Nejlepší glukoměry – existují i bez proužků a bez krvi? Recenze poradí, jak vybrat

Hladinu cukru v krvi si můžete kontrolovat sami v pohodlí vašeho domova. Na to je však potřebné, abyste měli k dispozici kvalitní glukoměr. To, jak si vybrat toto zařízení, si povíme právě v tomto článku.

Glukometr na měření hladiny cukru v krvi

Kromě toho vám doporučíme i konkrétní produkty, které mají pozitivní odezvy u kupujících.

Přesnost měření je klíčová

V první řadě je nutné zdůraznit, že hladinu cukru v krvi nelze brát na lehkou váhu. Pokud váš glukoměr nebude měřit přesně, bude vám ukazovat nepravdivé hodnoty, tak riskujete předávkování inzulínem, nebo naopak – inzulín si na základě dobrých, ale nepřesných čísel nepodáte.

Přesnost měření je upravená přísnými evropskými směrnicemi, ty se však nemusí vztahovat na produkty vyrobené mimo Slovenska či Evropy. Proto si je vždy kupujte v lékárnách nebo ověřených e-shopech.

Nejlepší modely glukoměrů

Když už víte, co přibližně od glukoměrů očekávat a jaké faktory jsou důležité, tak se můžeme přesunouť ke konkrétním modelům, které by vás mohly oslovit. Kompletní startovací sada, která obsahuje samotný glukoměr, odběrové pero, lancety, testovací proužky, návod na použití, pouzdro a někdy i USB kabel, se dá koupit už do 500 Kč. 

Do našeho doporučení jsme vybrali produkty, které mají kladné uživatelské recenze. Dejte na zkušenosti ostatních pacientů a vyberte si ten nejlepší glukoměr pro vás či vaše blízké.

Objem krve na měření a testovací proužky

Moderní glukoměry jsou vyvinuté tak, že na přesné odměření stačí úplně malá kapka krve a píchnutí speciálním odběrným perem skoro vůbec nepocítíte. Optimální je objem v rozmezí od 0,3 až do 15 mikrolitrů, což v překladu do běžné řeči znamená úplné minimum. Odběr vám zpočátku možná nepůjde nejlépe, ale časem získáte praxi.

Pero pro odběr krve ke glukometru

Na přenos krve do zařízení, které ji vyhodnotí, slouží speciální testovací proužky, které jsou zpravidla součástí balení. Při výběru glukoměru je vhodné si ověřit, zda se ke konkrétnímu glukoměru dají koupit i další měřicí proužky a jehly (lancety), které budete potřebovat po spotřebování těch, které dostanete ve startovací sadě. Pokud je nenajdete v nabídce vaší kamenné či online lékárny, vyberte si raději jiný model.

Pokud jste  přemýšleli nad tím, zda existuje metoda měření glukózy bez krve, potom vás musíme zklamat. Glukoměry bez krve jednoduše neexistují.

Kapacita paměti

Pokud hovoříme o velikosti paměti glukoměru, tak tím máme na mysli, kolik měření je schopný vykonat. Obvykle tato kapacita začíná na 250–300 měřeních, ale najdete i takové, které dokážou provést 500, či dokonce 1000 měření. S tím však, samozřejmě, roste celková cena.

Tato velká kapacita se hodí zejména těm, kteří si cukr měří pravidelně a často. Pravidelné měření vám umožňuje sledovat cukr v dlouhodobém horizontu a vy tak budete mít přehled o možných výkyvech či změnách. Doktory také obvykle zajímá průměrná hodnota cukru za určené časové období.

Propojení s počítačem a mobilem

Pokud si hladinu glukózy měříte často a chcete mít ve výsledcích přehled a mít k ním pohodlný přístup, tak vás potěší modely, které si můžete napojit na mobil nebo počítač/notebook. Výsledky si můžete stáhnout přes USB kabel nebo bezdrátově pomocí Bluetooth.

Glukometr s Bluetooth a synchronizaci výsledků měření

Výsledky můžete mít uložené ve svém smartphonu. Neposlouží jen vám. V případě potřeby je můžete konzultovat i s lékařem.

Autor článku

Jaroslav Uram

K psaní článků jsem se dostal už na gymnázium a za těch pár let se z toho vyvinulo skvělé hobby a mám v plánu ho naplno rozvíjet i nadále. Na psaní...


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Originální stojany na deštníky Originální stojany na deštníky

I vaše předsíň si zaslouží nádech originality! Projevte svou osobnost a kreativitu při výběru doplňků a dodejte život i té najponurejšej vstupní hale.

Zrcadlo do předsíně rozhodně patří Zrcadlo do předsíně rozhodně patří

Máte ve své předsíni zrcadlo? AK vám v ní chybí, měli byste to co nejdříve napravit. V galerii najdete inspirace, kam ho do místnosti umístit.

Černobílá kuchyň - ověřená klasika, která nezklame Černobílá kuchyň - ověřená klasika, která nezklame

Černo-bílá barevná kombinace je podle vás nudná? Nesouhlasíme. Přesvědčte se o tom, že černobílá kuchyň může být nadčasová a netradiční.Publikováno dne: 03.07.2019
Hodnocení článku:
(89.2%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Nejhezčí keramické rychlovarné konvice jsou poměrně levné. Recenze chválí značky Concept, Sencor i Orava Nejhezčí keramické rychlovarné konvice jsou poměrně levné. Recenze chválí značky Concept, Sencor i Orava

Hrnce a servírovací konvice nahradily keramické rychlovarné konvice, které vodu ohřejí raketovou rychlostí, jsou levné, ale stále mohou vypadat krásně jako ty u babičky. Víte, kterou si...

Vysavače s vodním filtrem jsou nejlepší pro alergiky Vysavače s vodním filtrem jsou nejlepší pro alergiky

Vysávání s klasickými vysavači na filtrační sáčky často představuje pro alergiky hotovou noční můru. Skvělou náhradu byste proto mohli najít ve vysavačích s vodní filtrací. Jak vybrat...

Jak vybrat nejlepší ohřívač? Elektrický, plynový či infra quartzový ohřívač? Jak vybrat nejlepší ohřívač? Elektrický, plynový či infra quartzový ohřívač?