Jak vybrat elektrický gril? Tyto jsou nejlepší

Elektrický kompaktní gril je vhodnou náhradou obyčejného grilu na uhlí hned z několika důvodů. Je kompaktní, praktický, je vhodnou alternativou do bytů, protože nedýmá a nezpůsobuje nadbytečný zápach.

Grilování na elektrickém grilu

Většina modelů obsahuje i víko, na základe čehož se opékání stává účinnějším a rychlejším. Gril je dostupný v mnohých variantách a velikostech, a pokud nemáte balkon nebo zahradu, vejde se vám i do kuchyně.

Oblíbené modely elektrických grilů

Kritéria, která ovlivňují správný výběr grilu

 • Výkon grilu - pokud chcete připravovat na svém grilu nejen zeleninu, zapékané bagety, ale i maso, pak určitě oceníte větší výkon spotřebiči. Výkon grilu odpovídá za rychlost jeho zahřátí a tak také za to, aby teplota po kontaktu s chladnými potravinami nepoklesla. Pokud si chcete grilování skutečně užívat, pak doporučujeme porozhlédnout se po modelech s minimálním příkonem 2000 W.
 • Velikost grilovací plochy - je to více méně individuální záležitost, která závisí na vašeich potřeb. Před koupí grilu si určitě promyslete jak často a pro kolik lidí budete připravovat pokrm. Profesionálnější grily většinou zabírají více místa než ty méně kvalitní. Pokud vás nesužuje nedostatek prostoru, pak určitě vybírejte z modelů s co největší plochou na grilování.
 • Možnost nastavení různé teploty grilu - existují 2 varianty. Při prvním typu nastavujeme teplotu pomocí otočného termostatu plynule, v druhém případě máme na výběr několik přednastavených možností. Některé modely jsou dokonce vybaveny přehledným LCD displejem, díky kterému máte dokonalý přehled o aktuální teplotě grilovacích desek.
 • Druh grilovací plochy - nejlevnější modely mají chromovou grilovací mřížku - rošt. Pokud si připlatíte, pak si můžete vybírat z grilů s keramickou, kamennou či litinovou grilovací deskou. Na trhu dokonce najdete i grily s vyměnitelnými deskami. Ty jsou dnes samozřejmě vyráběny z nepřilnavého materiálu, který se čistí poměrně jednoduše.
 • Senzory - Pokud si chcete dopřát co největší luxus, pak si vyberte z modelů se senzory, které měří stupeň přípravy masa a automaticky regulují teplotu. Ty však oceníte iv případě, že patříte ke kuchařem - začátečníkům. O dokonale připraven steak nebude nouze.
 • Speciální funkce - časovač či nastavitelný sklon nebo výška grilovací desky. Některé grily jsou navíc vybaveny miskou na odchytávání vytékající šťávy a tuku.
 • Materiál a design - nejlevnější grily jsou vyráběny z plastů. Jsou typické svou nízkou životností - při intenzivním používání vydrží v průměru 2 až 3 roky. Dalším typem jsou grily z tvrdých plastů pospojovány kovovými částmi. Tento typ je kvalitnější a dražší, ale bude vám sloužit déle. Pokud máte představu o lepším a funkčnější grilu, pak vsaďte na ušlechtilé kovy a nerezovou ocel. Můžete si být jistý, že tento gril nevyměníte po pár letech.

Domácí grilovačka na elektrickém grilu

Údržba - dají se desky odebrat?

Podstatnou částí je i samotná údržba grilu. Při elektrických grilů je to výrazně jednodušší než u klasických modelů na uhlí. Desky se dají vyjmout a omýt pod tekoucí vodou či v myčce. Tento proces je opravdu praktický a méně náročný.

Některé kvalitní grily mají desky připevněny na pevno. Je to z důvodu, že jsou masivnější a potřebují lépe rozvádět teplo. Při výběru modelu se můžete řídit jednoduchým pravidlem: při výkonu do 2000 W vyžadujte odnímatelné desky, u výkonnějších modelech na tom netrvejte.

2 v 1 - elektrický gril se stojanem

Kromě klasických kompaktních grilů si můžeme vybírat is modelů, které se dají položit na odnímatelný stojan či pevnější kovová konstrukce, která je častokrát vybavena i tácky na odkládání talířů a grilovacích pomůcek.

Elektrický gril se stojanem 2 v 1

Takový typ grilu lze využít uvnitř a během vnější barbecue party. Pokud se rozhodnete pro takové řešení, pak se poohlédněte po elektrických grilech Weber, Steba či Tristar.

Cena by měla odpovídat výkonu grilu

 • Grily v cenové hodnotě pod 1250 Kč - výrobní cena tohoto produktu odpovídá jeho kvalitě. Nedostatečné náklady na výrobu zkracují výrobek o vymoženosti a tím snižují jeho výslednou kvalitu. Gril v této cenové relaci není ideální na grilování masa, jde spíše o ohřívač potravin, vhodný na zapékání bagety.
 • Grily od 1250 Kč - 2500 Kč - jde o typ grilu, který má průměrný výkon vzhledem na cenu zboží. Zpravidla mají grily v této cenové relaci výkon 1600 až 1800 W. Takový výkon zvládne ugrilovat maso, ale má své rezervy.
 • Grily od 2500 Kč - 4000 Kč - patří sem větší grily, které jsou vhodnější volbou pro četné domácnosti. Jde o kvalitní grily s variabilním nastavením nebo menší grily s větším výkonem. Ideální volba pro většinu uživatelů, kteří si mohou dovolit vyšší investici.
 • Grily nad 4000 Kč - poloprofesionální grily jsou výbornou investicí pokud grilujete často, pravidelně a z grilování chcete vytvořit zážitek pro všechny chuťové buňky. Gril je vhodný na zahrady či velké terasy. Urgilujete v něm dokonce i kuře. Je vyroben z ušlechtilých materiálů a jeho životnost je velmi solidní.

Autor článku

Redakce VeseleBydleni.cz

Pravidelně Vám přinášíme všechny zajímavosti ze světa těch nejnovějších trendů v bydlení a zahradě. Sledujte nás a nic vám neunikne :-)


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Černý gauč se stane dominantou každého obývacího pokoje Černý gauč se stane dominantou každého obývacího pokoje

Je černý gauč dobrou volbou? Určitě ano. Podívejte se, jak dobře může v místnosti vypadat a s čím vším se dá kombinovat.

Žluté kuchyně - potěší oko i ducha Žluté kuchyně - potěší oko i ducha

Žlutá barva má mnoho pozitiv - nejenže je optimistická a zlepšuje náladu, ale také dokáže zesvětlit a oteplit interiér a zvětšit prostor. Říká se však i to, že vzbuzuje chuť k jídlu,...

Moderní dřevodekor kuchyně - dejte šanci aktuálním trendům Moderní dřevodekor kuchyně - dejte šanci aktuálním trendům

Plánujete zařizovat kuchyni a líbí se vám moderní kuchyně se vzorem dřeva? Potom začněte uvažovat nad drevodekorovou kuchyňskou linkou.Publikováno dne: 24.03.2018
Hodnocení článku:
(91.2%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Nejlepší tepovač koberců, sedaček nebo matrací pro domácnost? Kärcher nebo ZelmerNejlepší tepovač koberců, sedaček nebo matrací pro domácnost? Kärcher nebo Zelmer

Pokud máte doma víc koberců, určitě jednou za čas hledáte způsob, jak je vyčistit.   Pomůže vám s tím tepovač, resp. vysavač na tepování koberců a my vám poradíme, jak si ten vhodný...

Nejlepší kombinovaný sporák? Recenze a test chválí Mora, Beco, Amica, Bosch a GorenjeNejlepší kombinovaný sporák? Recenze a test chválí Mora, Beco, Amica, Bosch a Gorenje

Kombinovaný sporák s plynovou vrchní deskou a elektrickou troubou představuje vhodný kompromis mezi kvalitou vaření a energetickou úsporností. Víte, podle čeho si vybrat?

Nejlepší ruční vysavač? Recenze a test chválí Bosch, Sencor i RowentuNejlepší ruční vysavač? Recenze a test chválí Bosch, Sencor i Rowentu

Ruční vysavač je nenahraditelným pomocníkem při náhlé nehodě v domácnosti, např. když se vám rozsype mouka nebo strouhanka v kuchyni, když děti přinesou bláto nebo písek na botách do...