Jak vybrat míchačku? I ty nejlevnější mohou být kvalitní

Stavební míchačka je zařízením, bez kterého základy či pevné zdi rozhodně nepostavíte. Ať už stavíte dům, nebo potřebujete směs betonu použít na zdění plotů, podlahu nebo jiné stavební práce, míchačka je jednoduše nutností.

Míchačka na stavbu

Výběr míchačky není procesem, který bychom uskutečňovali běžně, skutečně jde o zařízení, které kupujeme možná jednou za život. Pokud si tedy nechcete míchačku půjčovat od známých a sousedů, zde jsou rady jak vybrat tu správnou.

Oblíbené modely míchaček

Parametry kvalitní míchačky

V zásadě u míchačky není tolik parametrů, které bychom mohli porovnávat. K výběru je ale třeba přistupovat zodpovědně a především podle potřeby samotného kupujícího. Šikovná míchačka, která splní naše očekávání a zároveň nezruinuje náš rozpočet.

Přesně něco takového by si přál každý z nás. Nejlepší je proto řídit se radami a zkušenostmi ostatních zákazníků, kteří kvalitu jednotlivých míchaček vyzkoušeli. Na začátek si odpovězte na otázku, zda míchačku budete používat na pracovní účely, na stavbu domu nebo příležitostně při práci kolem domu. A jaké parametry je potřebné sledovat?

Velikost bubnu

Jak jsme uvedli, účel je prvotním faktorem, který kupující musí zvážit. Právě s tím souvisí i objem samotné míchačky. Na příležitostné práce kolem chaty zřejmě mnoho hmoty nespotřebujete, takže se zaměřte na objem míchačky do 130 litrů (2 kolečka).

Při výběru míchačky je důležitý i její objem

Naopak pokud máte v plánu míchačku využívat častěji a také počítáte s větším objemem hmoty, zaměřte se na objem bubnu kolem 150–190 litrů. Na trhu najdete míchačky s objemem 60, ale i 200 litrů. Vždy však musíte vědět, jaký objem hmoty plánujete míchat.

Napětí a příkon

V tomto případě hovoříme o napájení do elektrické sítě při napětí 230 nebo 380 voltů. Dnes už tento faktor neurčuje velikost míchačky. Míchačka s objemem 120 litrů může mít klidně napájení na napětí 380 voltů. Jde spíše právě o samotnou elektroinstalaci. U starších druhů elektroinstalace míchačka často vyhazuje pojistky.

Dnes obvykle příkon elektromotoru i velikost míchačky jsou přímo úměrně přizpůsobené i napětí. Příkon se v závislosti na velikosti pohybuje na úrovni 600 až 1 000 wattů. Výkon míchačky se odlišným napětím nezmění. Při větším objemu je však dobré, když je napětí na 380 voltů z hlediska zátěže elektrické sítě.

Závit vřetene

Závitem vřetene rozumíme upevnění míchací metly. I ty mohou mít různý průměr v závislosti na velikosti bubnu míchačky. Nejčastějším druhem závitu je závit s označením M14.

Jednovřetenové závit míchačky

Následně jsou zde dvojvřetenová míchadla s rychloupínáním. Dvojvřetenové závity se hodí v případě velké míchačky s velkým objemem.

Hobby míchačky

Mnozí se obávají toho, že levná míchačka automaticky značí krátkou životnost, slabý výkon a nespolehlivost. Nejednou však v obchodních řetězcích OBI či Mountfield natrefíte na akční nabídky míchaček. Cena je na úrovni 180–250 eur, což se zdá v případě tak robustního pomocníka až příliš levné.

Je nutné ale říct, že levné automaticky neznamená nekvalitní. Míchačka i v této cenové kategorii dokáže splnit svoji úlohu a na občasné práce rozhodně postačí.

TOP 3 míchačky

Prohlédli jsme aktuální nabídku míchaček a vytipovali 3 modely s nejlepším hodnocením a recenzemi. Pokud se nemůžete rozhodnout, potom si vyberte jeden z prezentovaných modelů. Nebudete vůbec zklamaní.

Autor článku

Denis Ruščák

Spolehlivost, kreativita, respekt a chuť na sobě neustále pracovat je správný recept, jak si získat čtenáře a zároveň pokračovat. Už od dob střední...


Přidat komentářPublikováno dne: 17.02.2019
Hodnocení článku:
(89%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Cestovní žehličky na prádlo: Malý pomocník na cesty Cestovní žehličky na prádlo: Malý pomocník na cesty

Na žehlení nelze zapomínat ani mimo domova. Cestovní varianta žehličky není na škodu. Dnes vám poradíme, čeho si při její koupi všímat.

Nejlepší ruční masážní přístroje na páteř, krk, ramena, ale také proti celulitidě Nejlepší ruční masážní přístroje na páteř, krk, ramena, ale také proti celulitidě

Pokud chcete vašim svalům a kloubům dopřát uvolnění, nemusíte hned navštěvovat maséra. Můžete si vybrat  z desítek modelů menších masážních přístrojů.

Nejlepší elektrické zubní kartáčky jsou sonické, tvrdí recenze i testy Nejlepší elektrické zubní kartáčky jsou sonické, tvrdí recenze i testy

Ve většině domácností je to klasický zubní kartáček, který má na starosti, aby vaše zuby a dásně byly čisté. Co tak zkusit elektrický zubní kartáček?