Jak vybrat barové židle

Neméně důležitým prvkem při správném navržení barového pultu je výběr barových židlí. Barové židle jsou jeho neoddělitelnou součástí a dotvářejí celkový dojem.

Barové židle v interiéru kuchyně

Mohou nenápadně splynout se zbytkem kuchyně nebo se stát její dominantou. Největší důraz je ale třeba v každém případě klást na bezpečnost, která se odvíjí od stability barových židlí. 

Čeho všeho si všímat při výběru?

Barové židle musí být přizpůsobené výšce barového pultu. Vzdálenost mezi sedací plochou barové židle a deskou barového pultu by měla být přibližně 25 až 30 cm. Rozestup mezi jednotlivými barovými židlemi by měl být minimálně 55 cm. Je dobré, když si můžete sezení na barových židlích vyzkoušet, přítažlivý vzhled totiž nezaručuje pohodlí. Pokud však nakupujete přes internet, zaměřte se spíše na recenze a rady lidí.

Jaký materiál je nejlepší?

Barovou židli přizpůsobujeme zpravidla vzhledu místnosti, v níž se bude židle nacházet. Nejvíc využívané jsou barové židle s pochromovanou nohou. Pokud jste si zvolili moderní nábytek, barovými židlemi s nerezovou konstrukcí a koženou sedací plochou určitě nic nepokazíte.

Pro moderní místnosti tu je v neposlední řadě velmi oblíbený plast, jehož údržba je velmi jednoduchá. Plastové sedací části barových židlí se však často vyznačují značně nepohodlným sezením. Jsou nestabilní a spíše vyhovují jako designový kousek než jako místo na sezení.

Plastové barové židle v kuchyni

 

Pro klasicky zařízenou místnost jsou ideální dřevěné barové židle, které barevně korespondují se zbytkem. Jsou nejen elegantní, ale i pevné.  Při sezení vás určitě nezklamou. Také klaďte důraz na výběr sedáku. Čalouněný sedák je obvykle měkčí a přinese vám větší pohodlí než plastový.

Vybíráme z katalogu

Pozrite si viac produktov z kategórie barové židle

Důležité funkce, které vám ulehčí výběr

Výškové nastavení

Existují dva typy barových židlí. Otočné výškově nastavitelné barové židle a stabilní barové židle na 4 nohách. Otočné židle jsou více prodávané a vyhledávané. Jejich hlavní výhodou je, že se přizpůsobí velikosti každého barového pultu, mají moderní ddesign, kterým osvěží místnost. Výhodou barových židlí na 4 nohách je zase pevnost, stabilita a elegantní design.

Opěrka na záda

Mnozí ocení barové židle s opěradlem, které pomáhá udržovat správnou polohu při sezení. Výhodou opěrky je jednoznačně komfort, ktorý při dlouhodobém sezení  určitě oceníte. Pokud  se rozhodneme pro barovou židli bez opěrky, i u ní najdete výhody. Praktické schování pod pult a optické rozšíření prostoru, které je plusem hlavně v malých místnostech.

Kovové barové židle v kuchyni

Opěrka na ruce

Pokud chcete využívat barové židle i při čtení nebo práci, potom opěrky určitě oceníte. Nevýhodou je jen to, že se nepřizpůsobí každému typu postavy.

Opěrka nohou

U barových židlí je třeba si dát pozor také na opěrku nohou, která je umístěná ve spodní části barové židle. Tato opěrka by neměla mít příliš ostré hrany, které by mohly způsobovat bolest bosým chodidlům.

Galéria obrázkov

Zobrazit produkty v kategorií:

Autor článku

Redakce VeseleBydleni.cz

Pravidelně Vám přinášíme všechny zajímavosti ze světa těch nejnovějších trendů v bydlení a zahradě. Sledujte nás a nic vám neunikne :-)


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Dřevěné umyvadla Dřevěné umyvadla

Patříte k těm, kteří se v bytovém designu chtějí odlišit a rádi volíte netradiční řešení? Máte rádi krásu a praktičnost dřeva? Pak je pro vás dřevěné umyvadlo jako stvořené!

Zelená ložnice - budete se v ní cítit jako v bavlnce Zelená ložnice - budete se v ní cítit jako v bavlnce

Patří zelená k vašim oblíbeným barvám? Pak se jí při zařizování bytu nemusíte vůbec obávat. Podívejte se, jak se hodí například do ložnice.

Vyřezávané Halloween dýně Vyřezávané Halloween dýně

Víte kdy je Halloween? Už o pár týdnů! A máte už promyšlený motiv, který letos vyříznete na dýni? Pokud ne, pak se nemusíte stresovat - připravili jsme pro vás to nejlepší z nejlepšího....Publikováno dne: 14.04.2018
Hodnocení článku:
(92.4%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Jak vybrat osvětlení do každé místnosti? Bodová světla jsou stále populární. Jak vybrat osvětlení do každé místnosti? Bodová světla jsou stále populární.

Věděli jste, že do každé místnosti se hodí jiný typ osvětlení? Podívejte se, podle čeho si v jednotlivých místnostech osvětlení vybírat.

Dřevěná truhlice je skvělá na uskladnění hraček, prádla, ale i na sezení Dřevěná truhlice je skvělá na uskladnění hraček, prádla, ale i na sezení

Toto dědictví z minulosti je praktickým doplňkem či nábytkem, který má svoji řádnou funkci. Proč by retro dřevěná truhlice neměla chybět ani u vás doma? Inspirujte se s námi!

Jak vybrat nejlepší jídelní stůl i do malé kuchyně? Oblíbené jsou rozkládací, ale také sety se židlemi Jak vybrat nejlepší jídelní stůl i do malé kuchyně? Oblíbené jsou rozkládací, ale také sety se židlemi

Pokud chcete ve svém domě či bytě vytvořit ideální stolovací podmínky, výběr stolu je potřebné přizpůsobit různým proměnným. Podívejte se na to, jak správně vybrat jídelní stoly.