Jak vybrat barové židle

Neméně důležitým prvkem při správném navržení barového pultu je výběr barových židlí. Barové židle jsou jeho neoddělitelnou součástí a dotvářejí celkový dojem.

Barové židle v interiéru kuchyně

Mohou nenápadně splynout se zbytkem kuchyně nebo se stát její dominantou. Největší důraz je ale třeba v každém případě klást na bezpečnost, která se odvíjí od stability barových židlí. 

Čeho všeho si všímat při výběru?

Barové židle musí být přizpůsobené výšce barového pultu. Vzdálenost mezi sedací plochou barové židle a deskou barového pultu by měla být přibližně 25 až 30 cm. Rozestup mezi jednotlivými barovými židlemi by měl být minimálně 55 cm. Je dobré, když si můžete sezení na barových židlích vyzkoušet, přítažlivý vzhled totiž nezaručuje pohodlí. Pokud však nakupujete přes internet, zaměřte se spíše na recenze a rady lidí.

Jaký materiál je nejlepší?

Barovou židli přizpůsobujeme zpravidla vzhledu místnosti, v níž se bude židle nacházet. Nejvíc využívané jsou barové židle s pochromovanou nohou. Pokud jste si zvolili moderní nábytek, barovými židlemi s nerezovou konstrukcí a koženou sedací plochou určitě nic nepokazíte.

Pro moderní místnosti tu je v neposlední řadě velmi oblíbený plast, jehož údržba je velmi jednoduchá. Plastové sedací části barových židlí se však často vyznačují značně nepohodlným sezením. Jsou nestabilní a spíše vyhovují jako designový kousek než jako místo na sezení.

Plastové barové židle v kuchyni

 

Pro klasicky zařízenou místnost jsou ideální dřevěné barové židle, které barevně korespondují se zbytkem. Jsou nejen elegantní, ale i pevné.  Při sezení vás určitě nezklamou. Také klaďte důraz na výběr sedáku. Čalouněný sedák je obvykle měkčí a přinese vám větší pohodlí než plastový.

Vybíráme z katalogu

Pozrite si viac produktov z kategórie barové židle

Důležité funkce, které vám ulehčí výběr

Výškové nastavení

Existují dva typy barových židlí. Otočné výškově nastavitelné barové židle a stabilní barové židle na 4 nohách. Otočné židle jsou více prodávané a vyhledávané. Jejich hlavní výhodou je, že se přizpůsobí velikosti každého barového pultu, mají moderní ddesign, kterým osvěží místnost. Výhodou barových židlí na 4 nohách je zase pevnost, stabilita a elegantní design.

Opěrka na záda

Mnozí ocení barové židle s opěradlem, které pomáhá udržovat správnou polohu při sezení. Výhodou opěrky je jednoznačně komfort, ktorý při dlouhodobém sezení  určitě oceníte. Pokud  se rozhodneme pro barovou židli bez opěrky, i u ní najdete výhody. Praktické schování pod pult a optické rozšíření prostoru, které je plusem hlavně v malých místnostech.

Kovové barové židle v kuchyni

Opěrka na ruce

Pokud chcete využívat barové židle i při čtení nebo práci, potom opěrky určitě oceníte. Nevýhodou je jen to, že se nepřizpůsobí každému typu postavy.

Opěrka nohou

U barových židlí je třeba si dát pozor také na opěrku nohou, která je umístěná ve spodní části barové židle. Tato opěrka by neměla mít příliš ostré hrany, které by mohly způsobovat bolest bosým chodidlům.

Galéria obrázkov

Zobrazit produkty v kategorií:

Autor článku

Redakce VeseleBydleni.cz

Pravidelně Vám přinášíme všechny zajímavosti ze světa těch nejnovějších trendů v bydlení a zahradě. Sledujte nás a nic vám neunikne :-)


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Zrcadlo do předsíně rozhodně patří Zrcadlo do předsíně rozhodně patří

Máte ve své předsíni zrcadlo? AK vám v ní chybí, měli byste to co nejdříve napravit. V galerii najdete inspirace, kam ho do místnosti umístit.

Knihovny - obývák si bez nich nebudete vědět představit Knihovny - obývák si bez nich nebudete vědět představit

Jsou knihy nedílnou součástí vašeho života a obklopujete se jimi ve velkém? Pak jim pořiďte pořádnou knihovnu, v níž se budou vyjímat a která se zas bude vyjímat ve vašem obývacím pokoji.

Černobílá kuchyň - ověřená klasika, která nezklame Černobílá kuchyň - ověřená klasika, která nezklame

Černo-bílá barevná kombinace je podle vás nudná? Nesouhlasíme. Přesvědčte se o tom, že černobílá kuchyň může být nadčasová a netradiční.Publikováno dne: 14.04.2018
Hodnocení článku:
(92.4%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Jak vybrat nejlepší jídelní stůl i do malé kuchyně? Oblíbené jsou rozkládací, ale také sety se židlemi Jak vybrat nejlepší jídelní stůl i do malé kuchyně? Oblíbené jsou rozkládací, ale také sety se židlemi

Pokud chcete ve svém domě či bytě vytvořit ideální stolovací podmínky, výběr stolu je potřebné přizpůsobit různým proměnným. Podívejte se na to, jak správně vybrat jídelní stoly.

Jaké jsou výhody nábytku z masívu dubu, buku, borovice, smrku nebo palisandru? Jaké jsou výhody nábytku z masívu dubu, buku, borovice, smrku nebo palisandru?

Masív je mimořádně oblíbeným přírodním materiálem. Jaký nábytek z masívu do interiéru vybrat? Z jakého dřeva masív je? Toto a ještě víc se dozvíte v našem dnešním článku.

Sklápěcí postele i se sedačkou nejen pro hosty Sklápěcí postele i se sedačkou nejen pro hosty

Díky této skvělé „vychytávce“ budete mít dostatek prostoru v místnosti a v případě potřeby máte velmi rychle o jednu postel víc. Jaké jsou její další výhody? Prozradíme vám!