Nejlepší komínové digestoře. Jak vybrat odsavač par

Obsah článku:

Digestoř sehrává v dnešní době stále větší roli ve vybavení kuchyně. Je neocenitelným pomocníkem, který se snadno zbaví nechtěných výparů, které se šíří z jídla. 

Moderní digestoř do domácnosti

Na trhu je dostupné  velké množství digestoří, které se liší vzhledem, způsobem filtrace, hlučností a v neposlední řadě cenou. Pomůžeme vám vybrat si ideální digestoř do vaší kuchyně a zorientovat se v důležitých funkcích, kterých je třeba si všímat při nákupu digestoře.

Oblíbené komínové digestoře

Typy digestoří

Komínová digestoř

V dnešní době patří mezi nejpopulárnější odsavače par. Budoucího majitele kuchyně zlákají hlavně svým vzhledem. Za jejich propracovaný design musíme ale často zaplatit stovky euro. Komínové digestoře jsou rozměrově větší než klasické zabudovatelné odsavače, a proto se hodí spíše do větší kuchyně. Umísťují se na stěnu, do prostoru mezi horní kuchyňské skříňky.

Komínové digestoře jsou často s funkcí filtrace vzduchu, a proto není potřebné potrubí pro odvod par mimo místnosti. Filtraci tu zabezpečuje jeden nebo více uhlíkových filtrů, které vyčištěný vzduch vracejí nazpět do místnosti. Uhlíkové filtry je nutné v určitých časových intervalech vyměňovat, což do jisté míry prodražuje jejich provoz. Ale ne každá komínová digestoř je vybavená funkcí recyklace vzduchu.

Vybíráme z katalogu

Pozrite si viac produktov z kategórie komínové digestoře

Ostrůvková digestoř

Jde o klasický komínový typ, který získal označení „ostrůvkový" kvůli svému umístění. Nejvhodnější umístění tohoto typu digestoře je totiž nad ostrůvkovou pracovní plochou.

Ostrůvkový digestoř v kuchyni

Zabere mnoho prostoru, proto se nedoporučuje do malých kuchaní, kde by designově nezapadla a vyčnívala. Má vysoký sací výkon, nevýhodou je však vyšší cena a složitější instalace.

Vybíráme z katalogu

Pozrite si viac produktov z kategórie ostrůvkové digestoře

Výsuvná digestoř a podskříňková digestoř

Je ideálním řešením do malých kuchyní v těsných bytech, protože zabere opravdu minimum místa. Je skutečně nenápadná. Můžete ji zasunout, když ji právě nevyužíváte, a znovu vysunout, když ji budete potřebovat. Sací výkon je cca 750 m3 / hod.

Digestoř pod kuchynskú skrinku

Podskríňkové digestoře jsou také vhodná do malých kuchyní, protože nezabere mnoho prostoru. Montuje se pod závěsné skříňky nebo volně nad sporák. Její nevýhodou je zřejmě jen nemoderní design, který mnoho zákazníků odradí.

Vybíráme z katalogu

Pozrite si viac produktov z kategórie podskříňkové digestoře

Vestavěná digestoř

Hlavní výhodou pro závěsnou zabudovatelnou digestoř je její tvar, který umožňuje maximální využití prostoru v kuchyni. Montuje se na spodní část horních kuchyňských skříněk a nezabírá téměř žádný prostor. Cena takovéto digestoře je mnohem nižší v porovnání s komínovou digestoří.

Důležité parametry při výběru digestoře

Výkon

Výkon digestoře je důležitým bodem, od něhož se musíte odrazit při výběru digestoře. Je nutné znát rozměry  prostoru (kuchyně, případně kuchyně spojené s obývákem), kde bude digestoř pracovat.  Výkon se udává v m3 a měl by odpovídat minimálně 10násobku objemu místnosti, v níž je umístěná. Pro malou kuchyni o rozloze 3 × 3 metry nám postačí digestoř s výkonem 300 m3.

Šířka digestoře

Zpravidla se digestoř umísťuje nad varnou desku, popřípadě pracovní. Její šířka by měla být přibližně stejná nebo větší než rozměry varné desky.

Komínový digestoř nad varnou desku

Hlučnost

Dalším kritériem pro správný výběr je hlučnost digestoře. Hlučnost se liší podle typu digestoře a udává se v decibelech. Neměla by překročit hranici 60 dB. U kvalitnějších odsavačů par je hranice hlučnosti v rozmezí 45 až 50 decibelů.

Osvětlení

Osvětlení se nachází v přední části digestoře a sehrává vcelku užitečnou a praktickou roli. Digestoř může být vybavená halogenovými nebo LED žárovkami. LED technologie je samozřejmě výhodnější, protože je více úsporná a má delší životnost. 

Odtah vzduchu

Máme dva typy odtahu – vnitřní a vnější. Doporučuje se vnější, kdy jsou páry odváděné odtahovým potrubím, šachtou nebo komínem do venkovního prostředí. V případě vnitřního odtahu mluvíme o přefiltrování vzduchu. Kdy se teplý, nahromaděný vzduch z jídla přefiltruje a vrací nazpět do kuchyně.

Oblíbené komínové digestoře

Zobrazit produkty v kategorií:

Autor článku

Redakce VeseleBydleni.cz

Pravidelně Vám přinášíme všechny zajímavosti ze světa těch nejnovějších trendů v bydlení a zahradě. Sledujte nás a nic vám neunikne :-)


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Červený obývací pokoj - každého upoutá na první pohled Červený obývací pokoj - každého upoutá na první pohled

Toužíte po obývacím pokoji, z níž bude sálat radost a energie? Vyměňte bílé, šedé a béžové barvy za červenou a dodejte jí nový život v horkých odstínech! Vaše obývák se změní k nepoznání.

Červená ložnice: Volba pro lidi, kterým nechybí odvaha Červená ložnice: Volba pro lidi, kterým nechybí odvaha

Červená do ložnice? Ano, či ne? Pokud patří k vašim oblíbeným, neměli byste se jí vyhýbat ani v ložnici. Naše inspirace vás o tom přesvědčí.

Květiny na balkoně - potěší vás i vaše okolí Květiny na balkoně - potěší vás i vaše okolí

Toužíte po oáze květin na vašem balkoně? Po místě, kde se můžete ukrýt před ruchem města a vypít si v klidu kávu? Inspirujte se naší galerií.Publikováno dne: 12.04.2018
Hodnocení článku:
(89.2%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Minitroubu na pečení koupíte i s dvouplotýnkou a mikrovlnkou. Recenzie odporúčajú značky Tefal aj Orava Minitroubu na pečení koupíte i s dvouplotýnkou a mikrovlnkou. Recenzie odporúčajú značky Tefal aj Orava

Vsaďte na plnohodnotnou náhradu klasické trouby na pečení. Budete překvapení, co všechno dokáže. Jak vybrat tu nejlepší minitroubu na pečení, vám prozradíme v našem článku!

Jaký ohřívač na terasu? Nejlepší jsou plynové a terasové infrazářiče Jaký ohřívač na terasu? Nejlepší jsou plynové a terasové infrazářiče

Chtěli byste si posedět na terase i v podzimních či zimních měsících?  V našem článku vám poradíme, jaký ohřívač na terasu si vybrat a jakých parametrů si při jeho výběru všímat.

Jak vybrat nejlepší elektrický hrnec na vaření nebo pečení? Recenze chválí rýžovary, remosky i multifunkční hrnce Jak vybrat nejlepší elektrický hrnec na vaření nebo pečení? Recenze chválí rýžovary, remosky i multifunkční hrnce