Jak vybrat moderní obraz na stěnu, nad sedačku v obýváku, do ložnice či dětského pokoje?

Chybí vašemu domu či bytu pověstný šmrnc? Kromě dekorací nebo pokojových rostlin, kritickým okem zhodnoťte i vaše stěny. Správný obraz dokáže z každého interiéru vytvořit unikátní prostor pro život.

Obrazy na stene

Co všechno může při výběru obrazů mít význam, jaké máte možnosti a co se do toho kterého pokoje hodí? Poradíme vám v dnešním článku.

Oblíbené samolepky na zeď

Vyjádřete svůj vkus

Prostřednictvím obrazů dokážete nejen zútulnit prostor, v němž trávíte čas, ale i interpretovat svoje myšlenky, pocity či záliby. Každý obraz na stěně, ať se nachází v jakékoliv části vaší domácnosti, odráží váš individuální vkus. Dekorqace stěn a prostorů se dnes už neomezují pouze na tradiční malby a motivy v dřevěném rámu. Na výběr máte mnoho možností, barev, designů a provedení, které dodají tu správnou atmosféru. V první řadě zvažte to, kam obraz plánujete umístit. Samotný charakter místnosti vám hodně napoví. Rozhodli jste se, do které místnosti obraz potřebujete a opatříte si ho jako první? I díky našim jednoduchým radám neuděláte krok vedle.

Pamatujte si však jedno ze základních pravidel. Když je místnost zařízená střídmě a jednoduše, můžete si dovolit výraznější motiv či rám obrazu. V případě, že jste vsadili na nábytek s osobitým stylem, interiér dotvoří obrazy v jemnějších barvách a jednoduchých motivech.

Vyberte si ten nejlepší pro vás

V současnosti se obrazy neomezují pouze na klasické a originální olejomalby umělců, které se malují na plátno. Pokud si nemůžete dovolit investovat do originálu, poohlédněte se po jiných možnostech. V nabídce najdete obrazy vytištěné na plátno a nejde jen o portréty či krajinky.

Obrazy na červenej obývačkovej stene

Oblibě se těší abstraktní motivy, makrofotografie, fotoobrazy, moderní vícedílné obrazy. Do rámu se nebojte vložit ani vintage plakáty, různé grafiky, ale i kresby vašich dětí. Jde přece o vyjádření vašeho stylu!

Obraz do obýváku

Obývací místnost patří mezi dominantní prostory, ve kterém trávíte asi nejvíc času a přijímáte v ní návštěvy. Její celkový vzhled by měl být proto reprezentativní a harmonický zároveň. Pokud vybíráte obraz do této části vašeho domova, myslete na to, že by měl nejen zaujmout, ale také vytvořit příjemnou a přátelskou atmosféru.

Vycházejte z celkového designu pokoje a řiďte se srdcem. Zaměřit se můžete na jeden výrazný kousek, který bude dominantou místnosti nebo vytvořte kompozici více menších obrazů v podobném stylu a tématu. Obě varianty jsou vhodné například za sedací soupravu. Pokud oplýváte velkorysým prostorem s více stěnami, nebojte se obrazy rozvěsit i na ně.

Obraz do ložnice

Ložnice je místem odpočinku, proto by v ní nic nemělo působit šíleně a rušivě. Pokud toužíte po obrazu i tady, v ideálním případě ho zavěste nad postel. Působit by měl příjemným a harmonickým dojmem. Vyhněte se výrazným barvám a velkým motivům.

Vybíráme z katalogu

Pozrite si viac produktov z kategórie obrazy

Obraz do kuchyně

Kuchyně není jen prostorem pro vaření. Stále víc se propojuje s jídelnou, ale i obývací místností. Při výběru obrazu do ní se tedy vůbec nemusíte spokojit jen s obrazy bylinek, květů či jiných pochutin. Samozřejmě, záleží na zařízení a rozložení prostoru. Dbejte na to, aby konečný výsledek nepůsobil kýčovitě a přeexponovaně. Právě tady jsou povolené výrazné a energické barvy, které podpoří nejen chuť do vaření, ale i jídla.

Obraz do pracovny nebo kanceláře

Je úplně jedno, zda hledáte obraz do pracovny, kterou máte doma, nebo do kanceláře. Ozdobené stěny jsou totiž velmi účinným nástrojem, jak prostor nejen zútulnit, ale také podpořit pracovní výkon.

Obrazy v študovni

Vítané jsou moderní fotoobrazy klidně s motivy vaší rodiny, přátel nebo oblíbených míst. Vybírejte spíše přírodní odstíny, pokud potřebujete podpořit koncentraci, určitě sáhněte po bílé a šedé.

Obraz do dětského pokoje

V dětském světě je dovolené téměř všechno. V případě dětí a jejich pokoje vybírejte obrazy, které nejsou finančně nákladné, protože je víc než jisté, že jednoho dne z nich „vyrostou“. Na druhé straně věnujte pozornost obrazům, které nejen rozzáří dětská očka, ale také navodí příjemnou atmosféru, chuť do učení a podpoří jejich kreativitu a dobrou náladu.

Obrazy pestrých barev, různých tvarů, s pohádkovými postavičkami či zvířátky jsou skutečně ideální volbou. V tomto případě popusťte uzdu své fantazii a vyblázněte se.

Jak a kde obraz umístit?

Předpokládáme, že obrazy nekupujete a díry do stěn nevrtáte na pár týdnů nebo měsíců. Jejich umístění věnujte dostatečnou pozornost. Věšte je přibližně do úrovně očí nejen proto, aby měly prostor vyniknout, ale i kvůli snadnější údržbě. Z funkčních důvodů si dávejte pozor na to, aby na vaše obrazy nesvítilo přímé slunce. UV záření znehodnocuje většinu barev a poškozuje barvu.

Zobrazit produkty v kategorií:

Autor článku

Redakce VeseleBydleni.cz

Pravidelně Vám přinášíme všechny zajímavosti ze světa těch nejnovějších trendů v bydlení a zahradě. Sledujte nás a nic vám neunikne :-)


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Vyřezávané Halloween dýně Vyřezávané Halloween dýně

Víte kdy je Halloween? Už o pár týdnů! A máte už promyšlený motiv, který letos vyříznete na dýni? Pokud ne, pak se nemusíte stresovat - připravili jsme pro vás to nejlepší z nejlepšího....

Dětský pokoj pro chlapce - modrá hraje prim Dětský pokoj pro chlapce - modrá hraje prim

Máte doma chlapce, který by chtěl vlastní dětský pokoj, v níž by byl mohl prožívat dobrodružství? Podívejte se na naši galerii, možná v ní spolu najdete něco, co se vám zlíbí.

Adventní věnce Adventní věnce

4 týdny před Vánocemi je krásná, zároveň však i hektická kapitola roku. Přesto bychom neměli zapomenout na jeden z nejtypičtějších symbolů adventu, tradiční adventní věnec, který přinese...Publikováno dne: 01.01.2020
Hodnocení článku:
(90.8%)

V této kategorii najdete i:

Vyplatí se kupovat nábytek z bazaru? Na co si dát pozor při koupi nábytku z bazaruVyplatí se kupovat nábytek z bazaru? Na co si dát pozor při koupi nábytku z bazaru

Jak vybrat lustr do jídelny, kuchyně a obývákuJak vybrat lustr do jídelny, kuchyně a obýváku

Lustr v domácnosti je vnímaný především jako dekorační prvek, ale při jeho výběru byste měli dbát i na funkční vlastnosti. Poradíme vám jak si vybrat ten nejlepší!

Jak levně zařídit byt nebo dům? Praktické tipy i pro malý bytJak levně zařídit byt nebo dům? Praktické tipy i pro malý byt

Byt si můžete zařídit či zútulnit i bez toho, abyste investovali tisíce korun. Nabízíme vám pár tipů a triků, jak levně zařídit svůj příbytek.