Nejlepší elektrické koloběžky – poradíme jak vybrat

Obdivujete lidi, kteří se po městě převážejí na elektrokoloběžkách a přemýšlíte nad tím, kolik času ušetří? Tiše jim závidíte, v obchodě na elektrokoloběžky koukáte, ale ještě jste nenabrali odvahu nějakou vyzkoušet?

Elektrická koloběžka do města

Překonejte strach a vyberte si takovou, která vám bude vyhovovat nejvíc. Trochu vám s tím pomůžeme.

Oblíbené produkty

Pracovně nebo jen tak, pro zábavu

Často se ve městě pracovně přemísťujete a překonáváte kratší vzdálenosti? Tlačenice v autobusu nebo tramvaji není nic pro vás? Zkuste elektrokoloběžky s jednoduchým ovládáním a z lehkých materiálů, abyste je rychle složili a přenesli všude, kam potřebujete, a cesta do práce bude příjemná a ani se na ní nezapotíte. Nepřemýšlíte jen o práci a na elektrokoloběžce si chcete užít jen spoustu zábavy? Zohledněte to při výběru a zbytečně ji nepřeplácejte.

Elektrokoloběžky a jejich cena

Elektokoloběžky nejsou stejné a není všude stejná ani jejich cena. Na trhu najdete elektrokoloběžky za 2500, ale i za 25 000 a víc korun. Pokud s ní počítáte jako s dopravním prostředkem, který vás má včas dopravit z bodu A do bodu B, tak do ní zainvestujte. Cena se odvíjí od kvality materiálů, které elektrokoloběžku tvoří.

U elektrokoloběžky se zaměřte na

Rám

Rám a jeho robustnost určuje i nosnost elektokoloběžky. Nejběžnější je nosnost 100 až 120 kg a úzce souvisí s hmotností člověka, kterému ji kupujete. Chyťte ji do ruky a zjistěte, zda ji budete schopni bez problémů skládat a přenášet. Konstrukce je většinou lehká (vyrobená z duralu), ale před koupí si vyzkoušejte, zda s ní budete bezproblémově zacházet i vy.

Dojezd

Dojezd se u elektrokoloběžek uvádí v kilometrech nebo v minutách a není u všech stejný. Plánujete elektrokoloběžku maximálně využít? Vyberte tu, která na jedno nabití utáhne 40 km. Základem kvalitní elektrokoloběžky je baterka, která něco vydrží. Uvědomte si to dřív, než vás elektrokoloběžka na půli cesty zradí.

Baterie

Maximální dojezd je plně závislý na kapacitě baterie. Elektrokoloběžka vám na jedno nabití vydrží 40 minut, ale i několik hodin. Kvalita baterie, terén, způsob jízdy a hmotnost jezdce ovlivňuje její celkový výkon. Displej vám ukáže, kolik šťávy se v baterii ještě nachází, takže se můžete zařídit. Pokud baterie přece jen nevydrží, u většiny elektrokoloběžek můžete pokračovat klasickým způsobem a odrážet se nohama. Elektrokoloběžky jsou EKO a šetří naše prostředí.

Řízení

Rychlost na elektrických koloběžkách zvyšujete nebo snižujete páčkou na řídítkách. Počet rychlostí je různý a závisí na tom, jakou elektrokoloběžku si vyberete. Kvalitnější elektrokoloběžky jsou vybavené tempomatem, který pomůže udržovat stejnou rychlost během celé jízdy. Propojte elektrokoloběžku s telefonem a zaznamenávejte ujeté kilometry a čas. Jsou koloběžky, které dokážou přebytečnou energii z brzd vrátit do baterie –rekuperace, ale vyplatí se pouze v tom případě, že často brzdíte.

Brzdy

Nejčastějším způsobem brzdění je brzda v zadním blatníku, která elektrokoloběžku zastaví hned, jak na ni šlápnete, nebo klasická kotoučová a bubnová brzda s páčkou na řídítkách (poznáme ji např. z bicyklu). S elektrickou brzdou je brzdění plynulejší a je součástí těch komfortnějších modelů. Elektrokoloběžku můžete ovládat i přenášením váhy tak, že zatlačíte řídítka dopředu nebo je přitáhnete k sobě –gyroskopický systém. V tomto případě je zrychlení a zpomalení plynulé a vyhnete se prudkému trhavému brzdění.

Kola

Kola na elektrokoloběžkách jsou nafukovací nebo bezdušová. Bezdušová jsou z pevného materiálu a ani defekt je nezastaví, ale po určitém času je musíte celá vyměnit. Při jízdě na nich cítíte každý kamínek a to vám začne dříve či později překážet. Nafukovací se přizpůsobí terénutlumí nárazy a defekt je jejich stálou hrozbou. Výhodou je, že při poškození neměníte celé kolo, ale jen poškozenou část, ale v porovnání s bezdušovými jsou dražší. Pro začátek zvolte kolo s velikostí 5–6,5 cm a postupně je zvětšujte. Větší kola jsou rychlejší a určená pro zkušenější jezdce.

Motor

Motor je propojený s baterií. Vyšší výkon je vhodnější pro těžší lidi a komplikovanější terén. Motor elektrokoloběžky je řetězový nebo nábojový a poveze vás rychlostí 10 až 35 km/h.

 • do 100 W – elektrická koloběžka pro menší děti
 • do 350 W – středně náročný jezdec, využití ve městě
 • nad 350 W – náročný jezdec, vyšší rychlost

Elektrokolobežka Razor E300

Protismyková úprava

Skoro všechny elektrokoloběžky mají také protismykovou úpravu. Jde o vaši ochranu, protože smyk patří mezi nejčastější úrazy spojené s jízdou na elektrokoloběžce.

O elektrokoloběžkách jsme si už řekli všechno. Pokud má být vaše jízda opravdu bezpečná, doplňte si výbavu také o osvětlení, reflexní prvky a přilbu.

Koloběžka by měla splňovat určité podmínky i z hlediska samotné konstrukce. Rám elektrické koloběžky by měl být v první řadě pevný a bezpečný. Když tyto podmínky splňuje, další vlastnosti jsou už čistě pro vaše pohodlí.

Elektrické koloběžky nabízejí i nejednu technologii a funkci pro ty, kteří chtějí něco navíc.

Elektrická koloběžka Defiant DF-SK8Oblíbený model s robustní konstrukcí a přijatelnou hmotností 15 kg disponuje odpruženou přední vidlicí, díky které je jízda velmi pohodlná. Plusem je i minimální hlučnost koloběžky a vysoká nosnost – až 150 kg. Tato elektrokoloběžka s 350W elektromotorem a lithiovou baterií dosahuje rychlost 30 až 35 km/h.

Dojezd na jedno nabití je cca 20 km. Výhodou je však rychlé nabíjení baterií, které trvá přibližně 4 hodiny. Koloběžka má přední i zadní světlo, praktický stojánek a je navíc i skladná. 8palcové pneumatiky zabezpečí příjemnou jízdu bez zbytečných vibrací na nerovném povrchu.

 • Kvalitní zpracování
 • Masivní a odolná konstrukce
 • Velká kapacita baterie
 • Poměr ceny vs. kvality
 • Nedá se použít záložní baterie
 • Po vybití baterie se těžko "odráží"
 • Vyšší hmotnost koloběžky

Elektrická koloběžka Xiaomi MiJiaVýkonný a designově atraktivní model od Xiaomi je vyrobený z hliníkové slitiny a uhlíkových vláken. K jejím největším přednostem patří jednoznačně maximální rychlost až 45 km/h, dojezd – skvělých 30 až 40 km na jedno nabití (dojezd závisí na povrchu, na kterém jezdíme, i na hmotnosti jezdce) a výkon motoru až 500 W. Koloběžka má nafukovací 10" pneumatiky, kvalitní kotoučové brzdy a maximální nosnost 150 kg.

Oproti lacinějším modelům vyniká nejen maximálním stoupáním (30°), ale i drobnostmi, jakými jsou například LED podsvícení podvozku, možnost aktivace tempomatu nebo možnost synchronizace se smartphonem.

 • Robustní konstrukce
 • Vestavěné bluetooth reproduktory
 • Digitální displej
 • Dojezd
 • Vyšší hmotnost
 • Vyšší cena

Elektrická koloběžka Takira Sc8ter CarbonKvalitní elektrokoloběžka s lehkou karbonovou konstrukcí je vhodná i na delší cesty. Koloběžku s 5'' koly pohání 250W motor. Maximální rychlost Takira Sc8ter Carbon je 22 km/h, max. stoupání 15 stupňů a nejvyšší povolená hmotnost uživatele skvělých 120 kg. 24 V li-ion baterie, kterou nabijete už za 3 hodiny, zabezpečí maximální dosah až 28 km.

Tento ultramobilní model s funkcí jednoduchého složení disponuje i LCD displejem a výkonnými LED reflektory se svítivostí 120 luxů. Součástí balení je také rychlonabíječka.

 • Tichý motor
 • Skladnost
 • Rychlé nabíjení baterie
 • Nízká hmotnost – 7,5 kg
 • 5 rychlostních stupňů
 • Nižší maximální stoupání
 • Nižší maximální rychlost

Elektrická koloběžka Razor E300Aktuálně nejrychlejší elektrická koloběžka od firmy Razor s výkonem 250 W a maximální rychlostí 24 km/h se může pochválit extra tichým chodem, velkou nášlapnou plochou, ale také pevnou a odolnou konstrukcí. Tento model je možné při nejvyšší rychlosti používat přibližně 40 minut, doba nabíjení baterií je 8–11 hodin.

Velkým plusem modelu je otočná rukojeť na ovládání rychlosti jízdy. Koloběžka disponuje extra širokými 10'' pneumatikami, které zpříjemňují požitek z jízdy. Její maximální nosnost je 100 kg.

 • Výhodná cena
 • Ocelová konstrukce
 • Tichý výkonný elektromotor
 • Ovládání rychlosti přímo na řídítkách
 • Nedá se skládat
 • Nemá li-ion baterie
 • Delší nabíjení baterií

Elektrická koloběžka Joyor X5SVýkonná koloběžka se silným 500W motorem a nosností do 120 kg potěší maximální rychlostí až 35 km/h. Velkokapacitní Li-ion baterie, kterou nabijete za 5–7 hodin, se postará o výborný dojezd 55 km! Koloběžka se dá jednoduše složit, což usnadní její přenášení.

Elektrokoloběžka disponuje i přehledným barevným displejem, předním a zadním světlem, houkačkou, stojánkem nebo USB portem pro napájení. Samotnou jízdu zpříjemňuje přední tlumič, který výborně tlumí vibrace, ale i tempomat či fakt, že plyn se aktivuje až po odrazu nohou od země. Díky tomu nemůže dojít k náhodnému stlačení plynu na stojící koloběžce.

 • Extra silný motor
 • Výborný dojezd
 • Krátké nabíjení baterií
 • Skládací mechanismus
 • Vyšší cena
 • Nižší maximální stoupání (15°)

Přidat komentářPublikováno dne: 07.11.2018
Hodnocení článku:
(91.6%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Nejlepší pily ocasky - recenze a test poradí, jak vybrat Nejlepší pily ocasky - recenze a test poradí, jak vybrat

V našem článku vám prozradíme, k čemu pily ocasky slouží, proč se těší takové oblibě. Představíme vám i modely, které jsme vybrali na základě dobrých výsledků v testování a pozitivních...

Nejlepší AKU nůžky na živý plot. Podívejte se na recenze a test Nejlepší AKU nůžky na živý plot. Podívejte se na recenze a test

Nůžky na živý plot jsou povinnou výbavou každého, kdo má na zahradě nebo kolem domu vysazený živý plot. Někdo používá elektrické, benzínové a někdo právě aku nůžky. Které jsou ty nejlepší?

Nejlepší drony s kamerou – Recenze a test dronů poradí, jak vybrat Nejlepší drony s kamerou – Recenze a test dronů poradí, jak vybrat

Drony s kamerou na závody nebo drony na hraní. Každý si najde to svoje. Proto dřív, než se rozhodnete pro koupi dronu, zjistěte si ty nejzákladnější parametry. My vám prozradíme víc!