Nejlepší glukoměry – existují i bez proužků a bez krvi? Recenze poradí, jak vybrat

Hladinu cukru v krvi si můžete kontrolovat sami v pohodlí vašeho domova. Na to je však potřebné, abyste měli k dispozici kvalitní glukoměr. To, jak si vybrat toto zařízení, si povíme právě v tomto článku.

Glukometr na měření hladiny cukru v krvi

Kromě toho vám doporučíme i konkrétní produkty, které mají pozitivní odezvy u kupujících.

Přesnost měření je klíčová

V první řadě je nutné zdůraznit, že hladinu cukru v krvi nelze brát na lehkou váhu. Pokud váš glukoměr nebude měřit přesně, bude vám ukazovat nepravdivé hodnoty, tak riskujete předávkování inzulínem, nebo naopak – inzulín si na základě dobrých, ale nepřesných čísel nepodáte.

Přesnost měření je upravená přísnými evropskými směrnicemi, ty se však nemusí vztahovat na produkty vyrobené mimo Slovenska či Evropy. Proto si je vždy kupujte v lékárnách nebo ověřených e-shopech.

Nejlepší modely glukoměrů

Když už víte, co přibližně od glukoměrů očekávat a jaké faktory jsou důležité, tak se můžeme přesunouť ke konkrétním modelům, které by vás mohly oslovit. Kompletní startovací sada, která obsahuje samotný glukoměr, odběrové pero, lancety, testovací proužky, návod na použití, pouzdro a někdy i USB kabel, se dá koupit už do 500 Kč. 

Do našeho doporučení jsme vybrali produkty, které mají kladné uživatelské recenze. Dejte na zkušenosti ostatních pacientů a vyberte si ten nejlepší glukoměr pro vás či vaše blízké.

Objem krve na měření a testovací proužky

Moderní glukoměry jsou vyvinuté tak, že na přesné odměření stačí úplně malá kapka krve a píchnutí speciálním odběrným perem skoro vůbec nepocítíte. Optimální je objem v rozmezí od 0,3 až do 15 mikrolitrů, což v překladu do běžné řeči znamená úplné minimum. Odběr vám zpočátku možná nepůjde nejlépe, ale časem získáte praxi.

Pero pro odběr krve ke glukometru

Na přenos krve do zařízení, které ji vyhodnotí, slouží speciální testovací proužky, které jsou zpravidla součástí balení. Při výběru glukoměru je vhodné si ověřit, zda se ke konkrétnímu glukoměru dají koupit i další měřicí proužky a jehly (lancety), které budete potřebovat po spotřebování těch, které dostanete ve startovací sadě. Pokud je nenajdete v nabídce vaší kamenné či online lékárny, vyberte si raději jiný model.

Pokud jste  přemýšleli nad tím, zda existuje metoda měření glukózy bez krve, potom vás musíme zklamat. Glukoměry bez krve jednoduše neexistují.

Kapacita paměti

Pokud hovoříme o velikosti paměti glukoměru, tak tím máme na mysli, kolik měření je schopný vykonat. Obvykle tato kapacita začíná na 250–300 měřeních, ale najdete i takové, které dokážou provést 500, či dokonce 1000 měření. S tím však, samozřejmě, roste celková cena.

Tato velká kapacita se hodí zejména těm, kteří si cukr měří pravidelně a často. Pravidelné měření vám umožňuje sledovat cukr v dlouhodobém horizontu a vy tak budete mít přehled o možných výkyvech či změnách. Doktory také obvykle zajímá průměrná hodnota cukru za určené časové období.

Propojení s počítačem a mobilem

Pokud si hladinu glukózy měříte často a chcete mít ve výsledcích přehled a mít k ním pohodlný přístup, tak vás potěší modely, které si můžete napojit na mobil nebo počítač/notebook. Výsledky si můžete stáhnout přes USB kabel nebo bezdrátově pomocí Bluetooth.

Glukometr s Bluetooth a synchronizaci výsledků měření

Výsledky můžete mít uložené ve svém smartphonu. Neposlouží jen vám. V případě potřeby je můžete konzultovat i s lékařem.

Autor článku

Jaroslav Uram

K psaní článků jsem se dostal už na gymnázium a za těch pár let se z toho vyvinulo skvělé hobby a mám v plánu ho naplno rozvíjet i nadále. Na psaní...


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Vázy na květiny jako bytové doplňky do obývacího pokoje Vázy na květiny jako bytové doplňky do obývacího pokoje

Alespoň jednu vázu má doma asi každý. Může jít o skleněný kousek s jednoduchým designem, nebo například o kovovou dekorativní vázu. Jakou máte doma vy?

Žluté kuchyně - potěší oko i ducha Žluté kuchyně - potěší oko i ducha

Žlutá barva má mnoho pozitiv - nejenže je optimistická a zlepšuje náladu, ale také dokáže zesvětlit a oteplit interiér a zvětšit prostor. Říká se však i to, že vzbuzuje chuť k jídlu,...

Stojanové věšáky mohou být praktické a originální zároveň Stojanové věšáky mohou být praktické a originální zároveň

Předsíň je první místnost, kterou návštěvník vašeho bytu uvidí. Proto by měla působit přívětivě a vyvolávat v hostech hřejivou atmosféru hned po vstupu do bytu. Zajistit to můžete...Publikováno dne: 03.07.2019
Hodnocení článku:
(89.4%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Nejlepší kamera do auta s GPS a nočním viděním? Xiaomi i Prestigio Roadrunner 140Nejlepší kamera do auta s GPS a nočním viděním? Xiaomi i Prestigio Roadrunner 140

Pokud trávíte hodně času za volantem, určitě jste už byli svědkem nejedné nebezpečné situace. Kamerový záznam z palubní kamery v autě vám možná jednou přijde vhod jako objektivní...

Nejlepší tepovač koberců, sedaček nebo matrací pro domácnost? Kärcher nebo ZelmerNejlepší tepovač koberců, sedaček nebo matrací pro domácnost? Kärcher nebo Zelmer

Pokud máte doma víc koberců, určitě jednou za čas hledáte způsob, jak je vyčistit.   Pomůže vám s tím tepovač, resp. vysavač na tepování koberců a my vám poradíme, jak si ten vhodný...

Nejlepší kombinovaný sporák? Recenze a test chválí Mora, Beco, Amica, Bosch a GorenjeNejlepší kombinovaný sporák? Recenze a test chválí Mora, Beco, Amica, Bosch a Gorenje

Kombinovaný sporák s plynovou vrchní deskou a elektrickou troubou představuje vhodný kompromis mezi kvalitou vaření a energetickou úsporností. Víte, podle čeho si vybrat?