Jak vybrat elektrický gril? Tyto jsou nejlepší

Elektrický kompaktní gril je vhodnou náhradou obyčejného grilu na uhlí hned z několika důvodů. Je kompaktní, praktický, je vhodnou alternativou do bytů, protože nedýmá a nezpůsobuje nadbytečný zápach.

Grilování na elektrickém grilu

Většina modelů obsahuje i víko, na základe čehož se opékání stává účinnějším a rychlejším. Gril je dostupný v mnohých variantách a velikostech, a pokud nemáte balkon nebo zahradu, vejde se vám i do kuchyně.

Oblíbené modely elektrických grilů

Kritéria, která ovlivňují správný výběr grilu

 • Výkon grilu - pokud chcete připravovat na svém grilu nejen zeleninu, zapékané bagety, ale i maso, pak určitě oceníte větší výkon spotřebiči. Výkon grilu odpovídá za rychlost jeho zahřátí a tak také za to, aby teplota po kontaktu s chladnými potravinami nepoklesla. Pokud si chcete grilování skutečně užívat, pak doporučujeme porozhlédnout se po modelech s minimálním příkonem 2000 W.
 • Velikost grilovací plochy - je to více méně individuální záležitost, která závisí na vašeich potřeb. Před koupí grilu si určitě promyslete jak často a pro kolik lidí budete připravovat pokrm. Profesionálnější grily většinou zabírají více místa než ty méně kvalitní. Pokud vás nesužuje nedostatek prostoru, pak určitě vybírejte z modelů s co největší plochou na grilování.
 • Možnost nastavení různé teploty grilu - existují 2 varianty. Při prvním typu nastavujeme teplotu pomocí otočného termostatu plynule, v druhém případě máme na výběr několik přednastavených možností. Některé modely jsou dokonce vybaveny přehledným LCD displejem, díky kterému máte dokonalý přehled o aktuální teplotě grilovacích desek.
 • Druh grilovací plochy - nejlevnější modely mají chromovou grilovací mřížku - rošt. Pokud si připlatíte, pak si můžete vybírat z grilů s keramickou, kamennou či litinovou grilovací deskou. Na trhu dokonce najdete i grily s vyměnitelnými deskami. Ty jsou dnes samozřejmě vyráběny z nepřilnavého materiálu, který se čistí poměrně jednoduše.
 • Senzory - Pokud si chcete dopřát co největší luxus, pak si vyberte z modelů se senzory, které měří stupeň přípravy masa a automaticky regulují teplotu. Ty však oceníte iv případě, že patříte ke kuchařem - začátečníkům. O dokonale připraven steak nebude nouze.
 • Speciální funkce - časovač či nastavitelný sklon nebo výška grilovací desky. Některé grily jsou navíc vybaveny miskou na odchytávání vytékající šťávy a tuku.
 • Materiál a design - nejlevnější grily jsou vyráběny z plastů. Jsou typické svou nízkou životností - při intenzivním používání vydrží v průměru 2 až 3 roky. Dalším typem jsou grily z tvrdých plastů pospojovány kovovými částmi. Tento typ je kvalitnější a dražší, ale bude vám sloužit déle. Pokud máte představu o lepším a funkčnější grilu, pak vsaďte na ušlechtilé kovy a nerezovou ocel. Můžete si být jistý, že tento gril nevyměníte po pár letech.

Domácí grilovačka na elektrickém grilu

Údržba - dají se desky odebrat?

Podstatnou částí je i samotná údržba grilu. Při elektrických grilů je to výrazně jednodušší než u klasických modelů na uhlí. Desky se dají vyjmout a omýt pod tekoucí vodou či v myčce. Tento proces je opravdu praktický a méně náročný.

Některé kvalitní grily mají desky připevněny na pevno. Je to z důvodu, že jsou masivnější a potřebují lépe rozvádět teplo. Při výběru modelu se můžete řídit jednoduchým pravidlem: při výkonu do 2000 W vyžadujte odnímatelné desky, u výkonnějších modelech na tom netrvejte.

2 v 1 - elektrický gril se stojanem

Kromě klasických kompaktních grilů si můžeme vybírat is modelů, které se dají položit na odnímatelný stojan či pevnější kovová konstrukce, která je častokrát vybavena i tácky na odkládání talířů a grilovacích pomůcek.

Elektrický gril se stojanem 2 v 1

Takový typ grilu lze využít uvnitř a během vnější barbecue party. Pokud se rozhodnete pro takové řešení, pak se poohlédněte po elektrických grilech Weber, Steba či Tristar.

Cena by měla odpovídat výkonu grilu

 • Grily v cenové hodnotě pod 1250 Kč - výrobní cena tohoto produktu odpovídá jeho kvalitě. Nedostatečné náklady na výrobu zkracují výrobek o vymoženosti a tím snižují jeho výslednou kvalitu. Gril v této cenové relaci není ideální na grilování masa, jde spíše o ohřívač potravin, vhodný na zapékání bagety.
 • Grily od 1250 Kč - 2500 Kč - jde o typ grilu, který má průměrný výkon vzhledem na cenu zboží. Zpravidla mají grily v této cenové relaci výkon 1600 až 1800 W. Takový výkon zvládne ugrilovat maso, ale má své rezervy.
 • Grily od 2500 Kč - 4000 Kč - patří sem větší grily, které jsou vhodnější volbou pro četné domácnosti. Jde o kvalitní grily s variabilním nastavením nebo menší grily s větším výkonem. Ideální volba pro většinu uživatelů, kteří si mohou dovolit vyšší investici.
 • Grily nad 4000 Kč - poloprofesionální grily jsou výbornou investicí pokud grilujete často, pravidelně a z grilování chcete vytvořit zážitek pro všechny chuťové buňky. Gril je vhodný na zahrady či velké terasy. Urgilujete v něm dokonce i kuře. Je vyroben z ušlechtilých materiálů a jeho životnost je velmi solidní.

Autor článku

Redakce VeseleBydleni.cz

Pravidelně Vám přinášíme všechny zajímavosti ze světa těch nejnovějších trendů v bydlení a zahradě. Sledujte nás a nic vám neunikne :-)


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Žlutá ložnice - výběr, který neobanujete Žlutá ložnice - výběr, který neobanujete

Máte rádi žlutou barvu? Pak by neměla ve vaší ložnici chybět. Povzbudit vás spánek a krásně prosvětlí místnost. V žluté ložnici se budete cítit komfortně.

Zelený dětský pokoj - hodí se pro chlapce i dívky Zelený dětský pokoj - hodí se pro chlapce i dívky

Zelený dětský pokoj je vhodnou volbou, ať už vybíráte zařízení pro dívku nebo chlapce. Zelená je optimistická barva, která uklidňuje. Podívejte se, jak dobře v dětském pokoji vypadá.

Geometrické vzory v obývacím pokoji - ozvláštní každý prostor Geometrické vzory v obývacím pokoji - ozvláštní každý prostor

Ať už si vyberete malé, nebo velké, výrazné či tlumené, vzory dokážou zpestřit každý obývák. K nejtradičnějším patří černobílá kombinace, která najde uplatnění i u vás.Publikováno dne: 24.03.2018
Hodnocení článku:
(91.2%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Nejlepší průmyslový vysavač. Recenze a test chválí Bosch, Hilti, Makita Nejlepší průmyslový vysavač. Recenze a test chválí Bosch, Hilti, Makita

Průmyslové vysavače nacházejí využití nejen na stavbě nebo v profesionálních dílnách, ale také v garážích či hobby dílnách domácích mistrů. Čeho je třeba si při jejich výběru všímat?

Nejlepší elektrický sporák (indukční, sklokeramický) – Recenze a test chválí Gorenje, Mora, Beco i Amica Nejlepší elektrický sporák (indukční, sklokeramický) – Recenze a test chválí Gorenje, Mora, Beco i Amica

Elektrické sporáky jsou oblíbené zejména v kuchyních rodinných domů, protože vyžadují silnou elektrickou přípojku. Při výběru se můžete rozhodnout mezi litinovými, sklokeramickými nebo...

Automatický, nebo ruční napěňovač mléka? Nejlepší značky podle recenzí jsou Tescoma, Orava či Sencor Automatický, nebo ruční napěňovač mléka? Nejlepší značky podle recenzí jsou Tescoma, Orava či Sencor

Napěňovač mléka vám pomůže vytvořit mléčnou konzistenci pro různé typy káv, které by bez mléčné pěny nebyly „kávičkářským nebíčkem.“ Jaké typy známe a které jsou pro vás ty nejvhodnější?