Kupujete MP3 přehrávač na běhání? Vyberte si model s reproduktorem nebo Bluetooth

Neumíte si žádnou svoji aktivitu představit bez hudby? Zpříjemňujete si jí den po pracovní i soukromé stránce? Cvičení bez rytmů znějících ve sluchátkách není možné bez vhodného přehrávače. Vyhovuje vám telefon nebo se ohlížíte po MP3 přehrávači?

Nejlepší MP3 přehrávač

Druhá možnost je mnohem pohodlnější. Pokud si nevíte rady při jeho výběru, poradíme vám!

Oblíbené MP3 přehrávače

K čemu je třeba přihlížet při výběru MP3 přehrávače?

Při výběru MP3 přehrávače byste měli brát ohled na více kritérií. K těm nejdůležitějším patří kapacita, hmotnost, rozměry a možnost napájení, nebo to, při jakých příležitostech budete přehrávač používat.

Kapacita MP3 přehrávače

Jedním z nejdůležitějších kritérií je paměť přehrávače. Zodpovězte si otázku, kolio hudby na něj potřebujete dostat, protože 1 mp3 píseň má přibližně 5 MB. Na 1GB volného prostoru sa tak směstí kolem 200 písní. K nejrozšířenějším kapacitám pamětí přehrávačů patří 4 GB, 8 GB a 64 GB. Vhodné je, pokud se dá vnitřní paměť přehrávače rozšířit pomocí externí karty. Aby se vám po měsíci nestalo, že těch 30 alb, která jste si do MP3 přehrávače dali, už máte oposlouchaných.

Rozměry a hmotnost MP3 přehrávače

Některé z přehrávačů obsahují displej, na kterém je možné sledovat i video, ty jednodušší, především MP3 přehrávače na sport, displej nemají. Na tom totiž částečně závisí jeho hmotnost. Ty bez displeje jsou přirozeně o něco lehčí a skladnější než ty, které displej mají.

MP3 přehrávač na běhání

Pokud si vyberete model s displejem, zajímejte se o rozlišení, podsvícení a velikost písmen. Pokud potřebujete MP3 přehrávač na běhání, poohlédněte se po jeho menších verzích.

Přehrávané formáty

Přestože to má v názvu, MP3 přehrávač už dávno nepřehrává pouze formát MP3. Dokáže přehrát také soubory WMA, Ogg či FLAC. Čím víc formátů přehrávač dekóduje, tím lépe. Pokud má přehrávač také displej, může přehrát například i soubory AVI, WMV či MOV. K podporovaným patří také formáty MP4, AAC-LC, PCM, AVC či JPEG.

Nabíjení a výdrž MP3 přehrávače

Už patří napájení pomocí AA či AAA baterií k zastaralým, stále však můžete přehrávače s tímto typem napájení objevit. Tužkové baterky sice dlouho nevydrží, dají se zato rychle vyměnit, kdykoliv to potřebujete.

Kvalitní MP3 přehrávač s displejem

Běžnější je nabíjení pomocí dodané nabíječky, což je trochu omezující, neboť volná zásuvka nemusí být vždy k dispozici. Nejvhodnější je nabíjení pomocí USB, ten se dá připojit k nabíječce, ale i k počítači. Při výběru se zajímejte o typ baterie (vhodné jsou například ty na bázi lithia) a její výdrž. Přehrávače mohou vydržet v plném provozu několik hodin až téměř celý den.

Další kritéria výběru

Patří k nim ovládání, sluchátka a doplňková výbava. Ovládání je věcí vkusu, pokud máte rádi ťukání na dotykový displej, vyberte si přehrávač s tímto ovládáním, pokud máte raději klasická tlačítka, měl by je přehrávač obsahovat. Klasická tlačítka najdete spíše u jednodušších typů přehrávačů, které se dají ovládat pohodlně i poslepu a jsou vhodnější na cvičení.

Nejlepší MP3 přehrávač na sport

S ovládáním souvisí i způsob kopírování skladeb do přehrávače. Nejvhodnější je, když se přehrávač připojí k počítači jako externí disk. Pokud obsahuje pomocný obslužný software, mohlo by to dělat těžkosti při připojení do cizího počítače. Sluchátka, která jsou součástí balení, by měla podléhat určité kvalitě. Nejen kvůli vašemu sluchu, ale i kvůli kvalitě přehrávané hudby. Pokud totiž nejsou sluchátka dobrá, mohlo by dojít k jeho poškození.

Součástí MP3 přehrávače je nejen přehrávání hudby a videí, ale také organizér, hodiny nebo různé hry. Jde však o funkce, které máte v telefonu, proto by neměly rozhodovat při výběru. Využili byste MP3 přehrávač s reproduktorem nebo MP3 přehrávač s bluetooth funkcí?

MP3, či raději telefon nebo MP4?

MP3, formát digitálního zvukového souboru, vzniká zmenšením velikosti souborů a změnou typu souboru na mp3. Přestože se tento druh souborů používá už od 90. let, stále se teší poměrně velké oblibě, protože ho pčehrávají téměř všechny zvukové přehrávače i telefony. MP3 slouží na uchovávání a přehrávání pouze zvukových stop. Možností výběru jsou i MP4 přehrávače, formát MP4 je nejpoužívanějším formátem na streamování na internetu. Slouží na uchovávání různých typů souborů – audio a video souborů, obrázků i titulků.

Výhodou MP3 formátu je, že kvalita zvuku zůstává při zmenšování souboru téměř stejná. Ocení to určitě všichni milovníci, nejen ti sportující, hudby. Tento typ souborů je tak bežný, že by ho měl přehrát každý přehrávač. MP4 formát je všestrannější, audio MP4 soubor je v podstatě to samé co MP3 formát.

Velikost mp3 přehrávače

MP3 přehrává především hudbu, MP4 i video a filmy, některé dokonce i texty a jiné formáty. Pokud chcete přehrávač na hudbu, vhodnější je MP3 přehrávač, pokud potřebujete i něco navíc, kupte si MP4 přehrávač.

Hudbu můžete, samozřejmě, poslouchat i přes telefon. Přesto to, že mají dnešní telefony větší výdrž než před takovými 5 roky, přehrávání hudby baterii stále výrazně oslabuje. Možná ne tak jako některé aplikace či zapnutý internet, ale stále výrazně.

Ceny MP3 přehrávačů

Ceny MP3 přehrávačů jsou opravdu dostupné. Pohybují se, v závislosti na značce či kapacitě, od 250 korun výš. Ty dražší jsou k dispozici za několik set až tisíc korun. Před tím, než se rozhodnete, si však přesně určete, na co všechno budete přehrávač používat. Kupovat příliš drahý se vám nevyplatí, když ho potřebujete jen na cvičení, příliš levný zase tehdy, když na něm chcete sledovat i videa.

Autor článku

Janka Kršiaková

Vše, co mě bytostně charakterizuje a vystihuje, se odráží i v mém psaní. Jako vystudovaná Esteticky jsem přesvědčena o tom, že i neuměle text musí...


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Paletové sezení - hodí se na zahradu i do domácnosti Paletové sezení - hodí se na zahradu i do domácnosti

Nábytek z palet si lze vyrobit opravdu rychle, jednoduše a poměrně levně. Stačí si prohlédnout naše inspirace a uvěříte, že paletové sezení je stylovým doplňkem každého exteriéru i...

Vázy na květiny jako bytové doplňky do obývacího pokoje Vázy na květiny jako bytové doplňky do obývacího pokoje

Alespoň jednu vázu má doma asi každý. Může jít o skleněný kousek s jednoduchým designem, nebo například o kovovou dekorativní vázu. Jakou máte doma vy?

Knihovny - obývák si bez nich nebudete vědět představit Knihovny - obývák si bez nich nebudete vědět představit

Jsou knihy nedílnou součástí vašeho života a obklopujete se jimi ve velkém? Pak jim pořiďte pořádnou knihovnu, v níž se budou vyjímat a která se zas bude vyjímat ve vašem obývacím pokoji.Publikováno dne: 04.04.2019
Hodnocení článku:
(88%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Jak vybrat zastřihávač na bradku, vlasy, vousy nebo chloupky v nose? Jak vybrat zastřihávač na bradku, vlasy, vousy nebo chloupky v nose?

Stále víc mužů se snaží starat o svůj vzhled. Dobrým pomocníkem je zastřihávač, se kterým nebude úprava vlasů, bradky nebo zastřihávání chloupků v nose problém.

Nejlepší tyčový vysavač? Recenze a test chválí Eta, Rowenta, Sencor a Philips Nejlepší tyčový vysavač? Recenze a test chválí Eta, Rowenta, Sencor a Philips

Tyčový vysavač je zajímavou alternativou k běžnému vysavači s hadicí. Při vysávání s ním se nemusíte příliš ohýbat a skladování je díky jeho svislému tvaru také jednodušší. Pomůžeme vám...

Nejlepší průmyslový vysavač. Recenze a test chválí Bosch, Hilti, Makita Nejlepší průmyslový vysavač. Recenze a test chválí Bosch, Hilti, Makita

Průmyslové vysavače nacházejí využití nejen na stavbě nebo v profesionálních dílnách, ale také v garážích či hobby dílnách domácích mistrů. Čeho je třeba si při jejich výběru všímat?