Houpačka do bytu nejen do dětského pokoje. Připevněte do stropu nebo na zárubeň

Vytvářet úsměv na tvářích vašich ratolestí a plnit jim jejich přání, to je rozhodně údělem každého rodiče. Vždyť právě v dětství je zde prostor na to, aby si dítě vytvářelo krásné a veselé vzpomínky. Hry a zábava k tomu nepochybně patří. Dětské houpačky jsou v raném věku běžnou součástí dětské zábavy. A jak vašim dětem dopřát autentický a bezpečný zážitek z houpání u vás doma?

Usměvavé dítě na zahradní houpačce

Přesně, nemusí to být nutně dětské hřiště, pokud se vaše děti chtějí vyřádit tímto způsobem. Dětské houpačky na zahradu, či dokonce do bytu si dnes můžete pohodlně opatřit i vy a nemusíte tak nikam chodit. Dřevěné houpačky na zahradu či kovová konstrukce na dětskou houpačku jsou dnes dostupným zbožím. Jakou houpačku si vybrat? Čeho je třeba si při výběru všímat? Jak kotvit houpačku v bytě? Všechno podstatné se dozvíte v našem článku.

Oblíbené modely houpaček a houpacích křesel

Umístění houpačky

Prvním bodem, od kterého se při výběru houpačky musíte odrazit, je rozhodně místo, kde bude houpačka umístěná. Na základě toho totiž můžete určit, jaký druh houpačky se vám hodí víc. Pokud chcete houpačku umístit na zahradu, máte dvě možnosti:

  • Zavěšení dřevěné houpačky
  • Houpačka s kovovou konstrukcí

V případě zavěšení dřevěné houpačky je třeba najít stabilní větev stromu nebo jiné místo, kde budete moci houpačku ukotvit. Pokud se rozhodnete pro kovovou houpačku, stačí když poskládáte konstrukci podle návodu, najdete pro ni pevný podklad a vaše děti se mohou vybláznit dosyta. V nabídce obchodů najdete také kovové dětské houpačky pro dvě až tři děti. Děti se tak mohou houpat současně.

Pro ty nejmenší existují i plastové houpačky, které jsou často kombinované se skluzavkou nebo malým „zahradním“ domečkem. Tyto kombinace houpačky a skluzavky můžete klidně umístit i v interiéru.

Údržba a skladování

Je třeba myslet na to, že jednoduché dřevěné houpačky stačí sundat, očistit a uskladnit na místo, kde se vyhnou nadměrné vlhkosti. Dětské houpačky s kovovou konstrukcí, pokud samozřejmě nechcete, aby je ničila koroze, je dobré rozmontovat a pečlivě uskladnit. Počítejte tedy s tím, že údržba je o něco náročnější a také budete potřebovat větší prostor pro jejich uskladnění.

Dřevěná dětská houpačka

Cenová relace

Když se podíváme na cenu, dřevěné houpačky dnes můžete sehnat už od 10 eur. Za tuto cenu se nemusíte trápit ani s vlastní výrobou. Za poměrně malé sumy seženete dřevěnou houpačku různých velikostí, tvarů a také například s bezpečnostní ohrádkou.

V případě kovových houpaček je třeba počítat také s určitou nosností. Ty nejlevnější příliš velkou nosnost a tedy stabilitu nenabízejí. V případě dětských kovových houpaček se pohybujeme v cenovém rozpětí 100 až 150 eur.

Vybíráme z katalogu

Hojdačka Wave

Hojdačka Wave

6 799,00 Kč

Dětská houpačka v interiéru

Nejen dřevěné houpačky na zahradu nebo houpací sítě na terasu. Dnes klidně můžete mít houpačku přímo v bytě či domě. Stačí trocha nápadu, kreativity a svým dětem můžete připravit opravdu fantastické překvapení. Jak na to? Nejčastějším problémem v případě houpaček v rámci interiéru bývá jejich umístění. Převážně jsou umísťované do dveří (mezi zárubně).

Druhou možností umístění houpačky je určitě upevnění do stěn či stropu. To, jaké máte možnosti, víte nejlépe jen vy. Počítejte však s tím, že bez vrtání do stěn, stropu nebo zárubně to určitě nepůjde. Možností je skutečně hodně. Je nutné si uvědomit, že nejdete věšet poličku nebo obraz. Toto uchycení musí nějakou zátěž vydržet.

Uchycení do zárubně

Do spodní desky překladu (případně přímo do zárubně) navrtejte dvě díry ve vzdálenosti od sebe aspoň 60 cm. Do těchto děr našroubujte dva kovové háky se závitem. Na háky zavěste kovové kroužky. Pokud budete vrtat například do panelu nad zárubní, po našroubování háků nezapomeňte na kovovou podložku pod matici. Zabezpečíte tak to, že se houpačka nebude přetáčet do stran.

Houpačka v dětském pokoji

Uchycení do stropu

Druhou možností je ukotvení dětské houpačky do stropu. Tady rozhoduje také materiál, do kterého chcete houpačku upevnit. Pokud je váš strop ze sádrokartonu, určitě houpačku do stropu neupevníte tak jednoduše. Řešením by mohl být dřevěný trám, který by se připevnil o protilehlé stěny a následně byste mohli použít hákový systém jako v případě upevnění do zárubně.

Pokud byste přece jen chtěli upevňovat houpačku do sádrokartonu, musíte ho provrtat až do zdiva. Nasadit hmoždinku, delší šroub, delší háček a nezapomenout vypodložit kovovou maticí. Pokud máte tu možnost upevnit houpačku do stropu, uvedený způsob za pomoci rozpěrné příchytky (hmoždinky) dostatečné velikosti můžete houpačku pohodlně upevnit. Tímto způsobem se například upevňují také radiátory na stěny. Rozpěrná příchytka se začne ve vyvrtaném otvoru roztahovat a vyplní prostor tak, aby se šroub nedostal ven a vytváří tzv. uzel. V závislosti na možnostech můžete použít různé velikosti šroubů. Opět využijete závěsné háky jako v případě předcházejícího ukotvení. Všeobecně lze využít ještě další způsoby závěsných systémů, ale tyto patří mezi ověřené a nejčastěji využívané.

Oblíbené modely houpaček a houpacích křesel

Zobrazit produkty v kategorií:

Autor článku

Denis Ruščák

Spolehlivost, kreativita, respekt a chuť na sobě neustále pracovat je správný recept, jak si získat čtenáře a zároveň pokračovat. Už od dob střední...


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Zelený dětský pokoj - hodí se pro chlapce i dívky Zelený dětský pokoj - hodí se pro chlapce i dívky

Zelený dětský pokoj je vhodnou volbou, ať už vybíráte zařízení pro dívku nebo chlapce. Zelená je optimistická barva, která uklidňuje. Podívejte se, jak dobře v dětském pokoji vypadá.

Oranžová kuchyň - netradiční, ale vhodná volba Oranžová kuchyň - netradiční, ale vhodná volba

Oranžová bude vyzařovat příjemné teplé světlo ať ji umístíte kamkoli. Pokud ji ani vy nemáte ve své kuchyni, je nejvyšší čas to změnit.

Dětský pokoj v podkroví - vytvořte dítěti vhodný prostor na všechny aktivity Dětský pokoj v podkroví - vytvořte dítěti vhodný prostor na všechny aktivity

Toužili jste i vy jako dítě po pokoji v podkroví? Pokud máte šanci svému dítěti zařídit pokoj v podkroví, neváhejte. Inspirujte se v naší galerii.Publikováno dne: 28.02.2020
Hodnocení článku:
(88%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Jaká podlaha je nejlepší do dětského pokoje? Vinylová, korková nebo plovoucíJaká podlaha je nejlepší do dětského pokoje? Vinylová, korková nebo plovoucí

Kupujete podlahu do dětského pokoje? Malé děti tráví na zemi spoustu času, a proto byste výběr správné podlahy neměli podcenit. To, jaké faktory jsou důležité u podlah pro děti, si...

Jak naučit děti uklízet? Rozpis domácích prací i obrácená psychologie fungujíJak naučit děti uklízet? Rozpis domácích prací i obrácená psychologie fungují

Znáte to. Spolu s uklízením přichází i spousta křiku. Vaše dítě (ne)pořádek vidí jinak. Vlastně mu vůbec nepřekáží. Jak ho naučit pořádkumilovnosti?

Nafukovací bazén pro malé děti? Recenze chválí hlavně malé rozměryNafukovací bazén pro malé děti? Recenze chválí hlavně malé rozměry

Dopřejte vodní zábavu v létě dětem v každém věku. Už nyní je třeba myslet na to, jak bude trávit svoje volné chvíle. Víte, jaký bazén pro děti vlastně vybrat?