Jak vybrat kávovar + nejlepší kávovary

Je i pro vás káva ověřený „životabudič“, bez kterého byste den ani neuměli začít? Vůně a chuť lahodné kávy je pro někoho doslova závislostí. Samozřejmě známe lidi, kterým stačí jakákoliv káva, připravená všelijak.

Příprava kávy v pákovém kávovaru

Pokud jste však aspoň trochu náročnější, nebo si potrpíte na něco víc než jen jakkoliv chutnou dávku kofeínu, určitě se do kvalitní kávy vyplatí investovat. A nemusí to být vždy hodně.

A jak si tento lahodný nápoj připravit doma? S touto otázkou přichází na scénu ještě náročnější problém... Jaký kávovar? Jaký kávovar si vlastně vybrat? Které kávovary jsou nejlepší a nejoblíbenější? Podle čeho vybírat kávovar?

My jsme si pro vás připravili komplexní informace z oblasti kávovarů, které vám zaručeně pomohou. Sesbírali jsme pro vás podstatné informace, hodnocení a recenze kávovarů, které vám pomohou se zorientovat. Také jejich cenové třídy a typy kávovarů, které jsou na trhu k dispozici.

Oblíbené kávovary

Automatické kávovary

V zásadě platí, že automatický kávovar udělá všechnu práci za nás. Stačí položit šálek a za pár minut si můžete vychutnat to nejlepší espresso. Automatické kávovary však mají dvě kategorie.

Plnoautomatický kávovar je přístroj, který se nám postará o přípravu nápojů od namletí kávy až po její dokonalé naservírování do šálku. Kromě klasického espressa se tento inteligentní kávovar postará také o přípravu latté, latte machiato či cappuccino. V domácnosti jsou plnoautomatické kávovary oblíbené, někdy nás však odradí jejich vyšší cena.

Nabídka nápojů plnoautomatického kávovaru

Poloautomatické kávovary jsou cenově dostupnější, ale zároveň si vyžadují naši částečnou asistenci. Někdy je potřebné dávkovat vodu, jindy namlít kávu, protože chybí mlýnek na kávu, a některé je zase nutné precizněji čistit. Cena je však o něco přívětivější.

Kapslové kávovary

Tento druh kávovaru je všeobecně v domácnosti nejoblíbenější. Proč právě on? Nepotřebuje žádné dodávky mleté kávy, mléka, cukru a podobně. Do kapslových kávovarů se vkládají kapsle, které obsahují všechny ingredience potřebné pro přípravu vašeho nápoje od espressa až po horkou čokoládu nebo čaj s mlékem.

Kapslový kávovar Dolce Gusto

Kapslový kávovar je v zásadě automatizovaný přístroj, který je podobný automatickému kávovaru. Je však o něco méně náročný na údržbu. Nevýhodou snad může být dokupování kapslí, které mohou být při častém pití finančně nákladnější a zároveň bude větší množství plastového odpadu.

Pákové kávovary

I když se nám možná nebude líbit, že pákové kávovary je nutné obsluhovat, ale nejkvalitnější přípravu kávy nám nabídne právě tento kávovar. Zařízení je nutné obsluhovat manuálně a pro přípravu kávy je nutné dodržovat určité zásady. Množství kávy, hrubost mletí a množství vody. Jejich cena je často nižší, ale je potřebné znát proces přípravy daného druhu kávy.

Vaření kávy v pákovém kávovaru

Pákové kávovary se běžně používají v restauracích nebo kavárnách. I to svědčí o kvalitě a chuti kávy z tohoto kávovaru. 

TOP 3 kávovary pro vaši domácnost

Zlatá střední cesta pro méně náročné

Autor článku

Denis Ruščák

Spolehlivost, kreativita, respekt a chuť na sobě neustále pracovat je správný recept, jak si získat čtenáře a zároveň pokračovat. Už od dob střední...


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Zelená koupelna nemusí být tuctová Zelená koupelna nemusí být tuctová

Barvu do koupelny, podobně jako je tomu v případě kuchyně, si obvykle vybíráme na desítky let. Proto se při jejím volbě můžete pořádně zapotit. Pokud jste nikdy neuvažovali nad zelenou v...

Žlutý obývací pokoj vás nabije energií Žlutý obývací pokoj vás nabije energií

Žlutá je barva slunce, rozzáří každou místnost. Podlehněte kouzlu této barvy a zkuste ji zakomponovat i do svého bytu. Uvidíte, že obývací pokoj v žlutých odstínech každého okouzlí.

Zahradní altán - oceníte ho v létě i na podzim Zahradní altán - oceníte ho v létě i na podzim

Uvažujete nad zahradním altánem? Určitě si ho do své zahrady pořiďte. Stane se pro vás oázou klidu a místem symbolizujícím odpočinek.Publikováno dne: 07.04.2018
Hodnocení článku:
(91.8%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Jak vybrat zastřihávač na bradku, vlasy, vousy nebo chloupky v nose? Jak vybrat zastřihávač na bradku, vlasy, vousy nebo chloupky v nose?

Stále víc mužů se snaží starat o svůj vzhled. Dobrým pomocníkem je zastřihávač, se kterým nebude úprava vlasů, bradky nebo zastřihávání chloupků v nose problém.

Nejlepší tyčový vysavač? Recenze a test chválí Eta, Rowenta, Sencor a Philips Nejlepší tyčový vysavač? Recenze a test chválí Eta, Rowenta, Sencor a Philips

Tyčový vysavač je zajímavou alternativou k běžnému vysavači s hadicí. Při vysávání s ním se nemusíte příliš ohýbat a skladování je díky jeho svislému tvaru také jednodušší. Pomůžeme vám...

Nejlepší průmyslový vysavač. Recenze a test chválí Bosch, Hilti, Makita Nejlepší průmyslový vysavač. Recenze a test chválí Bosch, Hilti, Makita

Průmyslové vysavače nacházejí využití nejen na stavbě nebo v profesionálních dílnách, ale také v garážích či hobby dílnách domácích mistrů. Čeho je třeba si při jejich výběru všímat?