Jak vybrat domácí pekárnu na chléb a bagety

Vůně a chuť čerstvého chleba je k nezaplacení. Doma pečený chléb byl někdy běžnou záležitostí, dnes je to spíše výjimečný stav.

Domácí pekárna na chléb a bagety

S příchodem domácí pekárny se pečení chleba zjednodušilo a domácí chléb momentálně zažívá svůj boom. Pekárna vám těsto vymísí, upeče a v kuchyni máte krásně čisťoučko.

Oblíbené produkty

Domácí pekárna nejen na pečení chleba

Jednou z výhod, proč do domácí pekárny investovat, je vždy čerstvý chléb a jiné pečivo. Pokud se pečení věnujete častěji, v pekárně najdete skvělého pomocníka, protože vymísí i jiné než chlebové těsto. Vyberte program, a než si pekárna pohraje s těstem, vy máte čas přichystat si na pečení ostatní ingredience.

Na výběru domácí pekárny si dejte záležet

Domácí pekárnu chcete, ale nemáte ani tušení, na co se při jejím výběru zaměřit a jakou si vybrat? Zkuste si vyhledat recenze domácích pekáren a přečtěte si, jaké zkušenosti mají s pekárnou lidé, kteří ji už používají. Je to nejlepší způsob, jak se o pekárně dozvědět pikantnosti, o kterých se v návodu nevypráví.

Mají ji všichni, koupím si ji i já?

Skutečně pekárnu potřebujete, nebo ji chcete jen proto, že ji má sousedka? Domácí pekárna nepatří mezi nejlacinější domácí spotřebiče, a pokud ji neplánujete naplno využít, investici do pekárny si rozmyslete. Sousedka není dobrým důvodem. Toužíte se ráno probouzet při vůni čerstvého chleba a chcete vědět, z čeho se skládá? Jste celiatik a chleby, které jsou pro vás v nabídce, vám nechutnají, ale vy toužíte po čerstvém pečivu, na které se budete těšit? Tak jste tu správně!

Mít pěknou domácí pekárnu není všechno

Vybrali jste si pekárnu, která se vám líbí a která se hodí k ostatnímu zařízení kuchyně? To je sice pěkné, ale bude ta pekárna dostatečně velká a splní všechno, co od ní očekáváte? Chystáte se péct pro sebe, nebo pro celou rodinu? Stačí vám taková, která upeče jen malý 500g bochníček, nebo potřebujete chléb, aby se najedla celá rodina?

Domácí chléb z pekárny

Na trhu jsou pekárny, které upečou 500, ale i 1800gramový chléb. Předtím, než se pre nějakou domácí pekárnu rozhodnete, dobře zvažte, jaký chléb z ní chcete vytáhnout.

Za kvalitu si připlaťte

Na trhu se setkáte s lacinějšími i dražšími variantami domácí pekárny. Pokud berete pečení chleba vážně, tak do své nové pekárny zainvestujte a vyberte si takovou, která má nerezové tělo. Aby ji brzy nezapeklo, aby moc nehučela a aby z ní při pečení bylo cítit vůni chleba a ne přehřátý plast. Pekárna spálí mnohem méně elektřiny, i když pečení v ní trvá 3 až 5 hodin. Ne všechny pekárny jsou stejné. Zjistěte si, jakou spotřebu má ta vaše a zda se můžete za srovnatelné kvality dostat k ještě výhodnejší.

Vybíráme z katalogu

Pozrite si viac produktov z kategórie domácí pekárny

Jeden nebo dva háky na mísení?

Pečete jen pro sebe a stačí vám malý chleba? Stačí vám pekárna s jedním hákem. Při mísení většího množství těsta vám už ale stačit nemusí. Pokud chcete pekárnu využít i při mísení jiného druhu těsta, tak zvolte raději tu se dvěmi háky. Těsto bude propracovanější a vzdušnější. Pekárna s jedním hákem vám místo v kuchyni neušetří. Počet háků nemá na velikost pekárny žádný vliv.

Nejen na pečení chleba

Domácí pekárna nemusí být určená jen na mísení a pečení chleba. Kromě tohoto programu může mít i další. Nastavíte si program na hnětení těsta na těstoviny, kynutý koláč, chléb na několik způsobů (bez soli, bezlepkový, rychlý bílý), ale můžete v ní vyrobit i chutný džem nebo jogurt.

Multifunkční domácí pekárna na pečení chleba i vaření džemu

Čím víc možností, tím lépe. Využijte všechny možnosti, které vám pekárna nabízí.

Každý den si dopřejte jiný chléb

Domácí pekárna recepty na chléb najdete na každé dobré stránce s recepty. Pokud si chcete práci ulehčit, kupte hotové směsi, ze kterých chléb upečete nejsnadněji. Nechte se zlákat možnostmi a vyberte si směs podle své chuti. Bílý, lněný, tmavý, vícezrný, ale i směs na mazanec a vánočku. Díky dobrému kvásku, který je v dnešní době velmi oblíbený, nebo droždí váš chleba pěkně nakysne a bude krásně nadýchaný.

Domácí pekárna i pro začátečníky

S pečením chleba nemáte žádné zkušenosti? Nevadí. Domácí pekárna recepty vás krok za krokem povedou tak, aby vám z pekárny vyšel krásný voňavý a křupavý chléb. Víte, co do něj dáte, a pochutnáte si na něm víc, než na tom, který přinesete z obchodu.

Chlebové speciality pro celiaky

Potřebujete speciální chléb? Pro domácí pekárnu to není žádný problém. Celiatici si svůj chléb doma upečou stejně snadno, jako každý jiný. Pšeničnátapiová nebo jiná bezlepková mouka a ostatní ingredience a dokonalý bezlepkový chleba je na světě.

Cena za chléb z domácí pekárny

Cena chleba není stále stejná. Závisí na tom, pro jaký chléb se rozhodnete a jaké suroviny si vyberete. Klasický bílý bude lacinější než chléb, kterému dopřejete lněná, slunečnicová či tykvová semínka nebo vlašské ořechy. Ani cena mouky není stejná.

Domácí chléb se semínky z pekárny

Za zdravější chleba si připlatíte. Cena směsi na chléb je také různá. Záleží na tom, kterou si vyberete.

Inspirujte se a upečte bramborový chléb z pekárny

  • 150 g brambor
  • 300 ml vlažné vody
  • 2 kávové lžíce soli
  • 0,5 kávové lžíce octa
  • 350 g celozrnné mouky
  • 200 g hladké mouky
  • 2,5 kávové lžíce sušeného droždí
  • 1 kávová lžíca kmínu

Uvařené brambory nastrouháme na jemno a postupně přidáme další suroviny tak, jak je uvedené. Vyberte program kynuté těsto + pečení 1 hodina a nechte pekárnu pracovat za vás. Dobrou chuť!

Zobrazit produkty v kategorií:

Autor článku

Alena Kesselová

Rada si plním sny. Splněným snem bylo i knihkupectví, ve kterém jsem kralovala celých 9 let. Věřím, že lásku k psanému slovu z mých článků ucítíte...


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Dřevěné umyvadla Dřevěné umyvadla

Patříte k těm, kteří se v bytovém designu chtějí odlišit a rádi volíte netradiční řešení? Máte rádi krásu a praktičnost dřeva? Pak je pro vás dřevěné umyvadlo jako stvořené!

Námořnická modrá a bílá Námořnická modrá a bílá

Modrá v nás vyvolává pocity důvěry, bezpečí a celkové harmonie. Bílá je barvou minimalismu, který je absolutně nadčasový. I díky své neutralitě tvoří bílá barva s "těžší" námořnickou...

Stojanové věšáky mohou být praktické a originální zároveň Stojanové věšáky mohou být praktické a originální zároveň

Předsíň je první místnost, kterou návštěvník vašeho bytu uvidí. Proto by měla působit přívětivě a vyvolávat v hostech hřejivou atmosféru hned po vstupu do bytu. Zajistit to můžete...Publikováno dne: 30.10.2018
Hodnocení článku:
(89%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Jak vybrat zastřihávač na bradku, vlasy, vousy nebo chloupky v nose? Jak vybrat zastřihávač na bradku, vlasy, vousy nebo chloupky v nose?

Stále víc mužů se snaží starat o svůj vzhled. Dobrým pomocníkem je zastřihávač, se kterým nebude úprava vlasů, bradky nebo zastřihávání chloupků v nose problém.

Nejlepší tyčový vysavač? Recenze a test chválí Eta, Rowenta, Sencor a Philips Nejlepší tyčový vysavač? Recenze a test chválí Eta, Rowenta, Sencor a Philips

Tyčový vysavač je zajímavou alternativou k běžnému vysavači s hadicí. Při vysávání s ním se nemusíte příliš ohýbat a skladování je díky jeho svislému tvaru také jednodušší. Pomůžeme vám...

Nejlepší průmyslový vysavač. Recenze a test chválí Bosch, Hilti, Makita Nejlepší průmyslový vysavač. Recenze a test chválí Bosch, Hilti, Makita

Průmyslové vysavače nacházejí využití nejen na stavbě nebo v profesionálních dílnách, ale také v garážích či hobby dílnách domácích mistrů. Čeho je třeba si při jejich výběru všímat?