Nejlepší komínové digestoře. Jak vybrat odsavač par

Digestoř sehrává v dnešní době stále větší roli ve vybavení kuchyně. Je neocenitelným pomocníkem, který se snadno zbaví nechtěných výparů, které se šíří z jídla. 

Moderní digestoř do domácnosti

Na trhu je dostupné  velké množství digestoří, které se liší vzhledem, způsobem filtrace, hlučností a v neposlední řadě cenou. Pomůžeme vám vybrat si ideální digestoř do vaší kuchyně a zorientovat se v důležitých funkcích, kterých je třeba si všímat při nákupu digestoře.

Oblíbené komínové digestoře

Typy digestoří

Komínová digestoř

V dnešní době patří mezi nejpopulárnější odsavače par. Budoucího majitele kuchyně zlákají hlavně svým vzhledem. Za jejich propracovaný design musíme ale často zaplatit tisíce Kč. Komínové digestoře jsou rozměrově větší než klasické zabudovatelné odsavače, a proto se hodí spíše do větší kuchyně. Umísťují se na stěnu, do prostoru mezi horní kuchyňské skříňky.

Komínové digestoře jsou často s funkcí filtrace vzduchu, a proto není potřebné potrubí pro odvod par mimo místnosti. Filtraci tu zabezpečuje jeden nebo více uhlíkových filtrů, které vyčištěný vzduch vracejí nazpět do místnosti. Uhlíkové filtry je nutné v určitých časových intervalech vyměňovat, což do jisté míry prodražuje jejich provoz. Ale ne každá komínová digestoř je vybavená funkcí recyklace vzduchu.

Vybíráme z katalogu

Pozrite si viac produktov z kategórie komínové digestoře

Ostrůvková digestoř

Jde o klasický komínový typ, který získal označení „ostrůvkový" kvůli svému umístění. Nejvhodnější umístění tohoto typu digestoře je totiž nad ostrůvkovou pracovní plochou.

Ostrůvkový digestoř v kuchyni

Zabere mnoho prostoru, proto se nedoporučuje do malých kuchaní, kde by designově nezapadla a vyčnívala. Má vysoký sací výkon, nevýhodou je však vyšší cena a složitější instalace.

Vybíráme z katalogu

Pozrite si viac produktov z kategórie ostrůvkové digestoře

Výsuvná digestoř a podskříňková digestoř

Je ideálním řešením do malých kuchyní v těsných bytech, protože zabere opravdu minimum místa. Je skutečně nenápadná. Můžete ji zasunout, když ji právě nevyužíváte, a znovu vysunout, když ji budete potřebovat. Sací výkon je cca 750 m3 / hod.

Digestoř pod kuchynskú skrinku

Podskríňkové digestoře jsou také vhodná do malých kuchyní, protože nezabere mnoho prostoru. Montuje se pod závěsné skříňky nebo volně nad sporák. Její nevýhodou je zřejmě jen nemoderní design, který mnoho zákazníků odradí.

Vybíráme z katalogu

Pozrite si viac produktov z kategórie podskříňkové digestoře

Vestavěná digestoř

Hlavní výhodou pro závěsnou zabudovatelnou digestoř je její tvar, který umožňuje maximální využití prostoru v kuchyni. Montuje se na spodní část horních kuchyňských skříněk a nezabírá téměř žádný prostor. Cena takovéto digestoře je mnohem nižší v porovnání s komínovou digestoří.

Jak vybrat digestoř (odsavač par)

  • výkon - je třeba vědět rozměry prostoru (kuchyně, popřípadě kuchyně spojené s obývákem), kde bude digestoř pracovat. Výkon se udává v m3 a měl by odpovídat minimálně 10-násobku objemu místnosti, ve které je umístěn. Pro malou kuchyň o rozloze 3 × 3 metry nám postačí digestoř s výkonem 300 m3.
  • šířka digestoře - digestoř se zpravidla umisťuje nad varnou desku popřípadě pracovní. Jeho šířka by měla být přibližně stejná nebo větší než rozměry varné desky.
  • hlučnost - liší se od typu digestoře a udává se v decibelech. Neměla by překročit hranici 60 dB. U kvalitnějších odsavačů par je hranice hlučnosti v rozmezí 45 až 50 decibelů.
  • osvětlení - nachází se v přední části digestoře a sehrává vcelku užitečnou a praktickou funkci. Digestoř může být vybaven halogenovými nebo LED žárovkami. LED technologie je samozřejmě výhodnější, protože je více úsporná a má delší životnost.
  • odtah vzduchu - existují dva typy odtahů - vnitřní a vnější. Doporučuje se vnější, kdy jsou páry odváděny odtahovým potrubím, šachtou nebo komínem do venkovního prostředí. V případě vnitřního odtahu mluvíme o přefiltrování vzduchu. Kdy se teplý, nahromaděný vzduch z jídla přefiltruje a vrací zpět do kuchyně.

Oblíbené komínové digestoře

Zobrazit produkty v kategorií:

Autor článku

Redakce VeseleBydleni.cz

Pravidelně Vám přinášíme všechny zajímavosti ze světa těch nejnovějších trendů v bydlení a zahradě. Sledujte nás a nic vám neunikne :-)


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Hnědá ložnice - je to dobrá volba? Hnědá ložnice - je to dobrá volba?

Barvu do ložnice si vybírejte podle svých pocitů. Pokud se vám hnědá líbí a zklidňuje vás, pak se do vaší ložnice hodí.

Skříňky pod TV - praktické a poutavé zároveň Skříňky pod TV - praktické a poutavé zároveň

Máte už vybrán stolek pod TV? Není to tak jednoduché jak jste si na začátku mysleli? Možná vám pomohou se rozhodnout naše tipy. Nechte se inspirovat naší galerií.

Dětský pokoj v podkroví - vytvořte dítěti vhodný prostor na všechny aktivity Dětský pokoj v podkroví - vytvořte dítěti vhodný prostor na všechny aktivity

Toužili jste i vy jako dítě po pokoji v podkroví? Pokud máte šanci svému dítěti zařídit pokoj v podkroví, neváhejte. Inspirujte se v naší galerii.Publikováno dne: 12.04.2018
Hodnocení článku:
(89.2%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Nejlepší kamera do auta s GPS a nočním viděním? Xiaomi i Prestigio Roadrunner 140Nejlepší kamera do auta s GPS a nočním viděním? Xiaomi i Prestigio Roadrunner 140

Pokud trávíte hodně času za volantem, určitě jste už byli svědkem nejedné nebezpečné situace. Kamerový záznam z palubní kamery v autě vám možná jednou přijde vhod jako objektivní...

Nejlepší tepovač koberců, sedaček nebo matrací pro domácnost? Kärcher nebo ZelmerNejlepší tepovač koberců, sedaček nebo matrací pro domácnost? Kärcher nebo Zelmer

Pokud máte doma víc koberců, určitě jednou za čas hledáte způsob, jak je vyčistit.   Pomůže vám s tím tepovač, resp. vysavač na tepování koberců a my vám poradíme, jak si ten vhodný...

Nejlepší kombinovaný sporák? Recenze a test chválí Mora, Beco, Amica, Bosch a GorenjeNejlepší kombinovaný sporák? Recenze a test chválí Mora, Beco, Amica, Bosch a Gorenje

Kombinovaný sporák s plynovou vrchní deskou a elektrickou troubou představuje vhodný kompromis mezi kvalitou vaření a energetickou úsporností. Víte, podle čeho si vybrat?