Jak vybrat elektrickou sekačku a ty nejlepší podle testu

Příchod léta s sebou kromě vysokých teplot a oddychu přináší také množství práce. Sečení trávy je rozhodně jednou z činností, které se při práci kolem domu určitě nevyhneme.

Sekání trávy elektrickou sekačkou

Abychom tuto činnost hravě zvládli, tak potřebujeme dostatečně výkonnou elektrickou sekačku. Proto jsme si pro vás připravili pár praktických rad ohledně výběru elektrické sekačky. Co je jejich výhodou a nevýhodou oproti benzínovým sekačkám? Jaké jsou nejlepší elektrické sekačky? Také vám nabídneme testy sekaček, které v konkurenci obstály nejlépe.

Nejlepší elektrické sekačky


Elektrická sekačka vs. benzínové sekačky

Trh s sekačkami se lety mění – od manuálních sekaček jsme přešli k benzinovým, ale v současnosti jednoznačně vedou elektrické. Sekání zahrady elektrickou sekačkou je jednoznačně zdravější, ekologičtější volbou. Protože elektrické sekačky jsou poháněny elektřinou, nespalují a nevylučují žádné emise, které v případě benzínových sekaček mají negativní dopad na zdraví. Negativně zdraví ovlivňuje i hluk, se kterým je třeba při chodu sekačky počítat. Při benzínových sekačkách je to až 95 dB, což je dost na to, aby vám bez ochranných sluchátek poškodily sluch. Elektrické sekačky jsou mnohem tišší, mnohé jsou hlučné do úrovně max. 75 dB, což je úroveň hluku běžného spotřebiče, např. pračky nebo sušičky.

Elektřina jako zdroj energie má navrch i s ohledem na dopad na životní prostředí. Při benzínových sekačkách se nejednou stane, že se při doplňování benzínu část z něho rozlije. Benzín tak pronikne do půdy, kterou znečišťuje, a časem se vypaří, přičemž takto znečišťuje zase vzduch. I provoz a údržba elektrických sekaček je udržitelnější než v případě benzínových. Elektrická energie je levnější, čistší a obnovitelná. Nemusíte myslet ani na výměnu mnoha součástek, což je u benzínových sekaček běžné.

Pro používání elektrické sekačky potřebujeme přístup ke zdroji elektrické energie. Elektromotor nepotřebuje tak precizní údržbu jako je tomu v případě benzínového motoru. Nemusíte měnit olej, svíčky ani se starat o filtry nebo palivo. Jedinou potřebnou údržbou elektrické sekačky je tedy jen čištění od běžných nečistot a náklady jsou tak mnohem nižší. Dalším plusem je pohodlné startování pomocí knoflíku.

Nevýhodou (vzhledem na přísun elektrické energie) je zejména to, že při sečení dvoru nebo zahrady máte omezenou sečenou plochu. Nečekejte tedy, že s elektrickou sekačkou pokosíte úplně všechno a všude. Částečně vás může zachránit robotická sekačka, která je poháněná lithiovou baterií, no výkon a výdrž nemusí být vždy dostatečná.

Rotační, vřetenové a strunové elektrické sekačky

Nerozlišujeme jen mezi sekačkami benzínovými a sekačkami elektrickými, ale také v rámci elektrických sekaček existuje několik podtypů. Ty se vyplatí znát a vědět, jaký je mezi nimi rozdíl, protože jen tak zjistíte, který druh elektrických sekaček je vhodný právě pro vaše potřeby. Podle způsobu sečení rozlišujeme rotační, vřetenové a strunové sekačky.

 • Rotační sekačky – Patří k nejoblíbenějším typům sekaček, protože se snadno používají a nestojí mnoho. Název získali díky rotujícím nožům, které sekají trávu. Jsou vhodné na středně vysokou i vysokou trávu, ale méně vhodné na údržbu krátkých trávníků.
 • Vřetenové sekačky – Tyto sekačky se běžně v domácnostech využívají méně, protože bývají dražší a jsou určeny spíše na zastřihování krátkých trávníků, hřišť či golfových kurtů. Jsou vhodné pro krátkou trávu, protože ji stříhají, čímž dosahují velmi rovnoměrný výsledek.
 • Strunové sekačky – Tento typ je běžný u benzínových sekaček, ale jsou dostupné i v elektrickém provedení. Strunové sekačky se hodí tam, kde je terén náročnější a nejde jen o trávu, ale i plevel s hrubšími stonky. Sekání je však fyzicky náročnější, ale elektrické sekačky jsou v tomto případě ekologičtější – nespotřebuje se tolik paliva.

Sekačky s pojezdem i bez

Podle způsobu obsluhy dělíme sekačky na ty s pěší obsluhou, sekačky s pojezdem a robotické sekačky.

 • Sekačky s pěší obsluhou – Tato kategorie zahrnuje typické sekačky s rukojetí, pomocí které ji obsluhující osoba tlačí před sebou a sama tak naviguje, jakým směrem bude sekačka sekat. Tento druh je ideální pro menší zahrady a trávníky a plochy s komplikovaným tvarem.
 • Sekačky s pojezdem – Sekačky s pojezdem není třeba tlačit, protože se pohánějí samy. Jde o systém pohonu, který sekačku posouvá vpřed, aniž jste ji museli tlačit například do kopce. Výsledkem bývá důkladnější posečení, protože se pohybují konstantní rychlostí, čímž je sekání rovnoměrnější.
 • Robotické sekačky – Tyto sekačky lze pokládat za příbuzné robotických vysavačů. Jsou tiché a samostatně posekají trávu na vámi ohraničeném území. Dají se ovládat přes aplikaci, kde víte zkontrolovat, jakou plochu trávy posekali. Nevýhodou je nerovnoměrný terén, se kterým by si poradili hůř.

Jak vybrat elektrickou sekačku

Při výběru elektrické sekačky třeba zvážit několik faktorů, a to hlavně prostředí, ve kterém ji budete používat, typ trávníku, na jaký ji potřebujete, ale i to, kdo bude sekačku využívat. Před koupí si proto odpovězte na otázky:

 • Jakou velkou zahradu máte? Různě velké trávníky mají rozdílné nároky na typ sekačky, větší trávníky vyžadují vyšší výkon.
 • Je vaše zahrada rovná? Zatímco některé sekačky jsou vhodné do každého terénu, jiné si poradí jen s vyrovnaným povrchem.
 • Jak často budete sekat? Některé typy sekaček jsou vhodné na časté udržování nízké trávy, ale neporadí si s přerostlou trávou a hrubšími stébly.
 • Kdo každý bude sekačku používat? Pokud má sekačku používat i teenager nebo fyzicky méně zdatná osoba, sekačka musí být lehká a musí se dát používat jednoduše.
 • Kde a kdy budete sekačku využívat? Pokud ji budete používat jen na samotě, nemusíte dbát na hlučnost nebo sekání v časných či pozdních hodinách.

Důležité jsou samozřejmě i parametry elektrických sekaček, které si třeba předem promyslet. Základní elektrické sekačky lze používat na ploše ne větší než 500 m2. Při větších plochách máte samozřejmě možnost použít výkonnější elektrické sekačky, ale stále se nevyhnete problému s omezenou sečenou plochou a s manipulací.

Výkon sekačky

Čím větší výkon, tím lépe si sekačka poradí i s větší plochou. Podle výkonu si můžeme sekačky rozdělit do 3 skupin, slabší sekačky do 1 000 W, středně výkonné do 1 500 W a sekačky s vyšším výkonem od 1 500 W a více. Jelikož výkon a plocha trávníku spolu souvisí, řiďte se rozměry plochy, kterou potřebujete posekat. Sekačku do 1 000 W si zvolte pro zahradu do 300 m2, ale nesahejte pod 700 W. Sekačku od 1 000 do 1 500 W pro zahradu do 550 m2 a sekačku s vyšším výkonem než 1 500 W (1 600 či 1 800 W) volte v případě zahrad s rozměrem 550 a více m2. Výkon však nesouvisí pouze s rozlohou trávníku, ale také tím, s jak přerostlou trávou si má poradit. Pokud máte uhlazený trávník, který udržujete každé 2 týdny, na výkonu až tak nezáleží. Pokud však necháváte trávu přerůst a v trávníku se nachází plevel s hrubšími stonky, sečení bude náročnější a sekačka bude potřebovat vyšší výkon.

Výkon benzínové či elektrické sekačky je důležitý parametr

Šířka záběru a výška sečení

Šířka záběru je údaj, který hovoří o tom, jaký široký pás trávy poseká sekačka při jediném přejetí. Mít široký záběr znamená rychleji pokosený trávník, ale široký záběr nemusí být vždy výhodou. Při menších trávnících a plochách s komplikovaným tvarem je výhodnější menší záběr do 30 cm. Při středně velkých plochách by měla mít sekačka záběr do 40 cm a čím je zahrada větší, tím větší by měl být i záběr. Při větších sekačkách a traktorech to může být i 70 cm. Větší záběr znamená i větší sekačka a náročnější ovladatelnost, proto berte vždy v úvahu rozlohu zahrady.

Výška sečení se může zdát jako poměrně zanedbatelné kritérium, ale rozhodně je důležité ho zvážit. Při kratších, udržovaných trávnících se doporučuje udržovat výšku trávy na úrovni 2 cm, přičemž sekat by se měla jednou za 1–2 týdny, podle ročního období. Při užitkových trávnících, např. v částech zahrady, kde míváte grilování, kde se hrají děti nebo trávíte volný čas, se doporučuje udržovat tráva vysoká 3–5 cm. Výška trávníku záleží na ročním období – v létě roste rychleji a doporučuje se udržovat častěji, na podzim a na jaře lze sekat o něco méně často. Při sekání se přitom doporučuje zkosit vždy jen jednu třetinu trávy, jinak byste ji mohli poškodit a zpomalit růst. Při výběru výšky sečení je proto třeba brát v úvahu řadu faktorů, a proto se skutečně doporučuje sahat po sekačkách s výškovým nastavením.

Způsob napájení

Podle způsobu napájení rozlišujeme mezi sekačkami napájenými prostřednictvím kabelu a sekačkami s baterií. Sekačky s kabelem mají tu výhodu, že je před použitím nemusíte nabíjet a také se nemusíte starat o to, jak dlouho vydrží baterie na jedno nabití. Jsou výhodnější i z cenového hlediska, ale kabel může být i nevýhodou. Platí to v případě trávníků, kde není dostupné připojení do sítě nebo byste na připojení potřebovali skutečně dlouhý prodlužovací kabel. V takových případech se vyplatí investovat spíše do akumulátorových sekaček, kde se vám kabel nebude motat pod nohy a vzít si je můžete i tam, kde elektřinu nemáte, např. na chatu. Sekačky na baterii mohou mít menší výkon a pokud potřebujete pokosit větší plochu, možná budete muset sekačku průběžně nabít. Při koupi sekačky s kabelem je tedy důležité zkontrolovat si délku kabelu a při koupi akumulátorové sekačky zase čas, jak dlouho vydrží kosit na jedno nabití.

Sběrný koš, mulčování nebo boční vyhazování?

Většina elektrických sekaček, i když ne všechny, disponuje sběrným košem. Pokud si chcete práci co nejvíce usnadnit, sběrný koš by vám neměl chybět – jinak vás po sečení čeká ještě hrabání a zametání trávy. Co si při sběrném koši všímat? V první řadě jeho kapacitu. Čím je větší, tím lépe, protože ho budete muset méně často vyprazdňovat a práce vám půjde rychleji. Při malém koši budete muset dělat časté přestávky, což může být při sečení větší plochy nepříjemné, proto nesahejte po koších menších než 30 l. Pozornost věnujte i tomu, jakým způsobem je sběrný koš přichycen, jak snadno se vybírá, vyprazdňuje a zakládá zpět.

Oblíbenou volbou jsou sekačky s mulčovačem. Ty trávu nesbírají, ale vracejí ji zpět v podobě mulče. Takové sekačky fungují jiným způsobem – čepele nože totiž trávu nejen zkosí, ale ji i rozdrtí na zcela malé částečky. Tráva v takovém stavu představuje pro trávník výživu v podobě dusíku, fosfátu a dalších stopových prvků. To znamená, že trávník nejen posekáte, ale zároveň mu dodáte živiny. Avšak roztroušený mulč na trávníku nevypadá tak pěkně a uhlazeně, jako když trávu jednoduše posbíráte.

Možností je i elektrická sekačka s bočním vyhazováním. Pokud trávu nechcete sklízet do koše ani mulčovat, může ji sekačka vyhazovat do strany a vy ji můžete poté použít. Většinou se vyhazování provádí přes plastový tunel, který trávu vyhazuje do rovnoměrných pásů.

Pro co se tedy rozhodnout? V první řadě jde o to, jak vysokou trávu budete sekat. Mulčování je vhodnější pro kratší, často udržované trávníky. Vysoká tráva a hrubé stonky plevelů nejsou pro mulčování právě nejvhodnější. Při drcení by zůstaly větší části rostlin, které by se na trávníku rozkládaly déle a nepůsobily by esteticky. Pokud trávník pravidelně udržujete, mulčování je určitě výhodnější. Takovým způsobem vracíte do půdy důležité živiny, aniž byste museli používat zbytečnou chemii.

Výška sečení trávy je důležitý parametr výběru

Náročnost užívání

Používání sekačky by mělo být jednoduché a intuitivní. Všechny důležité ovládací tlačítka by se měly nacházet na rukojeti nebo v blízkosti, aby se daly rychle najít a použít. Jelikož neexistuje univerzální sekačka, která by padla stejně dobře vyšší i nižší postavě, je vhodné, pokud se dá ručka nastavit. Při sečení malé travnaté plochy by vám možná nevadilo sklánět se k příliš nízké ručce, ale při sečení větší plochy je výšková nastavitelnost ručky klíčová. Předejdete tak bolesti zad a sečení se stane pohodlnějším, zvláště pokud bude sekačku užívat několik lidí, kteří si tak rukojeť budou moci přizpůsobit své výšce.

V úvahu je třeba vzít i to, jak snadno se sekačka ovládá. Se strunovými sekačkami se sice manipuluje snadno, ale třeba si všímat jejich váhu, aby sečení nebylo příliš fyzicky namáhavé. Při rotačních sekačkách s kolečky se může stát, že bude obtížnější je otáčet nebo přesouvat v náročnějším terénu, přičemž opět hraje důležitou roli váha – čím je sekačka těžší, tím hůře se vám s ní bude manipulovat. Výhodou je, pokud má sekačka velká kola, protože ty usnadní manipulaci s ní v jakémkoliv terénu.

Hlučnost, bezpečnost, délka kabelu

 • Bezpečnost – Každá sekačka by měla být vybavena bezpečnostními prvky, např. nouzový vypínač, kterým se sekačka ihned vypne, kdyby nastal problém. Startovací tlačítko by mělo mít pojistku, aby se nedala sekačka jen tak spustit, např. dětmi. Samozřejmostí by měl být i účinný ochranný kryt, který zamezí odskakování kamínků, větviček a různých tvrdých úlomků při sečení, které mohou zranit kolemjdoucího nebo způsobit škodu na majetku.
 • Hlučnost – Elektrické sekačky jsou obecně mnohem tišší než benzinové. Přesto stojí za to zkontrolovat si úroveň hlučnosti v decibelech (dB). Ochranné pomůcky proti hluku je třeba zajistit, pokud hluk překročí 80 dB. Na tichý chod se dbá hlavně u robotických sekaček, které jsou vyvíjeny s co nejtišším chodem například i proto, abyste si mohli nechat trávník pokosit v noci či ve večerních hodinách, aniž byste riskovali stížnosti sousedů.
 • Vyměnitelná baterie – Pokud sáhnete po modelu s baterií, klíčové není jen to, jak dlouho vydrží a jak dlouho se nabíjí, ale pomoci může i vyměnitelná baterie, hlavně pokud kosíte větší plochu. V případě, že se baterie vybije, budete ji moci jednoduše vyměnit za novou, nabitou baterii. Zatímco kosíte, vybitou baterii můžete zapojit do nabíjení, čímž si ušetříte čas.
 • Délka kabelu – V případě elektrických sekaček s kabelem je třeba ověřit si jeho délku, zda vám postačí na posečení zahrady, nebo si budete muset vypomoci prodlužovacím kabelem. Nejbezpečnější je, pokud má sekačka navíjecí kabel, který průběžně navíjí, pokud ho je přebytek, čímž předchází riziku přeseknutí kabelu při práci. Plusem je i bezpečnostní smyčka pro kabel. Tento háček slouží k provlečení přívodního kabelu, aby nehrozilo jeho vniknutí pod sekačku.
 • Způsob startování – U benzínových sekaček se často používá startovací kabel, který je pro mnohé těžkým způsobem startování. V rámci elektrických sekaček bývá běžnější použití startovacího tlačítka, které by mělo mít bezpečnostní pojistku. Dalším způsobem je startování klíčem, který je třeba pro spuštění otočit.
 • Edge cutting – Znamená sekání trávy až po okraj. Problémem některých robotických sekaček totiž je, že trávu nepokosí až po okraj a nechají několikacentimetrový pás trávy, na kterou nedosáhnou. Díky bočním hřebenům dochází k posekání okrajů a sekačka se lépe dostává do rohů, okolí chodníků či obrubníků.
 • Skládací rukojeť – Při koupi třeba myslet nejen na to, kde sekačku využijete, ale i na to, kde ji uskladníte. Pokud máte problém s omezenými skladovacími prostory, sáhněte po sekačce se skládací rukojetí, díky které ušetříte prostor.

Elektrická sekačka s pojezdem

Levné elektrické sekačky nepřekvapí

Cena však nezávisí jen na značce, důležitý je také typ sekačky, funkce a kvalita použitých materiálů. Mezi levnější patří strunové i rotační sekačky s pěší obsluhou, dražší jsou sekačky s pojezdem a nejvíce zaplatíte za robotické sekačky. Ty nejlevnější elektrické sekačky najdete již od 1 100 Kč. Jde o lehké strunové sekačky s malým záběrem a slabším výkonem. Jsou vhodné na skutečně malé a nenáročné povrchy, ale svým výkonem vás mohou zklamat.

Pokud hledáte levnou elektrickou sekačku, investujte do ní alespoň 1 500 Kč. V této cenové kategorii se již nacházejí o něco kvalitnější modely, už i rotační sekačky se sběrným košem. Pro ty, kteří hledají kvalitní sekačku na domácí využití, která co-to vydrží, doporučujeme sáhnout po sekačce s cenou okolo 2 500 Kč, kde se už setkáte se silnějším výkonem a praktickými funkcemi. Čím větší plochy potřebujete posekat, tím více byste měli do sekačky investovat, abyste nemuseli každou chvíli kupovat novou. Pro větší plochy doporučujeme sáhnout po sekačce v cenovém rozmezí od 5 000 do 10 000 Kč a ti, kteří potřebují sekačku pro profesionální použití, by měli sáhnout po sekačce v ceně 10 000 a více korun.

Elektrickou sekačku je možné zakoupit v prodejnách se zahradnickými potřebami i v prodejnách elektroniky jako Hornbach, Mounfield či Mall, ale prohlédnout si můžete také nabídku bazarů, kde najdete levnější sekačky z druhé ruky.

Elektrické sekačky Stihl, Parkside, Fieldmann nebo Stiga?

K nejlepším se řadí elektrické sekačky Stiga a Bosch. Dobře si vedou také sekačky Makita, AL-KO a VeGA. Kvalitní jsou i sekačky Husqvarna a Stihl, ty jsou ovšem dostupné za vyšší cenu, což může od koupě odradit. Oblibě se těší sekačky Gardena i Dolmar. Levnou, přesto často vyhledávanou volbou jsou elektircké sekačky Parkside (Lidl), Fieldmann, Hecht či Einhell.

Péče a údržba

Údržba a pravidelné čištění sekačky jsou důležité pro snížení její opotřebení a prodloužení životnosti na maximum. Předtím, než se do čištění pustíte, si vždy ověřte, že jste sekačku odpojili ze sítě, resp. odpojili baterii. Pokud tento krok vynecháte, riskujete nehodu při čištění nožů. Výhodné je odepnout různé doplňky a odnímací části, jako sběrný koš nebo mulčovač, ke kterým se takto snadněji dostanete. Odstraňte trávu a sekačku začněte čistit vlhkým hadříkem s mýdlovou vodou, ale vyhněte se tomu, aby se voda dostala k motoru. Při čištění si všímejte, zda jsou všechny části v pořádku, bez poškození. Zkontrolujte především kabel, zda nedošlo k jeho poškození – v takovém případě je nutná jeho výměna.

Motory elektrických sekaček nepotřebují výměnu oleje a stejnou údržbu jako benzinové sekačky, ale stále je třeba motor alespoň ke konci sezóny zkontrolovat a zjistit stav ventilace, která motor ochlazuje. Ventilátor se opráší metličkou od prachu, aby nedošlo ke snižování jeho účinnosti a přehřívání motoru. Před ukončením sezóny vždy zkontrolujte nejen motor, ale i kabel či baterii, podvozek a čepele sekačky. Před uskladněním musí být důkladně vyčištěna a ukládejte ji jen na suché a tmavé místo, např. v zahradním domku, garáži nebo sklepě. Pokud by zimu přečkala ve vlhkých prostorách, mohlo by dojít k zrezivění kovových částí.

Nejčastější otázky – FAQ

Elektrické sekačky jsou vhodnou volbou do malých zahrad. Přestože vás limitují kabelem, nabídnou dostatečný výkon. Nedozvěděli jste se z našeho návodu všechno, co jste potřebovali? Chcete se podělit o své zkušenosti s elektrickými sekačkami? Napište nám.

Elektrická nebo akumulátorová sekačka? Která je lepší?

Akumulátorové sekačky jsou omezeny výdrží baterie a mají slabší výkon, avšak jsou tišší a dostanou se všude, protože vás neomezuje kabel. Elektrické sekačky mají vyšší výkon, vzhledem k nutnosti zapojení do elektrické sítě je jejich využití omezeno. Každá z nich má tak výhody i nevýhody, které je třeba před koupí zvážit.

V čem spočívá údržba elektrické sekačky?

Po každém sečení je třeba sekačku zbavit nečistot. Před a po sezóně je nutné zkontrolovat ostrost a upevnění nože, ale také pevnost šroubů a upevnění koleček.

Jak si poradit s nefungujícím pojezdem?

Obvykle jde spadlý klínový řemen, který se časem opotřebovává a získává vůli, proto může začít sklouzávat. Můžete jej napravit, časem se však může problém objevit znovu. Nejlepší je řemen hned vyměnit. Pokud si s tím neumíte poradit sami, navštivte raději servis.

Nejlepší elektrické sekačky

Starší modely, které se již neprodávají

Autor článku

Denis Ruščák

Spolehlivost, kreativita, respekt a chuť na sobě neustále pracovat je správný recept, jak si získat čtenáře a zároveň pokračovat. Už od dob střední...


Přidat komentář

Vzhlédnite také naše inspirace

Červený obývací pokoj - každého upoutá na první pohled Červený obývací pokoj - každého upoutá na první pohled

Toužíte po obývacím pokoji, z níž bude sálat radost a energie? Vyměňte bílé, šedé a béžové barvy za červenou a dodejte jí nový život v horkých odstínech! Vaše obývák se změní k nepoznání.

Dětský pokoj v podkroví - vytvořte dítěti vhodný prostor na všechny aktivity Dětský pokoj v podkroví - vytvořte dítěti vhodný prostor na všechny aktivity

Toužili jste i vy jako dítě po pokoji v podkroví? Pokud máte šanci svému dítěti zařídit pokoj v podkroví, neváhejte. Inspirujte se v naší galerii.

Závěsy se hodí do každého pokoje. Nevěříte? Závěsy se hodí do každého pokoje. Nevěříte?

Máte doma závěsy? Hodí se nejen do obývacího pokoje či ložnice, ale i do dětského pokoje a kuchyně. Jsou dekoračním doplňkem, který dodá místnosti svébytný ráz.Publikováno dne: 30.03.2018
Posledná aktualizácia: 15.03.2023
Hodnocení článku:
(89.4%)

V této kategorii najdete i:

Jak vybrat IPL epilátor? Poznáme nejlepší IPL epilátory podle recenzí a testůJak vybrat IPL epilátor? Poznáme nejlepší IPL epilátory podle recenzí a testů

Chtěli byste se zbavit tmavých chloupků? IPL epilátory jsou účinné a spolehlivé zařízení, které vás při pravidelném používání ochlupení zbaví. Které modely jsou nejlepší? Prozradíme vám...

Jak si vybrat kávovar? Nejlepší automatické, poloautomatické či kapsulové kávovaryJak si vybrat kávovar? Nejlepší automatické, poloautomatické či kapsulové kávovary

Jaký kávovar si vlastně vybrat? Které kávovary jsou nejlepší a nejoblíbenější? Podle čeho vybírat kávovar? Sesbírali jsme pro vás podstatné informace, hodnocení a recenze kávovarů!

Nejlepší pomalé hrnce – Slow cooker pro pomalé vařeníNejlepší pomalé hrnce – Slow cooker pro pomalé vaření

Abyste věděli proč jsou pomalé hrnce skvělým pomocníkem v kuchyni a zároveň věděli, jak si vybrat ten nejlepší, přečtěte si naše tipy a rady. Vysvětlíme vám, proč vám pomalé vaření může...