Jak skladovat pečivo? Nejlepší chlebníky do kuchyně podle recenzí a testů jsou od Tescomy a Tupperware

Potravina, která je neodmyslitelnou a každodenní součástí našich domácností. Řeč je o chlebu. Když ho kupujete, je voňavý a křupavý. Jednoduše neodolatelný. Přinesete si ho domů a po pár hodinách je gumový nebo tvrdý jako kámen.

Dřevěný chlebník na skladování pečiva

Za jeho znehodnocení může nesprávné skladování. Dá se vůbec uchovat pečivo v čerstvém stavu déle než pár hodin? Odpověď je ano. Naučíme vás, jak správně skladovat chléb a už nikdy nevyjde nazmar ani krajíc. Nejúčinnější pomůckou jsou chlebníky do kuchyně.

Oblíbené chlebníky ze dřeva, nerezi nebo oceli

Jak dlouho vydrží chléb při vhodném skladování?

Nikdy se ho nepřejíme, ale přesto si ho nevážíme. Průměrná domácnost vyhodí až 30 % ze zakoupeného chleba do koše. Takové plýtvání vás ročně vyjde pěkně draho, přitom stačí chlebík vhodně uskladnit a můžete ho s chutí sníst do posledního drobku. Jak dlouho vlastně pečivo vydrží v poživatelném stavu? Platí, že chléb vydrží déle než ostatní druhy pečiva. Je to hrubou kůrkou, která lépe drží vlhko uvnitř střídky. V ideálních podmínkách chléb vydrží 7 dní. Běžné bílé pečivo můžete skladovat v obstojné kvalitě přibližně 3 dny

Pekaři doporučují chlebníky

Odborníci se shodují na tom, že nejlepším způsobem, jak skladovat kváskový chléb nebo jak skladovat rohlíky či jakýkoliv jiný druh běžného pečiva, je chlebník. Tato nádoba na uskladnění chleba nesmí ve vaší domácnosti chybět. V obchodech si můžete vybírt z desítek druhů nebo značek. Moderní chlebníky se vyrábějú většinou ze dřeva, nerezu či plastu. Kromě praktické funkce plní i tu estetickou. Jsou velmi pěkným doplňkem kuchyně. Při výběru vsaďte na ověřené značky či recenzované produkty. Jen ty nejlepší chlebníky udrží vaše pečivo dlouho čerstvé.

Vybíráme z katalogu

Pozrite si viac produktov z kategórie chlebníky

Chlebník Tupperware udrží pečivo dlouho čerstvé

Pokud zvažujete, že si opatříte Tupperware chlebník, recenze každého uživatele tohoto produktu vás přesvědčí o správnosti vašeho rozhodnutí. Populární značka domácích potřeb totiž přinesla plastový chlebník, který odvádí z pečiva nadměrnou vlhkost a zároveň zabraňuje jeho vysušování. Pokud se zajímáte o Tupperware chlebník, cena je vyšší než u běžných značek. Eliminací vyhazovaného pečiva se vám však po krátkém čase všechny peníze vrátí zpět.

Česká kvalita a tradice je Tescoma

Populární česká značka domácích potřeb už dlouhé roky přináší českým i slovenským zákazníkům prvotřídní pomůcky do kuchyně. Kvalitní chlebník Tescoma se prodává ve dvou rozměrech. Na jeho výrobu použili vysokoodolný plast. Univerzální bílá barva z něho dělá neutrální doplněk hodící se do každé kuchyně. Samozřejmostí je praktičnost výrobku. Chleba udrží křupavý až několik dní. 

Nesprávné skladování pečiva

Většina z nás skladuje chleba a pečivo v sáčku, ve kterém je přinese z obchodu. Tato metoda je sice pohodlná, ale ne ideální. Pečivo v sáčku zgumovatí už po pár hodinách. Je to tím, že nedýchá. Vlhkost, kterou chléb či rohlíky vylučují, se hromadí uvnitř sáčku. Pečivo prakticky okamžitě ztratí svoji křupavost a po pár dnech dokonce kvůli vlhku zplesniví. Pečivo v tomto stavu se nedá použít ani na domácí výrobu strouhanky a může putovat rovnou do koše.

Skladování chleba v plastovém sáčku

V mnohých domácnostech skladují chléb v ledničce. Tady narážíme na problém. Chlad způsobí rychlé vysušení pekárenských produktů. Platí zásada, že čím je kůrka výrobku tenčí, tím rychlejší se vnitřek vysuší. V praxi to tedy vypadá tak, že chléb snese víc než rohlíky nebo žemle. Jistě jste slyšeli, že chléb se často používá jako jeden z neutralizátorů pachů. Při delším skladování v ledničce tak nasaje nepříjemnou vůni a takto znehodnocený by vám jistě nechutnal.

Babiččina rada na závěr

Naše babičky sice neměly takové technické vychytávky jako chlebník, zlušenosti je ale naučily, jak pečivo skladovat tak, aby dlouho vydrželo. Plýtvat jídlem se přece nemá. Chleba balily do bavlněné utěrky. Ta zabraňovala vysušování a také pohlcovala vlhko. Chleba tak údajně vydržel čerstvý celé dny. Utěrka chlebník sice nenahradí, ale můžete ji použít jako nouzové řešení. Také můžete chleba nebo pečivo v utěrce vložit do chlebníku a znásobit tak jeho ochranu. 

Oblíbené chlebníky ze dřeva, nerezi či oceli

Zobrazit produkty v kategorií:


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Originální stojany na deštníky Originální stojany na deštníky

I vaše předsíň si zaslouží nádech originality! Projevte svou osobnost a kreativitu při výběru doplňků a dodejte život i té najponurejšej vstupní hale.

Černý gauč se stane dominantou každého obývacího pokoje Černý gauč se stane dominantou každého obývacího pokoje

Je černý gauč dobrou volbou? Určitě ano. Podívejte se, jak dobře může v místnosti vypadat a s čím vším se dá kombinovat.

Botník by neměl chybět ve vaší předsíni Botník by neměl chybět ve vaší předsíni

Malá či velká botník, určitě by neměla chybět ve vaší předsíni. Jde o prakticky kousek, který vám pomůže udržovat pořádek a mít přehled ve vaší obuvi. Botník ve formě skříňky nebo...Publikováno dne: 02.08.2019
Hodnocení článku:
(89.4%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Rakouskou či německou drogerii koupíte online. Zkušenosti potvrzují, že je kvalitnější Rakouskou či německou drogerii koupíte online. Zkušenosti potvrzují, že je kvalitnější

Kosmetika z Německa, rakouská drogerie a celkově dovoz drogerie ze Západu se stává u nás trendem. Je skutečně drogerie z Rakouska či Německa kvalitnější? Prozradíme vám to v našem článku.

Nejlepší originální wok pánve? Recenze chválí značky Tefal, Tescoma či Delimano Nejlepší originální wok pánve? Recenze chválí značky Tefal, Tescoma či Delimano

Přišli jste na chuť asijské kuchyni? Kromě kvalitních surovin a přísad si opatřete správné nádobí. Na co je wok dobrý, v čem se liší od běžné pánve a čeho si při jeho koupi všímat?...

6 důvodů proč koupit elektrický zubní kartáček sobě i dětem 6 důvodů proč koupit elektrický zubní kartáček sobě i dětem

Péče o zuby můžeme zdokonalit použitím elektrického zubního kartáčku. Proč si jej opatřit? Sepsali jsme pro vás výhody, pro které se vyplatí vyměnit jej za váš klasický ruční zubní...