Jak vybrat infrasaunu pro 2 osoby do domu i bytu

Možná jste si dosud mysleli, že mít doma saunu je nadstandardní luxus, který si může dovolit jen malé procento lidí. Určitě máte znalost, že infrasauna zabere enormně hodně místa a samozřejmě, vyžaduje velkou investici.

Domácí infrasauna

Je tomu skutečně tak? Infrasauna u vás doma? Proč ne! Blahodárné účinky infrasauny si rozebereme, ale především vězte, že mít doma infrasaunu pro 1–2 osoby vůbec není nereálným snem. Pro dokonalý relax a oddych můžete zůstat i doma a nemusíte jezdit do wellness center nebo lázeňských rezortů.

Oblíbené produkty

Účinky infrasauny

Moderní domácí sauny vám přinášejí účinky infrasaunování přímo do vašeho bytu či domu. Infrasaunování je především perfektním způsobem, jak vaše tělo dokonale zregeneruje. Infračervená vlákna, která produkují teplo na úrovni 40–60 °C, pronikají do lidské tkáně, což garantuje perfektní regenerační účinky.

Stejně tak infra teplo působí na úlevu bolesti svalstva. Příznivě působí i na klouby a teplem se z těla vylučují i toxické látky. Všeobecně působí příznivě na kardiovaskulární a oběhový systém a stejně tak zvyšuje imunitu. Infrasaunování je proto doporučené lékaři především během zimních měsíců. Toto infra teplo působí příznivě na barvu a pružnost kůže. Přísun infračerveného tepla působí i na psychiku a tělesnou aktivitu našeho těla. Pokud chcete tedy shodit nějaká ta kila, s hubnutím vám pobyt v infrasauně určitě pomůže.

Pro koho je infrasauna určená?

Používání infrasauny v zásadě není nijak ohraničené. Do sauny mohou jít dospělíděti a také i starší lidé. V každém případě je nutné přece jen myslet na zdravotní stav. Teplotní zátěž může každý z nás snášet různě.

Infrasauna do domu nebo bytu

Především u starších lidí je vhodné se poradit s lékařem, zda je používání infrasauny možné, respektive v jakém rozsahu. Těžká kardiovaskulární onemocnění nebo zvýšená krvácivost mohou být značným omezením a v tom případě se používání infrasauny nedoporučuje.

Používání infrasauny

Infrakabina je zařízením, které vám poskytne relax a také mnohé jiné příznivé účinky. Před použitím se doporučuje vypít větší množství vody. Vhodným činem před infrasaunováním je stejně tak i krátká sprcha. Tím znásobíte pocení a vylučování toxinů.

Běžná doba používání infrasauny je nárazově 30 minut. Pokud jste si už na produkované teplo zvykli a máte přísun tekutin, klidně můžete setrvat i 45 až 60 minut. Delší minutáž se už doporučuje aplikovat přerušovaně, aby vaše tělo bylo dostatečně hydratované. Stejně tak v případě, že procházíte virovým onemocněním jako je chřipka, angína nebo zánětové onemocnění.

Umístění infrasauny

Infrasauna je zařízením, které si vyžaduje umístění přímo v interiéru. Není určená pro exteriér, a proto je tak vytvořena i její konstrukce a izolace. Infrasaunu pro 1 či 2 osoby je možné umístit skutečně kdekoliv, kde si myslíme, že se infrasauna vejde.

Domácí infrasauna do koupelny

Infrasaunu můžete klidně umístit do koupelny, obýváku nebo ložnice. Právě skandinávské země jsou známé tím, že infrasaunu umísťují do ložnice. Používání i údržba infrasauny je nenáročná, ať na ovládání, nebo údržbu. Stačí vyhradit potřebný prostor a připojení do sítě na 230 V. Sauna neprodukuje nadbytečnou vlhkost, nevydává žádný hluk a také díky izolaci nepůsobí na zvýšení teploty v dané místnosti.

Obvykle jsou infrasauny vyráběné z kanadské jedle. Jde o odolný druh dřeva, které je pevné s jemnou strukturou a odolné vůči vlhkosti. Jako jehličnatý strom je bez uzlin a s minimálním obsahem živice.

Investice do sebe

Někdo by si řekl, že mít doma v bytě saunu je opět nehorázný luxus. Avšak infrasauna je investicí, která zkvalitní váš život a dopřeje vám nadstandardní relax a odpočinek pro vaše tělo i mysl.

Nejznámějšími distributory a výrobci na našem trhu jsou společnosti jako Mountfield, Marimex nebo Goddess. Cenová relace v závislosti na velikosti a poskytnutých funkcích je od 14 do 40 tisíc korun. Kromě velikosti se liší například druhem materiálu nebo typem zářičů (keramické, karbonové, kovové).

Podle čeho vybírat?

Prioritou je určit si kolik lidí bude samotnou saunu využívat. Následně je nutné si vybrat model, který se k vám do interiéru vejde. Stejně tak zhodnotíte i estetickou stránku.

Ovládací panel infrasauny

Informujte se na ovládání sauny (například dálkové ovládání), LED svícení, případně zabudované rádio, možnost doručení nebo odborné montáže. Přestože složení těchto druhů saun je poměrně nenáročné (stavebnice).

Autor článku

Denis Ruščák

Spolehlivost, kreativita, respekt a chuť na sobě neustále pracovat je správný recept, jak si získat čtenáře a zároveň pokračovat. Už od dob střední...


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Rozloučení se svobodou - výzdoba, dekorace, inspirace Rozloučení se svobodou - výzdoba, dekorace, inspirace

Čeká vaši kamarádku tento rok svatba? Připravte jí rozloučenou se svobodou, na kterou nezapomene!

Verandy a terasy – příjemný prostor pro setkávání se s přáteli Verandy a terasy – příjemný prostor pro setkávání se s přáteli

Veranda či terasa je snem pravděpodobně každého, kdo by chtěl bydlet v domě. Je to prostor, kde si můžete na čerstvém vzduchu posedět s rodinou či přáteli.

Bílá ložnice - Ideální barva pro čistou mysl Bílá ložnice - Ideální barva pro čistou mysl

Bílá v ložnici? Určitě jí výběrem neuděláte krok vedle. Bílá je barvou čistoty, evokuje svěžest, vysoké hodnoty a ideály. Viz naše fotoinšpirácie.Publikováno dne: 12.10.2018
Hodnocení článku:
(93%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Nejlepší kamera do auta s GPS a nočním viděním? Xiaomi i Prestigio Roadrunner 140Nejlepší kamera do auta s GPS a nočním viděním? Xiaomi i Prestigio Roadrunner 140

Pokud trávíte hodně času za volantem, určitě jste už byli svědkem nejedné nebezpečné situace. Kamerový záznam z palubní kamery v autě vám možná jednou přijde vhod jako objektivní...

Nejlepší tepovač koberců, sedaček nebo matrací pro domácnost? Kärcher nebo ZelmerNejlepší tepovač koberců, sedaček nebo matrací pro domácnost? Kärcher nebo Zelmer

Pokud máte doma víc koberců, určitě jednou za čas hledáte způsob, jak je vyčistit.   Pomůže vám s tím tepovač, resp. vysavač na tepování koberců a my vám poradíme, jak si ten vhodný...

Nejlepší kombinovaný sporák? Recenze a test chválí Mora, Beco, Amica, Bosch a GorenjeNejlepší kombinovaný sporák? Recenze a test chválí Mora, Beco, Amica, Bosch a Gorenje

Kombinovaný sporák s plynovou vrchní deskou a elektrickou troubou představuje vhodný kompromis mezi kvalitou vaření a energetickou úsporností. Víte, podle čeho si vybrat?