Nejlepší glukoměry – existují i bez proužků a bez krvi? Recenze poradí, jak vybrat

Hladinu cukru v krvi si můžete kontrolovat sami v pohodlí vašeho domova. Na to je však potřebné, abyste měli k dispozici kvalitní glukoměr. To, jak si vybrat toto zařízení, si povíme právě v tomto článku.

Glukometr na měření hladiny cukru v krvi

Kromě toho vám doporučíme i konkrétní produkty, které mají pozitivní odezvy u kupujících.

Přesnost měření je klíčová

V první řadě je nutné zdůraznit, že hladinu cukru v krvi nelze brát na lehkou váhu. Pokud váš glukoměr nebude měřit přesně, bude vám ukazovat nepravdivé hodnoty, tak riskujete předávkování inzulínem, nebo naopak – inzulín si na základě dobrých, ale nepřesných čísel nepodáte.

Přesnost měření je upravená přísnými evropskými směrnicemi, ty se však nemusí vztahovat na produkty vyrobené mimo Slovenska či Evropy. Proto si je vždy kupujte v lékárnách nebo ověřených e-shopech.

Objem krve na měření a testovací proužky

Moderní glukoměry jsou vyvinuté tak, že na přesné odměření stačí úplně malá kapka krve a píchnutí speciálním odběrným perem skoro vůbec nepocítíte. Optimální je objem v rozmezí od 0,3 až do 15 mikrolitrů, což v překladu do běžné řeči znamená úplné minimum. Odběr vám zpočátku možná nepůjde nejlépe, ale časem získáte praxi.

Pero pro odběr krve ke glukometru

Na přenos krve do zařízení, které ji vyhodnotí, slouží speciální testovací proužky, které jsou zpravidla součástí balení. Při výběru glukoměru je vhodné si ověřit, zda se ke konkrétnímu glukoměru dají koupit i další měřicí proužky a jehly (lancety), které budete potřebovat po spotřebování těch, které dostanete ve startovací sadě. Pokud je nenajdete v nabídce vaší kamenné či online lékárny, vyberte si raději jiný model.

Pokud jste  přemýšleli nad tím, zda existuje metoda měření glukózy bez krve, potom vás musíme zklamat. Glukoměry bez krve jednoduše neexistují.

Kapacita paměti

Pokud hovoříme o velikosti paměti glukoměru, tak tím máme na mysli, kolik měření je schopný vykonat. Obvykle tato kapacita začíná na 250–300 měřeních, ale najdete i takové, které dokážou provést 500, či dokonce 1000 měření. S tím však, samozřejmě, roste celková cena.

Tato velká kapacita se hodí zejména těm, kteří si cukr měří pravidelně a často. Pravidelné měření vám umožňuje sledovat cukr v dlouhodobém horizontu a vy tak budete mít přehled o možných výkyvech či změnách. Doktory také obvykle zajímá průměrná hodnota cukru za určené časové období.

Propojení s počítačem a mobilem

Pokud si hladinu glukózy měříte často a chcete mít ve výsledcích přehled a mít k ním pohodlný přístup, tak vás potěší modely, které si můžete napojit na mobil nebo počítač/notebook. Výsledky si můžete stáhnout přes USB kabel nebo bezdrátově pomocí Bluetooth.

Glukometr s Bluetooth a synchronizaci výsledků měření

Výsledky můžete mít uložené ve svém smartphonu. Neposlouží jen vám. V případě potřeby je můžete konzultovat i s lékařem.

Nejlepší modely glukoměrů

Když už víte, co přibližně od glukoměrů očekávat a jaké faktory jsou důležité, tak se můžeme přesunouť ke konkrétním modelům, které by vás mohly oslovit. Kompletní startovací sada, která obsahuje samotný glukoměr, odběrové pero, lancety, testovací proužky, návod na použití, pouzdro a někdy i USB kabel, se dá koupit už do 500 Kč. 

Do našeho doporučení jsme vybrali produkty, které mají kladné uživatelské recenze. Dejte na zkušenosti ostatních pacientů a vyberte si ten nejlepší glukoměr pro vás či vaše blízké.

Autor článku

Jaroslav Uram

K psaní článků jsem se dostal už na gymnázium a za těch pár let se z toho vyvinulo skvělé hobby a mám v plánu ho naplno rozvíjet i nadále. Na psaní...


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Šedá a tyrkysová Šedá a tyrkysová

Přemýšlíte nad tím jaká barva se hodí k tyrkysové? Jednoznačně šedá! Tyrkysová působí uklidňujícím dojmem a šedá velmi dobře nahrazuje fádní bílou.

Černý gauč se stane dominantou každého obývacího pokoje Černý gauč se stane dominantou každého obývacího pokoje

Je černý gauč dobrou volbou? Určitě ano. Podívejte se, jak dobře může v místnosti vypadat a s čím vším se dá kombinovat.

Zelená ložnice - budete se v ní cítit jako v bavlnce Zelená ložnice - budete se v ní cítit jako v bavlnce

Patří zelená k vašim oblíbeným barvám? Pak se jí při zařizování bytu nemusíte vůbec obávat. Podívejte se, jak se hodí například do ložnice.Publikováno dne: 03.07.2019
Hodnocení článku:
(89.2%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Jak vybrat žehličku na vlasy? Recenze potvrzují, že nejlepší je s keratinem a ionizátorem Jak vybrat žehličku na vlasy? Recenze potvrzují, že nejlepší je s keratinem a ionizátorem

Potřebujete zkrotit, či dokonce vyrovnat kučery nebo po nich právě naopak toužíte? Opatřete si žehličku na vlasy. Víte, na co se při jejím výběru a koupi zaměřit? Poradíme vám v našem...

Fondue sady – elektrické, keramické, nerezové či litinové? Fondue sady – elektrické, keramické, nerezové či litinové?

Fondue není jídlo, fondue je společenská událost. I vy si rádi pochutnáváte na dobrém jídle a specialitách? Užijte si s rodinou nebo přáteli jedinečný večer. Poradíme vám, jaké máte...

Jak vybrat holicí strojek pro muže? Planžetový, frézkový či se zastřihávačem? Jak vybrat holicí strojek pro muže? Planžetový, frézkový či se zastřihávačem?

Jak si vybrat ten správný holicí strojek pro muže právě pro váš sestřih brady a vousů? Jaký druh je nejlepší? V našem článku vám je představíme jeden po druhém. Poradíme i...