Jaká fitness trampolína na cvičení doma a jumping je nejlepší?

Trampolína už dávno není jen pro děti. Zvlášť, když se na trampolínu podíváte „fitness očima“. Trampolína na jumping, která se svojí popularitou dostala na úroveň pilates, aerobiku či jógy, rozhodně bude mít svoje využití.

Trampolína na jumping

Skupinové tréninky v posilovně jsou určitě super, ale ne vždy je na to čas. Realizovat se můžete i doma. Jak si vybrat správnou fitness trampolínu na jumping? Přináší jumping jako druh cvičení skutečné výsledky? Dá se takto účinně zhubnout? Všechno podstatné se dozvíte v našem článku.

Oblíbené fitness trampolíny

Důležité parametry

Při výběru trampolíny je podstatné sledovat parametry, které jsou pro nás nejpodstatnější. Všímat byste si proto určitě měli:

  • rozměrů trampolíny,
  • maximálního zatížení trampolíny,
  • doplňků k trampolíně,
  • bezpečnosti trampolíny.

Důležité je také vědět, zda chcete trampolínu na jumping využívat v exteriéru a dopřát si během léta sportovní zážitek venku, nebo chcete malou trampolínu, která se klidně vejde do vašeho obýváku. O rozměrech tedy nerozhodují jen vaše preference a možnosti umístění trampolíny.

Správné rozměry trampolíny na jumping

Prostorové možnosti, a tedy samotné umístění sehrávají důležitou roli. Pokud plánujete cvičit venku, velikost trampolíny vás příliš neomezuje. Fitness trampolína na jumping nabízí mnoho alternativ. Důležitý je průměr odrazové plochy. Je podstatné, aby v blízkosti trampolíny s ohledem na její velikost byl dostatek prostoru, a to především z bezpečnostních důvodů.

Fitness trampolína na cvičení

Průměr trampolín na jumping se pohybuje od 80 do 200 cm. Větší trampolíny už ani náhodou nelze považovat za trampolínu na fitness jumping. Do bytu a menších prostorů je nejlepší jumping trampolína s průměrem kolem 120 cm. Trampolína s tímto rozměrem si najde svoje místo v bytě, domě nebo klidně i na zahradě. V nabídce najdete i trampolíny, které se liší tvarem. Nejčastěji jde o oválné, ale najdou se i čtyřhrané (čtverce).

Nosnost trampolíny

Na trampolíně tohoto druhu zřejmě neplánuje skákat celá rodina. Každá z trampolín má určenou maximální nosnost, kterou dokáže snést. Jako vždy však platí, že počítat s rezervou neuškodí. Výrobci obvykle s rezervou počítají, ale pojistit se není na škodu. Pokud má tedy trampolína nosnost 100 kg, pro váš klid a především bezpečnost bude lepší poohlédnout se po trampolíně s nosností aspoň o 10 kg vyšší.

Nejlepší trampolíny na jumping

Doplňky k trampolíně a bezpečnost

Nejčastějším doplňkem, který bývá součástí jumping trampolíny, je držadlo. Výhodou je, když je výškově nastavitelné. U trampolín na jumping platí, že obvykle jsou pružiny zakryté. Pokud tak není, vhodným doplňkem, který je také i bezpečnostním, jsou kryty pružin.

Ženy používající trampolíny na cvičení

Ať cvičíte venku, nebo uvnitř, pochvalovat si budete protiskluzovou podložku, která zajistí, že vaše trampolína bude mít ještě lepší stabilitu. S tím souvisí také umístění trampolíny v prostoru, a tedy dbejte na to, aby v okolí trampolíny byl dostatek místa a nedošlo při vášnivém cvičení k nepříjemnému zranění.

Všechny trampolíny, speciálně fitness trampolíny na jumping, jsou testované a podrobené zátěžovým testům. Konstrukce, odrazová plocha i všechny součástky jsou vyrobené z materiálů prvotřídní kvality. I díky těmto vlastnostem máte možnost využít jejich potenciál a vyskákat se do syta.

Výhody jumpingu

Největší doménou jumpingu i výhodou zároveň je zvyšování tepové frekvence, což vám umožňuje zrychlit krevní oběh. Tímto způsobem se zlepšuje vaše kondice a výdrž. Pomáháte tak vašemu kardiovaskulárnímu systému. Pravidelné cvičení na trampolíně zlepšuje váš pohyb a buduje lepší stabilitu. Skákání je skvělým prostředkem pro rozvoj svalstva spodní části těla a břicha. Ideálně pomáhá tvarovat zadek, zadní stehna a lýtka. Kromě toho zapojujete také břišní svalstvo neustálými stahy při odrazech. Vaše tělo neabsorbuje takové nárazy jako například při běhu a přitom spalujete kalorie stejně účinně.

Hlavní výhody skákání na jumping trampolíně

  • Zlepšení kondice,
  • budování svalstva (zadek, stehna, lýtka, břicho),
  • zlepšení motoriky,
  • prokrvování cév – zlepšuje kardiovaskulární systém,
  • zvyšování imunity,
  • méně zatěžuje kloubové části a kosti.

Oblíbené fitness trampolíny

Zobrazit produkty v kategorií:

Autor článku

Denis Ruščák

Spolehlivost, kreativita, respekt a chuť na sobě neustále pracovat je správný recept, jak si získat čtenáře a zároveň pokračovat. Už od dob střední...


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Černý gauč se stane dominantou každého obývacího pokoje Černý gauč se stane dominantou každého obývacího pokoje

Je černý gauč dobrou volbou? Určitě ano. Podívejte se, jak dobře může v místnosti vypadat a s čím vším se dá kombinovat.

Hnědo-bílé kuchyně - kombinace, která vás dostane Hnědo-bílé kuchyně - kombinace, která vás dostane

Barva dřeva v kombinaci s bílou je pro kuchyně typická. Pokud nevíte, jakou kuchyni si zvolit, nad touto kombinací byste měli pouvažovat.

Betonové květináče - hodí se do bytu i do zahrady Betonové květináče - hodí se do bytu i do zahrady

Betonové květináče se skvěle hodí nejen do vaší zahrady, ale i do bytu. Můžete do nich zasadit různé sukulenty, ale například i jehličnany.Publikováno dne: 19.12.2019
Hodnocení článku:
(90%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Slackline – co to je? Cena výbavy je nízká. Vhodné i pro dětiSlackline – co to je? Cena výbavy je nízká. Vhodné i pro děti

Slackline má několik disciplín a může ho zkusit každý, kdo si chce zlepšit koordinaci a posílit malé svalové skupiny, které tělu pomáhají udržovat rovnováhu. Poradíme vám, jak na to.

Jak si vybrat nejlepší karimatku na cvičení, na jógu nebo do hor?Jak si vybrat nejlepší karimatku na cvičení, na jógu nebo do hor?

Výlet do hor nebo cvičení v pohodlí domova. Při obou těchto aktivitách se vám hodí právě kvalitní karimatka. To, jak si ji vybrat, se dozvíte v článku.

Jak vybrat vybavení na squash? Správná squashová raketa je základ!Jak vybrat vybavení na squash? Správná squashová raketa je základ!

Na první pohled je výběr vybavení na squash poměrně jednoduchý – stačí vám raketa, míček, sportovní obuv a hotovo. Je to však skutečně tak? V našem článku vám prozradíme všechno podstatné!