Jak vybrat dětskou postýlku

Dětská postýlka je kusem nábytku, který je v prvních třech letech nejvíce spjatý se životem dítěte. Důležité jsou praktické vlastnosti postýlky, jak například snadná manipulace, polohovatelnost a samozřejmě zdravotní nezávadnost. 

Dětská postýlka v pokojíčku

Děťátko stráví v postýlce mnoho času, proto je vhodné vybrat správnou postýlku pro jeho další vývoj.

Na základě čeho vybírat?

1. Materiál - dřevěné nebo plastové dětské postýlky

Na výběr máme 2 typy, klasickou masivní dřevěnou postýlku a plastovou postýlku. Dřevěné postýlky jsou všeobecně o polovinu dražší než plastové, ale na pohled jsou mnohem přitažlivější. Plastové dětské postýlky často působí laciným dojmem. Vzhled ale není jediným faktorem, ktorý ovlivňuje její výběr. Dřevo je kvalitnější a stabilnější. Nezapomínejte však na to, že dřevěná postýlka vás vyjde mnohem dráž.

2. Rošt do dětské postýlky

V případě malých dětí je velmi účinné vybrat si polohovatelný rošt. Když si děťátko začne sedat, umožní mu to lepší opření a vám lepší přístup k dítěti v jakékoliv situaci.

3. Rozměry mezer

Mezi jednotlivými příčkami by neměly být příliš velké mezery, protože může dojít k tomu, že dítě si mezerou prostrčí hlavičku. Toto je ve většině případů ošetřené, problémy mohou nastat u necertifikovaných výrobků nebo výrobků od domácích mistrů.

4. Postýlka na kolečkách

Určitě sami zjistíte, že postýlku je třeba neustále posouvat z místa na místo. Kolečka na postýlce tedy budou vaším každodenním pomocníkem. Postýlku můžete bez jakýchkoliv problémů přemisťovat nejen po pokoji, ale po celém bytě. Postýlku na kolečkach ocení hlavně maminky, které  s ní potřebují manipulovat bez pomoci jiné osoby.

Vybíráme z katalogu

Pozrite si viac produktov z kategórie postýlky

5. Měkká a zdravotně nezávadná matrace

Při koupi postýlky věnujte dostatečnou pozornost výběru matrace. Je totiž nesmírně důležité, aby bylal matrace dostatečně měkká a děťátku poskytovala potřebné pohodlí. Při výběru správné podložky, respektive chrániče matrace se doporučuje sáhnout po polyesterové spodní části a bavlněném povrchu.

6. Stahovací bok postýlky

V prvních měsících je nutné s děťátkem manipulovat velmi opatrně. Stahovací bok zjednoduší vyndávání, ale i ukládání novorozence do postýlky. U některých modelů je možné bočnici odebrat úplně. Tuto funkci oceníte tehdy, pokud chcete mít postýlku přisunutou k manželské posteli.

7. Výškově nastavitelné dno postýlky

Pokud by postýlka neměla výškově nastavitelné dno, manipulace s děťátkem by byla velmi obtížná a pro dítě dokonce nebezpečná. Při nesprávném nastavení výšky dna postýlky trpí páteř rodiče, která je i bez toho v tomto období maximálně namáhaná. Výškově nastavitelný rošť dětské postýlky zároveň prodlouží dobu jejího využití - když se dítě v postýlce staví na nohy, je vhodné rošt snížit, čímž snížime i riziko, že z ní vypadne a zraní se.

Prohlédnout si další krásné dětské postýlky

Zobrazit produkty v kategorií:

Autor článku

Redakce VeseleBydleni.cz

Pravidelně Vám přinášíme všechny zajímavosti ze světa těch nejnovějších trendů v bydlení a zahradě. Sledujte nás a nic vám neunikne :-)


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Fialová barva do ložnice? My říkáme ano! Fialová barva do ložnice? My říkáme ano!

Všechny odstíny fialové se dají dobře kombinovat s bílými stěnami a doplňky. Do takového mixu zapadne i hnědý nábytek či koberec a podlaha. Přesvědčte se o tom s námi!

Hnědo-bílé kuchyně - kombinace, která vás dostane Hnědo-bílé kuchyně - kombinace, která vás dostane

Barva dřeva v kombinaci s bílou je pro kuchyně typická. Pokud nevíte, jakou kuchyni si zvolit, nad touto kombinací byste měli pouvažovat.

Zelená ložnice - budete se v ní cítit jako v bavlnce Zelená ložnice - budete se v ní cítit jako v bavlnce

Patří zelená k vašim oblíbeným barvám? Pak se jí při zařizování bytu nemusíte vůbec obávat. Podívejte se, jak se hodí například do ložnice.Publikováno dne: 25.03.2018
Hodnocení článku:
(89.2%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Jak levně zařídit byt nebo dům? Praktické tipy i pro malý bytJak levně zařídit byt nebo dům? Praktické tipy i pro malý byt

Byt si můžete zařídit či zútulnit i bez toho, abyste investovali tisíce korun. Nabízíme vám pár tipů a triků, jak levně zařídit svůj příbytek.

Jak vybrat moderní obraz na stěnu, nad sedačku v obýváku, do ložnice či dětského pokoje?Jak vybrat moderní obraz na stěnu, nad sedačku v obýváku, do ložnice či dětského pokoje?

Obraz oživí každou místnost v domácnosti. V obýváku nebo pracovně je obraz samozřejmostí, vyhýbat se mu však nemusíte ani v kuchyni či ložnici.

Jak vybrat osvětlení do každé místnosti? Bodová světla jsou stále populární.Jak vybrat osvětlení do každé místnosti? Bodová světla jsou stále populární.

Věděli jste, že do každé místnosti se hodí jiný typ osvětlení? Podívejte se, podle čeho si v jednotlivých místnostech osvětlení vybírat.