Jak vybrat garážová vrata? Sekční, posuvná, rolovací nebo dvojkřídlová

Garáž samotná sice není místem, kde žijete, ale je součástí vašeho domova. Garáž je také často místo, kde kromě zaparkovaného auta najdete místo pro nářadí, přístroje či jiné, často cenné předměty.

Posuvná garážová vrata na domě

Garážová vrata by tak měla rozhodně splňovat určitá kritéria. Funkčnost, spolehlivost a bezpečnost. Tři nejpodstatnější požadavky. Výběr tedy dobře zvažte. Máte totiž na výběr. Věříme, že i tyto rady vám pomohou se při výběru rozhodnout.

Typy garážových vrat

Sekční garážová vrata – jde o poměrně běžný typ garážových vrat za skutečně přívětivou cenu. Sekční garážová vrata se už podle názvu skládají z určitých sekcí. Sestávají z panelů, které se pomocí pružin a vodicích pásů zasouvají pod strop. Jde o cenově nejvýhodnější volbu. Společnost Lomax nabízí tento druh garážových vrat už od 21 000 korun.

Sekční posuvná garážová vrata – ideální jsou pro garáže, které nejsou dostatečně vysoké pro mechanismus, kdy se brána zasouvá pod strop. Tímto způsobem získáte garážová vrata, která jsou zároveň i dveřmi. Opět jde o panely, které se při rolování dělí na sekce. Manipulace i montáž je skutečně nenáročná. Hlavní výhodou posuvných garážových vrat je hlavně jednoduché ovládání, kvalitní zpracování a životnost. Také ušetří mnoho místa.

Rolovací garážová vrata – maximální prostor, jednoduchá montáž a nízké nároky na údržbu. Rolovací garážová vrata se rolují svisle jako roleta. Montují se z vnitřní strany garáže a existuje variabilita v možnosti ovládání. Buď budete garážovou roletu ovládat na principu pružiny, nebo jednoduše elektropohonem. Box pro roletu je umístěný nad stavebním otvorem, což vám ušetří mnoho místa. Vhodná jsou především pro menší garáže.

Dvojkřídlová garážová vrata – nesporná klasika, která svůj účel splní vždy. Zná je každý z nás. Svoje parametry si zachovala dodnes, ale přece jen získala modernější nádech, kvalitnější materiály a inovativní design.

Garážová vrata na míru

Dnes si nemusíte vybírat z tabulkové nabídky obchodu. „Náš zákazník, náš pán.“ Mnoho garáží díky specifickým parametrům vyžaduje individuální řešení. Ať máte novostavbu, nebo provádíte rekonstrukci. Garážová vrata na míru jsou tím nejlepším řešením. Bezpečnost, funkčnost a spolehlivost při výrobě vrat na míru nabízí společnosť Lomax nebo společnost Pemat.

Všímejte si materiálu

Garážová vrata musí něco vydržet. Respektive musí odolávat každodenní manipulaci i občasným kontaktům. Materiál tedy musí být odolný a trvanlivý. Nejběžnějším materiálem na výrobu garážových vrat je nejčastěji hliník, který je odolný, trvanlivý a má skvělé izolační vlastnosti.

Bezpečnost je základem

Samozřejmě, nikdo tu nemluví o pancéřových či neprůstřelných garážových vratech, ale po stránce bezpečnosti musí garážová vrata splňovat základní kritéria. V minulosti jsme se spoléhali zejména na klasické závěsné zámky, dnes už máme k dispozici i lepší alternativy.

Pokus o krádež v garáži a její zabezpečení

Zabezpečení před zlodeji v podobě alarmu je asi tou nejlepší možností, ale garážová vrata vybavená kvalitním uzamykáním nebo mechanismem s pojistkou určitě pomohou. Uzamykací systémy jsou tedy alfou a omegou při bezpečnosti garážových vrat. Pokud mají vaše vrata elektrický pohon, je možné je vybavit infrazávorou, která snímá pohyb z vnitřní strany garáže.

Ovládání garážových vrat

Jde také o jeden z bezpečnostních prvků. Samozřejmě můžete vrata ovládat manuálně, ale pokud chcete zvýšit svoje pohodlí, dálkové ovládání je logickým řešením. Řídicí jednotka je naprogramovaná na ovladač, kterým můžete bránu ovládat. Výhodou je, že pochopitelně nemusíte z auta ani vystoupit, abyste vrata otevřeli nebo zvřeli.

V případě moderních systémů je dokonce možné vrata ovládat s pomocí wifi signálu. Například přes váš smartphone nebo tablet.

Design garážových vrat

Kromě funkčnosti, praktičnosti a bezpečnosti je zde také vizuální stránka, kterou určitě nezanedbáte. Barva nebo různé designové doplňky v podobě oken nebo chromových doplňků příjemně design osvěží. Samozřejmě, garážová vrata a jejich design byste měli přizpůsobit zbytku prostoru.

Autor článku

Denis Ruščák

Spolehlivost, kreativita, respekt a chuť na sobě neustále pracovat je správný recept, jak si získat čtenáře a zároveň pokračovat. Už od dob střední...


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Hnědá ložnice - je to dobrá volba? Hnědá ložnice - je to dobrá volba?

Barvu do ložnice si vybírejte podle svých pocitů. Pokud se vám hnědá líbí a zklidňuje vás, pak se do vaší ložnice hodí.

Vyřezávané Halloween dýně Vyřezávané Halloween dýně

Víte kdy je Halloween? Už o pár týdnů! A máte už promyšlený motiv, který letos vyříznete na dýni? Pokud ne, pak se nemusíte stresovat - připravili jsme pro vás to nejlepší z nejlepšího....

Fialová barva do ložnice? My říkáme ano! Fialová barva do ložnice? My říkáme ano!

Všechny odstíny fialové se dají dobře kombinovat s bílými stěnami a doplňky. Do takového mixu zapadne i hnědý nábytek či koberec a podlaha. Přesvědčte se o tom s námi!Publikováno dne: 19.10.2018
Hodnocení článku:
(89%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Jak ušetřit  vodu v domácnosti? Recyklace vody a splachování použitou vodouJak ušetřit vodu v domácnosti? Recyklace vody a splachování použitou vodou

Spotřeba vody představuje vedle elektřiny a topení značnou položku na účtech v domácnostech. Proto jsme si pro vás připravili několik účinných, ale zato jednoduchých tipů a rad, které...

Jak jednoduše vyčistit sklokeramickou desku?Jak jednoduše vyčistit sklokeramickou desku?

Čištění desky z tvrzeného skla je jednoduché. Stačí znát pár postupů a triků a deska bude stále jako nová. Poradíme vám, jak na to.

Nejčastější problémy s pračkou a jejich řešeníNejčastější problémy s pračkou a jejich řešení

Trh nabízí stovky různých modelů praček, které spolehlivě plní svůj účel. Ani jedna však není bez chyb. Jaké jsou nejčastější problémy s pračkou a jak je řešit? Dozvíte se v našem článku.