Houpačka do bytu nejen do dětského pokoje. Připevněte do stropu nebo na zárubeň

Vytvářet úsměv na tvářích vašich ratolestí a plnit jim jejich přání, to je rozhodně údělem každého rodiče. Vždyť právě v dětství je zde prostor na to, aby si dítě vytvářelo krásné a veselé vzpomínky. Hry a zábava k tomu nepochybně patří. Dětské houpačky jsou v raném věku běžnou součástí dětské zábavy. A jak vašim dětem dopřát autentický a bezpečný zážitek z houpání u vás doma?

Usměvavé dítě na zahradní houpačce

Přesně, nemusí to být nutně dětské hřiště, pokud se vaše děti chtějí vyřádit tímto způsobem. Dětské houpačky na zahradu, či dokonce do bytu si dnes můžete pohodlně opatřit i vy a nemusíte tak nikam chodit. Dřevěné houpačky na zahradu či kovová konstrukce na dětskou houpačku jsou dnes dostupným zbožím. Jakou houpačku si vybrat? Čeho je třeba si při výběru všímat? Jak kotvit houpačku v bytě? Všechno podstatné se dozvíte v našem článku.

Oblíbené modely houpaček a houpacích křesel

Umístění houpačky

Prvním bodem, od kterého se při výběru houpačky musíte odrazit, je rozhodně místo, kde bude houpačka umístěná. Na základě toho totiž můžete určit, jaký druh houpačky se vám hodí víc. Pokud chcete houpačku umístit na zahradu, máte dvě možnosti:

  • Zavěšení dřevěné houpačky
  • Houpačka s kovovou konstrukcí

V případě zavěšení dřevěné houpačky je třeba najít stabilní větev stromu nebo jiné místo, kde budete moci houpačku ukotvit. Pokud se rozhodnete pro kovovou houpačku, stačí když poskládáte konstrukci podle návodu, najdete pro ni pevný podklad a vaše děti se mohou vybláznit dosyta. V nabídce obchodů najdete také kovové dětské houpačky pro dvě až tři děti. Děti se tak mohou houpat současně.

Pro ty nejmenší existují i plastové houpačky, které jsou často kombinované se skluzavkou nebo malým „zahradním“ domečkem. Tyto kombinace houpačky a skluzavky můžete klidně umístit i v interiéru.

Údržba a skladování

Je třeba myslet na to, že jednoduché dřevěné houpačky stačí sundat, očistit a uskladnit na místo, kde se vyhnou nadměrné vlhkosti. Dětské houpačky s kovovou konstrukcí, pokud samozřejmě nechcete, aby je ničila koroze, je dobré rozmontovat a pečlivě uskladnit. Počítejte tedy s tím, že údržba je o něco náročnější a také budete potřebovat větší prostor pro jejich uskladnění.

Dřevěná dětská houpačka

Cenová relace

Když se podíváme na cenu, dřevěné houpačky dnes můžete sehnat už od 10 eur. Za tuto cenu se nemusíte trápit ani s vlastní výrobou. Za poměrně malé sumy seženete dřevěnou houpačku různých velikostí, tvarů a také například s bezpečnostní ohrádkou.

V případě kovových houpaček je třeba počítat také s určitou nosností. Ty nejlevnější příliš velkou nosnost a tedy stabilitu nenabízejí. V případě dětských kovových houpaček se pohybujeme v cenovém rozpětí 100 až 150 eur.

Vybíráme z katalogu

Hojdačka Wave

Hojdačka Wave

6 799,00 Kč

Dětská houpačka v interiéru

Nejen dřevěné houpačky na zahradu nebo houpací sítě na terasu. Dnes klidně můžete mít houpačku přímo v bytě či domě. Stačí trocha nápadu, kreativity a svým dětem můžete připravit opravdu fantastické překvapení. Jak na to? Nejčastějším problémem v případě houpaček v rámci interiéru bývá jejich umístění. Převážně jsou umísťované do dveří (mezi zárubně).

Druhou možností umístění houpačky je určitě upevnění do stěn či stropu. To, jaké máte možnosti, víte nejlépe jen vy. Počítejte však s tím, že bez vrtání do stěn, stropu nebo zárubně to určitě nepůjde. Možností je skutečně hodně. Je nutné si uvědomit, že nejdete věšet poličku nebo obraz. Toto uchycení musí nějakou zátěž vydržet.

Uchycení do zárubně

Do spodní desky překladu (případně přímo do zárubně) navrtejte dvě díry ve vzdálenosti od sebe aspoň 60 cm. Do těchto děr našroubujte dva kovové háky se závitem. Na háky zavěste kovové kroužky. Pokud budete vrtat například do panelu nad zárubní, po našroubování háků nezapomeňte na kovovou podložku pod matici. Zabezpečíte tak to, že se houpačka nebude přetáčet do stran.

Houpačka v dětském pokoji

Uchycení do stropu

Druhou možností je ukotvení dětské houpačky do stropu. Tady rozhoduje také materiál, do kterého chcete houpačku upevnit. Pokud je váš strop ze sádrokartonu, určitě houpačku do stropu neupevníte tak jednoduše. Řešením by mohl být dřevěný trám, který by se připevnil o protilehlé stěny a následně byste mohli použít hákový systém jako v případě upevnění do zárubně.

Pokud byste přece jen chtěli upevňovat houpačku do sádrokartonu, musíte ho provrtat až do zdiva. Nasadit hmoždinku, delší šroub, delší háček a nezapomenout vypodložit kovovou maticí. Pokud máte tu možnost upevnit houpačku do stropu, uvedený způsob za pomoci rozpěrné příchytky (hmoždinky) dostatečné velikosti můžete houpačku pohodlně upevnit. Tímto způsobem se například upevňují také radiátory na stěny. Rozpěrná příchytka se začne ve vyvrtaném otvoru roztahovat a vyplní prostor tak, aby se šroub nedostal ven a vytváří tzv. uzel. V závislosti na možnostech můžete použít různé velikosti šroubů. Opět využijete závěsné háky jako v případě předcházejícího ukotvení. Všeobecně lze využít ještě další způsoby závěsných systémů, ale tyto patří mezi ověřené a nejčastěji využívané.

Oblíbené modely houpaček a houpacích křesel

Zobrazit produkty v kategorií:

Autor článku

Denis Ruščák

Spolehlivost, kreativita, respekt a chuť na sobě neustále pracovat je správný recept, jak si získat čtenáře a zároveň pokračovat. Už od dob střední...


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Černý gauč se stane dominantou každého obývacího pokoje Černý gauč se stane dominantou každého obývacího pokoje

Je černý gauč dobrou volbou? Určitě ano. Podívejte se, jak dobře může v místnosti vypadat a s čím vším se dá kombinovat.

Vázy na květiny jako bytové doplňky do obývacího pokoje Vázy na květiny jako bytové doplňky do obývacího pokoje

Alespoň jednu vázu má doma asi každý. Může jít o skleněný kousek s jednoduchým designem, nebo například o kovovou dekorativní vázu. Jakou máte doma vy?

Adventní věnce Adventní věnce

4 týdny před Vánocemi je krásná, zároveň však i hektická kapitola roku. Přesto bychom neměli zapomenout na jeden z nejtypičtějších symbolů adventu, tradiční adventní věnec, který přinese...Publikováno dne: 28.02.2020
Hodnocení článku:
(88%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Nejlepší dětská trampolína pro děti? Poradíme, jak vybratNejlepší dětská trampolína pro děti? Poradíme, jak vybrat

Snad neexistuje zábavnější pohybová aktivita pro děti než je skákání na trampolíně. Při výběru vhodné trampolíny byste však neměli dbát jen na atraktivní vzhled, ale také na bezpečnost a...

Jaké RC auto na dálkové ovládání do terénu či na cestu? Jsou lepší elektrická, nebo RC auta na benzín?Jaké RC auto na dálkové ovládání do terénu či na cestu? Jsou lepší elektrická, nebo RC auta na benzín?

Jak vybrat nejhezčí nástěnnou nebo stolní lampu do dětského pokoje? Potěší i dětská lampa s projektoremJak vybrat nejhezčí nástěnnou nebo stolní lampu do dětského pokoje? Potěší i dětská lampa s projektorem

Děti se v noci často bojí spát kvůli strašidlům ve skříni či pod postelí. Pomožte svému drobkovi překonat strach pomocí noční lampičky.