložit do chlebníku a znásobit tak jeho ochranu.

Zobrazit produkty v kategorií:


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Černá koupelna - vypadá lépe než by se mohlo zdát Černá koupelna - vypadá lépe než by se mohlo zdát

Černou v koupelně si neví mnoho lidí ani představit. A to i přesto, že působí vskutku elegantně a nadčasově. Nechte se inspirovat.

Inspirace pro vaši terasu a zahradu - připravte si příjemné posezení Inspirace pro vaši terasu a zahradu - připravte si příjemné posezení

Plánujete upravit svou terasu či zahradu, avšak nemáte nápady? Vyzkoušejte některý z našich tipů.

Bílé kuchyně - v bílé bude vaše malá kuchyně vypadat větší Bílé kuchyně - v bílé bude vaše malá kuchyně vypadat větší

Jednoduchá, jemná, čistá a nadčasová. Přesně taková je bílá barva, která se stále více objevuje i jako barva kuchyně.Publikováno dne: 02.08.2019
Hodnocení článku:
(89.2%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Jak ušetřit  vodu v domácnosti? Recyklace vody a splachování použitou vodouJak ušetřit vodu v domácnosti? Recyklace vody a splachování použitou vodou

Spotřeba vody představuje vedle elektřiny a topení značnou položku na účtech v domácnostech. Proto jsme si pro vás připravili několik účinných, ale zato jednoduchých tipů a rad, které...

Jak jednoduše vyčistit sklokeramickou desku?Jak jednoduše vyčistit sklokeramickou desku?

Čištění desky z tvrzeného skla je jednoduché. Stačí znát pár postupů a triků a deska bude stále jako nová. Poradíme vám, jak na to.

Nejčastější problémy s pračkou a jejich řešeníNejčastější problémy s pračkou a jejich řešení

Trh nabízí stovky různých modelů praček, které spolehlivě plní svůj účel. Ani jedna však není bez chyb. Jaké jsou nejčastější problémy s pračkou a jak je řešit? Dozvíte se v našem článku.