Nejlepší drony s kamerou – Recenze a test dronů poradí, jak vybrat

Drony je bezpodmínečně možné označit za vynález 21. století. Pro někoho je toto slovíčko stále cizím pojmem. Pravda je ale taková, že jejich využití je skutečně širokospektrální, což z dronů dělá skutečně využitelnou technologii.

Létání s dronom v přírodě

Drony s kamerou, drony na závody nebo drony na hraní. Každý si najde to svoje. Proto dříve, než se rozhodnete pro koupi dronu, zjistěte si ty nejzákladnější parametry. Právě ty vám vysvětlíme v následujícím textu.

Oblíbené produkty

Poznejte účel dronu

Všechno začíná právě v okamžiku, kdy vám v hlavě blýskne myšlenka, že právě na toto nebo toto by se vám dron hodil. A to je nejdůležitější. Poznat účel, pro který si ho chcete obstarat. Postupujte tedy systematicky. Zorientovat se v nabídce na trhu rozhodně nemusí být jednoduché. Jde však o poměrně nákladnou investici, kterou nelze brát na lehkou váhu.

Pokud hledáte dron na hraní, dron pro děti, a nepotřebujete dron s kamerou, abyste mohli fotografovat nebo natáčet videa, nepotřebujete daleký dolet nebo šílenou rychlost, jde o volbu, která váš rozpočet až tak nezatíží. Kromě toho je dron z této kategorie ideální pro začátečníky.

Naopak, když už chcete dron využívat na vašich cestách, dovolené nebo výletech, fotografování a kvalitní kamera budou zřejmě podmínkou. Logicky tedy potřebujete dron s kamerou. Existují drony, které koupíte už se zabudovanou kamerou. Pochopitelně různé kvality. Potom jsou zde drony, ke ktorým můžete dokoupit a připevnit vlastní outdoorovou kameru. Tyto drony mají všeobecně lepší dolet, víc funkcí a jsou mnohem lépe ovladatelné. Samozřejmě vyšší je i cena.

Dron s outdoorovou kamerou

Dalším účelem by mohl být případ, kdy chcete dron na závody. Drony se do povědomí dostávají poměrně rychle, a proto vás nesmí překvapit, že závody dronů nebo překonávání překážkových drah jsou jednou ze zajímavých soutěží. Tyto drony disponují vysokým výkonem, dalekým doletem a umožňují skutečnou zábavu. Zábavu pro zkušené „piloty.“

Kategorie dronů

Je nutné uvést, že dělení v rámci segmentu dronů je poměrně nesourodé, respektive dělení je víc. Můžete najít dělení podle množství rotorů (motorů), například trikoptéry, kvadrokoptéry, oktokoptéry a tak dál. V tomto případě počet vrtulí ovlivňuje stabilitu dronu. Nejčastěji se setkáváme s kvadrokoptérou (4 vrtule). Každopádně při koupi je pro uživatele nejdůležitější dělení, které si nyní vyjmenujeme.

» Ready to fly

V tomto případě už možná tušíte, že dron zakoupíte a můžete rovnou létat. Samozřejmě potom, co ho vyndáte z krabice, si pozorně přečtěte návod. Často je nutné provést určité úkony. V první řadě nabít a vložit baterii, zesynchronizovat ovladač s dronem a některé drony mají v krabici demontované vrtule, aby se nepoškodily. Žádné nářadí není třeba, vrtule většinou jednoduše zacvaknete a můžete létat.

» Bind to fly

Tato kategorie je už tak trochu pro náročnější uživatele, kteří se ve dronech přece jen vyznají víc. Ke dronu totiž není ovladač. Ten musíte dokoupit zvlášť a po koupi obou těchto komponentů spárovat a nakonfigurovat tak, aby všechno fungovalo. Často je nutné použít aplikaci ve vašem smartphonu.

Ovládání Dron pomocí smartphonu

» Almost ready to fly

V tomto směru už jde o individuální řešení. To závisí na samotném výrobci. Obvykle je však dron demontovaný a je na vaší šikovnosti a zručnosti, jak si s poskládáním poradíte. Také musíte dokoupit ovladač. V tomto případě jde často o závodní drony, kde máte umožněno dokoupit dodatečné součástky pro zlepšení výkonu atd.

» Do it yourself

Tak a toto je už skutečně světová liga. V tomto případě jde o profesionální konstruktéry, kteří si dron sestaví, nebo ho sestaví vám, přímo na objednávku. V této kategorii najdete i špičkové drony, které se využívají v stavebním průmyslu. Tato kategorie rozhodně pro běžného uživatele nebude.

Jak dron funguje?

Pokud bychom šli do každé součástky, z článku by byla kniha. Všeobecně však určitě platí, že čím je dron dražší, tím je jeho konstrukce složitější. Ve zkratce, dron se skládá nejčastěji ze 4 motorů, akumulátoru, řídicí jednotky, přijímače signálu, gyroskopů nebo GPS modulu. Právě GPS modul je velmi podstatný, protože řídicí jednotce poskytuje nejvíc údajů. Následně dron může být vybavený různými senzory, které indikují stabilitu, sílu větru nebo modelují dráhu letu. Co se týká kamery, drony s kamerou můžete koupit s různou kvalitou obrazu od HD až po 4K. Vyšší kvalita, vyšší cena.

Ovládání dronu

Vypadá to jednoduše? Není. Ovládání vyžaduje skutečnou praxi. Proto upozorňujeme, že pokud jste začátečník, rozhodně nezačínejte létat s modelem za desetitisíce korun. Raději si „pohrejte“ s lacinějším modelem, než zbytečně vyhodit peníze. Zpět k samotnému ovládání. To můžeme rozdělit na dva typy.

» Ovladač s integrovaným displejem

Těchto dronů není až tak moc. Zároveň jde obvykle o dražší modely. Jde o to, že přímo na ovladači máte displej, kde se vám zobrazuje obraz, který dron přenáší, jakož i množství údajů. Toto ovládání s pomocí páček a knoflíků má svoje výhody i nevýhody. Všechno je však jen o cviku.

Ovládání dronu pomocí aplikace

» Ovládání pomocí mobilního telefonu

Kde bychom dnes bez smartphonů byli. U dronu jsou také nutností, obvykle. Existují drony, které budete ovládat jen mobilním telefonem, kdy za pomoci wifi signálu ovládáte výšku, rychlost i směr dronu. Všechno funguje díky aplikaci výrobce, kterou si stáhnete.

Není na škodu a to bývá nejčastějším řešením, že k dronu je i ovladač, respektive ho ke dronu dokoupíte. A pomocí ovládacího terminálu tedy dron řídíte a navíc s pomocí aplikace můžete údaje a obraz přenášet do vašeho smartphonu. Ovládání ovladačem je však vždy přesnější a citlivější.

Délka letu

Bavíme se o časovém horizontu, během kterého se dron udrží ve vzduchu. Dron pro děti zvládne let po dobu maximálně 10 minut. To platí i u lacinějších modelů bez kamery. Drony s kamerou, dražší kategorie už zvládnou i přes 30 minut letu. Dolet je tak dostačující. Obvykle jde o Li-pol akumulátory, které jsou dvoučlánkové, ale mají nízkou hmotnost. Při vyšší ceně i výkonu dronu dokáže dron létat i 40 minut.

TIP: Pokud si chcete s dronem užít opravdu dlouhé minuty či hodiny letu, vyplatí se s sebou nosit náhradní baterii. Nabitou!

Dosah signálu

Samozřejmě ten se liší podle kategorie dronu. Nejvíc ho ale předurčuje cena. Je to tak. V případě dronů platí přímá úměra. Čím je vyšší cena, tím má dron lepší vlastnosti.

Dron pro začátečníka

A to se týká i dosahu signálu. Některé mají dosah 150 metrů a jiné drony z vyšší cenové kategorie vám poskytnou spolehlivý signál i na vzdálenost 3 kilometrů.

Rychlost

Ta často není až tak podstatná. Existuje rychlost stoupání, která však rozhodně není důležitá, důležité jsou bezpečný vzlet a přistání. Co se týká rychlosti letu, mluvíme o rychlosti maximálně 10–30 km/h. Avšak závodní drony dosahují rychlosti i 100 km/h.

Drony do 2 000 Kč

Pro začátečníka je tato cenová kategorie nejvhodnější a nejméně bolestivá. Takové drony spíše lze označit za hračky, doba doletu je krátká, funkce ani signál nejsou nejlepší, ale na instruktážní učení na zahradě je to nejlepší řešení.

Drony do 15 000 Kč

Zde již můžeme hovořit o dronech s kamerou, které by měly splnit vaše očekávání. Samozřejmě, vyžadují i zkušenějšího pilota. Vybaveny jsou kvalitní kamerou, lepším signálem a také délku letu okolo 30 minut.

Drony nad 25 000 Kč

V této kategorii jde o opravdu profi modely, které nabízejí nejen kvalitní obraz, fotografie či online přenos. Rovněž skvělý dosah (signál) či délku letu. Stejně tak mají množství funkcí, které určitě přivítáte ať už při ovládání nebo při natáčení.

Starší modely, které již nejsou v prodeji

Autor článku

Denis Ruščák

Spolehlivost, kreativita, respekt a chuť na sobě neustále pracovat je správný recept, jak si získat čtenáře a zároveň pokračovat. Už od dob střední...


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Moderní dřevodekor kuchyně - dejte šanci aktuálním trendům Moderní dřevodekor kuchyně - dejte šanci aktuálním trendům

Plánujete zařizovat kuchyni a líbí se vám moderní kuchyně se vzorem dřeva? Potom začněte uvažovat nad drevodekorovou kuchyňskou linkou.

Zahradní altán - oceníte ho v létě i na podzim Zahradní altán - oceníte ho v létě i na podzim

Uvažujete nad zahradním altánem? Určitě si ho do své zahrady pořiďte. Stane se pro vás oázou klidu a místem symbolizujícím odpočinek.

Šedý obývací pokoj - hodí se do každého bytu Šedý obývací pokoj - hodí se do každého bytu

Šedá patří k nejoblíbenějším barvám při zařizování interiéru. Je univerzální a výborně se kombinuje s ostatními barvami, což zaručuje obrovskou variabilitu v zařizování.Publikováno dne: 13.11.2018
Hodnocení článku:
(92.4%)

V tejto kategórií nájdete aj:

KitchenAid Artisan recenze. Kuchyňský robot má bohaté příslušenstvíKitchenAid Artisan recenze. Kuchyňský robot má bohaté příslušenství

Stylový, designový retro kuchyňský robot v mimořádně kvalitním vyhotovení? To je KitchenAid, první a jediný robot s celokovovým tělem. V našem článku vám o něm povíme víc!

Philips Hue: Smart osvětlení, v jehož společnosti se budete cítit jako v budoucnostiPhilips Hue: Smart osvětlení, v jehož společnosti se budete cítit jako v budoucnosti

Inteligentní bezdrátové osvětlení pro domácnost Philips Hue je nejen designovou záležitostí, ale také něčím, co dokáže skutečně zpříjemnit každodenní fungování. Světla si totiž můžete...

Delimano Stone Legend CopperLUX – měděné hrnce, které šetří penízeDelimano Stone Legend CopperLUX – měděné hrnce, které šetří peníze

Pokud hledáte pěkný design, kvalitní materiál a sadu, díky níž bude výbava vaší kuchyně kompletní, vyberte si Delimano Stone Legend CopperLUX. Prozradíme vám její největší výhody i...